Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Po tygodniu 75, ale bardzo niestabilne.

 

[Dodane po edycji:]

 

ja biore 150 mg od 3 tygodni i na moje bóle psychogenne nic nie pomogła co radzicie
Czekać, wenlafaksyna może rozkręcać się nawet parę miesięcy, szczególnie jeśli bierzesz Efectin ER. 3 tygodnie to zdecydowanie za krótko na ocenę. Po 2 miesiącach można powiedzieć coś więcej. A może dołączysz imipraminę stosowaną w zespole bólu psychogennego jako farmakoterapię skojarzoną? Klomipraminę odradzam, gdyż wychwytuje serotoninę niewiele słabiej od wenlafaksyny i jest naprawdę mocna, lepiej dmuchać na zimne i nie generować przesłanek zs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 3 tygodniach 75 mg.Za pierwszym razem jak wchodziłam z terapią tym lekiem,nabrałam energii juz po kilku dniach,a po kilku tygodniach opusciły mnie lęki.Od razu też zaczęłam świetnie spac.Teraz,kiedy po odstawieniu leku działy się ze mną okropne rzeczy (nie w czasie odstawiania-odstawianie było uciążliwe tylko kilka dni,ale po kilku tygodniach okazało się,że jednaa\k jeszcze tego leku potrzebuję,bo nie jestem jeszcze zdrowa),wróciłam do niego,tym razem energia przyszła dopiero z działaniem ogólnym leku,też po około 3 tygodniach.Może masz niewystarczającą dawkę,może źle idziesz na ten lek,a może-co najbardziej prawdopodobne,jeszcze troszke za krótko go bierzesz?Lekarz mi powiedział,że działanie leku można ocenic po 4 tygodniach,ale nie wiem czy subiektywnie przez pacjenta,czy obiektywnie przez lekarza,bo mimo,ze to się łączy,to jest jednak istotna różnica.Może zapytaj lekarza?Tak chyba będzie najlepiej dla Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, jak wychodziliście z Alventy? Bo ja na lekarkę moją musiałabym czekać aż miesiąc, a chcę sama odstawić sobie to świństwo. Teraz biorę 150 i zastanawiam sie, czy wystarczy, że przez tydzień będę brała mniejszą dawkę, a potem wcale juz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ciągle za bardzo nie widac poprawy... Mimo że czasem mam lepszy nastrój (tak życiowo po tym jak komuś pomogę, albo ktoś mnie w pracy pochwali), to nadal nie chce mi się wstawać z łóżka, myć, wychodzić do pracy, uprawiać sportu, spotykac się ze znajomymi. Biorę Efectin ER 8 tygodni.

 

Brałam juz go kiedyś i wtedy zaczął pomagać po 6 tygodniach chyba. Ale teraz jestem w większym bagnie. W środe wizyta u lekarza, mówił o odstawieniu leków.

 

Niestety na objawy somatyczne Efectin też nie pomaga, nadal mam biegunki i bóle brzucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lena z odstawianiem musisz poczekac na decyzje lekarza, na pewno nie wystraczy zebys brala mniejsza dawke przez tydzien bo z takich lekow sie schodzi bardzo stopniowo. Poza tym po leczeniu dawka terapeutyczna sie bierze dawke podtrzymujaca -czyli mniejsza dopiero pozniej sie schodzi z tego leku. A dlaczego chcesz zejsc z Alventy?

Sebastianmi sie wydaje ze moga zaszkodzic, ale zalezy jak Twoj organizm by zareagowal to chyba tak samo z alkoholem, ze dla jednych szkodzi w trakcie brania lekow a dla innych nie. Lepiej sie zapytaj lekarza. Bo skutki moga byc nie do przewidzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian już jest na Wellbutrinie, ale coś się nie odzywa, mam nadzieję, że wszystko ok. Może tak szybko mu się polepszyło, że wybył gdzieś na panny :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miko czytalam ogolnie Twoje posty i ze sam doszedles do wniosku ze Ci potrzebny lek na dopamine, poruszylam te kwetie dzisiaj wlasnie z moja psychitra i ona powiedziala ze lekarz ktory Cie prowadzil widocznie nie zdiagnozowal do konca twoich objawow bo wlasnie dobry lekarz psychiatra moze latwo rozroznic czy jest lek potrzebny na dopamine czy na cos innego, po odpowiednich objawach. Pytalam sie w zwiazku ze mna, bo sie wystraszylam ze u mnie moze byc podobnie np, ale mnie lekraka z bledu wyprowadzila :)

W kazdym razie nie zwiekszyli mi dawki, nadal mam brac 75 mg HURRAAA ! :) Alventa. Poza tym lekarka powiedziala ze dopiero po 3 pelnych m-cach mozna odczuc dzialanie terapeutyczne leku, zeby wczesniej nie zmieniac bo mozna namieszac w swoim mozgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety czasami/często mamy do czynienia z lekarzami, u których o dobrą diagnozę jest trudno. Cóż, nie każdy ma dr. House'a w przychodni ;) Czasami trzeba wziąść sprawy w swoje łapki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×