Bezsenność, zaburzenia snu

Inne zaburzenia.

przez Naemo 30 gru 2016, 00:23
Nie mam zadnych efektów niepożądanych, biorę to od 10 dni
f60.3
lamotrygina 200 mg | trittico CR 100 mg | chlorprothixen 7,5mg/15 mg [doraźnie]
"Jeśli coś było na tyle ważne, że nie możesz o tym zapomnieć wiedz, że musi do Ciebie wrócić. Może w innej osobie, innym miejscu, czasie, ale wróci."

przez irka_gag 31 gru 2016, 11:39
Najgorsze jest to jak ubudzę się w środku nocy i nie mogę już zasnąć :/ Leżę i myślę

przez just_fly 01 sty 2017, 22:20
Hej, mam problem z czymś, co chyba jest halucynacjami przysennymi. Zamierzam porozmawiać o tym z psychiatrą, może farmakologicznie coś na to poradzi, jednak czy... jest coś co do wizyty mogę zrobić w tej sprawie sama, żeby sobie pomóc? Macie tego typu doświadczenia, coś pomogło oprócz majstrowania w lekach?
She's sowing seeds, she's burning trees.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 01 sty 2017, 22:22
halucynacjami przysennymi.

ale jak Ci się to objawia ?
„Gdzie Diabeł nie może tam pośle kobietę ” porucznik Kloss Kendo

przez just_fly 01 sty 2017, 22:32
To trochę krępujące, ale chodzi mi o to, że na granicy snu i jawy widzę różne rzeczy, dzieje się to od kilku miesięcy, w ostatnich tygodniach się nasiliło. Np.: widzę jak jakiś facet chodzi po moim pokoju i grzebie w moich rzeczach, jakby czegoś szukał. Niemożliwe żeby to była rzeczywistość, bo obecnie mieszkam sama, no i później sprawdzałam czy rzeczywiście ktoś się nie włamał do mieszkania, ale nie - wszystkie zamki zamknięte, rzeczy na swoich miejscach. Jest to dla mnie przerażające. Nie jest to sen, bo czuję, że już nie śpię, ale ciało mam jakby "unicestwione", w śnie zazwyczaj mam poczucie, że śpię, a w opisanej wyżej sytuacji, czuję jakby to się działo naprawdę. Trochę może pokracznie to opisałam, ale to dla mnie dosyć trudna sprawa.

przez Naemo 01 sty 2017, 22:37
just_fly, masakra, współczuję :/ Ja miałam tylko w gimnazjum tak, że widziałam zjawę w pokoju, migające światełka, "kratkę nałożoną na pokój" ale to były pojedyncze i krótkie "wizje". Zawsze po czymś takim przez parę godzin wpatrywałam się w ten punkt i ryczałam ze strachu, zawsze to było w nocy.
Nie wiem jak Ty to przeżywasz :/
f60.3
lamotrygina 200 mg | trittico CR 100 mg | chlorprothixen 7,5mg/15 mg [doraźnie]
"Jeśli coś było na tyle ważne, że nie możesz o tym zapomnieć wiedz, że musi do Ciebie wrócić. Może w innej osobie, innym miejscu, czasie, ale wróci."

przez Kalebx3 01 sty 2017, 22:38
just_flyRozumiem , słyszałem juz na tym Forum o takich rzeczach , ( było ich niewiele ) . Ma to swoja fachową nazwę , ale mogę się mylić - "porażenie przysenne " czy jakoś tak podobnie .
Długo to już masz ?
„Gdzie Diabeł nie może tam pośle kobietę ” porucznik Kloss Kendo

przez just_fly 01 sty 2017, 22:51
Naemo, po fakcie też ryczę ze strachu.
Mam to jakoś od września/października. Pod koniec lipca zostałam wypisana ze szpitala (chad) po wprowadzeniu do mojej farmakoterapii kilku nowych leków, które bardzo poprawiły moje funkcjonowanie, w listopadzie lekarka dodała mi jeszcze jeden lek. W zasadzie jeśli te omamy są ich skutkiem ubocznym, to jest to... jedyny skutek uboczny, dlatego trochę szkoda by było/boję się majstrować z lekami żeby nie było gorzej (jak przed szpitalem), stąd moje pytanie w pierwszym poście na ten temat, czy poza zmianami w lekach da się coś w tej materii zdziałać...

przez LLLorelai 04 sty 2017, 17:47
Hej, po prostu masz hipnagogi. Ja mam to okresowo od około 30 lat. Czasem jest parę lat przerwy, a potem znów. U mnie ma to związek z nasileniem nerwicy. Jak czuje się lepiej, to hipnagogi znikają. Powiedz lekarzowi, on Ci wyjasni , ze to niegroźne. Trzymaj się!

przez julusia 06 sty 2017, 21:16
też mam omamy hipnagogiczne, ale niczego nie widzę, tylko słyszę głosy w głowie
Wenlafaksyna 187,5 mg
Mirtazapina 15 mg
Olanzapina 15 mg
doraźnie: Chlorprothixen 15 - 50 mg

przez joasa 11 sty 2017, 18:58
Ja też mam z tym bardzo duży problem. Niezależnie od tego w jakiej godzinie się położę, mam problem żeby zasnąć i przespać spokojnie całą noc. Kiedyś ten problem miałam w mniejszym stopniu, teraz zdecydowanie się pogłębił.

przez Tadek777 03 lut 2017, 20:31
Witam
Ja od dzisiaj zaczynam łykać pregabalinę i cital na depresję, od dłuższego czasu budzę się w nocy ok 1:00 i nie mogę spać. Zasypiam bardzo dobrze.

Mam nadzieje że pomoże i nie będzie skutków ubocznych.

przez PannaPaulina_1998 04 lut 2017, 12:28
Witam. Od 2 tygodni walcze z bezsennoscia. Zaczelo sie od tego, ze najpierw przez jakies 3 dni pod rząd zaczęłam regularnie budzić sie pomiędzy 3 a 4, i mialam problemy z zasnieciem. Siedzialam w telefonie do godziny 6 i pozniej jakos udalo mi sie spać do tej 9. Bardzo mnie to zmartwilo, gdyż stało się to naprawdę tak nagle i nie wiem co mogło byc powodem. Oczywiscie zaczelam przeszukiwać fora i szukac przyczyny tej bezsennosci. Naczytalam sie naprawdę duzo bzdetow i zaczelam sobie to wkrecac do glowy. Zasypialam na dwie godziny i budzilam sie i nie moglam dalej spac. Doszlo do tego ze boje sie kazdego wieczora, boje sie klasc do lozka bo boje sie kolejnej nieprzespanej nocy. Wpadlam w bledne kolo. Kto wie co moge z tym zrobic? Dodam ze nigdy nie mialam problemow ze snem.

Nadmiar snu i bezsenność naprzemiennie

przez czarny_prorok 13 lut 2017, 21:43
Ja mam inny problem: gdy tylko mogę śpię bardzo długo, a i tak jestem senny. Zdarza mi się przespać o kilka godzin budzik, gdy mam wolne lub na późniejszą godzinę do pracy. A z drugiej strony zdarzają mi się też nieprzespane noce, podczas których nie mogę spać i pobudki w środku nocy bez ponownego zaśnięcia. Widzę ile czasu przesypiam zamiast porobić coś ciekawego, na wszystko brak mi czasu, a z drugiej strony niedospanie po nieprzespanych lub przespanych przez 2-3 godziny nocach utrudnia mi funkcjonowanie np. w pracy. Dosypianie popołudniami też się zdarza. To trwa od lat, próbowałem z tym wlaczyć, na próżno.Temat dla psychiatry? Czy raczej coś z bezdechem?

Sortuj wg