Netoholizm i uzależnienie od komputera

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez Tella 27 lis 2016, 14:32
I pomyśleć co ludzie robili jak internetu nie bylo
Never say "goodbye." "Goodbye" receives all hope of reunion...

przez Liber8 27 lis 2016, 15:40
Oglądali TV i słuchali radia, a wcześniej słuchali samego radia, jeszcze wcześniej czytali gazety, chodzili do bibliotek i kościołów - przyswajali tym samym kiepski rodzaj wiedzy :D
W końcu nadarzyła się okazja, by samemu decydować na co mamy ochotę, nie to co wyświetlają/nadają/drukują w danej chwili inni ludzie.
Rodząc się płaczemy,
Żeśmy na wielką błaznów przyszli scenę.

przez Tella 27 lis 2016, 15:42
Dlatego uważam, że starsi ludzie są mądrzejsi bardziej rozwinięci niż młodzież w dzisiejszych czasach.
Never say "goodbye." "Goodbye" receives all hope of reunion...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Liber8 27 lis 2016, 15:43
Jedni są, inni nie są :smile:
Rodząc się płaczemy,
Żeśmy na wielką błaznów przyszli scenę.

przez KrzyszofG 05 gru 2016, 12:00
Inteligencja nie zależy od czasów tylko od osoby. Ralph Waldo Emmerson kiedyś powiedział, że musimy wykorzystać czas, który jest nasz i został stworzony idealnie dal nas. i tym należy się kierować.
"Od­wa­ga to pa­nowa­nie nad strachem, a nie brak strachu."
~ : Marka Twain :mhm:

przez EWS 23 gru 2016, 13:46
chociaz to fakt ze kiedys ludzie mieli bardziej zintegrowane takie zycie codzienne, dzis latwiej o tzw. nerwice niedzielną
[size=85][color=#000000][/color]Potem źródło przemówiło do mnie. Rzekło: Obfitość czerpię z obfitości, lecz obfitość pozostaje. Wtedy zrozumiałem.[/size]
EWS

przez Niska Samoocena 10 sty 2017, 18:45
Podczepiam się pod ten temat. Co zrobić żeby się oduzależnić od sieci? I nie piszcie żebym wyrzucała komputer. Kiedyś już został wyrzucony. Najpierw byłam uzależniona od poczty wp, później od facebooka, czatów a następnie od gg. U mnie nawet wyrzucenie komputera nie przyniosło rezultatów, mogę niby bez niego żyć ( ale to bardzo ciężkie ) , jak już go mam to ciągle powracam do uzależnień. Co bym nie robiła na necie to się od tego uzależniam. Napisanie tego posta traktuję jako "ostatnią deskę ratunku". Do psychologa chodziłam i już nie pójdę bo on mi nie pomaga. Proszę o jakieś rady jak przestać się uzależniać od różnych aplikacji, rozmów towarzyskich, foruw, czatów, facebooków itd. Wszystkie rady wezmę głęboko do serca .

przez Przemek_44 11 sty 2017, 01:35
Niska Samoocena napisał(a):Podczepiam się pod ten temat. Co zrobić żeby się oduzależnić od sieci? Do psychologa chodziłam i już nie pójdę bo on mi nie pomaga.

Niska Samoocena, możesz napisać w jakim wieku jesteś? Też jestem uzależniony od kompa (między innymi), bo najpierw byłem uzależniony także od leków uspokajających z grupy benzodiazepin..wciąż jestem, tyle, że od 8 lat nie biorę..

Niska Samoocena napisał(a): Proszę o jakieś rady jak przestać się uzależniać od różnych aplikacji, rozmów towarzyskich, foruw, czatów, facebooków itd. Wszystkie rady wezmę głęboko do serca .

na moim blogu znajdziesz bardzo obszerny, fachowy materiał na temat uzależnień internetowych, jak masz ochotę i czas, to przeczytaj sobie (dostałem go z Ośrodka Leczenia Uzależnień, od specjalisty terapii uzależ.)

http://www.lekomaniablog.pl/netoholizm/

a tak na "teraz i tutaj" to Ci powiem, że po 1 zwróć uwagę, że masz w nicku Niska Samoocena, a spośród różnych aplikacji, od których się uzależniasz wymieniłaś głównie komunikatory, czyli narzędzia do elektronicznej korespondencji z ludźmi, które pozwalają na łatwy, bezpieczny kontakt z innymi osobami, bez komunikowania się wprost, czyżbyś miała lęki społeczne? obawiała się, wstydziła się kontaktów z ludżmi w realu?

Piszę o tym, bo leczenie uzależnienia z tego co wiem nie polega tylko na leczeniu samego uzależnienia (jego też), ale także powodu tego uzależnienia, którym u mnie np jest /była fobia społeczna, co wynikało również z bardzo niskiej, mojej samooceny

Jeśli chodzi o leczenie uzależnienia od komputera, to nie polega ono na jego wyrzuceniu, choć czasem okresy abstynencji są wskazane i zalecane, nie jest też tak, że docelowo zmierza się do całkowitej rezygnacji z kontaktu z komputerem i internetem, bo wiele uzależnionych osób po prostu używa komputera w pracy, ale pewnej nauki kontroli, oraz wycofywaniu się z rzeczy nałogowych, związanych z komputerem, z jednoczesną pracą nad problemem pierwotnym, w moim przypadku praca nad leczeniem fobii społecznej
Artykuł o uzależnieniach od leków BDZ na potralu kobieta.wp.pl Tabletka na życie - A.Wawrzyńczak

Mój blog o lekomanii.

przez JERZY62 11 sty 2017, 10:42
Przemek_44 napisał(a):Też jestem uzależniony od kompa

A rzadko ostatnio bywasz na forum.

Nie jestem uzależniony od kompa ale lubie przesiadywać przed kompem a czasami mam tego dość.

Myślałem że to wątek o uzależnieniu od benzodiazepin :lol:
®

przez Niska Samoocena 11 sty 2017, 13:22
Nie mam fobii społecznej, a przynajmniej jej nie zaobserwowałam. Dziękuje za link :) na pewno przeczytam

przez Natla_Miness 11 sty 2017, 18:14
Niska Samoocena, ja od siebie mogę polecić medytację. Uczy skupienia na jednej rzeczy. Powiedziałbym, że może być odpowiedzią na różne kompulsywne zachowania. Bo sprawdzanie różnych rzeczy w internecie tak z odruchu to typowe dla ludzi. Często się o tym mówi. Ponoć też często ludzie sprawdzają co jest w lodówce, tak jakby miało się coś nowego pojawić. :-)

Podobne zachowanie to wodzenie głową na przystanku autobusowym za przejeżdżanymi samochodami. Co jeszcze? Gryzienie długopisów, obgryzanie paznokci. Różne takie. W zasadzie te rzeczy mają na celu rozładowanie napięcia. Tak samo jak gry komputerowe "klikadełka", w których prawie się nie myśli, tylko kompulsywnie wciska klawisze. Typowy reprezentant to Diablo i generalnie cały gatunek gier hach'n'slash.

Jeśli staje się to problemem to myślę, że może pomóc medytacja, czyli co? Zrozumienie czym jest medytacja to właśnie jest medytacja. Ale w skrócie: siadasz sobie przykładowo w kuchni na krześle w postawie nie jakoś specjalnie spiętej, ale też niezbyt luzacko. Spędzasz tak 15 minut dajmy na to. Załużmy, że nia ma jakiś konkretnych zasad poza tym, żeby być świadomym siedzenia. Wtedy mózg zazwyczaj się zaczyna nudzić i szuka jakiś rozpraszaczy, czegoś o czym by mógł zacząć myśleć. ITP. Jak myślisz, że takie coś może pomóc, to odsyłam do psychologa imieniem: Jon Kabat Zinn. Działa w Ameryce, żadna magia, zwyczajnie trening umysłu.
Wcześniej monk.2000
http://natlaminess.blogspot.com/
Oficjalny blog, na który serdecznie zapraszam.

przez aporia 13 sty 2017, 00:15
Ja już od jakiegoś czasu spędzam w Internecie prawie cały czas swojej aktywności - czyli kiedy nie śpię, dziś przerwałam na chwilę, na 15 minut, bo wyszłam do sklepu po jakieś jedzenie i kilka razy na wyjście do toalety. Nie robię nic specjalnego przeglądam w kółko to samo: poczty, FB, aliexpress itp, szukam jakichś informacji, bezmyślnie przeglądam Internet. Nie panuję nad tym. Czuję się odgrodzona jakby grubą szybą od świata i ludzi. Mam problemy z komunikacją, kiedy już mi przyjdzie zamienić z kimś realnym słowo. Nie mam motywacji do niczego. Czuję jakby mi się zrobiła woda z mózgu. To nie jest tak, że zawsze taka byłam, np w czasie studiów byłam towarzyska, aktywna. Od jakiegoś czasu czułam, że jest coś nie tak w moim życiu i stopniowo sobie uświadomiłam, że w tym momencie moim głównym problemem jest chyba uzaleźnienie od Internetu. Nawet jak byłam w Barcelonie jakiś czas temu, mało korzystałam z wyjazdu, bo albo leżałam w hotelu przeglądając Internet, a jak byłam na mieście nieustannie szukałam wifi i się z nim łączyłam. Czuję się wobec tego bezradna i mnie to przerasta.

przez neon 13 sty 2017, 00:49
terapia terapia terapia
bóg dał, bóg zabrał.
I Mister Forum

przez Natla_Miness 13 sty 2017, 02:59
Najwyższa rada do spraw uzależnień w Polsce to chyba ruch AA. Specjalizują się w tym jak mało kto. Alkohol jest chyba bardziej szkodliwy niż sieć. Z kolei pewnie mniej niż nadużywanie narkotyków.

Anonimowi Alkoholicy istnieją na tyle długo, że utworzył się u nich cały zestaw zasad, co dla niektórych prawie zakrawa o sekciarstwo.
Mają swoje 12 kroków, 12 zasad. Do tego klasykę w postaci tekstów słynnego Billa W.

Myślę, że warto sprawdzić co mają do powiedzenia.

Ale nie przesadzajmy w drugą stronę. Od powietrza też jesteśmy uzależnieni, ale to nie oznacza, że ludzkość powinna dążyć w kierunku "uwolnienia się" od potrzeby oddychania. :D
Zaczynasz coś lubić i to się staje drugą naturą.
Wcześniej monk.2000
http://natlaminess.blogspot.com/
Oficjalny blog, na który serdecznie zapraszam.

Sortuj wg