Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Xanax to potężna moc :smile: Jeszcze nie miałem takiego doła ani takiego stanu lękowego, którego ten lek nie ogarnąłby w ciągu godziny. Niestety uzależnia, więc dłuższa kuracja nie wchodzi w grę. Biorę go tylko, gdy naprawdę muszę.

Boże, błogosław Xanax!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

No i tak zbierałam się dwa miesiące i w końcu dziś w kryzysowej sytuacji wyłupiłam z opakowania zomiren i nie zastanawiając się, łyknęłam.

Na początku trochę mnie oszołomiło, ale potem BYŁO CUDOWNIE!! Już nie pamiętam kiedy byłam taka radosna, kiedy nic mnie nie denerwowało, kiedy nie musiałam oglądać się za siebie w autobusie i na ulicy itd.

Ale sielanka minęła i znów siedzę smętna i wystraszona. A no i przez kilka chwil tak dziwnie biło mi serce (to normalne przy takim leku, tak?).

Tabletki te dostałam przypadkiem od neurologa na wyciszenie, a w ulotce wyczytałam, że mogą też pomóc mi na moje lęki, o których w zasadzie nikt nie wie :) I dziś pomogło. Działał gdzieś ok. 4 godzin.

Mam Zomiren 0,25 mg (30 tabletek). No i mam pytanie, czy jest jakiś przedział godzin między kolejnymi tabletkami? Bo niby miałam je brać dwa razy na dobę, ale może jest bardziej sprecyzowana minimalna granica między kolejnymi dawkami leku (na ulotce nic nie ma)? I od kogo potem mogę ewentualnie dostać receptę? Nie chodzę do psychologa ani do psychiatry, neurolożka, która mi to wypisała, przyjmuje na wizyty prywatnie i trzeba długo czekać nim się do niej dostanie, bo to dobry lekarz.

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja zażywam głównie asertin teraz 50mg a doraźnie mam zazywać Zomiren , odkąd go mam czyli jakieś pół roku zażyłem go dwa razy bo znowu pojawiły się objawy i potwierdzam to co mówicie ,że lek jest znakomity. Troche się boje tylko aby się od niego nie uzależnić ale chyba mi jeszcze do tego daleko. Mam nadzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ARON idź do rodzinnego.Powiedz że leczysz sie u psychiatry ale brakło Ci leków a do specjalisty akurat są odległe terminy zapisów.Powinien Ci wypisać bez problemu.Jedynie może chcieć zaświadczenia o leczeniu ale to powiesz najwyżej że doniesiesz przy najbliższej wizycie.I najlepiej jakbyś wziął ze sobą opakowanie po leku.

 

Ja sam zażywam alprazolam.Tolerancja rośnie niestety i nic na to chyba poradzić nie można.Można ją trochę spowolnić odstawiając lek na kilka dni lub tydzień i potem spowrotem wrócić do niego.

Ja jak na razie zażywam 1.5 mg dziennie i jest ok.Ale czuje że ta dawka coraz słabiej na mnie działa.

Niestety takie są minusy działania benzodiazepin.

Ja osobiście wypróbowałem już praktycznie wszystkie "bezpieczne" leki i żaden mi na dłuższą metę nie pomógł.Pozostaje benzo lub jak proponowali mi lekarze...EW (elektrowstrząsy).

Na razie mam benzo a jak długo na tym pociągne to zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę afobam od kilku lat 1 opakowanie (30tabl) na 2 miesiące lekarz zalecał brać doraźnie mi wystarczało to na ok 1 miesiąc przez następny miesiąc nie brałam nie odczuwałam żadnych objawów odstawiennych ale ostatnio naprawdę przesadziłam zażyłam cale opakowanie w ciągu 2 tygodni . Ostatnie 2 tabletki wzięłam w czwartek , a od niedzieli czuję się fatalnie mam silne napady lęku, nastroje depresyjne no generalnie wszystkie objawy odstawienia na dodatek na tym forum przeczytałam że skutkiem nagłego odstawienia afobamu może być śmierć no i teraz to już jestem w totalnej panice napiszcie coś proszę

 

[Dodane po edycji:]

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi... to forum jest naprawdę pomocne tylko nie wiem dla kogo...?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim najlepszym okresie brałam Afobam w końskich dawkach, bo coraz słabiej na mnie działał. polecam osobom z lekkimi lękami, bo przy cięższych nie działa.

 

a czy to forum jest pomocne? raczej nie. to bardziej grupa wsparcia niż miejsce, gdzie się znajdzie złoty środek na nasze demony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Zomiren 0,5 mg od dwóch tygodni. Poszedłem prywatnie do psychiatry. Powiem szczerze, że bardzo mi pomaga. Bardzo dobrze po nim śpie. Nie pamiętam kiedy tak dobrze sypiałem. Brałem po dwie kapsułki dziennie. Co prawda lekarz zalecił jedną dziennie wraz z Velafaxem, ale ja brałem dwie. Uspokaja mnie, tłumi napady agresji i pozwala ze spokojem podejść do aktualnych problemów osobistych. Dodam, że cierpię na bulimię od ponad 4 lat. Do tego dochodzi upajanie się alkoholem gdy nie potrafię poradzić sobie z problemami. Dziś mi zabrakło tabletek. Czy to możliwe aby po 2 tygodniach zażywania uzależni się od Zomirenu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje lęki to żadne benzo nie pomagało.Z pomocą przyszedł dopiero Rispolept wraz z antydepresantami.Jakoś udało mi się doprowadzić do porządku i teraz w miarę normalnie funkcjonuje.A alprazolam zażywam z przerwami w dawce nie przekraczającej 1.5 mg na dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy kto moze przepisywac recepty. Jak nie chcesz eksperymentowac to lepiej idź do dobrego lekarza.

 

Leków bardzo podobnych do Afobamu jest wiele. Nie wiesz który jest najlepszy dla Ciebie. Bo może żaden z nich. Poza tym to jest lek raczej nie do leczenia a do przetrwania najgorszych chwil - maskuje same objawy. Oprócz niego trzeba brać coś jeszcze albo chodzić na psychoterapię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Afobam mam zawsze przy sobie w torebce na wszelki wypadek,przez pewien czas brałam go regularnie i po jego odstawieniu nasilały się napady lęku,czułam się osłabiona i bolała mnie głowa :roll: . Traktuje go teraz bardzo doraźnie i staram sie nie przekraczać dawki 0,25mg bo przy większej po prostu czuje się jak na dragach...Już po dwóch, trzech godzinach po zażyciu lęki wracają...dlatego jest on dla mnie zawsze ostatnią deską ratunku, kiedy inne metody zawodzą.Mój lekarz twierdzi,że bez obaw można go stosować codziennie przez ok tylko dwa tygodnie,potem już ciężko go odstawić.Podchodzę i podchodziłam do Afobamu zawsze z duża rezerwą,ale jest to dla mnie jeden z lepiej działających na mnie leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie od zażycia ostatniej dawki pojawiają się objawy odstawienne?

Zażywałem 1.5 mg dziennie przez około 3 miesiące i chcę zrobić sobie przerwę ponieważ zauważyłem u siebie wzrost tolerancji na lek.Odstawiłem prawie tydzień temu i jak na razie nic złego się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×