Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUSPIRON (Spamilan)


Tomasz81

Czy buspiron pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

46 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy buspiron pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      27
    • Nie
      17
    • Zaszkodził
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak Pregabalina to dla mnie był cudowny lek zadziałał od razu ale niestety działał jakieś 1,5 tygodnia, wyostrzał mi słuchanie muzyki kolory itp . Jakby ściągną szum z Świata. Później wskoczyłem na 2 x 150 to zacząłem zasypiać za kółkiem , lek przestał działać . Mam lęk uogólniony, odczuwam coś w rodzaju rozdrażnienia i wewnętrznego rozdygotania, worek leków spróbowałem, najlepszy jest Clon :D ha ha ha jak się na tym fajnie filmy ogląda, musiałem załatwić z czarnego rynku , dawałem, 50 zł za paczkę. Teraz dam Szanse Spamilanowi będę wchodził pomału na dawkę tabletkę 5 mg podzieliłem na 4 tak z tydzień później na 2 . później na całą a później wejdę na 10 mg. Największym obuchem to była Sertrallina, jestli chcesz zostać impotentem i stracić sens umawiania się z dziewczynami to polecam SSRI ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z ryzykiem ZS po SSRI+ buspiron? Jeżeli biorę esci+ trazodon + buspiron to jest ryzyko ZS? Bo według śmiesznych tabelek tropiących interakcje JEST!

 

myślę że mało możliwe,ktoś tu pisał że trzeba nieźle namieszać np ssri+mao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że Spamilan działa subtelnie, nie robi z człowieka pustej bez emocjonalnej skorupy i impotenta. Powiedzcie mi czemu piszą że lek do krótkiego stosowania ??? Mam zamiar jak się rozkręci odstawić najpierw środki przeciwbólowe a później benzodiazepine. Zaczynam czuć sie tak jak kiedyś, nie mam napadów rozdrażnienia, nastrój się wyrównuje chyba jeden z bardziej obiecujących leków po Pregabalinie która miała jedną wadę działała 1,5 tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że Spamilan działa subtelnie, nie robi z człowieka pustej bez emocjonalnej skorupy i impotenta. Powiedzcie mi czemu piszą że lek do krótkiego stosowania ??? Mam zamiar jak się rozkręci odstawić najpierw środki przeciwbólowe a później benzodiazepine. Zaczynam czuć sie tak jak kiedyś, nie mam napadów rozdrażnienia, nastrój się wyrównuje chyba jeden z bardziej obiecujących leków po Pregabalinie która miała jedną wadę działała 1,5 tygodnia.

 

Np na wenli też pisze żeby lek stosować krótkotrwale w leczeniu nerwic.. Pewnie chodzi o to żeby dana osoba brała lek jak najkrócej i się skupiła na psychoterapii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie jest wiele fizjologicznych żródeł lęku . I dlatego na jedne lęki dobrze działają benzo , na inne Buspiron , na inne prega, etc itd .

I choć lęk jest tak samo odczuwalny , to kluczem do jego" rozwiązania-ulżenia" jest często co innego , ba nawet u każdego człowieka acz w innym czasie działa dobrze co innego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/14651858.CD006115/full

Azapirones appeared to be useful in the treatment of GAD, particularly for those participants who had not been on a benzodiazepine. Azapirones may not be superior to benzodiazepines and do not appear as acceptable as benzodiazepines. Side effects appeared mild and non serious in the azapirone treated group. Longer term studies are needed to show that azapirones are effective in treating GAD, which is a chronic long-term illness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą sam napisał, że "wydaje mi się", "raczej" to słabe argumenty. Tymczasem wkleja jakieś artykuliki pseudonaukowe z dupy, w którym w każdym zdaniu "appeared to be", "may not be", "appeared mild", "needs further studies". W pizdę można sobie wsadzić taki chłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

achino2017, co by nie mówić o Panu Grabarzu i jego wklejaniem tych angielskich tekstów to musze przyznać ,że sprzedał mi ostatnio bardzo dobry patent . Werapamil + escitalopram . Nie dośc ,że serce mi sie uspokoiło ( wcześniej każdy wkurw to kłucie w sercu , obecnie nie ), to w dodatku lepiej czuje sie psychicznie tzn . silniej antydepresyjnie ( oczywiście dalej jestem chorym zjebem ;) )

Dlatego lubię czytać Grabarza , choc Chłop taki Naukowy i nowoczesny ,,, ale ktoś musi Tutaj taki być .

A jak czegoś nie rozumiem to piszę do Niego PW i chłop mi to tłumaczy na polski :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

achino2017, z tym chłamem to bym nie przesadzał. "Pseudonaukowe artykuliki" raczej nie są publikowane na łamach czasopism o takim współczynniku IF:

 

The 2015 Journal Citation Report (JCR) has been released by Thomson ISI and effective July 2016 the impact factor for the Cochrane Database of Systematic Reviews (CDSR) is 6.103. This is an increase on the 2014 impact factor, which was 6.035.

 

http://www.cochrane.org/news/2015-impact-factor-released-cochrane-database-systematic-reviews

 

Może to nie jest pierwsza liga w skali globalnej, ale z pewnością górne partie ligi drugiej ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy czasu (odstawka w lipcu 2016r.) przestrzegam przed tym lekiem, pomimo, ze jak przewiniecie sobie dwie strony wstecz, to sobie poczytacie, jak sie spuszczam nad tym Spamilanem. Niestety, jak sie bierze dwa, trzy leki to nigdy się do końca nie wie, ktory za co odpowiada i tak niestety bylo w tym przypadku - po odstawieniu buspironu nie doszlo do zadnych rewolucji. Impulsem do odstawki Spamilanu byl fakt, ze po jakims czasie brania 60 mg zaczalem lysiec na potege (tak, wiem, ze nie ma o tym nic w ulotce, a to niespodzianka) i w momencie gdy zaczalem w niektorych miejscach swiecic czaszka powiedzialem pas. W dwa - trzy miesiace po odstawieniu wlosy zaczely na szczescie powoli odrastac, choc dojscie do stanu sprzed (mam nadzieje, ze tak sie stanie) zajmie jeszcze dlugo czasu. Wspieram sie przpisanym przez dermatologa minoksydylem. Nawet na Depakine tak mi wlosy nie wypadly, jak na tym niepozornym gowienku. Druga sprawa - rownie powazna, a chyba nawet powazniejsza - lek (zapewne poprzez dzialanie na dopamine) oddzialuje na miesnie powoduje sztywnienie miesni, mioklonie - jest o tym mowa w ulotce. Dyskinezopodobny syf. U mnie to wystapilo, i niestety po odstawieniu leku wciaz mam miokloniczne zrywy (tuz po odstawieniu mialem jeszcze sztywnienie miesni, zwlaszcza karku - bardzo nieprzyjemne), choc wydaje mi sie ze na szczescie slabna. Jak bralem to jeszcze w 2014 to dziewczyna mowila mi ze w nocy "rzuca" mnie po lozku. W dzien to wtedy jeszcze nie wystepowalo, wiec nie dalo mi to do myslenia. Smiem twierdzic, ze lek moze jak najbardziej powodowac dyskineze pozna.

Nikogo nie strasze, po prostu opowiadam, co sie przytrafilo w moim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem nowy na forum, a trafiłem do tego wątku ponieważ zaczynam odstawiać Spamilan.

Moje spostrzeżenia :

+Dobry lek, jedyny, który nie potęgował u mnie lęków

+Możliwe normalne funkcjonowanie, działania leku praktycznie się nie odczuwa

+Biorę go od kilku lat (mimo wskazania do stosowania krótkotrwałego)

+Brak jakichkolwiek zaobserwowanych interakcji z alkoholem (testowane regularnie)

-Tolerancja rośnie z czasem, trzeba zwiększać dawkę

-Psychiatrzy w PL w ogóle nie znają tego leku, trzeba ich samemu przekonywać

-Nie wiem czy to wina leku, ale mocne wahania nastroju to norma, od euforii do stanów depresyjnych

-Po kilku latach brania wystąpiły u mnie bóle większości stawów, stąd chęć odstawienia

 

Podsumowując, jeśli już musicie coś brać na stany lękowe to polecam zacząć od Spamilanu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam kilka pytań odnośnie buspironu.

1. Na jakie konkretnie zaburzenia lękowe brałeś buspiron?

2. Możesz rozwinąć: "jedyny, który nie potęgował u mnie lęków"?

3. Łączyłeś go z innymi lekami?

4. Jak oceniasz go w porównaniu z innymi lekami? Znacząco działanie różni się od leków przeciwdepresyjnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ciężko mi powiedzieć bo nikt nigdy konkretnie tego nie nazwał, ale ja nazwałbym to lękiem uogólnionym

2. Praktycznie każdy antydepresant którego próbowałem, czy to z grupy SSRI czy innej powodował ogromny wzrost lęku, z wystąpieniem ataku paniki włącznie

3. Biorę do niego jedynie Atarax nasennie

4. Według mnie różni się znacząco - sięgnąłem po niego w sytuacji, gdy odrzuciłem na 100% wszystkie antydepresanty, gdyż nie miałem już sił kolejny raz być królikiem doświadczalnym. Buspironu praktycznie się nie czuje, potencja w normie, brak efektu przybierania na wadze, nie ma pocenia ani senności. Niektórzy twierdzą, że ten lek jest po prostu słaby ale to chyba nie jest argument za tym żeby odrzucić go na starcie.

 

 

Cześć. Mam kilka pytań odnośnie buspironu.

1. Na jakie konkretnie zaburzenia lękowe brałeś buspiron?

2. Możesz rozwinąć: "jedyny, który nie potęgował u mnie lęków"?

3. Łączyłeś go z innymi lekami?

4. Jak oceniasz go w porównaniu z innymi lekami? Znacząco działanie różni się od leków przeciwdepresyjnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale rozumiem. Również mam ogromne problemy z lekami przeciwdepresyjnymi; działanie lękorodne, "tworzenie się" natręctw, myśli samobójcze, ogromny niepokój ruchowy, akatyzja, spinanie się mięśni nawet w klatce piersiowej, że czasami ciężko oddychać i czasami pojawia się strach, że dostanę ataku paniki. No i od tego "machania" kończynami boli mnie już wiele stawów. Tak naprawdę tylko na paroksetynie udało mi się wejść na dawkę docelową. Ale i tak obecnie jest średnio-kiepsko, nie najgorzej. Obecnie mam może nie tyle co wahania nastroju, a wahania w napięciu, lęku uogólnionego i poziomu fobii społecznej. Co kilka/kilkanaście dni od kilkunastu miesięcy.

 

Wiesz może o co chodzi z tym wskazaniem do leczenie krótkotrwałego? Lekarz jakoś odnosił się do tego?

 

Co zamierzasz teraz zrobić? Bez leków czy jakieś inne wypróbujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam Twój ból, u mnie było podobnie.

To właśnie Buspiron wyciągnął mnie ze sporego dołka i pozwolił wrócić do normalnego życia, pracy i funkcjonowania w społeczeństwie.

Psychiatra w żaden sposób nie odnosił się do krótkotrwałego stosowania, myślę że po prostu z powodu niewiedzy. Nawet dawkowanie mam rozpisane jako 1-1-3 (tabletki 5mg), gdzie wszystkie źródła ze Stanów podają, że Buspiron ma krótki okres półtrwania i trzeba raczej podawać go często w mniejszych dawkach...

W USA jest zatwierdzony przez FDA do krótkotrwałego leczenia, bo na dugotrwałe nie ma badań, jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi.

Także w tej chwili traktuję lekarza tylko jako źródło recept...

A dalej, no cóż, będę musiał radzić sobie bez leków, wmówiłem sobie że się uda, wziąłem się za mindfulness i schodzę, w tej chwili jestem już na 3 tabletkach (było 5) i tragedii nie ma..

Pogadaj z psychiatrą, może coś wymyśli w kierunku buspironu, tylko pamiętaj że on zbytnio nie poprawia nastroju.

Za to dobrze redukuje lęki, co samo w sobie może być dobrą bazą do pozytywnych zmian.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nastrojem nie miałem problemu. Cóż chyba faktycznie poproszę psychiatrę o dołożenie go do paroksetyny.

A brałeś może neuroleptyki w niskich dawkach albo moklobemid? Chodzi mi o porównanie w stosunku do tych leków, np. czy buspironowi jest bliżej do moklobemidu niż do ssri.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem Sulpiryd przez jakiś czas, wg mnie na pewno bliżej Buspironowi do Sulpirydu niż do SSRI..

Sulpiryd też nie był jakoś mocno odczuwalny, oprócz 10kg do góry na wadze i ogólnym zamuleniu..

Lękowo działał średnio z tego co pamiętam.

Nie wiem jak Spamilan działa w połączeniu z SSRI, ale skoro jesteś gotowy zostać przy lekach to próbuj, nie masz wiele do stracenia a sporo do zyskania ;)

Daj znać jak poszło.

A tutaj lektura na wieczór https://www.drugs.com/comments/buspirone/buspar-for-anxiety.html

 

-- 27 lut 2017, 13:52 --

 

Mały update :

3 tydzień odstawki się rozpoczął...

Od wczoraj 2x 5mg (schodzę od 5x5mg)

- brak zespołu odstawiennego

- mocne epizody lękowe ( na szczęście tylko epizody)

Ogólnie da się żyć ;)

Ma ktoś pojęcie, ile wynosi minimalna działająca dawka ? Nie wiem czy jest sens ciągnąć na koniec tydzień po 5 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma. Dawka, ktora bierzesz, jest symboliczna. Choc dla swietego spokoju mozesz pociagnac te 5 mg. Ja w szybkim czasie zszedlem z 40 mg do zera, bez istotnych objawow odstawiennych. To slaby lek, wiec objawy odstawienne tez sa slabe i zapewne w duzej mierze sa skutkiem autosugestii.

 

-- 05 mar 2017, 11:35 --

 

Aha, i po dwoch latach brania tego szajsu, wlosy na szczescie odrastaja i mioklonie przeszly. Jak juz bierzecie, to nie przekraczajcie 30 mg IMO, efekt wcale nie lepszy, a zaczna sie uboczne, jesli oczywiscie bedziecie je miec.

 

-- 05 mar 2017, 11:36 --

 

Moim zdaniem nie ma. Dawka, ktora bierzesz, jest symboliczna. Choc dla swietego spokoju mozesz pociagnac te 5 mg. Ja w szybkim czasie zszedlem z 40 mg do zera, bez istotnych objawow odstawiennych. To slaby lek, wiec objawy odstawienne tez sa slabe i zapewne w duzej mierze sa skutkiem autosugestii.

 

-- 05 mar 2017, 11:35 --

 

Aha, i po ponad dwoch latach brania tego szajsu i dziewieciu miesiacach od odstawienia, wlosy na szczescie odrastaja i mioklonie przeszly. Jak juz bierzecie, to nie przekraczajcie 30 mg IMO, efekt wcale nie lepszy, a zaczna sie uboczne, jesli oczywiscie bedziecie je miec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słyszałem, że praktycznie nie ma problemów z odstawieniem buspironu. Skutki odstawienne rzadko występują i nie są zbyt ciężkie.

 

Poczytaj na dole wpisy ludzi, wygląda na to, że wielu twierdzi inaczej :

http://mentalhealthdaily.com/2014/05/02/buspar-buspirone-withdrawal-symptoms-how-long-do-they-last/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Czy jest ktoś kto bierze/brał ten lek głównie przeciwdepresyjnie i na humor. Czy da się zauważyć plusy w sprawach seksualnych? Czy bierzecie go solo czy jako dodatek? Proszę o opinie. To już jeden z nielicznych leków których jeszcze nie brałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×