Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

a u wielu osób także utrzymuje się na stałym poziomie i działają znakomicie małe dawki 75mg :) ...

 

 

u mnie obecnie po 3 tygodniach na pregabalinie (na początku przez pierwsze 2 miesiące na dawce 150 mg ) od miesiąca jestem na dawce 2x 37,5 mg . Pomimo tego ,że dawka mała to daje sobie u mnie radę z lękiem , choc działanie to to nie nazwałbym znakomitym , a co najwyżej dostatecznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę kilka miesięcy pregabalinę i wciąż działa na mnie doskonale. Mój poziom fobii społecznej wynosi 0%. Nie boję się już korzystania z telefonów, poszedłem do pracy, sam załatwiam własne sprawy. Jest tylko jeden problem - mam totalną wyjebkę na szukanie drugiej połówki. :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja sie waham bo nie chce zwiekszac...a niedlugo mam ponowny dwudniowy kurs szkoleniowy z pomocy, buziaczki z manekinami itd i by sie przydało, akurat to mnie nie stresuje gorzej cwiczonka w parach :D:mrgreen::105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę napisać że nie do końca jest tak że na mnie przestała działać, po prostu słabo już działa na somatykę. Mam coś w rodzaju agorafobii. W miejscach z utrudnionym wyjściem robi mi się niedobrze. Na to prega pomagała na początku, teraz słabiej, bardzo subtelnie. Za to świetnie spisuje się na fobię społeczną, w pracy z ludzmi o wiele lepiej mi się współpracuje. A muszę powiedzieć że miałem sporą FS i problemy w swobodnych kontaktach z ludzmi. Chociaż moja agorka ma związek z FS to lęk przed kompromitacją że się zrzygam w miejscu publicznym, może z czasem to się uspokoi pod wpływem pregi. Tylko ta somatyka i faktyczne mdłości są jak narazie ciężkie do zaleczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pregabalinę biorę prawie 2 tyg. 75mg 2 razy dziennie. Ze skutków ubocznych , które mnie martwią, to całkowity brak apetytu. Dziwne, bo w ulotce jest napisane "zwiększony apetyt" Jest to dla mnie uciążliwe, bo musze się zmuszać do jedzenia. Czy ktoś tak miał? czy to minie?

Druga sprawa, to jakoś zmieniłam się na twarzy, taki lekki obrzek. Zrobiłam się taka ....pucołowata. Nie wiem czy to po Prega czy może po np. Ketrelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trafiłam na post dziewczyny ktora była w mega ciezkiej depresji, ps itd i jak dorzucili prege to super poprawa...napisałam do niej i czekam na odpowiedz, ciekawe czy ma skutki uboczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze skutków ubocznych , które mnie martwią, to całkowity brak apetytu

- ja biorę 75 mg dziennie i również z apetytem u mnie mocno na bakier . Objaw raczej nie mija . W ulotce i owszem jest napisane " zwiekszony apetyt " ,,,i był on u mnie zwiększony , ale tylko na początku, w pierwszym tygodniu wchodzenia z lekiem .

Obrzęk twarzy ? Zdecydowanie po Ketrelu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze skutków ubocznych , które mnie martwią, to całkowity brak apetytu

- ja biorę 75 mg dziennie i również z apetytem u mnie mocno na bakier . Objaw raczej nie mija . W ulotce i owszem jest napisane " zwiekszony apetyt " ,,,i był on u mnie zwiększony , ale tylko na początku, w pierwszym tygodniu wchodzenia z lekiem .

Obrzęk twarzy ? Zdecydowanie po Ketrelu .

To niedobrze, ważę już 49kg i nie chciałabym juz chudnąć, a takie codzienne zmuszanie się do gryzienie i połykanie, bez rzygania ( bo rzyganie tez miałam ) nie jest fajne :(

Ketrel biorę na spanie. Nie chce mieć spuchnietej paszczy, ale jak zasnąć bez niego .....

 

-- 13 lis 2016, 18:29 --

 

Ostatnio trafiłam na post dziewczyny ktora była w mega ciezkiej depresji, ps itd i jak dorzucili prege to super poprawa...napisałam do niej i czekam na odpowiedz, ciekawe czy ma skutki uboczne.

.... jestem ciekawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpisała, pisze ze jest swietnie chociaz prege bierze od kilkunastu dni, w ogole inna nazwa niz tu podana, ale na bank prega. Lezala w wyrze, nic nie robiła, rozne mysli itd i na dodatek mega lęk, kurde i nie ma zadnych ubokow.

 

 

O nie, zmniejszony apetyt :/ :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---ogólnie u mnie z apetytem po tym specyfiku to istna tragedia .Wcześniej były wzdęcia , a teraz znowu to cholerstwo się nasiliło . Lek bardzo pomocny , ale z drugiej strony jak juz sobie odbiorę przyjemnośc z jedzenia to w ogóle bedzie dopiero pierdu w pierdu .Po metylofenidacie nie miałem takich braków apetytu jak po tym "magiku " . W dupę jeża Panie Boczek , nienawidzę jeść zmuszając się , jedzenie w jakiś sposób mnie uspokaja i wycisza , a teraz to już tylko mongolski balet ,,, Pan to ma dobrze Panie Boczek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpisała, pisze ze jest swietnie chociaz prege bierze od kilkunastu dni, w ogole inna nazwa niz tu podana, ale na bank prega. .

 

 

może Liryca?

 

egzysta.

 

-- 15 lis 2016, 12:56 --

 

Trafiłam na jakis ostatnio artykuł o tym leku że własnie podobne działanie do benzo ale nie jest uzalezniajaca i praktycznie brak ubokow. Ja jeszcze poczekam na razie wziełam relatonic, podobno ma działanie identyczne tyle ze działa po 3 miecach bo to na ziołach. Zobaczymy, jak nie da rady, wtedy prega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ciągu 3 miesięcy nie zmieniając diety na pregabalinie przytyłam 14 kg.Nie zwiększył mi sie apetyt.Lek działal na mnie bardzo dobrze,ale przez to tycie lekarz zalecił odstawienie,ale wydaje mi sie,że powinnam wrocic do starej dawki 150.

Lekarz nie potrafi mi wytlumaczyc,jak to mozliwe,że mało jedząc tyje (wie ktoś?)

Bralam już niemal kilkadziesiat rożnych leków i po żadnym nie było takiego efektu.

 

Jak to opanowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do uzależnień, to prawda jest taka, że wszystko co robi nam dobrze, to uzależnia :(

Mimo, że odstawiłam Ketrel, obrzęk na twarzy się utrzymywał. Myśle, że to jednak po Prega. Próbowałam odstawić, nie brać z kilka dni i zobczyć jak moja paszcza będzie wyglądać. Nie brałam 24godz. i nie było najgorzej. Dzisiaj dostałam takiego ataku lęku, drgawek, całą mną trzęsło. Wzięłam prega i przeszło. Chce to cholerstwo odstawić , a nie mogą :why:

Apetytu nadal nie mam. MOgę nie jesć całe dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×