Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wizyty u psychologa i psychiatry


Angie89

Rekomendowane odpowiedzi

Moja pierwsza wizyta u psychiatry była słaba. Nie wiem czy jest tu gdzieś czarna lista lekarzy, ale pani u której byłam już jest bardzo sławna ze względu na swój brak zainteresowania pacjentem. Rozmowa trwała około 15 minut, pani miała swoją teorię na podstawie jednego ostatniego wydarzenia w moim życiu (które nie jest przyczyną moich problemów, ale pewnym punktem zapalnym, od którego się wszystko posypało), w dodatku pani zaczęła wypytywać o to czym się zajmuję i jak działa moja Fundacja i poprosiła mnie o namiary na nią, nie po to, żeby dowiedzieć się czegoś o mnie, ale do własnych celów. Czułam, że właściwie kobieta niczego się o mnie nie dowiedziała i nie zależało jej na tym, przepisała leki i w sumie na odczepnego zapytała, czy chcę w ogóle psychoterapię, była zaskoczona jak powiedziałam, że tak.

 

Poszłam z NFZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zacząłem sobie uświadamiać, że bez pomocy specjalisty nigdy nie wyjdę z tego bagna. Sam nie wiem czy potrzebny mi psychiatry czy psycholog, nie znam się, ale raczej to pierwsze, bo bez leków raczej sobie nie dam rady. Mam tak wielkie lęki przed zmianą czegokolwiek w życiu, że nie jestem w stanie nawet napisać CV, a co dopiero iśc do pracy.

Problem w tym, że nie stać mnie na psychologa/psychiatrę. Nie pracuję, nie dostaję kieszonkowego i na niczyją pomoc nie mogę liczyć. Mógłbym chyba skorzystać z NFZtu, ale po pierwsze nie jestem ubezpieczony, a nawet gdybym to zrobił to pewnie będą wielkie kolejki. Czekanie miesiącami na poradę niewiele mi pomoże. Zwłaszcza, że ostatnio mój stan coraz bardziej się pogarsza. Ciągle jestem przybity, dosłownie nic mi się nie chce. Potrafię całymi miesiącami nie wychodzić z domu, a moim ulubionym zajęciem jest spanie.

Wiem, że sam od siebie, bez pomocy nie będę w stanie nawet zacząc szukać jakiejkolwiek pracy. A bez pieniędzy nie będę w stanie tej pomocy otrzymać, więc koło się zamyka.

 

 

co to za bzdury.

nie ma żadnych kolejek na NFZ, czeka się tydzień , góra dwa. na każdą wizytę u psychiatry.

nie masz ubezpieczenia to idz do urzędu pracy i się zarejestruj jako bezrobotny. proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich, którzy są zdecydowani na terapię zapraszamy na TOKEO. Nasz serwis oferuje terapię online, zarówno indywidualną jak i dla par/rodziny. Atutem terapii online na TOKEO jest możliwość pozostania anonimowym. Każdy, kto zdecyduje się porozmawiać ze specjalistą nie musi mieć włączonej kamerki internetowej ani podanych danych osobowych, a przez to nie musi się obawiać negatywnej oceny. Aktualnie trwa u nas TYDZIEŃ PSYCHOLOGII W TOKEO, wraz z nim ciekawe, darmowe wydarzenia online.

ZAPRASZAMY www.tokeo.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym albyscie napisali tu swoje uwagi na temat psychoterapii. JA chodzilem i wiem ze mialem zlego psychoterapeute, wiem to z tego powodu bo pani sie spytala o stan zdrowia i po jakims czasie do mnie "jak pan chce zeby panu sie polepszylo jak pan lekow nie bierze" a co jej do lekow?:? Wiec moze Wy macie jakies lepsze przezycia :)

 

psycholog ( psychoterapeuta) a psychiara to nie to samo psychiatra a psycholog- czym się różnią ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę napisać, że warto było, chociaż by po to żeby poznać najlepszego lekarza w życiu.

Wiem że miałam szczęście... w tym przypadku.

Lekarze są różni wiem coś o tym bo teraz zmieniała specjalistę w innej dziedzinie i nowemu zaufałam chyba bardziej po jednej wizycie niż poprzedniemu pomimo 11 lat leczenia się u niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do psychologa, to jest taki sam lekarz jak dentysta, czy okulista.]

 

Psycholog to nie lekarz! Tylko psycholog. Lekarz to lekarz, psycholog to psycholog. Można być psychologiem zwykłym, psychologiem klinicznym, psychologiem psychoterapeutą, psychologiem klinicznym - psychoterapeutą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mi powiedział do którego lekarza chodzi. Zadzwoniłem do przychodni okazało się, że nie prowadzą zapisów. We wtorek pójdę osobiście do gabinetu tylko ciekawe czy tak "z biegu" będzie wizyta czy na konkretny termin...

Edycja: Co prawda nie jestem pewien czy na 100% pójdę ale jestem dobrej myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jak w temacie, za kilka dni mam pierwszą wizytę u psychologa. Każdy kolejny dzień upewnia mnie w tym że dobrze zrobiłam że poprosiłam o nią rodziców... Dzisiaj pierwszy dzień 2 roku w liceum, znowu potwierdzenie że coś jest bardzo nie tak, choć nie tylko o kontakty między rówieśnikami są powodem pójścia do psychologa. W każdym razie, chciałam zapytać jaka była wasza pierwsza wizyta? Kompletnie nie wiem jak ująć w słowa to wszystko co jest ze mną nie w porządku.. Czego mogę się spodziewać i jak to mniej więcej będzie wyglądało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak, bylas u psychologa

/ jak bylo?

 

ja tez sie kiedys balam bardzo przekladalam to tygodniami a okazalo sie b.milo.

 

natomiast terapia grupowa juz mila nie byla tylko btrudna z poczatku.

ale ja chodzilam do kobiet. przed mezczyzna, chyba tez bym sie nie otworzyla...choc ogolnie b.otwarta jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam dziś pierwszy raz w życiu u psychiatry. Wizyta trwała tylko jakieś 10/15 minut, ale w sumie psychiatra nie jest od pogaduszek. Na wizytę czekałam 2 miesiące, więc mój problem w pracy zdążył sam się rozwiązać.... Ale dała leki na sen (poprosiłam), skierowanie do psychologa i do niej znów w kwietniu poopowiadać jak mi idzie w pracy i jak praca z psychologiem. Teraz pytanie: jak wygląda wizyta u psychologa? Ma trwać około 40 minut, tyle wiem. Czego się spodziewać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×