Skocz do zawartości
Nerwica.com

ZOLPIDEM(ApoZolpin, Hypnogen, Nasen, Noxizol, Onirex, Polsen, Sanval, Stilnox, Zolpic, Zolpidem Genoptim/Vitabalans, ZolpiGen, Zolsana)


Gość

Czy zolpidem pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

91 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zolpidem pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      70
    • Nie
      10
    • Zaszkodził
      14


Rekomendowane odpowiedzi

. Przedstaw mi proszę wiarygodne dowody na to, że uzależnia FIZYCZNIE.

Ależ poroszę bardzo, cytay z najwiarygodniejszego źródłą - czyli z ulotki, które jak wiadomo pisane są na wypadek skutków ubocznych, ażeby firma farmaceutyczna nie została pozwana o odszkodowanie:

"Uzależnienie

Stosowanie leków uspokajająco - nasennych może prowadzić do rozwoju uzależnienia psychicznego lub fizycznego. Niebezpieczeństwo wzrasta proporcjonalnie do stosowanej dawki oraz długości leczenia; jest również wyższe u osób z uzależnieniem od alkoholu lub od narkotyków"

 

 

Jak widać i takie przypadki wystąpiły skoro nawet taka informacja jest umieszczona w ulotce, tak?

 

mhm na opakowaniach syropków na kaszel też jest takie info. Daj mi prosze jakieś dane o osobach na detoksie i ich reakcjach i mnie nie rośmieszajcie;p Prosze, to że ktoś wmawia sobie ze jest cpunem... jabyscie braly PRAWDZIWE benzo w takich ilościach to byśmy już ze sobą nie rozmawali...

 

chyba nie będę pisał bo piszą tutaj jakies zrozpaczone, chore kobiety któe próbują usprawiedliwać się i zwrzucać winę na kogoś. Jestescie ĆPUNKAMI i tyle. Bierzecie bo jesteście uzależnione psychicznie, a nie fizyzyczne (jakie objawy odstawienia)

A jak jesteś lekarzem to powiedz, nie nie wpadłaś na to zeby brac cos innego? a) zeby nie rozwineła sie tolerancja, b) zeby z tego hmm "wyjsc"

 

Jak czytam takie rzeczy to boje sie wychodzić na ulice...ze mnie jakis psychopata uzalzeniony i pod wpływem witaminy C potnie siekierą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mhm na opakowaniach syropków na kaszel też jest takie info. .

Skoro można się od nich uzaleznić jak widać ostrzegają, tylko podaj dokładny przykład na jakim syropku na kaszel tak piszą...

 

Daj mi prosze jakieś dane o osobach na detoksie i ich reakcjach i mnie nie rośmieszajcie;p

O tak czekaj, już biegnę, przecież takie dane wraz z nazwą szpitala i danymi statystycznymi a być może i z nazwiskami pacjentów leżą sobie na ulicy i są do nich odnośniki w googlach :lol:

 

chyba nie będę pisał bo piszą tutaj jakies zrozpaczone, chore kobiety któe próbują usprawiedliwać się i zwrzucać winę na kogoś

Oja nie może być, na forum o nerwicy i depresji - chore i zrospaczone osoby.....nieeeee ja bym na twoim miejscu już się tu nie odzywała............ :mrgreen: bo jeszcze ktoś chory odpisze....

 

Jestescie ĆPUNKAMI i tyle

Na szczęście nie znasz nikogo stąd a twoje słowa to tylko wymysły - na dodatek nie podparte żadną wiedzą..., swoją drogą radze się milej wysławiać - bo za obrażanie innych userów są kary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magpyr bo akurat ten lek najlepiej mi odpowiadał to tyle w tym temacie.Obecnie jestem już na prostej drodze dzięki intensywnej terapii i teraz sięgam po lek bardzo rzadko.

 

A ludzie jak nie wiedzą jaki to poważny problem uzależnienie,więc niech głosu nie zabierają.

 

Oczywiście nie uważam,że każdy kto sięgnie po te leki,od razu się uzależni.To kwestia indywidualna,każdy reaguje inaczej, nie ma reguł.Jedynie co mogę zaproponować to ostrożność przy braniu tych leków. Rozsądek to podstawa,ja niestety zgubiłam go gdzieś po drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybacz, uzależnienie, a przekroczenie dawki leczniczej z 10mg na 400mg...dlatego użyłem takiego słowa.

 

M.in. Acodin i podobne- Dekstrometorfan może powodować uzależnienie psychiczne. W większych dawkach, znacznie przekraczających dawki terapeutyczne, wykazuje działanie narkotyczne charakterystyczne dla dysocjantów oraz lekko euforyzujące. Bez recepty (jak lubisz opierac się na informacjach z ulotki, poszukaj jej w internecie)

 

Thiocodin http://leki-informacje.pl/jamnik/img/galeriaplikow/3/thiocodin_pil.pdf link do ulotki, zwroc uwage na informacje pod koniec 2 strony. Też bez recepty.

 

Ktoś kto się wypłakuje na forum i żali się uzależnił od czegoś co nie uzależnia, wdług mnie zasługuje tylko na taką krytykę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i mysle, ze kazda strona ma nieco racji. W przypadku Stilnoxu jestem zdania, ze moze on uzaleznic jedynie psychicznie. Pisze "jedynie", bo mam sporo doswiadczenia z lekami nasennymi i benzo.

Jest to oczywiscie tylko moja prywatna opinia ;)

Bralam zolpidem jakis czas, a potem zwyczajnie przestal dzialac. Nie jestem zbytnio podatna na uzaleznienia, a jedyne problemy jakie mialam, wystapily przy dlugotrwalym braniu Estazolamu, wiec orientuje sie, jak wyglada uzaleznienie fizyczne.

 

Psychicznie mozna rzecz jasna uzaleznic sie od doslownie wszystkiego, np od internetu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Co poniektóre osoby spierały się czy Zolpidem uzależnia fizycznie czy tylko psychicznie.Oczywiście że uzależnia i psychicznie i fizycznie.Byłam na detoksie,przeżycie straszne,ale dziś dzięki temu nie biorę już żadnych tabletek.Niektórzy uzależnią się od tego leku tylko psychicznie,ja niestety uzależniłam się również fizycznie.Odstawienie tego leku było straszne. Na szczęście odstawiałam ten lek w warunkach szpitalnych,gdzie dostawałam leki przeciwdrgawkowe i inne neuroleptyki,a przy tym intensywna terapia.Nie życzę tego nikomu,a ktoś kto nie wie czym jest uzależnienie i to obojętnie czy psychiczne czy fizyczne,lepiej niech głupot nie wypisuje bo to żenujące.Dziś jestem innym człowiekiem po takich przejściach i zupełnie inaczej patrzę na sprawę uzależnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak brałaś po kilkanascie tabl.na dobę...to nie dziwne ,że strasznie znosiłaś odstawinie.

ja brałam ten lek dziennie przez pół roku-i w rzaden sposób sie nie uzależniłam-uważam że to bdb lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiaooo tak jak już wcześniej pisałam, to kwestia indywidualna,nie ma reguł.Jedni się uzależnią,drudzy nie. Ja miałam poważne kłopoty życiowe i uzależniłam się od tego leku.Ale teraz już jest wszystko w porządku,problem uzależnienia mam już opanowany,jak na razie wyszłam z tego,chociaż uzależnionym się jest do końca życia i nie wykluczone,że kiedyś mogę sięgnąć po ten lek jak nastąpi kryzys,ale mamm bardzo dobrego lekarza,który bardzo zaangażował się w moje leczenie.To szczęście mieć takiego lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasiaooo po tym detoksie nie biorę już żadnych leków.Mam wspaniałego lekarza,ktory się o mnie bardzo troszczy.To skarb mieć takiego lekarza,widać,że jest to lekarz z powołania i pierwsze co dla niego się liczy to pomoc osobie chorej na uzależnienie.Wiem,że mi nie odpuści,bo to anbitny lekarz i mi nie odpuści,dopóki mnie nie wyleczy.

 

[Dodane po edycji:]

 

Jestem 3 tygodnie po detoksie i przyznam,że bardzo ciężko jest mi wytrzymać bez moich tabletek.To jest tak silne uzależnienie.Nieraz dostaję szału i demoluję całe mieszkanie.To jest coś okropnego,czasami nie do wytrzymania i kto wie czy nie sięgnę po moje proszki już wkrótce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

isj sam napisałeś że Zolpidem jest pochodną benzodiazepin. Zolpidem jest lekiem z grupy imidazopirydyn! Leki nasenne nowej generacji np.Zopiklon,Zolpidem,czy Zaleplon należą do leków niebenzodiazepinowych. Nic idę do swoich pacjentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polowka stilnoxu juz na mnie dziala. staram sie brac sporadycznie, a czkolwiek czesciej, ale teraz znow przystopowalam, bo mam sympramol, ktory i tak nie dziala na mnie specjalnie nasennie tylko poprawia nastroj jak narazie. po stilnoxie mialam jakies doly. ta bezsennosc nas wykonczy. szlag by to wszystko trafil........

 

[Dodane po edycji:]

 

jaaaa a ty spisz juz normalnie czy jak to u Ciebie wyglada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasia 000 teraz po sympramolu to niezaleznie od dawki mam wrazenie (teraz 2 tabletki na noc) spie roznie tzn. raz cala noc gleboko, a innym razem np. dzis nie umiem nawet okreslic ile godzin...moze 4-5? na pewno nie jestem wypoczeta, jak po 8 godzinach snu, ale tez nie jestem całkiem padnieta, ale na dluzsza mete to jest stan do bani, bo powinno sie spac regularnie do jasnej ciasnej. ogolnie mowia, ze to slaby lek i z czasem on przestaje dzialac nasennie?! czy wlasnie powinien sie rozkrecic i dopiero dzialac nasennie?! widze, ze jest cienki na sen, ale samopoczucie jakby poprawia.

ogolnie to nawet nie wiem, u ktorego lekarza sie lecze, bo dzwonie do dwoch, a czasami trzech :) a tego stilnoxu to za bardzo nie lubie, bo jakies doly po nim mam i nie chce sie zyc...

 

[Dodane po edycji:]

 

a klade sie roznie...miedzy 23-24 najczesciej biore tabletke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewna pani spokojnie-nie jest u ciebie tak żle ja miewałam noce,że nie spałam nic ani minuty i szłam do pracy na 8 rano...do 17stej.

i czasem miałam takie nocki 2-3 z rzędu az w koncu padłam ...

teraz ponad rok jestem na lerivonie i śpię..ale też czasem zdzrzają mi sie nocki ,że krecę się w łóżku..nawet zdrowi ludzie tak mają!

jak nie umie zasnąć to dodatkowo stosuje hydroxyzynkę do lerivonu ale bardzo rzadko to robie.

wiec nie martw sie tak aż za bardzo,raz sie spi lepiej raz gorzej to normalne!

 

[Dodane po edycji:]

 

apropo ta tego typu leki tolerancja nie wzrasta to nie benzo!

dodam też ,że to nie typowe leki na spanie ten pramolan czy lerivon-wiec problemy ze snem w trakcie brania tych leków to nie sprawa tolerancji tylko widocznie jest jakaś inna przyczyna!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasia 000 rozwin swoja ostatnia wypowiedz o przyczynie a nie tolerancji...?

pod wzgledem samopoczucia wydaje mi sie ze doszlam do tej terapeutycznej dawki 2 tabletek...dzis polknelam dwie i zasnac wcale nie moglam-dobre co? i wzielam polowke stilnoxu, ale zadzial krotko moze 3h. wkurzylam sie rani i jeszcze raz wzielam polowke stilnoxu i spalam jeszcze ze 4h, wiec stoje na nogach. ten stilnox cos mi slabiej zaczyna dzialac...i co dzis zn owu wezme 2 tabletki badz podwyzsze do 2,5 i zasne badz nie-loteria i w koncu z kazda dawka bedzie tak samo bo to sie powtarza.

i co czekac dalej na rozkrecenie leku czy inny zaczac brac...

proponowala mi babka jeszcze citarpamil lek (czy cos takiego). ponoc jest lzejszy od sexoratu, wiec zdecydowalalbym sie, gdyby sympramol mnie zawiodl...no ale co ona moze mi dac na noc???????????? w ogole mowila ze stilnox nie uzaleznia i niektorzy ludzie biora sobie pol roku...moze i tak jest, ale kazdy jest inny, a na ulotce wyraznie jest napisane...poza tym tylko jeden lekarz mi powiedzial na kilku ze cyt:"na stilnoxie Pani dlugo nie pociagnie" chodzilo mu o ciag brania, a doraznie to mowil ze owszem mozna co 2-3 dni nawet 3 miesiace na tym przepekac. no, ale on byl najdrozszy.

 

[Dodane po edycji:]

 

CO MYSLiCIE NA TEMAT LEKU TRICCITO CR???? PO NIM CHYBA SIE NIE TYJE I DZIALA NASENNIE..? ale czy to mocniejszy lek od seroxatu i citalopramu (sory za przekrecanie nazw) ???? lekarka mi powiedziala, ze niby silniejszy, ale kto ja tam wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×