Skocz do zawartości
Nerwica.com

TIAPRYD (Tiaprid PMCS, Tiapridal)


polinka

Rekomendowane odpowiedzi

PRZESTRZEGAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja po tym szajsie dostalam dyskienez nocnych/dystonii, ktore nie chca mi przejsc i teraz nie moge brac neuroleptykow bo inaczej wykreca mnie w nocy, wygina tulow, to jest tortura. Czlowiek wyglada jak opetany. I badzo mozliwe ze mam ten uklad uszkodzony na zawsze ( oby nie). to stary lek i w doddatku neurologiczny, PRZETRZEGAM!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRZESTRZEGAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja po tym szajsie dostalam dyskienez nocnych/dystonii, ktore nie chca mi przejsc i teraz nie moge brac neuroleptykow bo inaczej wykreca mnie w nocy, wygina tulow, to jest tortura. Czlowiek wyglada jak opetany. I badzo mozliwe ze mam ten uklad uszkodzony na zawsze ( oby nie). to stary lek i w doddatku neurologiczny, PRZETRZEGAM!!!!!!!!!!!!!!!!!

Że Tobie zaszkodził to nie znaczy że na każdego zadziała tak samo, niektórym sulpiryd w małych dawkach szkodzi a inni sobie chwalą a to też lek starej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś stosuje? Dostałem go na nerwicę

 

-- 19 sie 2015, 18:48 --

 

Czy ktoś stosuje? Mam problem z dawkowaniem gdyż lekarz zalecił mi 100 mg , a tu na ulotce jest napisane że dawkę trzeba w ciągu 2-3 dni zwiększyć do 100mg 3 razy na dobę,. Opinii też nie ma o nim w necie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, reebok91 napisał:

Dostałem ten lek od psychiatry na lęki i sen, czy ktoś aktualnie go stosuje ?, jakie macie opinie ?

Dostałam go raz doraźnie w szpitalu (niby może być skuteczny w przypadku m.s) ale na mnie w ogóle nie zadziałał. Może przy dłuższym, regularnym stosowaniu coś tam daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2022 o 20:42, reebok91 napisał:

Odkopuje temat po 7 latach.

Dostałem ten lek od psychiatry na lęki i sen, czy ktoś aktualnie go stosuje ?, jakie macie opinie ?

Brałem kiedyś na lęk. Dobrze się sprawdzał ale ze względu na to że to podobne do sulpirydu i amisulprydu bardzo podnosi prolaktyne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie, dlaczego tiapryd jest tak niszowym lekiem tutaj i ogólnie w psychiatrii. Bardzo źle reaguję na neuroleptyki i poprosiłem lekarkę, by spróbować tiapryd. Mam go brać w dawce 200mg.

 

Lek jest bardzo delikatny, nie czuć neuroleptyzacji i działa specyficznie nasennie, tak jak agomelatyna. Specyficznie delikatnie również wycisza. Nie jest to chamska sedacja i działanie nasenne, jak przy kwetiapinie czy innych lekach działaniem na H1.

 

Różnice między sulpirydem i amisulprydem? Na oba leki źle reagowałem, takie 50mg ami już powodowało uczucie neuroleptyzacji.

Edytowane przez MiśMały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×