Skocz do zawartości
Nerwica.com

[Sosnowiec]


daablenart

Rekomendowane odpowiedzi

Nie polecam psychologa (zwykłego) na Hallera, jeśli chodzi o diagnozowanie i zbieranie wywiadu. Lepiej udać się do psychologa klinicznego-psychoterapeuty lub do psychologa-psychoterapeuty, który ma widzę również psychoterapeutyczną, który spojrzy szerzej na problem (z racji swych dodatkowych kompetencji), niż zwykły psycholog.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rejestracji na hallera to niektóre panie w rejestracji informują każdego psychologa/psychiatrę który się pojawi w rejestracji do kogo pacjent przyszedł na wizytę. W ten sposób cały personel wie do kogo pacjent przyszedł. Jest to naruszenie prywatności pacjenta. Kolejną sprawą zastanawiającą jest to żeby wyznaczyć kolejny termin wizyty trzeba zrobić przemarsz z psychologiem do rejestracji by ustalić termin. Pytam się Gdzie tu jest anonimowość i poszanowanie prywatności pacjenta?!!! Zapomnijcie o prywatności na hallera. !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Hallera psycholog woła pacjenta po nazwisku przy innych pacjentach na konsultacje/badanie. Pan/Pani xy - zapraszam.

Takie wołanie po nazwisku przy innych pacjentach jest poniżeniem pacjenta. Traktuje pacjenta jako pacjenta "drugiej kategorii" - gorszego.

Psycholog nie powinien się tak zachowywać tylko powinien podejść do pacjentów przedstawić sie i zapytać "kto do mnie na tą i na tą godzinę", ale to wymaga wysiłku i odwagi.

Ta sytuacja pokazuje jakie potrafi być zachowanie psychologa, psychologa-psychoterapeuty w stosunku do pacjenta w Poradni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Hallera psycholog nakazuje, sugeruje pacjentowi by ten podczas rozwiązywania testu przekreślał odpowiedzi. Jakie znaczenie ma to czy pacjent podkreśli odpowiedz, zaznaczy, czy skreśli-przekreśli.? No chyba ze dla psychologa ma to znaczenie by ten mógł później też skreślić-przekreślic odpowiedzi...?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co każdy Pacjent wiedzieć powinien :

Świadczenia w ramach NFZ na które może liczyć pacjent udający się do Poradni Zdrowia Psychicznego, Oddziału Dziennego, Stacjonarnego - Lecznictwo Szpitalne :

http://www.nfz-warszawa.pl/dla-pacjenta/co-kazdy-pacjent-wiedziec-powinien/opieka-psychiatryczna-i-leczenie-uzaleznien/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak zdarzy że lekarz Was skieruje do psychologa to nim się udacie do psychologa np na hallera przeczytajcie wcześniej o kompetencjach danego psychologa w internecie, jeśli nic nie znajdziecie pod obecnym nazwiskiem psychologa to nie idzcie do niego nawet. Każdy kompetentny psycholog mający wiedzę i umiejętności - nie zachowuje ich wyłącznie dla siebie tylko promuje siebie niejako i jest dostępny w internecie, że można przeczytać o jego kwalifikacjach. Takich wybierajcie. ! Niech to będzie Wasza decyzja i Wasz wybór nie dajcie by to rejestracja za was wybierała psychologa bo może się to dla was źle -diagnostycznie skończyć. Psycholog jest w stanie wpisać do karty każdą informację z tego co powiecie i z obserwacji. Dlatego tak ważne jest to do kogo pójdziecie i Wasz świadomy wybór. Jeśli nie "podejdziecie" danemu psychologowi - on jest w stanie wpisać wszystko co mu się spodoba i zrodzi w głowie co wg niego jest słuszne a nie koniecznie słuszne będzie dla Was. I to wpisze do karty, a ta informacja będzie tam widniała przez 20 lat. Dlatego raz jeszcze apeluje, nalegam. Wybierzcie sami psychologa i się tego wyboru trzymajcie. Niech to będzie Wasz wybór. Lękowcy (i nie tylko), wiem że możecie mieć obawy lęki przed pójściem do psychologa ale miejcie w sobie determinację to tym bardziej miejscie w sobie determinację w wyborze psychologa i tego wyboru się trzymajcie. ! Odwagi.!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak zdarzy że lekarz Was skieruje do psychologa to nim się udacie do psychologa np na hallera przeczytajcie wcześniej o kompetencjach danego psychologa w internecie, jeśli nic nie znajdziecie pod obecnym nazwiskiem psychologa to nie idzcie do niego nawet. Każdy kompetentny psycholog mający wiedzę i umiejętności - nie zachowuje ich wyłącznie dla siebie tylko promuje siebie niejako i jest dostępny w internecie, że można przeczytać o jego kwalifikacjach. Takich wybierajcie. ! Niech to będzie Wasza decyzja i Wasz wybór nie dajcie by to rejestracja za was wybierała psychologa bo może się to dla was źle -diagnostycznie skończyć. Psycholog jest w stanie wpisać do karty każdą informację z tego co powiecie i z obserwacji. Dlatego tak ważne jest to do kogo pójdziecie i Wasz świadomy wybór. Jeśli nie "podejdziecie" danemu psychologowi - on jest w stanie wpisać wszystko co mu się spodoba i zrodzi w głowie co wg niego jest słuszne a nie koniecznie słuszne będzie dla Was. I to wpisze do karty, a ta informacja będzie tam widniała przez 20 lat. Dlatego raz jeszcze apeluje, nalegam. Wybierzcie sami psychologa i się tego wyboru trzymajcie. Niech to będzie Wasz wybór. Lękowcy (i nie tylko), wiem że możecie mieć obawy lęki przed pójściem do psychologa ale miejcie w sobie determinację to tym bardziej miejscie w sobie determinację w wyborze psychologa i tego wyboru się trzymajcie. ! Odwagi.!

 

Jak dla mnie niech sobie pisza co chca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Hallera psycholog nakazuje, sugeruje pacjentowi by ten podczas rozwiązywania testu przekreślał odpowiedzi. Jakie znaczenie ma to czy pacjent podkreśli odpowiedz, zaznaczy, czy skreśli-przekreśli.? No chyba ze dla psychologa ma to znaczenie by ten mógł później też skreślić-przekreślic odpowiedzi...?!?

 

 

... I tym samym zafałszowac wyniki testu...?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

specjalnie zalogowałem się na to forum aby się podzielić negatywnymi odczuciami .

 

Cierpię na problemy psychiczne ale jeszcze nigdy i nigdzie nikt mnie tak nie potraktował jak w przychodni w Sosnowcu na Hallera .

 

Zaczynając już od rejestracji to pół roku trzeba czekać na wizytę poprzedzoną przyjściem do okna rejestracji . Nie jestem wymagający ale zwracam uwagę na bardzo niemiłą obsługę . Każdy kto się pojawi aby wyznaczyć termin nie może liczyć na miłą rzeczową obsługę . Przede wszystkim utożsamiając się z ludźmi chorymi psychicznie można jeszcze bardziej się poczuć chorym i wyjść z siebie .

 

 

 

Niektórzy pschologowie na Hallera nie analizują z pacjentem wyników testu. Czyli pacjent wykona test i na tym koniec. Psycholodzy na hallera niektórzy sami z siebie nie przedstawiają pacjentowi wyników testu, nie informują pacjenta niektórzy psychologowie na Hallera sami z siebie o wynikach testu. Jeśli pacjent nie zapyta psychologa o wynik testu to się nie dowie, a jeśli pacjent ma chęć dowiedzieć się i zapyta Psychologa o wyniki testu, psycholog na Hallera potrafi nie udzielić pacjentowi odpowiedzi na pytanie np -milcząc. Pacjent jeśli chciałby się dowiedzieć o wynikach testu musialby się poprostu udać do rejestracji po kopię karty i zapłacić za nią. Tak się dzieje na Hallera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkam się z jakąś dziewczyną z Sosnowca i okolic - +- 20 km - wiek hmmm ( jak to dla faceta , mniejszy niby lepszy , ale niekoniecznie )

Bez ściem >mam 40 lat - poznam dziewczynę chętną na jakieś spotkanie/kawę/kino , do ustalenia.

Jestem niestety nerwicowcem - niestety raczej z Chad ( choć nie jest to potwierdzone w 100% ), z lękami , które jednak już jakoś opanowuję , bardzo brakuje mi pomocy i motywacji ze strony 2 połówki ...

 

Miałem w życiu 2 dłuższe związki , które niestety nie wypaliły do końca :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla pacjenta: Skargi i Wnioski Pacjentów Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego w tym Poradnia Zdrowia Psychicznego Sosnowiec ul. Hallera

http://bip.zla-sosnowiec.lami.pl/index.php?id_kat=29 ,

http://www.nfz-katowice.pl/ , - NFZ Katowice

https://www.bpp.gov.pl/ , - Rzecznik Praw Pacjenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem..po co chodzicie na Hallera jak tak tam źle. Sama nie jestem z Sosnowca a dojeżdżam 40 km do poradni w Katowicach..nie zawsze gdzie blisko jest najlepiej. Lekarzy czy też psychologów wybieram po opinii. Zresztą też ma wpływ gdzie dalej tym bardziej anonimowa się czuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

-- 18 mar 2015, 13:42 --

 

INFORMACJA DLA PACJENTÓW PORADNI ZDROWIA PSYCHICZNEGO:

NA PIERWSZĄ WIZYTĄ U LEKARZA PSYCHIATRY NALEŻY ZGŁOSIĆ SIĘ Z OCENĄ PSYCHOLOGICZNĄ. DO PSYCHOLOGA WYMAGANE JEST SKIEROWANIE , KTÓRE MOŻE WYSTAWIĆ LEKARZ POZ (RODZINNY) LUB INNY LEKARZ SPECJALISTA (pracujący na umowie z NFZ).

 

Na pierwszą wizytę Do Lekarza Psychiatry można iść bez oceny Psychologicznej - nie jest to wymóg. To Lekarz Psychiatra zleca badania czy kieruje do Psychologa po "ocenę psychologiczną".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×