Skocz do zawartości
Nerwica.com

CHLOROPROTYKSEN (Chlorprothixen Hasco/Zentiva)


Gość

Czy chlorprotiksen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

79 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy chlorprotiksen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      55
    • Nie
      19
    • Zaszkodził
      14


Rekomendowane odpowiedzi

Biore chlora od wakacji razem z mirta, chlor w dawce 50 a mirte 30. Moje wrazenia sa takie ze ten lek nie jest idealny dla mnie, chodze upierdolony nastepnego dnia i mimo ze spedzam w lozku po 12 gopdzin to czuje sie niedojebany jakis, nie wiem na ile to depresja a na ile dzialanie leku, kwetiapina na mnie lepiej dzialala i na objawy wycofania spolecznego i na objawy depresejne i na naped nastepnego dnia, niestety kwetiapina to syf i negatywnie dziala na miesnie a po chlorach nie zauwazylem tego, sila zapierdala tak samo jak normalnie i miesnie sie nie kurcza tylko rosna :) Moge jescze dodac ze kondycje te chlory zamulaja, sama mirtazapina mi jzu zamulala kondycje a w polaczeniu to jest maskara jakas, duzo szybciej sie mecze jak biegne i po 1.5 km jestem juz wypompowany i brak mi tlenu. To tyle moich wrazen, ide jesc makrelke i w kimonko jak "mirta dolaczy do chlora" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlorprotyksen brałem ponad 4 lata temu, przez okres ok. 2 miesięcy, jako lek mający działać przeciwlękowo (lęk wolnopłynący), oczywiście przepisany przez psychiatrę.

Lek okazał się całkowicie nieskuteczny w znoszeniu lęku wolnopłynącego, potrafił jedynie nieznacznie zmniejszyć intensywność lęku napadowego (panicznego), nie poprawiał snu ani szybkości zasypiania, dawał silne EPSy w dawkach > 45mg/dobę i po odstawieniu przez pewien czas miałem dyskinezy, ponadto mocno obniżał libido (hiperprolaktynemia).

Jedyny jego plus to taki, że poprawiał apetyt i powodował świetne osiągi we wzroście siły na siłowni (czego nie daje mirtazapina). Reasumując lek uważam za beznadziejny (w moim przypadku), spowodował więcej szkód zdrowotnych niż korzyści terapeutycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja biore mians i chlor i robie redukcje, zszedlem juz z3700 na 2400 ale waga slabo spada bo raptem 5 kg przez nieco ponad miech ale i sily duzo nie spadlo. Zaryzkowalbym stwierdzenie ze dieta nisko weglowodanowa i wysoko tluszczowa ma potencjal antydepresyjny a napewno poprawia nastroj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań do osób zażywających ten lek.

Możecie się wypowiedzieć poniżej w jakim przypadku przepisano wam ten neuroleptyk? Ile bierze mg? W jakim czasie? i czy są poprawy? Ja osobiście na początku miałam brać orizon( risperidon) działał jedynie na skutki uboczne więc zmieniono go właśnie na chlorprothixen 15mg, objawy jakie mi towarzyszyły to odczucie odcięcia się i nierealności po wyjściu z domu.

Jak to u Was wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie - wypilem pol lampki bialego wina polslodkiego, czy moge wziac tabletke zentivy 15mg na noc czy nie bardzo? Biore zentive doraznie, bo mnie czasem usypia a mam problemy z bezsennoscia

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wypiles pół lampki ,możesz wziąć .Jeśli więcej to raczej nie.

Dziekuje! :)

 

Ja biore codziennie 3 tabletki rano Oropramu ale nie odczuwam skutkow. Zentive biore doraznie 1 tabletke 15mg w momentach stresujacych lub pol godz przed, ale raczej nie widze poprawy. Czasem mnie usypia, zwlaszcza jak jestem zmeczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Lek jest przyjmowany w dawce 15 mg od 6 miesięcy przez osobę upośledzoną intelektualnie - wcześniej z napadami agresywnymi i stanami psychotycznymi. Osoba jest pod moją opieką - ubezwłasnowolniona od dzieciństwa upośledzona. Po paru miesiącach przyjmowania leku stan pacjenta się poprawił. Lekarz prowadzący kazał lek odstawić z dnia na dzień. Wcześniej zapytałem się lekarza, czy to nie zaszkodzi, a on na to, że to zbyt mała dawka i nic takiego się nie stanie...przeszukałem różne fora, gdzie dowiedziałem się że nie można odstawiać takiego leku natychmiast - po przyjściu do domu myślałem, że faktycznie może lekarz ma rację ale i teraz nie wiem co mam robić? Szukać porady i innego lekarza, zmienić poradnię czy próbować samemu odstawić ten lek. Mamy w domu jeszcze 80 tabletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uszkadza mózgu ale na pewno w jakimś stopniu (większym-mniejszym, zależnie od osoby) wpływa na funkcje poznawcze. Raczej negatywnie. Szczególnie pod wpływem leku. Ale nawet po oczyszczeniu mogą pozostać pozostałości zaniżonych funkcji poznawczych, w sumie każdy neurolep to ma. Najbardziej to chyba haloperidol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. Ja chlora przyjmowałem nasennie w dawce 30-45mg i dość mocno mnie zaburzał intelektualnie, dwoiło mi się w oczach, miałem problemy z koncentracją a spać i tak za bardzo nie mogłem. Także zaznaczyłem post wcześniej że może to być skutek mniejszy-większy albo wcale. Zależnie od osoby :) Pozdrawiam distorted_level68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odstawiałam całkowicie bezproblemowo natomiast jak ktos zareaguje nie przewidzisz, jedni reaguja dobrze a inni wbrew opinii lekarza itd, gorzej. Co do uszkadzania ja tutaj jestem rekordzistka co do chlora, wczesniej brałam pochodna ale wycofali biore z 18 lat albo i wiecej cos takiego i nie czuje zeby mi cos uszkodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie działał b. dobrze. Nie zaburzał intelektu i funkcji poznawczych, nie tyłem, miałem apetyt nawet zmniejszony. Niestety musiałem odstawić bo mam problem z wątrobą i nawet pół tabletki działa na nią bardzo niekorzystnie. Ogólnie polecam w odstawieniu benzo. Chlorprotixen + Diphergan i jest ok. Jedyne co to skrócał mi sen i wcześniej się wybudzałem np. 5 rano i nie mogłem usnąć, jednak po dodaniu Dipherganu 50 mg sen się wyregulował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27475994

In conclusion, our study suggests that initiation of haloperidol, levomepromazine, zuclopenthixol and chlorprothixene treatment is associated with an increased risk of death compared to risperidone and should be avoided in older patients except in palliative care when treatment alternatives are available.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20521034

Ziprasidone was associated with a low mortality (OR = 0.08), while chlorprotixene and haloperidol were associated with a high mortality (OR = 1.34 and 3.97, respectively) compared to levomepromazine.

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz666, ja łykam 60mg, bo to jedyny specyfik który na mnie jakoś działa i nie daje po głowie, bez tego moja żądza sięga zenitu, co w dalszym rozumowaniu, może być źle! :twisted: jak zdechnę, to potwierdzę Twoje statystyki! :mrgreen: chlora łykam od 2008r. z małymi przerwami! badania kontrolne robię co 2 mc, a pełny rezonans mam 1x na 3 mc! :P no fizycznie zdrowy, z głową gorzej! ;)

pozdrawiam! ;)

Najważniejsze, że pomaga :mrgreen:

Mi nie pomógł, a wręcz zaszkodził, kompletnie niedobrany lek do mojego schorzenia.

Tutaj każdy ma "coś" z głową :mrgreen:

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo chlor dziala roznie zalezy na co sie stosuje, ja biore malutkie dawki na sen. W ulotce czytalam ze chyba tez działa troche p/depresyjnie w wiekszych dawkach, na uzaleznienie alko itd, jak dobrze pamietam. W kazdym razie co nas nie zabije to wzmocni, bla bla. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27475994
In conclusion, our study suggests that initiation of haloperidol, levomepromazine, zuclopenthixol and chlorprothixene treatment is associated with an increased risk of death compared to risperidone and should be avoided in older patients except in palliative care when treatment alternatives are available.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20521034

Ziprasidone was associated with a low mortality (OR = 0.08), while chlorprotixene and haloperidol were associated with a high mortality (OR = 1.34 and 3.97, respectively) compared to levomepromazine.

:P

 

 

Grabarz a co byś polecał na sen trittico nie usypia, mitrazapina tycie .

 

Można zapytać jakie leki bierzesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×