Skocz do zawartości
Nerwica.com

PROPRANOLOL (Propranolol Accord, Propranolol WZF)


reirei

Czy propranolol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

55 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy propranolol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      48
    • Nie
      13
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie czy ten lek przy napięciach mięśni, szybszym biciu serca spowodowanym znużeniem lękowym czy stresem zarazem oraz nieco szybszym oddechem, który jest taki spłycony pomaga albo może pomóc oraz czy ten lek koligowałbym przy braniu zarazem z kompleksem witamin b a dokładnie B100 lub samą niacyną czyli B3 500mg, która od czasu do czasu brana na mnie działa ale tylko od czasu do czasu bo jej efekt działania zanika a szczególnie efekt flush, który dla mnie jest zbawieniem do tego teraz biorę wenyfelasksyne i pernazynę -na spanie ale te lekki nic a nic nie działają i to nie pierwsze leki tego typu, które brałem ale żadne nigdy nie działały a jak działały to w odwrotną stronę nakręcały niepokój, że można było zwariować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, słyszeliście o terapii propranololem? Więcej m.in. tu: http://www.focus.pl/czlowiek/mozg-w-kawalkach-6857

 

"Grupie pacjentów z PTSD podawano propranolol (lek wykorzystywany w terapii nadciśnienia i migrenowych bólów głowy), a potem proszono ich o opisanie swych traumatycznych wspomnień. Okazało się, że pamiętali informację związaną z traumą, ale nie towarzyszyło temu to samo pobudzenie emocjonalne, jakie obserwowano u nich przed eksperymentem. Propranolol w jakiś sposób zaburza emocjonalną rekonsolidację wspomnień, choć detale dotyczące samego przebiegu zdarzeń pozostają nienaruszone. "

 

Znacie jakiegoś psychiatrę/psychoterapeutę, który ma jaja i to stosuje?

 

W skrócie: jestem DDA.

 

Btw. A może macie jakieś doświadczenia z EMDR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, słyszeliście o terapii propranololem? Więcej m.in. tu: http://www.focus.pl/czlowiek/mozg-w-kawalkach-6857

 

"Grupie pacjentów z PTSD podawano propranolol (lek wykorzystywany w terapii nadciśnienia i migrenowych bólów głowy), a potem proszono ich o opisanie swych traumatycznych wspomnień. Okazało się, że pamiętali informację związaną z traumą, ale nie towarzyszyło temu to samo pobudzenie emocjonalne, jakie obserwowano u nich przed eksperymentem. Propranolol w jakiś sposób zaburza emocjonalną rekonsolidację wspomnień, choć detale dotyczące samego przebiegu zdarzeń pozostają nienaruszone. "

 

Znacie jakiegoś psychiatrę/psychoterapeutę, który ma jaja i to stosuje?

 

W skrócie: jestem DDA.

 

Btw. A może macie jakieś doświadczenia z EMDR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

propranolol to fajny i w miarę bezpieczny lek jeżeli nie masz chorego serca, nie uzależnia, działa od razu. Dlatego jest często wypisywany. Nie wiem jak Ty trafiałeś, że Tobie go nie wypisywali. Mnie ok, za pierwszym razem nie wypisywała, ale po zmianie lekarza już było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na tym leku można uprawiać intensywny wysiłek fizyczny ? Lekarz mi go przepisał na objawy somatyczne ale zapomniałem się dopytać : / . Czekam na odpowiedź z góry dziękuje.

 

 

Wydolność fizyczna organizmu znacznie spada. Swego czasu miałem dość ciężką pracę fizyczną w Holandii w magazynie, i musiałem jednak odstawić ten lek, po prostu zbyt szybko się męczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, pewnie sporo zależy od dawki. Na mnie generalnie ten lek dość słabo działa, i żeby "poczuć" lekkie działanie anty drgawkowe musze wziąć 40 mg. Najskuteczniejszy jest dla mnie uzupełniający się mix 40 mg + 0,5 alpry, brane okazjonalnie, bo z benzo żartów nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam ,że wydolność organizmu na tym leku strasznie spada. Poszedłem biegać swoją trasą , którą normalnie kończe w 30 min ( biegam ją pół-roku ) ,a tutaj zeszło mi 38 min bo musiałem pod koniec co 100-200 metrów się zatrzymywać i łapać powietrze jak wyciągnięta z wody ryba,a nogi to za sobą wlekłem bo takie ciężkie były , cóż nie będę brał tego leku sam nie wiem co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę dosłownie od paru dni przed obiadem 10 mg ,ponieważ w ostatnich tygodniach bardzo wzmógł mi się niepokój i lęk popołudniami ,związany najprawdopodobniej z przejściem z niedoczynności tarczycy w nadczynność. Przepisany do momentu kiedy nie wyrówna się poziom TSH. Mogę powiedzieć,że dosyć osłabia przez co człowiek robi się senny i "oklapły" (trudno,żeby nie osłabiał,skoro obniża ciśnienie tętnicze) ,ale jednocześnie mi pomaga ,ponieważ niweluje lęki. Działa dosyć długo - ok 5-6 h. Obniża dosyć mocno ciśnienie(ale to sprawa indywidualna) ,ale póki nie schodzi u zdrowej osoby poniżej 100/60 nie ma się czym przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę dosłownie od paru dni przed obiadem 10 mg ,ponieważ w ostatnich tygodniach bardzo wzmógł mi się niepokój i lęk popołudniami ,związany najprawdopodobniej z przejściem z niedoczynności tarczycy w nadczynność. Przepisany do momentu kiedy nie wyrówna się poziom TSH. Mogę powiedzieć,że dosyć osłabia przez co człowiek robi się senny i "oklapły" (trudno,żeby nie osłabiał,skoro obniża ciśnienie tętnicze) ,ale jednocześnie mi pomaga ,ponieważ niweluje lęki. Działa dosyć długo - ok 5-6 h. Obniża dosyć mocno ciśnienie(ale to sprawa indywidualna) ,ale póki nie schodzi u zdrowej osoby poniżej 100/60 nie ma się czym przejmować.

 

O, widzę kolega ma ten sam problem co ja :P Hashimoto trochę zaczęło mi bujać sercem i też muszę brać 10mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę dosłownie od paru dni przed obiadem 10 mg ,ponieważ w ostatnich tygodniach bardzo wzmógł mi się niepokój i lęk popołudniami ,związany najprawdopodobniej z przejściem z niedoczynności tarczycy w nadczynność. Przepisany do momentu kiedy nie wyrówna się poziom TSH. Mogę powiedzieć,że dosyć osłabia przez co człowiek robi się senny i "oklapły" (trudno,żeby nie osłabiał,skoro obniża ciśnienie tętnicze) ,ale jednocześnie mi pomaga ,ponieważ niweluje lęki. Działa dosyć długo - ok 5-6 h. Obniża dosyć mocno ciśnienie(ale to sprawa indywidualna) ,ale póki nie schodzi u zdrowej osoby poniżej 100/60 nie ma się czym przejmować.

 

O, widzę kolega ma ten sam problem co ja :P Hashimoto trochę zaczęło mi bujać sercem i też muszę brać 10mg.

 

 

Niestety przez brak czasu nie zrobiłem TSH w wyznaczonym terminie,potem się zapomniało no i tarczyca sama o sobie przypomniała w dosyć znaczący sposób ;) A jak u Ciebie z Propranololem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam ,że wydolność organizmu na tym leku strasznie spada. Poszedłem biegać swoją trasą , którą normalnie kończe w 30 min ( biegam ją pół-roku ) ,a tutaj zeszło mi 38 min bo musiałem pod koniec co 100-200 metrów się zatrzymywać i łapać powietrze jak wyciągnięta z wody ryba,a nogi to za sobą wlekłem bo takie ciężkie były , cóż nie będę brał tego leku sam nie wiem co robić.

 

Stosuję Propranolol od kilku tygodni i muszę powiedzieć, że nie zauważyłam spadku wydolności, a wręcz odwrotnie. Ale z drugiej strony nie próbowałam biegać po spożyciu leku, więc być może odczuję to, co Ty. Ja jestem strasznie pozytywnie nastawiona do tego leku, ratuje mi życie w pracy. Idealnie blokuje objawy somatyczne i powoduje większą swobodę w relacjach z ludźmi.

 

Piszecie też, że spada Wam ciśnienie. Nie chcę nikogo urazić, ale zastanawiam się, czy po części (u niektórych, nie u wszystkich) może to wynikać z autosugestii. Dawka leku przy nadciśnieniu wynosi około 120–240 mg/d, przy zaburzeniach lękowych 40 mg. 40 mg nie powinno tak mocno obniżać ciśnienia. Sama mam niskie ciśnienie, ale podchodząc do stosowania leku wmówiłam sobie, że moja dawka jest o wiele niższa niż dla ciśnieniowców i nie zauważyłam u siebie żadnych objawów wynikających z niedociśnienia. Kiedy dni są mniej stresujące stosuję 10 mg x2, w dni, kiedy spodziewam się, że będzie trudniej, 20 mg x 2, czyli dawkę zalecaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak namowic psychiatre do przepisania propranololu?Bylam u innego lekarza i przepisal mi Propra .Nie chce do niego chodzic,jest za drogi i jeszcze kilka innych powodow.A ten lek zaczal mi pomagac o dziwo.Kiedys mi nie pomagal,teraz dziala .

Ktos ?cos? Leki jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak namowic psychiatre do przepisania propranololu?Bylam u innego lekarza i przepisal mi Propra .Nie chce do niego chodzic,jest za drogi i jeszcze kilka innych powodow.A ten lek zaczal mi pomagac o dziwo.Kiedys mi nie pomagal,teraz dziala .

Ktos ?cos? Leki jak w podpisie.

Akurat Propranolol to tak bezpieczny lek, że każdy lekarz Ci go bez problemu powinien przepisać. Powiedz psychiatrze, że chcesz ten lek ponieważ go wcześniej brałaś i Ci pomagał, np. na drżenie rąk czy głosu. Nie wiem na co go bierzesz, ale on pomaga głównie na drżenia, bo zwalnia pracę serca. Skąd ten lek miałaś to nie powinno go interesować, mogłaś mieć od innego lekarza, mogłaś mieć od koleżanki, mogłaś zamówić nielegalnie przez internet, a mogłaś nawet znaleźć na ulicy. Ja różne leki miałem, opisywałem działanie lekarzowi, a nie zawsze się tłumaczyłem skąd je miałem. Lekarz nigdy nie robił problemów, on jest tam po to, aby nam pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież każdy psychiatra lekką ręką Ci wypisze receptę na 50tab. 40mg. Nawet lekarz 1 kontaktu.

Zresztą jak już zaczęłaś go brać ciągiem to nie odstawiaj go tak na hop siup.

Ja go biorę tylko doraźnie ale już b. rzadko bo nie mam takiej potrzeby.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×