Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki nasenne.Wątek zbiorczy.


adelkowska

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda nie odpowiem na swoim przykładzie, ale słyszałam, że Benosem jest skuteczny - o czym może Pan się dowiedzieć z wypowiedzi Pani Anny R.

 

Z kolei od siebie mogę dodać, że równie ziołowe i skuteczne - bynajmniej dla mnie, są tabletki Nervomix, oraz oczywiście Neospasmina - ten lek to naprawdę jest dla mnie swego rodzaju złotym środkiem :) A już ich mieszanka zapewnia efekt murowany - "śpię jak zabita" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tutaj się zgodzę z przedmówczynią, ponieważ jako osoba stosująca Nervomix i Neospasminę, a jednocześnie pracująca od poniedziałku do soboty mogę poświadczyć, że człowiek jest wypoczety i nie jest przybity. Ja w swojej pracy pracuję głową i nie mogłabym sobie pozwolić, żeby mieć jakieś zaćmienie umysłu, gdyż wtedy poniosłabym poważne konsekwencje.

Nervomix nie ogłupia i delikatnie wycicza ułatwiając zasypianie.

Mam tylko jedno pytanie, czy ktoś się orientuje, czy Nervomix jest swego rodzaju odpowiednikiem, albo zamiennikiem innego leku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nervomix można wypróbować, ale czy zapobiega także wcześniejszemu budzeniu, czy tylko ułatwia zasypianie?

 

[Dodane po edycji:]

 

Napiszcie które leki ziołowe pomogły Wan dobrze się wysypiać, a także czy pomogły na wczesne wybudzanie się np. po 4-5 godź. snu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej hej ja dostalam Nasen od doktorka i powiem że na początku sie balam i pierwsze 2-3 razy wzielam pół tabletki zamiast całej, teraz łykam całą, nie biore codziennie ale muszę przyznac ze śpi mi się o wiele lepiej

- usypiam w max 15 min

- potrzebuję mniej snu (wczesniej 10-12h było mało)

- wstaję bez problemu nawet wczesnie rano (a do rannych ptaszków nie należę, często dopiero ok południa się "budziłam")

- daję radę wytrzymac cały dzien bez senności i ospałości

- sen jest spokojny, pamietam że coś mi się śni ale nie pamiętam co, nie przeżywam tak snów, nie męczę się psychicznie przez sen, wczesniej śniły mi się koszmary a sny mialam tak realistyczne ze budziłam się zdyszana wystraszona spanikowana i długo nie mogłam się uspokoic i usnąc ponownie

- wstaję rano i czuję że spałam, nie boli tak kręgosłup i nie budzę się z bólem głowy

 

więc u mnie same plusy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Jestem nowym użytkownkiem tego forum- nieźle zakręconym, bo wszystkim wokoło pomagam, a sama sobie pomóc nie potrafię.

Mam stwierdzoną nerwicę depresyjno-wegetatywną! Kiepsko sypiam i ciągle mam głowę założoną problemami moich kolegów i przyjaciół. Oczywiście nie narzekam na nich , tylko na to, że nie daję sobie rady z własnymi problemami.

Pierwszym lekiem jaki brałam było TRANXENE 5mg. To jest lek o działaniu przeciwlękowym i uspakającym, a lekarz neurolog stwierdził, że ten lek pomoże mi również na sen. Generalnie wyciszy mój ośrodkowy układ nerwowy i nie będę miała pulsu około 110 - 130. Nie pomogło mi. Zaczęłam więc leczenie u psychiatry. Trafiłam na kapitalną osobę. Najpierw dostalam Lerivon 10 mg, potem Trittico CR, a teraz biorę na noc Stilnox 10 mg. Po nim śpię. Na dzień dostaję leki od kardiologa, niestety puls nadal mam bardzo przyspieszony. Generalnie ciągle jestem "pobudzona",a nie sprzyja to, ani studiowaniu, ani nawiązywaniu, czy podtrzymywaniu już funkcjonujących

układów .

Może ktoś z Was ma podobne ojawy i coś mi podpowie. Kolejnym kłopotem jaki przede mną stanął to jest fakt, że tam gdzie chodziłam do Poradnii Psychiatrycznej została ona zlikwidowana. Pozostali tylko psycholodzy na dzienne terapie a ja potrzebuję leków. Moze ktoś z Was zna gdzieś w W-wie przychodnię dostępną dla wózka inwalidzkiego. Bedę wdzieczna za wskazanie adresu.

Pozdrawiam Forum Marta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam silne ataki, a co z tym idzie dokuczała mi bezsenność. Początkowo brałam leki nasenne od babci, ale nie chciałam się nimi faszerować.

Pojechałam do apteki i kupiłam Valerin Sen, zasnęlam. Kolejne noce też. Spróbuj, może na Ciebie podziała?

Jedynie w silnych atakach i gdy ziołowe nie pomagają biorę nasenne, które tym razem przepisał mi lekarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bralam onirex( chyba odpowiednik zolpidermu?) - ogolnie przestalam go brac gdyz chyba nie za bardzo an mne dobrze dzialal..zamiast usypiac to mialam dziwne halucynacje..mowilam lekarzowi o tym to powiedzial ze mam odstawic i ze jestem jego pierwsza pacjentka ktora mialam haluny po tym leku :roll:

nitrazepan- chyba jeden z lepszych po ktorych spalam ale na drugi dzien czasami sie czułam jakby strzaskana..

ostatecznie jak juz mam wziasc to biore estazolam..jest w miare dobry..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przepisany pramolan, kładę się i zasypiam, tylko nie wiem czy pramolan jest na sen.

Oprócz tego biorę rano Velaxin ER 75 mg rano.

Zomiren 0,5 mg zaczynałam od polowy tabletki 3 razy dziennie, teraz jem polowa tabletki 2 razy dziennie, a w następnym tygodniu 1 połowkę raz dziennie . A potem tylko doraźnie mam go barać bo on uzależnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem na sen kiedyś zwykłą Hydroksyzynę. Na początku pomagała, a potem już w ogóle. Przemęczyłem się jakoś i uregulowałem sen bez żadnych leków. Teraz niestety tak mało sypiam ze względu na pracę, że wystarczy, że położę się i po 5 minutach śpię jak zabity ^^' Polecam odchodzenie od "chemicznego" snu, bo ten normalny (oczywiście w odpowiednich godzinach i o odpowiedniej długości) jest najzdrowszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×