Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA + MIRTAZAPINA (California Rocket Fuel)


Lord Cappuccino

Co sądzisz o CRF?  

55 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co sądzisz o CRF?

    • Genialny mix
      24
    • Nie urywa d*py
      29
    • Ćpuński wynalazek
      15


Rekomendowane odpowiedzi

co bedzie lepsze jako dodatek wenla czy sertra?

Oczywiście, że wenlafaksyna. Najczęściej odczuwalne działanie noradrenergiczne występuje w dawkach powyżej 225 mg. Ponadto wenlafaksyna pobudza układ opioidowy (nie wykazując powinowactwa do rec. opioidowych - więc nie uzależnia fizycznie), co również partycypuje w jej statystycznie wyższej skuteczności niż SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co bedzie lepsze jako dodatek wenla czy sertra?

Oczywiście, że wenlafaksyna. Najczęściej odczuwalne działanie noradrenergiczne występuje w dawkach powyżej 225 mg. Ponadto wenlafaksyna pobudza układ opioidowy (nie wykazując powinowactwa do rec. opioidowych - więc nie uzależnia fizycznie), co również partycypuje w jej statystycznie wyższej skuteczności niż SSRI.

 

 

ale ja mam 75mg ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy!

Czy moglibyście polecić lekarza w Warszawie lub okolicach, który jest kumaty i przepisałby CRF (lub ew. inny miks)? Może być na PW.

Bo spotkałem ostatnio wielu lekarzy i żaden o tym nawet nie wspomniał.

Nie chcę zanudzać swoją historią, ale chciałbym spróbować, bo większość pojedynczych mam już za sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"W kaliforni jestem" już trochę ponad miesiąc, więc napiszę o tym kilka zdań, ponieważ jest to pewien przełom w mojej chorobie, pozytywny oczywiście.

Po nieudanej próbie stosowania połączenia fluwoksaminy 50 mg i mirtazapiny 15-30 mg, z powodu problemów ze znalezieniem właściwej dawki mirtazapiny (fluwoksamina zwiększa stężenie mirtazapiny ok. 3-4-krotnie) i dużymi problemami ze snem, zmieniłem fluwoksaminę na wenlafaksyne 37.5 mg, choć na poprzedniej kombinacji czułem się już naprawdę dobrze.

Efekt stosowania kombinacji wenlafaksyna 37.5 mg i 30 mg mirtazapiny, spowodował prawie całkowite unormowanie snu oraz jeszcze większą poprawę samopoczucia już po dwóch dniach od wprowadzenia wenlafaksyny (i to już w najniższej dawce terapeutycznej). Moje samopoczucie jest obecnie tak dobre, że stwierdzić mogę, że jest to rzeczywista remisja, chociaż, mylnie, wydawało mi się, że wystąpiła już ona znacznie wcześniej (escytalopram 5 mg + mirtazapina 30 mg).

Wymienię różnice po zmianie na wenlafaksynę:

- poprawa nastroju (zmiana postrzegania otoczenia, bardziej pozytywne myślenie, większa wydajność w pracy etc.)

- znaczna poprawa snu (mirtazapina kopie teraz tylko nieznacznie gorzej niż trazodon)

- lekka poranna zmuła (to chyba jedyny minus)

- libido na poziomie fluwoksaminy 50 mg (ale lepsze niż na escytalopramie 5 mg)

 

Niniejszym znalazłem swoje Heroic Combo i mam dużą nadzieję, że nie wystąpi u mnie zjawisko tacyfilaksji.

 

Reasumując skuteczność stosowanych przeze mnie leków z grupy SNRI/SSRI (w połączeniu z mirtazapiną 30 mg):

venlafaksyna 37.5 mg > fluwoksamina 100 mg > escytalopram 20 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150-300mg Wenlafaksyny i odpowiednio i 15-30mg Mianseryny pomoże? Czy lepsza jest jakoś mirtazapina? Z tego co czytałem to NASSA (miansa i mirta) przestaje działać po pewnym czasie, a raczej wchodzi na pobudzenie receptorów jakichś tam. Ogólnie to czy taki mix CRF pomoże na lęki / nerwice / stress / fobie społ.? Bo jakoś mnie paroksetyna uspokaja (SEROTONINA) a to CRF głównie Wenlafaksyna (SEROTONINA+NORADREALINA+DOPAMINA) to NORADREALINA i DOPAMINA przecież podwyższą lęki... Chyba, że to tylko CRF na depresję. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

err, generalizowanie neuroprzekaznikow nie ma sensu. No bo do czego przypiszesz glicyne lub fenyloetyloamine? CRF moze pomoc w Twoim przypadku, ale wydaje mi sie, ze lepiej byloby zostac z paroksetyna, a jak czujesz braki, to dolozyc jakis anksjolityk, jak pregabalina lub propranolol doraznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150-300mg Wenlafaksyny i odpowiednio i 15-30mg Mianseryny pomoże? Czy lepsza jest jakoś mirtazapina? Z tego co czytałem to NASSA (miansa i mirta) przestaje działać po pewnym czasie, a raczej wchodzi na pobudzenie receptorów jakichś tam. Ogólnie to czy taki mix CRF pomoże na lęki / nerwice / stress / fobie społ.? Bo jakoś mnie paroksetyna uspokaja (SEROTONINA) a to CRF głównie Wenlafaksyna (SEROTONINA+NORADREALINA+DOPAMINA) to NORADREALINA i DOPAMINA przecież podwyższą lęki... Chyba, że to tylko CRF na depresję. ?

Teoretycznie skuteczniejsza jest mirtazapina, chociaż bezpośrednich porównań skuteczności p/depresyjnej mirtazapiny i mianseryny nie ma (porównywany jedynie był ich profil receptorowy). Póki co nie ma badań dotyczących tahyfilaksji po stosowaniu mirtazapiny (no chyba, że nie znalazłem, co jest wątpliwe). CRF sprawdzi się głównie w depresji, ewentualnie w lęku (PD, GAD).

Na sam stres (z obniżonym nastrojem) rzekomo skuteczna jest tianeptyna.

 

-- 06 lut 2017, 19:37 --

 

150-300mg Wenlafaksyny i odpowiednio i 15-30mg Mianseryny pomoże? Czy lepsza jest jakoś mirtazapina? Z tego co czytałem to NASSA (miansa i mirta) przestaje działać po pewnym czasie, a raczej wchodzi na pobudzenie receptorów jakichś tam. Ogólnie to czy taki mix CRF pomoże na lęki / nerwice / stress / fobie społ.? Bo jakoś mnie paroksetyna uspokaja (SEROTONINA) a to CRF głównie Wenlafaksyna (SEROTONINA+NORADREALINA+DOPAMINA) to NORADREALINA i DOPAMINA przecież podwyższą lęki... Chyba, że to tylko CRF na depresję. ?

Teoretycznie skuteczniejsza jest mirtazapina, chociaż bezpośrednich porównań skuteczności p/depresyjnej mirtazapiny i mianseryny nie ma (porównywany jedynie był ich profil receptorowy). Póki co nie ma badań dotyczących tahyfilaksji po stosowaniu mirtazapiny (no chyba, że nie znalazłem, co jest wątpliwe). CRF sprawdzi się głównie w depresji, ewentualnie w lęku (PD, GAD).

Na sam stres (z obniżonym nastrojem) rzekomo skuteczna jest tianeptyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie skuteczniejsza jest mirtazapina, chociaż bezpośrednich porównań skuteczności p/depresyjnej mirtazapiny i mianseryny nie ma (porównywany jedynie był ich profil receptorowy). Póki co nie ma badań dotyczących tahyfilaksji po stosowaniu mirtazapiny (no chyba, że nie znalazłem, co jest wątpliwe). CRF sprawdzi się głównie w depresji, ewentualnie w lęku (PD, GAD).

Na sam stres (z obniżonym nastrojem) rzekomo skuteczna jest tianeptyna.

 

err, generalizowanie neuroprzekaznikow nie ma sensu. No bo do czego przypiszesz glicyne lub fenyloetyloamine? CRF moze pomoc w Twoim przypadku, ale wydaje mi sie, ze lepiej byloby zostac z paroksetyna, a jak czujesz braki, to dolozyc jakis anksjolityk, jak pregabalina lub propranolol doraznie.

 

Bardziej dla mnie odpowiedni termin to GAD, mam duże lęki, bez paroksetyny i benzodiazepin i pregabaliny ciężko mi wyjść załatwić coś "stresowego". Nawet przed pracą muszę wziąć.

Tianeptyny nie próbowałem jeszcze - bo raczej z doświadczenia źle zareaguje, jak mi podniesie poziom głównie NORADREALINY. DOPAMINE i SEROTONINE zniosę, ale nie lubię NORADREALINY przy Wenlafaksynie już mi ręce drżały. W domu mogę być bez anksjolityków, wręcz jest to na plus, bo spać mi się nie chce i mogę coś zrobić, a w pracy na anksjolitykach czuje się dopiero normalnie (jak w domu bez). Wrócę do domu lęk opada i chce mi się spać. Jak mam urlop, to jak pisałem nie biorę anksjolityków to mogę w domu robić wszystko, nawet stymulanty mogę sobie wziąć, chociażby mocną kawę.

 

-- 07 lut 2017, 19:18 --

 

Teoretycznie skuteczniejsza jest mirtazapina, chociaż bezpośrednich porównań skuteczności p/depresyjnej mirtazapiny i mianseryny nie ma (porównywany jedynie był ich profil receptorowy). Póki co nie ma badań dotyczących tahyfilaksji po stosowaniu mirtazapiny (no chyba, że nie znalazłem, co jest wątpliwe). CRF sprawdzi się głównie w depresji, ewentualnie w lęku (PD, GAD).

Na sam stres (z obniżonym nastrojem) rzekomo skuteczna jest tianeptyna.

 

err, generalizowanie neuroprzekaznikow nie ma sensu. No bo do czego przypiszesz glicyne lub fenyloetyloamine? CRF moze pomoc w Twoim przypadku, ale wydaje mi sie, ze lepiej byloby zostac z paroksetyna, a jak czujesz braki, to dolozyc jakis anksjolityk, jak pregabalina lub propranolol doraznie.

 

Bardziej dla mnie odpowiedni termin to GAD, mam duże lęki, bez paroksetyny i benzodiazepin i pregabaliny ciężko mi wyjść załatwić coś "stresowego". Nawet przed pracą muszę wziąć.

Tianeptyny nie próbowałem jeszcze - bo raczej z doświadczenia źle zareaguje, jak mi podniesie poziom głównie NORADREALINY. DOPAMINE i SEROTONINE zniosę, ale nie lubię NORADREALINY przy Wenlafaksynie już mi ręce drżały. W domu mogę być bez anksjolityków, wręcz jest to na plus, bo spać mi się nie chce i mogę coś zrobić, a w pracy na anksjolitykach czuje się dopiero normalnie (jak w domu bez). Wrócę do domu lęk opada i chce mi się spać. Jak mam urlop, to jak pisałem nie biorę anksjolityków to mogę w domu robić wszystko, nawet stymulanty mogę sobie wziąć, chociażby mocną kawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tianeptyny nie próbowałem jeszcze - bo raczej z doświadczenia źle zareaguje, jak mi podniesie poziom głównie NORADREALINY. DOPAMINE i SEROTONINE zniosę, ale nie lubię NORADREALINY przy Wenlafaksynie już mi ręce drżały.

Zawsze się zastanawiałem skąd spora część użytkowników posiadła zdolność rozpoznawania jakiego przekaźnika brakuje im w danej części mózgu.

Mimo iż sam przerobiłem sporą część leków, przeczytałem kilka książek i setki badań to nadal tego nie potrafię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do CRF,dawki jak w podpisie można dołożyć neuroleptyk lub stabilizator?Jeśli tak to jaki neuroleptyk klasyczny czy nowej generacji? I w jakiej dawce?Dobrze na mnie działa ten mix i nie chciałabym z niego rezygnować. Pytanie do obeznanych w temacie.

Solian spróbuj. Ja tak brałem kiedyś. Poprawił napęd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do CRF,dawki jak w podpisie można dołożyć neuroleptyk lub stabilizator?Jeśli tak to jaki neuroleptyk klasyczny czy nowej generacji? I w jakiej dawce?Dobrze na mnie działa ten mix i nie chciałabym z niego rezygnować. Pytanie do obeznanych w temacie.

 

Biorę takie same dawki, co Ty, a do tego 150 mg lamotryginy. Jestem zadowolona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Was. Czy ten mix wenla+mirta+lamo może powodować nadciśnienie tętnicze?

Miałam założonego holtera i ciśnienie skurczowe przekracza czasem 200. Jestem przerażona, nigdy nie miałam takiego ciśnienia :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×