Skocz do zawartości
Nerwica.com

OLANZAPINA (Anzorin, Egolanza, Olanzapina Mylan/ STADA/ Apoex/ Bluefish/ Lekam/ +pharma, Olanzaran, Olanzin, Olazax, Olazax Disperzi, Olpinat, Olzapin, Ranofren, Zalasta, Zolafren, Zolafren-Swift, Zolaxa, Zolaxa Rapid, Zopridoxin)


Wera

Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

85 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      55
    • Nie
      13
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Ja wcinam olanzapinę od 2012 roku. U mnie razem z fluoksetyną zdziałała cuda. Wyciągnęły mnie z ciężkiej depresji . Na początku przybrałem na wadze 20 kg. Teraz się wszystko ustabilizowało. Chciałbym ją odstawić, albo chociaż zmniejszyć dawkę do 2,5 mg, ale boję się kłopotów ze spaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedźcie mi że bardzo zwalona bezsenność nie jest efektem odstawienia leku, proszę... Ale że 2 lata po?

Kłopot w tym że już na nią cierpiałem pod koniec podstawówki/gimnazjum, gdyby nie PSP to ja bym chyba zdechł z nudów.

Ehh i najgorsze że żadnego wsparcia, jestem traktowany jak jakiś odrzutek, no ja cię pieprze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przyjmuję olanzapinę od roku w dawce 5mg wieczorem.

Dwa dni temu zwiększyłam dawkę do 10mg; czyli 5mg wieczorem i 5mg rano.

I wszystko byłoby cacy gdyby nie senność w ciągu dnia i mega uczucie ciężkości, w związku z tym pytanie, czy te objawy znikną w miare upływu czasu?

Na dawce 5mg nie odczuwałam tak bardzo powyższych objawów ale na 10mg niestety tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę się poprawi, ale nie do końca. Ola usypia i to jest fakt. Może Cię to pocieszy, może nie, ale ja biorę teraz Abilify, po którym efekty są przeciwne do oli - często nie mogę zasnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałam z porannej dawki Olki i zostałam na 5mg wieczorową porą :)

10mg to jednak zdecydowanie za wiele.

I w sumie Olka jest to teraz jedyny lek jakim się będę raczyć, bo fluwoksaminę właśnie odstawiam < ryła mi bańkę w ewidentnie złą stronę >

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olka nie jest zła brałem ją 2 razy najpierw w szpitalu na dzień dobry ;) 20 mg lub 15mg też rano i wieczorem.Brałem rok po szpitalu.Póżniej nie cały rok na 5 mg zolafrenu swift rozpuszczalnego w jamie ustnej ponoć lepszy bo się nie tyje tyle no i ogólnir mniej uboków ale to jest trochę z przymróżeniem oka, smak ma mieszany trochę jak oranżadka i gorzki.Dodam,że jest nie tylko dobra na spanie ale i lęki,miałem je po dragach i jeszcze mnie troche męczą ale już nie biore nic a nic i farmateutyków też nie chociaż by sie coś przydało na lęki bo jest różnie ze mną Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej dostałam olazapinę na sen... Przedwczoraj nie mogłam zasnąć wzięłam 5mg, wczoraj 2,5mg i dzisiaj 5 mg, czy jak dzisiaj już nie wezmę to coś się stanie , czy mogą wystąpić jakieś objawy odstawienne? Nie chcę brać tego, wchodzę na escitalopram i mam jeszcze lamotryginę brać wieczorem.

Lekarka dała mi olanzapinę doraźnie na sen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doraźnie na sen. Ale Ci lek dała. Nic się nie stanie jak odstawisz. Możesz śmiało. To małe dawki. Ale lek dość silny. Może dawać różne odczucia. Bardzo wzmaga łaknienie. Na sen w miarę dobry. Ale doraźnie to najlepszy zolpidem. Dziwię się lekarzom że takie rakiety na sen przepisują doraźnie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś metody na zahamowanie apetytu po Oleńce? Jest to najlepszy lek neuroleptyk jaki brałem, ale zawsze jak go zaczynam brać, to przybywa mi 10kg i go odstawiam. Obecnie jestem na kwetiapinie, ale to dla mnie słaby neuroleptyk w porównaniu do Oli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydawalo ze to na mnie slabo dziala bo oczekiwalam ze zadziala od razu jak wezme. I lezalam jeszcze chwile. No nic dzisiaj juz pierdziele i nie biore. Jestes w stanie oszacowac kiedy tego gowna sie pozbede z organizmu??

 

Bo to nie jest lek doraźny. Jego działanie jest głównie przeciwpsychotyczne. Jeśli nie bardzo czułaś jej działanie to możesz wziąć dawkę 10mg. Ale po co się tym gównem truć. Niech Ci lekarka wypisze coś doraźnego rzeczywiście, a nie neuroleptyk Ci walnęła jak dla jakiegoś konia. To tak jakby mieć wielki apetyt i zjeść w macu bigmaca zamiast (mając gotówkę) zjeść porządny obiad w dobrej restauracji gdzie Cię obsłużą, mają kucharzy, a nie tylko ludzi zewsząd.

Ale widzę straszny pogrom lekarzy psychiatrów którzy łatwą ręką przepisują takie leki. Tak silne substancję. Można nimi zabić bardzo łatwo albo zrobić komuś dużą krzywdę z odwiedzeniem szpitala włącznie! To się w głowie nie mieści. Wystarczy powiedzieć że na sen, albo że pije dużo alkoholu, byle co właściwie i dostajesz silny neuroleptyk. Masakra jakaś.

Lek który poczujesz od razu to na przykład zolpidem, estazolam, hydroksyzyna, diazepam itp. One zadziałają odczuwalnie nasennie bądź nie. Różnie bywa, dużo zależy od Ciebie, dawki itp. I w miarę szybko pozbędziesz się ich z organizmu z działaniem włącznie jeśli nie przedłużysz dawki.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×