Co Nam pomaga w walce z zaburzeniami odżywiania

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez sororiare 11 lis 2016, 13:24
Kanashimi napisał(a):
sororiare napisał(a):Mnie może pomóc jedynie odpowiedni sposób myślenia. Potrzebuję w odpowiedni sposób nakierunkować myśli, żeby zaburzenia mi nie wtargnęły. Do tego potrzebna jest oczywiście energia - energia do tego żeby wyprzeć "atak" własnymi myślami. Skomplikowany proces w sumie.

To ja podobnie. Tylko że ja sama nie jestem w stanie wygenerować takiej energii. :(

Dobrze zrozumiałam? Nie jesteś w stanie sama z siebie, ale masz coś co pomaga Ci ją wygenerować?

Też właśnie w depresyjne dni ciężko jest o taką energię

przez Mietowka 23 sty 2017, 15:26
czasami nic, innego dnia najmniejsza rzecz, uwaga ze strony drugiej osoby.

przez terapeuta3 17 mar 2017, 21:53
W walce z zaburzeniami odżywiania pomaga nam szczególnie drugi człowiek. Najlepiej udać się do centrum psychoterapii gdańsk
psychoterapia Gdańsk, leczymy anoreksję i bulimię

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez akwen 19 mar 2017, 08:46
Mam smutną wiadomość. Jezus był Żydem.

Jeśli to nie dowcip, to naprawdę polecam sprawdzić u lekarza czy to nie jest mania.

Zawarte w poście porady kulinarne mają coś na rzeczy. Za to dziękuje, wiedza to cenna sprawa i zawsze warto się nią dzielić.
''Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było, jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było.'' - Przygody dobrego wojaka Szwejka J. Hasek

przez LamaKama 20 mar 2017, 14:24
Mi również pomaga aktywność fizyczna. Szczególnie pomocna jest joga, która daje wyciszenie i poczucie równowagi, kontroli własnego ciała i w jakimś stopniu umysłu też. Poza tym, w chwilach kryzysowych myślę o tym, że dzięki obecnej, normalnej diecie mogę normalnie funkcjonować i nie chciałabym stracić tego, na co tak ciężko pracowałam. Gorzej jest z nocnym objadaniem się - próbuję pić hektolitry wody i zielonej herbaty, ale to kończy się jedynie notorycznym wstawaniem z łóżka do toalety. Po mocnym treningu apetyt jest jeszcze większy i wręcz nie do zatrzymania....

Sortuj wg