Skocz do zawartości
Nerwica.com

OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)


beti35

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

73 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      48
    • Nie
      23
    • Zaszkodził
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Tez jak bralam Efectin,czesto chcialo mi sie spac,bylam zmeczona,ogolnie oslabiona fizycznie.Lekarz nie chcial mi wierzyc,ze tak sie czuje po efectinie,ale na nastroj dzialal bardzo dobrze,ale ja bralam duza dawke

Teraz juz nie biore efe,biore inne leki,bardziej aktywizujace i jest troche lepiej.Jednak zanim zaczelam je brac,tez ciagle bylam zmeczona,nic mi sie nie chcialo,nie mialam na nic sily,ochoty.Mimo,ze nie mam niskiego cisnienia.takze,wiem o czym mowisz.

 

[Dodane po edycji:]

 

To jest banalne,co napisze,ale bierz ten pramolan,zobaczysz jak sie bedziesz czuc,w razie sennosci odstawisz.Jak nie wezmiesz to sie nie przekonasz.moze sie okazac,ze to lek wlasnie dla Ciebie i bedziesz sie po nim dobrze czuc.

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pramolan był moim pierwszym "zwariowanym" lekiem :) Dobrze się po nim spało, czułam się nawet ciut lepiej. Niestety, trzy miesiące i lek przestał w ogóle działać, trzeba było zmieniać. Acha, moja lekarka ze szpitala stwierdziła, że lekarz pierwszego kontaktu świetnie się spisał zapisując mi właśnie Pramolan, a wcześniej jeszcze Debridat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nową "nerwicą" na forum:) Tydzień temu psychiatra przepisał mi Pramolan. Dzisiaj znów zaczęłam się nakręcać. Pramolan biorę w dawce 1-0-1 czyli takiej lekkiej zwyczajnej.

Dziś po południu sięgnęłam dodatkowo po Hydroxyzine, teraz przyjęłam wieczorną dawkę pramolanu i czuję mrowienie w nogach.

Zaczęłam się zastanawiać czy dobrze zrobiłam.

Stąd moje pytanie: Czy pramolan można przyjmować z Hydroxyziną? Oraz czy można go również przyjmować z Relanium?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe zielone pigułki Pramolanu łykam od 20 dni. Tuż po przebudzeniu i tuż przed snem. Wczoraj jednak zwiększyłem dawkę do trzech tabletek dziennie -częstuję się teraz w południe kolejną. Działają świetnie można by rzec tylko... Czasem potrzebuje uczuć.

Mała zielona pigułka, pól szklanki krystaliczniej czystej wody do popicia… zaciągniecie sie dymem papierosowym… zamknięcie powiek.. wypuszczenie dymu i…

 

Staję się sie pozbawiony uczuć pozytywnych , jak i negatywnych. Nie ma we mnie smutku, wewnętrznego bolu, rozdarcia, tęsknoty, zazdrości… pociechy z mniejszych czy większych spraw.

Tęsknię za własnym usmiechem... tęsknię za tym przyjemnym sciskiem w okolicach brzucha... Tęsknię za radością. Jestem zupełnie czysty. Pramolan zabrał smutek, brak chęci życia, wewnętrzne rozdarcie, rozbicie, lęki. Tylko dlaczego okradł mnie z odczuwania przyjemnośći?

Może potrzeba czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biore od tygodnia SYMPRAMOL...glownie mam problem z bezsennoscia ktora nastapila na skutek nerwicy lekowej a pozniej dolaczyla do tego depresja. moja nerwica nie przeszkadzala mi w zyciu codziennym. nie odczuwalam jej bardzo. nawet jak dostalam bezsennosci to nie mialam jakichs nadzwyczajnych atakow. po prostu nerwica spowodowala to a pozniej sobie poszla (w sensie lęki) lub to nowy objaw nerwicy ta bezsennosc. w kazdym kazie przerazila mnie ta depresja...trwa to juz ponad 4 miesiace. w kazdym razie ... zaczelam od polowki tabletki przez 2 dni (i tak musialam sie wspomoc stilnoxem ktory uwazam jest syfem bo jakies doly po nim mam) pozniej cala tabletka przez 3 dni, nastepnie 1,5 a pozniej 2 tabletki ZAWSZE NA NOC. samopoczucie poprawilo mi sie juz po 1,5 tabletki. skutkow ubocznych nie odczulam jakichs powaznych. czasami mi sie wydawalo jakbym byla bardziej pobudzona i lekliwa (niewiadomo czy to po sympramolu, stilnoxie czy choroba). w kazdym razie jak narazie samopoczucie ok, ale co do bezsennosci to lipa. obserwujac przez te dni to raz zasnelam po calej tabletce a innym razem nie i musialam dorzucac stilnox wiec co to za dzialanie? i tak na przemian z dorzucaniem badz nie stilnoxu mimo zwiekszania dawki...nasennie on chyba jednak nie dziala zbyt dobrze...ciezko mi rozpoznac bo czasami umialam zasnac sama bez lekow a teraz jak musze bra ciagiem to ciezko ocenic czy to na skutek tabletki czy organizmu, bo chyba powinnam podobnie spac za kazdym razem a nie ze raz dziala a raz nie dziala...NIE WIEM CZY TEN LEK POWINIEN SIE ROZKRECIC ZEBYM ZACZELA SPAC CZY PO PROSTU ON JUZ TAK NIE ZADZIALA I JUZ TO WIDAC? mam dosc tych lekarzy psychiatrow.........

 

[Dodane po edycji:]

 

czy przy tym leku normalnie moge brac ibuprom na bole menstruacyjne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zwiększeniu dawki( poczęstunek w POŁUDNIE) znowu czuję się świetnie. Jedna mała zielona pramolanu i... łapię sie na tym ,że.. czasem mam podniesione kąciki ust ku górze -czyli uśmiecham się. Brakowało mi tego...

P.S. Jak dobrze się uśmiechnąć do samego siebie... -dobrze ,ze nikt tego nie widzi, bo wezmą mnie za wariata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko 84 a ile masz lat i ile czasu jestes na lekach? masz jakies nawroty czy cos?

pramolan dzialal u Ciebie nasennie? u mnie raczej ma taki sobie skutek na spanie...

chciala mi babka dac seroxat a pozniej cipramil czy cos takiego, ale ja sie uparlam na ten sympramol jeszcze...mnie chodzi glownie o ten zasrany sen, bo z taka nerwica lekowa to moglam smialo zyc! a teraz to i moze mam ta depreche :/ niby nastroj mam lepszy, ale co jak slabo spie?! dzis moze 4 godziny. nawet nie umiem okreslic niekiedy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajadając się kanapką i popijając Earl Grey przyznam ,że Pramolan na mnie tez nie działa nasennie i... ma nie działać :) Mała zielona tworzy we mnie jakby tarczę od której odbijają się myśli... te "bee" , jak również "fuj" czy "och i ach" ;)

Pojawiajają się na sekunde by w drugiej sekundzie pójść sobie precz - odbić się od "tarczy"

P.S. Proszę wybaczyc, ale... nie potrafilem tego inaczej ubrać w słowa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klaudus 20 mam przepisany stilnox 2 opakowanie, ale za nim nie przepadam, az tak. i dzisiaj musialam polknac 2x polowke bo po 2 tabletkach sympramolu wcale nie moglam zasnac...popatrzylam na zegarek byla 3 rano i co musialam dorzucic stilnox, ktory zaczyna nieco slabiej dzialac mam wrazenie. wydaje mi sie ze na nastroj dawka 2 tabletek sympramolu jest wystarczajaca, a na sen kazda po kolei dawka jest do bani z czasem (krotkim czasem). biore to chyba 10 dni. lekarz mi kaze zwiekszac max do 4 tabletek,a ja wiem, ze bedzie tak samo ze spaniem, jak z poprzednimi dawkami i nie daj boze dostane jakiegos usmiechu jockera z nadmiaru tych tabletek czy cos sie ze mna stanie? ja w ogole sie boje tabletek, ale przelamalam sie do sympramolu a trwalo to miesiac. tak bardzo bym chciala, zeby to byl tylko epizod :/

 

[Dodane po edycji:]

 

arkaszka a rozwin te mysli..."beee"- mam nadzieje, ze to nie odglos zoladka (hiehie), "fuj" tutaj nie bede sobie nic lepiej wyobrazala :P, "och i ach" masz na mysli rykowisko? :mrgreen: mnie ten srodek nie zaglusza dzwiekow natury, ze tak powiem...

WIECIE CO BOJE SIE OPROCZ PARANORMALNYCH CIEZKICH DO WYTRZYMANIA SKUTKOW UBOCZNYCH TYCH BARDZIEJ ZNOSNYCH JAK TYCIE...PRZY TEJ MIANSERYNIE CZY JAKIMS TAM ANTYDEPRESANCIE NASENNYM. pare kilo moze jeszcze zniose, ale nie 10 :x

figura to jedyne co mnie pociesza w tym smutnym zyciu, a teraz i ona ma zostac mi odebrana?! :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klaudus 20 ja nie mam wzmozonego apetytu po nim, a wrecz wrocil do jako takiej normy, ale mam nadal dola...dalej kiepsko spie...nie wiem czy jeszcze czekac na rozkrecenie(biore 11 dni) i zwiekszac dawke czy brac nowy lek antydepresyjny, aby w koncu sie wyspac...ja naprawde sobie nie radze...jak WY sobie radzicie?

tez tak macie, ze dzwonicie do lekarza/rzy i nie chce on za bardzo gadac przez tel. tylko zaprasza do gabinetu? moim zdaniem to taki specyficzny zawod, ze powinni byc caly czas w kontakcie z pacjentem, a oni maja nas dosc i gdzies...a jakby naprawde cos powaznego sie dzialo to co?!

 

[Dodane po edycji:]

 

klaudus 20 po miesiacu to chyba juz powinien dzialac prawda? jakie jest Twoje samopoczucie oraz sen?

 

[Dodane po edycji:]

 

kasia000 a na Ciebie pramolan dzialal w ogole nasennie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biore prawie juz 3 tydzien sympramol. nastroj jakby lepszy, ale ze spaniem nadal sa problemy. zwiekszylam dawke do 3 tabletek na noc. jesli nadal bede miala problemy ze spaniem (cos mi sie wydaje ze tak) to do lekarza/rzy i wtedy zmiana leku. no nie wiem ile ten lek ma sie rozkrecac. na ulotce jest napisane, ze niby po 2 tygodniach widac poprawe (jak dobrze zapamietalam) moze i jest, ale w nastroju...natomiast ze snem roznie i kilka razy w tygodniu musze sie wpomagac nasennikiem to coz to za dziwne dzialanie? mam chodzic niedospana i weselsza? :mrgreen:

 

kasia000 a sorki wydawalo mi sie, ze gdzies zalozylas watek pt. '' seroxat plus pramolan", ale moze mi sie juz pokrecilo...pozdrawiam

 

[Dodane po edycji:]

 

jedna lekarka zaproponowala mi lek z tej samej grupy lecz silniejszy. nazywa sie DOXEPIN. ja chcialam ja wypytwac o dzialanie TRITTICO tylko, a ona "zabrala" mi recepte i wymienila na TRITTICO, a ja chcialam sie tylko wymienic informacjami no i dowiedzialam sie, ze niby siła obydwu tych lekow jest taka sama...co o tym myslicie???

myslalam ze trittico to jakis mocniejszy lek.

co sadzicie o takim skakaniu po grupach? czy powinno sie wyprobowac coraz silniejsze z jednej grupy i przerzucac sie dopiero na druga grupe czy mozna tak probowac z roznych grup???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×