SCHIZOFRENIA-pytania do psychologa

W tym dziale umieszczane są tematy, w których została udzielona odpowiedź przez psychologa współpracującego z forum nerwica.com. Dział jest zamknięty na nowe tematy. Do tego miejsca trafiają wyselekcjonowane wątki z innych kategorii.

przez Naemo 06 sty 2017, 22:06
Aha... :?

Możesz napisać pw do Pani Ekspert, skoro tak bardzo nie chcesz żeby ktokolwiek się wtrącał w Twoje pytanie.

przez one man show 06 sty 2017, 22:52
cieszę się pani nemo że chcesz/ starasz się pomóc. dlatego napisałaś już aż dwa posty? będzie trzeci?
nie możliwym jest żeby dwa prawdziwe twierdzenia się wykluczały. świat jest jak puzzle. coś w nim nie gra.

umierając powiem, to czego szukałem było ukryte w strachu.

przez Naemo 06 sty 2017, 23:02
Będzie i 10 jak tak bardzo prosisz.

Zobacz sobie ile napisałeś na poprzedniej stronie, czasami nawet parę pod rząd.

Jeszcze teraz mi napisz: wystarczy zignorowac ludzi!
I wtedy to samo tyczy się Ciebie.

Żegnam. :papa:
f60.3 | f32.1
lamotrygina 200 mg | fluoksetyna 20 mg | trittico CR 100 mg | chlorprothixen 7,5mg
"Jeśli coś było na tyle ważne, że nie możesz o tym zapomnieć wiedz, że musi do Ciebie wrócić."
"Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro. Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez one man show 06 sty 2017, 23:08
chcesz pisać że jestem chory to mi to udowodnij, a nie pisz mi jak zachowuje się kolega który ma schizofrenie.
nie możliwym jest żeby dwa prawdziwe twierdzenia się wykluczały. świat jest jak puzzle. coś w nim nie gra.

przez one man show 09 sty 2017, 21:16
czy jak mam schizofrenie i jestem niepełnoletni to czy mogę odebrać nagrodę nobla. czy muszą to za mnie zrobić rodzice?

przez ekspert_abcZdrowie 11 sty 2017, 22:52
one man show, na początku chciałabym ustalić parę faktów. Z tego, co zrozumiałam wynika, że:
1) mieszkasz z rodzicami,
2) jesteś pełnoletni,
3) czujesz się traktowany inaczej, gorzej przez rodziców z racji diagnozy schizofrenii,
4) chcesz, by cofnięto Ci postawioną diagnozę, by rodzice nie mieli wpływu na Twoje życie.
Analizując Twoją sytuację, po pierwsze, bez względu na diagnozę (czy ją masz, czy zostałaby "anulowana"), mając możliwość wyprowadzenie się od rodziców, skorzystałabym z tej możliwości. Po co masz mieszkać z kimś, z kim wchodzisz w konflikty i nie potrafisz się porozumieć? Po drugie, zastanów się, czy nawet jeśli lekarze stwierdziliby, że nie masz schizofrenii, to czy mieszkając z rodzicami, nie mieliby oni wpływu na Twoje życie? Podejrzewam, że zmiana diagnozy, udowodnienie, że nie masz schizofrenii, wcale nie byłoby argumentem ku temu, by rodzice nie wtrącali się w Twoje życie. Po trzecie, nie ma możliwości, by zebrało się ot tak konsylium lekarskie, by debatować nad słusznością Twojej diagnozy i ewentualną weryfikacją Twojej diagnozy. Jeśli nie zgadzasz się z diagnozą, możesz ewentualnie udać się do innego specjalisty, by Cię zdiagnozował od nowa. Zobaczysz, co on stwierdzi. Wówczas będziesz miał możliwość porównania, czy Twoja pierwsza diagnoza pokryje się z drugą diagnozą, postawioną przez innego, niezależnego specjalistę. Pozdrawiam i powodzenia!
Psycholog

przez one man show 23 sty 2017, 15:16
nie wiem. czytałem taką książkę że to rodzice generują u dzieci choroby psychicznie. i gdzie to mam zgłosić na policję? nawet nie znam numeru. jak mi go podasz to może chociaż onie potraktują mnie poważnie. nie dlatego że mam dosyć, ale po prostu nie wytrzymie.

przez ekspert_abcZdrowie 26 sty 2017, 23:34
one man show, owszem, rodzice mogą przyczynić się do różnych problemów emocjonalnych swoich dzieci, chociażby przez błędy wychowawcze. Mogą przekazać im słabą konstrukcję psychiczną, określony typ układu nerwowego itd. Ale tego nigdzie nie da się zaskarżyć. Odnoszę wrażenie, że na siłę poszukujesz winnych swojej sytuacji, a racjonalne argumenty, za pomocą których próbuje Ci się pomóc, w ogóle do Ciebie nie trafiają. Numer na policję to 997 - pisze to z przymrużeniem oka.

Mam nadzieję, że w końcu pozwolisz sobie pomóc albo znajdzie się ktoś, kto będzie potrafił Ci pomóc. Pozdrawiam!
Psycholog

przez 0xNear 13 lut 2017, 20:41
Czy w przypadku odstawienia leków takich jak Olanzapina po dwóch latach brania nagle po kolejnych dwóch latach mogą się pojawić jakieś deficyty TK/MRI? Co o tym myślisz?
Pytam z góry, bo i tak założę się że coś mi wyjdzie. Czuję zimno/zdrętwienie/ciężar w czole.
0xNear

przez mhrps 13 lut 2017, 20:45
To są objawy nerwicy. Jeśli tak jest, to nic nie wyjdzie. Chyba że masz jakieś współistniejące choroby,które dają podobne objawy, to wtedy może coś wyjść.
Wszystko, czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.

przez 0xNear 13 lut 2017, 20:58
Powiem tak - przez te 2 lata ludzie mi mówili że muszę nieźle jarać, a ja miałem manię od samego słuchania Nyan Cata i brakuje mi tych nagłych emocji ale mimo wszystko na dłuższą metę to było męczące.
Jesteś w domu - czujesz się totalnie zjarany i wymyślasz głupoty. Masz natłok i zaburzenia myślenia, manię i pomimo że jesteś totalny przegryw to nie rozumiesz ludzi z depresją którzy lepiej funkcjonują niż ty.
Wychodzisz - wśród ludzi funkcjonujesz całkowicie normalnie. Po prostu się nic nie odzywasz ale zauważasz że twoja psychika stabilizuję się w miarę do otoczenia.
Nabiłem licznik 30h bez snu bez żadnej kofeiny, rozumiesz :P? Wcale nie chciało mi się spać. Często siedziałem do 5-6 (mimo spania ~8 godzin i np. wstania o 7 rano poprzedniego dnia).
Czyli - nadal nikt nie wie co mi jest, plus mam współistniejące R47 (specyficzne zaburzenia mowy). Mam dość życia w tym Sci-Fi...
0xNear

przez mhrps 13 lut 2017, 21:06
Ja bym obstawiał jakąś manię. W badaniach obrazowych tego nie znajdziesz. Może czas po prostu zmienić psychiatrę.
Wszystko, czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.

przez 0xNear 13 lut 2017, 21:12
To najbardziej przypominało manię z lekką epilepsją (wyłączaniem się), natłokiem myśli itd.
Ze schizo to było to, że te myśli były niedostosowane, i wręcz potrafiłem się nabijać z jednym dosyć mocnym prawakiem (kumpel z zawodów) z ludzi depresją, tego że ona nie istnieje i jest wyimaginowana. Po prostu jej trochę nie rozumiem. A sam można powiedzieć że jestę bezrobotny, ale mam nadzieję że to się zmieni.
Jak się nie zmieni/pogorszy/whatever idę do neurologa/skan od psychiatry. I eeg też powtórzę.
Ciekawi mnie też R47, szukałem studium przypadku takich osób i tylko małe dzieci miały takie zaburzenia mowy jak ja.
Witaj Sci-Fi.
0xNear

przez ekspert_abcZdrowie 15 lut 2017, 21:10
Czy w przypadku odstawienia leków takich jak Olanzapina po dwóch latach brania nagle po kolejnych dwóch latach mogą się pojawić jakieś deficyty TK/MRI? Co o tym myślisz?

Myślę, że w metodach obrazowania mózgu nie wyjdzie zbyt wiele albo nawet nic, jeśli chodzi wpływ olanzapiny na struktury mózgu. Olnzapina ma regulujące i modulujące działanie w zakresie przekaźnictwa dopaminy w poszczególnych obszarach mózgu, między innymi w tzw. układzie mezolimbicznym, czy w tzw. prążkowiu. Czy będzie to odzwierciedlone w TK/MRI? I jeszcze po dość długim czasie od odstawienia leku? Raczej wątpię.
Psycholog

Sortuj wg