Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Lili-ana, darunia, ja mam tak samo jak Wy tez ogolny dolek :( po tym zwiekszeniu wlasnie...ale chyba bedzie w koncu lepiej :?: mam taka nadzieje

Lili-ana, co do snow to ja tez mam jakies dziwne mega sny :roll: i sa takie zywe jakby na jawie budzac sie pamietam wszystko dolkadnie a dawniej tak nie mialam...dziwne to troche. Pewnie to dzialanie SSRI tak wplywa na te sny.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja biore asertin od czterech dni,przez 3 dni 50mg na noc od dzisiaj 50 na noc i 50 rano a za 3 dni 50 rano i 100 na noc narazie do wytrzymania ale boje sie tego jakie bede skutki uboczne jak dojde do 150 na dobe.Dopiero zaczynam brac ten lek i niewiem czego sie spodziewac:/Wczesniej cital ale niestety przestal dzialac:(

 

[Dodane po edycji:]

 

Napiszcie cos bardzo mi zalezy na odp;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

no zaczyna mi sie powoli poprawiac 8) nadal jestem troche zobojetniona ale da sie wytrzymac :roll: oby tak dalej ;)olcia138, fajnie ze dolaczylas do grona Sertalinek :lol: ale szybko zwiekszasz swoje dawki...i jak to znosisz :?: a jak bierzesz na noc to mozesz potem zasnac :?: bo ja razomnialam wziazc rano i zazylam pod wieczor to za cholere usnac nie moglam :evil: i meczylaqm sie w nocy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Moniczka, że u Ciebie lepiej :smile:

A ja od wczoraj wróciłam do dawki 75mg, bo jakaś za bardzo rozdrażniona chodziłam na 100mg i do tego słabe odczucia seksualne :? Zaczęłam też zażywać tabletki antykoncepcyjne i sie zastanawiam czy to może nie od tego te dziwne nastroje? Ale zobaczę czy będzie lepiej znów na 75mg. Bo na 100mg też rzeczywiście takie lekkie zobojętnienie, nawet ze zdanego testu z prawka sie nie cieszyłam, było mi to takie jakieś oczywiste :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za gratulacje :D

Cisza na forum, bo pewnie wszyscy szczęśliwi i nie ma co tu pisać ;)

A ja mam dziś gorszy dzień, zawiodła mnie pewna osoba - moja mama... znów :( Ale nie dam się, w końcu jej powiem co o niej myślę, bo czuję,że jestem coraz silniejsza i coraz mniej się boję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zyje i to nie zle jak na 3 tydzień brania 50mg

 

Ktoś mnie dziś zapytał czy wolałem czasy przed Asentrą czy obecne

 

Bałbym się odstawić asentrę (tzn teraz się niczego nie boję) ale pamiętam czasy przed czyli całe 3 tygodnie

 

Nie odstawie Asentry nie chcę wracać do "tamtych czasów"

 

Z tamtych czasów brakuje mi kilku drobiazgów tzn 10% tamtych czasów

 

-odczucia smaków

-dobrego sexu (orgazmu)

-roztkliwiania się nad sztuką

-trochę brakuje mi Empatii

 

Reszty czyli nerwów ,stresów , myśli mi nie brakuje.

 

Coś za coś

 

Ps Gratuluje Prawka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tamtych czasów brakuje mi kilku drobiazgów tzn 10% tamtych czasów

 

-odczucia smaków

-dobrego sexu (orgazmu)

-roztkliwiania się nad sztuką

-trochę brakuje mi Empatii

mi też tego brakuje i nie uważam tego za drobiazgi wcale, tylko podstawy człowieczeństwa :roll: chciałabym dojść do równowagi psychicznej i odstawić leki jak najszybciej, tzn. jak będę się już dobrze czuła i na siłach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po jakim czasie mija bezsennosc po tym leku?(jesli wogóle kiedys mija)...biore 3 dzień 25 mg i dosłownie jestem naspidowany po Zolofcie jak narkoman od pierwszej tabletki...spac nie moge i głowa potwornie mnie boli... kiedy to minie z a szczególnie najdotkliwsza dla mnie bezsennosc??

 

[Dodane po edycji:]

 

po jakim czasie mija bezsennosc po tym leku?(jesli wogóle kiedys minie)...biore 3 dzień 25 mg i dosłownie jestem naspidowany po Zolofcie jak narkoman od pierwszej tabletki...spac nie moge i głowa potwornie mnie boli... kiedy to minie z a szczególnie najdotkliwsza dla mnie bezsennosc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tamtych czasów brakuje mi kilku drobiazgów tzn 10% tamtych czasów

 

-odczucia smaków

-dobrego sexu (orgazmu)

-roztkliwiania się nad sztuką

-trochę brakuje mi Empatii

mi też tego brakuje i nie uważam tego za drobiazgi wcale, tylko podstawy człowieczeństwa :roll: chciałabym dojść do równowagi psychicznej i odstawić leki jak najszybciej, tzn. jak będę się już dobrze czuła i na siłach.

 

 

1.Podstawy człowieczeństwa pięknie napisane :)

I tu doszliśmy do sedna sprawy

 

Czujesz się tak jak ja czyli jak Terminator w dosłownym słowa tego znaczeniu

 

I może tego nie powinienem pisać

 

Po Asentrze i "odczłowieczeniu człowieka" można kogoś zabić stanąć i zapalić papierosa bez namiętnie i bez uczuć

Jeszcze miesiąc temu nie potrafiłbym tak postąpić bo byłem uczuciowy.

Teraz jestem Terminatorem

 

2.Ten lek nie wszystkim pomaga mój znajomy jest już na 250 mg i jest agresywny ale on ma schzofrenie i leczy się od 17 lat. Mnie pomaga jemu nie

 

3.Zastanawiam się czy ten lek i wszystkie tego typu leki nie są błednym kołem

Tzn bierzesz wzmacniasz się psychicznie ale nie rozwiązujesz problemów oczywiście wszyscy w tym miejscu mówią o psychoterapi i pracy nad sobą

Ale dobrze wiemy że uwarunkowań pewnych nie da się zmienić.

Mały skecz z życia

"Lekarze mówią niech Pan zmieni tryb życia" A ty odpowiadasz oczywiście Panie doktorze jak Pan kupi mi mieszkanie zarobi na moje troje dzieci zabije moją tesciową i przekona sąd że jestem niewinny "

I Lekarz natychmiast milknie bo co ma powiedzieć

 

Ciekaw jestem czy branie leków z tej grupy np rok ma wpływ na życie psychiczne w następnych latach jakiekolwiek

Czy po dostawieniu leku wrócę prawdziwy Ja z pełnymi tego konsekwencjami?

Czy też jakiś model Terminatora zmodyfikowany ;) ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutne to trochę. Ale ja nie potrafiłabym nikogo zabić a potem beznamiętnie zapalić papierosa... bo nie palę :lol:

Też mam takie dylematy, myśli na temat tego leku. Ale nie jestem całkiem bez uczuć, nazwałabym to pewnym dystansem do wszystkiego. Przed leczeniem byłam bardzo wrażliwa, bardzo łatwo było mnie wyprowadzić z równowagi, sama się z tej równowagi potrafiłam wyprowadzać natrętnymi myślami, płakałam z byle powodu, miałam poważne zaburzenia nastroju - nie było to fajne. Teraz jestem bardziej zrównoważona i zdystansowana, już nie tak łatwo mnie zranić i to mnie cieszy. Uczuć mi troszkę brakuje ale na razie za nimi nie tęsknię, tym których kocham uczucia okazuję normalnie jak kiedyś.

Także jest dobrze. A co będzie jak przestanę brać leki? Mam nadzieję, że leki trwale przestawią coś w mojej biochemii mózgu, myślę że wrócę do tego jaka byłam przed leczeniem ale będę bogatsza o nowe doświadczenia z lekiem i to będzie współgrać - taką mam nadzieję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie ja też się ostatnio nad tym wszystkim zastanawiałam. U mnie jest tak że jestem bardziej twarda, nie idzie mnie tak latwo wyprowadzić z równowagi i dużo trudniej o łzy ale to akurat dobrze bo ja z natury miękka babka jestem ;)

W sobote był pogrzeb mojego dziadka i bardzo się rozkleiłam i uczucia były a teraz to "odchorowuje" od wczoraj zwiększyłam zotral o połóweczke, wiec biore teraz 125mg

lili-ana jak Ty sie czujesz, masz gorsze chwile i dni czy juz zupełnie Ci mineło, czujesz się zdrowa, ile bierzesz mg sertaliny? U mnie jest w miare ale wciąż czegoś brakuje :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 miesiące biorę sertralinę 75mg na dobę, mam gorsze chwile i dni ale jest ich mniej niż więcej. Sertralina rozwija swoje pełne działanie po 3 miesiącach, także jeszcze czekam.

Przez 1,5 tygodnia brałam 100mg ale dziwnie się czułam, byłam taka obojętna jakaś więc wróciłam do 75mg i tak na razie zostanę, lekarz też mi tak każe brać więc myślę że to odpowiednia dawka dla mnie, tak czuję.

 

Moniczka a co u Ciebie? Jak Ty się czujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej Lili-ana, dzeiki za pamiec o mnie :D

jak narzie czuje sie w miare do0brze 8) caly czas na tej 100 jestem i mysle ze cos tam dziala....podobnie tak jak Ty stałam sie troche innym człowiekiem :P tez ma dystans do pewnych spraw z ktorymi wczesniej ciezko bylo mi zyc...teraz juz sie tak nie przejmuje jak kiedys ;) ale nadal drecza mnie natretne mysli glupstwach raczej ale wdedlug mojej psychiki sa bardzo wazne ech :roll:

Ale moge chyba smialo stwierdzic ze jednak Asertin mi pomogl bo kiedys bylo gorzej ze mna :( ale jak wspomnialas Lili-ana, ten lek powinnien dzialac po 3 miesiacach juz prawidłowo a ja go biore od maja wiec ponad 4 miesiace i zastanawiam sie czy to dzialanie ktore odczuwam jest tym ktore powinno byc :?: juz sama nie wiem co mam o tym myslec jutro ide do psycholka mojego wiec moze ona mi wytlumaczy 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam was i czytam,i powiedzcie kochani jak to u was jest. ja biore asertin 20 od prawie roku no i juz prawie nie dziala. to nie pierwsza tego typu reakcja bo lekow z tej grupy bralam duzo i gdy przestawaly dzialac lekarz zapisywal mi nowe a potem sie zastanawial-no i co ja mam teraz pani zapisac? a wedlug mojego malego mozdzka to moze sukcesywnie zwiekszac dawke? a moze jednak sie myle? pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzidzius20 - Ty bierzesz asertin w dawce 20mg??! Jeśli tak to dziwne bardzo, bo z tego co wiem to minimalna dawka dobowa to 50mg. I oczywiście, że jak przestaje działać to normalny lekarz proponuje zwiększenie dawki. Może zmień lekarza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×