Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

"mam takie coś jakby ktoś siedział mi w głowię i gumką na bierząco wymazywał pojawiące się niechciane myśli" - mam podobne odczucia :smile: Fajne to, bo myśli niepotrzebnych i psujących moje życie było mnóstwo... Teraz powoli mogę skupiać się na tym co najważniejsze, a nie przejmować bzdetami, teraz powoli widzę, że było to zupełnie niepotrzebne - takie chore myśli, chore emocje, wkręcałam sobie coś i robiłam o to awantury w domu, teraz jest spokojniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba poprosze o zwiekszenie dawki leku potym co czytam o waszych "przygodach" ze po zwiekszeniu jest lepiej to ja tez tak chce 8) juz nie czuje sie tak znakomicie jak na poczatku tego leku....na nowo stalam sie placzliwa i nerwowa a do tego ciagly bol glowy ech...musze pogadac z moim psychiatra w koncu

mam nadzieje ze mi zwiekszy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam dziś u mojej psychiatry i od jutra przechodzę na 75mg Asertinu. Ona mówiła że 50mg to jest taka minimalna dawka, którą się przepisuje na początek, a przeciętną dawką terapeutyczną jest 100mg dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :P dzisaj mam dzien jeden z gorszych....jestem juz około 2 tyg na połowce asentry i połowce valproleku czyli (depakine) ....wczoraj grilowłam z koleżankam , wypiłam pare słabych drinkow ...i oczewiscie cała noc nie spałam jak to mam po alkoholu !!! niewiem dlaczego od 2 lat tak sie dzieje...mecze sue całe noce nad ranem dopiero biore cos na sen MASKRA!!!! :-|:-|:-| czy wy tez tak macie? ALE jak nie pije to tez mam problemy z zasienieciem Takze :cry::cry::cry: zchodze powoli stopniowo z lekow poniewaz chcem je zmienic !!! albo wogole nie brac i zaczac psychoterapie!! bp tyle lat faszerowania na NIC :cry::cry::cry: niewiem co mam robi?? :cry: jestem rozbita rozdrażniona pobudzona wszystko naraz :cry::-|:cry::shock: Mam DOŚĆ!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krysiunia, to Ty wcześniej tylko leki brałaś bez psychoterapii? Z tego co wiem to jest to mniej skuteczne niż w połączeniu leki+psychoterapia. Ja zaczynam psychoterapię w następnym tygodniu, już się nie mogę doczekać :D

 

A ja dziś wzięłam pierwszą dawkę 75mg i chodzę poddenerwowana lekko mówiąc:P senna nie jestem wcale, także Moniczka to zależy od organizmu, ja mam właśnie energię i mam ochotę ją wyładować w niekoniecznie fajny sposób :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledzę z ciekawości większość wątków z SSRI i są to przedziwne leki. Pomagają, ale nie wiem skąd przekonanie lekarzy o ich "cudowności". Czyżby dlatego, że nie znają alternatywy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie akurat nie pomogły ale to zależy od organizmu, mi np. sertralina podpasowała, a to pierwszy w ogóle lek przeciwdepresyjny jaki w ogóle mam "przyjemność" zażywać. Czuję, że mi pomaga, skutki uboczne miałam niewielkie i dosyć szybko minęły, za to pozytywnych efektów zaczynam odczuwać coraz więcej. I powtórzę to raz jeszcze, mam zwiększone doznania seksualne, mam intensywniejsze i wielokrotne orgazmy. Być może to kwestia otwarcia się psychicznego po tym leku, nie wiem, może coś jeszcze... W każdym razie pod tym względem jest bardzo zadowolona :lol:

 

[Dodane po edycji:]

 

miało być jestem bardzo zadowolona, a nie jest :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ciekawe, że różni ludzie różnie odczuwają działanie sertraliny. U mnie jest dobrze, a bałam się właśnie, że libido mi osłabnie i będzie lipa, a się okazuje że się otworzyłam bardziej na te sprawy... :smile:

 

[Dodane po edycji:]

 

zażywam asertin miesiąc i teraz dopiero mi wyszedł taki skutek uboczny - pieką mnie oczy, mam wrażenie że są suche. Mieliście tak? Mam nadzieję że to minie, bo to bardzo niemiłe dla mnie :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie

 

Dziś jestem w 6 dniu zażywania Asentry 50mg rano

 

Nigdy nie zażywałem antydepresantów

 

1.Pierwszy dzień to była masacra

zawroty głowy i dwa razy popędziło mnie do kibla

Spałem nie poszedłem do pracy

 

2.Drugi dzień był lepszy

Miałem uczucie sciskajacej słabo opaski na głowie ,zawroty głowy

 

3.Trzeci dzień świetny zero skutków ubocznych i po południu dostałem euforii :)

 

4.Czwarty dzień chyba popełniłem błąd spózniłem się z tabletką 4 godziny i leki powróciły lekko

Dopiero po południu się poprawiło

 

5.Piąty dzień znów odezwał się żołądek 2 razy w ciągu dnia mnie popędziło

 

6.Szósty dzień jest dziś :)

 

Ogólne skutki uboczne

a)Strasznie się pocę ale też chyba więcej piję płynów.

b)Bebech nad ranem pędzi mnie do klopa

c)Mdłości minęły w 4 dniu już nie mam czułem się jak kobieta w ciaży

d)Cholera mniej jem dla mnie to źle !!! brak apetytu

e)Libido żyje wytrysk opóźniony :)

f)Nad ranem lekko dygoczę nerwica chyba

 

Skutki pozytywne :)

Czuje się psychicznie lepiej

 

 

Zamierzam walczyć ze skutkami ubocznymi i dalej to brać

 

Nie wiem czy zwiększyć dawkę chyba nie skoro 50 działa

I ciekaw jestem kiedy i czy wszystkie skutki uboczne znikną .

 

Pożyjemy Zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Trill :smile: U mnie było odwrotnie jak zaczynałam brać leki, bo 1-szego dnia czułam się super, miałam powera niezłego, po czym z dnia na dzień było coraz gorzej, 5-tego dnia czułam się kszmarnie, a potem już coraz lepiej... Teraz czuję więcej pozytywów niż negatywów, biorę miesiąc i ze skutków ubocznych mam to,że bardzo ciężko mi się wstaje rano, im więcej godzin śpię to tym gorzej potem wstać. Drugi skutek uboczny mam od 3-ech dni: pieką mnie oczy, mam takie suche, nieprzyjemne to jest :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi skutek uboczny mam od 3-ech dni: pieką mnie oczy

Sprawdź, czy nie masz zapalenia spojówek. Albo przez to późne chodzenie spać i pisanie w nocnych markach masz wysuszone oczy. :)

Nie zwalajmy wszystkich objawów na Asentre/Asertin. Dużą rolę odgrywa nastawienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7,8,9 dzień

 

Siódmy dzień to zapaść po południu ok 14 spadło mi ciśnienie do bardzo niskiego i puls natychmiast musiałem się położyć coś okropnego

 

Ósmy dzień -uspokoił się żołądek i ok 14 znów byłem senny

 

Dziewiąty dzień -cały w porządku oprócz senności ok 14.00 stej

 

Powoli objawy "trucia" się Asentrą odchodzą.

 

Zauważyłem u siebie pewną rzecz przy dawce 50mg

 

Powinienem brać ją o 6 rano bo od połknięcia do rozpoczęcia działania potrzebuje mój organizm 2.5 godzin.

W nocy mam problem z zasypianiem (nie wiem czy to problem asentry ) ,ale jestem strasznie pobudzony ok 23.00 już 3 dni nie biorę żadnych innych leków

 

Objawy uboczne w ostatnich 3 dniach

-sennosć o tej samej porze

-słabe mięśnie łydek

-potliwość

 

Reszta objawów początkowych znikła

 

Pozytywy

-9 dni nie zdenerwowało mnie nic!!! a miałem powodów jak zawszę ze 100 :)

-depresji ani sladu

-mam chęć do pracy

-natrętne mysli i rozpamietywanie znikneło

 

 

Jak dla mnie nadal warto

 

cdn

 

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

w poniedzialek zwiekszyla mi dawke moja pani psychiatra 8) w koncu :lol: i jest juz lepiej. Mieliscie racje z tym ze po zwiekszeniu jest dobrze :P obecnie mam 75mg. a od 3 sierpnia mam przejsc na 100mg. i mam nadzieje ze bedzie jeszcze lepiej na tej 100 :D

jak narazie skutkow ubocznych po zwiekszeniu nie mam...i niech tak pozostanie :D

 

Witam serdecznie nowego uczestnika na forum Witaj Trill :lol:

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy nie masz zapalenia spojówek. Albo przez to późne chodzenie spać i pisanie w nocnych markach masz wysuszone oczy. :)

 

heh, no w sumie możliwe, że tak jest. Trochę już mi to przeszło, już tak oczy nie pieką :smile:

 

Moniczka23 to sporo dawkę zwiekszasz, do 100mg. Ja na razie przez miesiąc mam brać 75mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×