Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIANSERYNA (Deprexolet, Lerivon, Miansec, Miansegen)


Dydona

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

137 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      88
    • Nie
      36
    • Zaszkodziła
      24


Rekomendowane odpowiedzi

Zenio, nasennie dziala Tisercin i metabolizmu nie spowalnia. Mozna go przyjmowac dlugotrwale. Wydluza sen i calkowicie eliminuje przedwczesne budzenie. Bralam go dwa lata bez przerwy, a obecnie biore okresowo.

To moim zdaniem najlepszy lek nasenny, trzeba tylko pamietac, zeby stopniowo- tak jak w przypadku antydepresantow- nasycac nim organizm. Lekarz mi o tym nie powiedzial i po pierwszej tabletce spalam dwa dni ;)

Sama zredukowalam dawke do cwiartki, a potem po tygodniu do polowki (ok 12,5 mg). To moim zdaniem dawka optymalna, ale mozna dojsc tez do 50 mg- rzecz jasna powoli. Na poczatku lekko przytepia i przymula, jest sie tez bardzo sennym w dzien. Po okresie adaptacyjnym (u mnie trwal dwa tygodnie) objawy te powinny minac.

 

Bralam juz wszystko, co tylko ukazalo sie na rynku i jedynie Tisercin oraz Lerivon (a najlepiej brane razem) usypiaja mnie zawsze i skutecznie. Benosen mozesz wyprobowac, bo jest niedrogi- placilam ok 8-9 zl i dostaniesz go bez recepty.

 

[Dodane po edycji:]

 

Agnieszka, polaczenie jest w porzadku- pod warunkiem, ze dobrze reagujesz na oba leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdziabnełem sobie to coś jakieś połtorej godziny temu, może dwie.

Jestem wyluzowany i uśmiecham się do wszystkich.

Może to nie tak miało działać, ale tabletki były 2 lata przeterminowane.

Narazie nic ubocznego nie mam, trochę mnie oczy bolą, ale to chyba od monitora.

 

hehe nie mogę znaleść klawisza wyślij, ale po 2 minutach wpałem że można go wyszukać.

(jestem dalekowidzem, ale nie noszę okularów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za odpowiedź Anna R. Wszystko by było ok zeby nie to że te leki przeważnie przymulają, a ja musze być sprawny umysłowo w pracy. Czy po tym okresie adaptacyjnym o ktorym piszesz nie odczuwałaś zadnego otepienia? Ja gdy brałem Lerivon ciągle miałem z tym kłopoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lerivon to był jeden z najlepszych leków, które brałem (30 mg na noc). Wzrost zainteresowania wszystkim, wzrost aktywności, chęci do życia, zero lęków. Niestety w ciągu tygodnia przytyłem chyba z 10 kg (potem waga rosła wolniej), jadłem wszystko, jak odkurzacz. Minusem był też duży ból łydek, jakby coś chciało mi je rozerwać od środka - pewnie zatrzymanie wody w organiźmie, no i po dwóch miesiącach musiałem go odstawić. Mianseryna i mirtazapina to substancje, po których mam niesamowite wręcz łaknienie, a każda potrawa to niebo w gębie :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim mam pytanie odnosnie tabletek lerivon.

Mnie okropnie boli brzuch jak biore leki np po seroxat bolesci i wiele innych,

jesli chodzi o lerivon to niemam takich az bulow biore dawke na noc 60mg ,

ale nieczuje sie dobrze czy zna ktos jakies tabletki ktore mozna polaczyc z lerivonem np brac na dzien i zeby byly dobre dla ukladu pokarmowego pozdrawiam i bede wdzieczny za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dwa opakowania po 30 tabletek a 60 mg mianseryny (łącznie 3600 mg), w połączeniu z dwoma opakowaniami fluoksetyny 30 tabletek a 20 mg (łącznie 1200 mg), mogą stanowić dawkę śmiertelną? Potrzebuję się tego dowiedzieć, bo bliskiej mi osobie grozi niebezpieczeństwo. Pilne.

 

[Dodane po edycji:]

 

Nieaktualne ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy juz bylo cos na temat tego leku, w kazdym razie nie mogę tu znalezc. jesli jest juz taki temat to prosze o przerzucenie tego postu we wlasciwe miejsce.

 

moj doktorek przepisal mi ten lek, z zastrzezeniem, ze jak bedzie slaby to zmienimy na cos innego.

wie ktos cos wiecej na temat Miansecu? pomaga?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o odpowiedź osoby , które brały miansec lub inne leki o tym samym składzie. Biorę bardzo małą dawkę 5 mg (pół najmniejszej tabletki) mija już 8 dzień, a ja wciąż nie jestem w stanie iść do pracy. Noc przesypiam, ale nawet po 10 godzinach snu jestem tak słaba , zakręcona jak bym miała bardzo wysoką gorączkę, leżę w łóżku i nawet nie mam siły jesć, chociaż inni piszą o napadach głodu. Czy mieliście takie skutki? jak długo to może potrwać?mój lekarz jest zdziwiony, że taka mała dawka tak działa i zastanawia się nad zmianą leku, ale ja chciałabym jeszcze poczekać. Poza tym muszę iść do pracy...czekam na waszą odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bierzesz Miansec, radze przejść na tydzień na Lerivon. Niby ta sama substancja, ale wiele osób gorzej toleruje generyki. Kiedy po dwóch tygodniach na mianserynie nadal nie będziesz mogla normalnie funkcjonować, to trzeba albo iść na zwolnienie i przeczekać, albo zmienić lek na inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałam lerivon, ale w dużo wyższych dawkach, tj. zaczynałam od 30, a skończyłam na 60. Skutki uboczne występowały u mnie przez jakieś 10 dni, z tym że nie aż tak dokuczliwe jak u Ciebie, tj. byłam lekko senna, pobolewała mnie głowa i czułam sie lekko "otumaniona". Moim zdaniem lek nie jest w Twoim przypadku trafiony, skoro przy tak niskiej dawce masz tak silne objawy uboczne. Radziłabym posłuchać lekarza i jednak zmienić lek, jeśli przez następne kilka dni dalej będziesz się tak fatalnie czuła - przecież w takim stanie nie da się normalnie funkcjonować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lerivon (mianseryna) to lek oryginalny, pozostałe to zamienniki. Nikt nie potrafi wyjaśnić dlaczego (być może chodzi o substancje wspomagające) niektórzy ludzie gorzej tolerują generyki, ale czasami tak jest i już. Pozostaje sprawdzić na własnej skórze.

 

Trittico to dobry lek, ale czy pomoże konkretnie tobie, tego niestety nie umiem powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałam na Trittico żadnych objawów ubocznych. Czułam się całkowicie normalnie. Kiedy brałam go z mianseryną wpływał na mnie bardzo energetyzująco. Może to jest jakiś pomysł? Zamiast odstawiać mianseryne dodaj do niej trazodon. To bardzo dobre połączenie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ja biorę od października Miansemerck 30mg raz dziennie na noc. Dobrze toleruje ten lek rano nie czuję się zmęczony

mam tylko tak sucho w buzi ale to pikuś:) Przebudzam się czasem w nocy ale zaraz zasypiam:) łącze go z ParoMerck 20mg który

biorę także raz dziennie. Ostatnio jestem często jakiś taki senny zmęczony bez energi mam też skurcze mięśni jak się przebudzę to jestem upocony tak lekko. Nie wiem czy to od Mianseryny czy ParoMercku mam nadzieje że mi to minie bo na początku tak nie miałem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralem blisko rok Lerivon 60mg po ktorym spalem bosko: 6h/dobe. Nie obserwowalem zwiekszonej tolerancji ani klopotow z apetytem, ale w tym samym czasie przyjmowalem tez Efectin 150 wiec nie wiem co przypisac ktoremu lekowi. W kazdym razie po kilku latach bezsennosci Lerivon przyniosl zbawienny sen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę Miansec 3 może 4 tygodnie (10mg rano 10mg popołudniu i do 40mg na noc) na poczatku zamulał i spowalniał mnie co jest dla mnie rzeczą dobrą gdyż jestem nadmiernie pobudzony i mam napady "dręczących myśli" teraz zaczynam odczuwać działanie uspokajające niestety nie jest ono na tyle mocne bym mógł zrezygnować całkowicie z afobamu :(

zastanawiam sie jak bedzie przy większej dawce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×