Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica przeszłości?


przeszłość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Uważam iż twój problem to sprawka natrętnych myśli, nie lęków. To zdecydowanie niema nic wspólnego z traceniem rzeczywistości:) Tak czy inaczej zadaj to pytanie w dziale "nerwica natręctw", tam napewno otrzymasz satysfakcjonującą Cię odpowiedz..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , ale piszesz też, że ta myśl dzieje się dopiero po całej sytuacji... i własnie to bardziej klasyfikuje ją jako myśl natrętną.

Podkreślam iż nerwica natręctw nie wyklucza lękowej i odwrotnie, tymsamym może to być natrętna myśl z towarzyszącym poczuciem lęku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ludzie, których takie myśli nachodzą, obawiają się, że stracą kontrolę nad sobą i że będą działać w sposób gwałtowny, nieopanowany. [...] Na ogół osoby te wykazują odwrotnie bardzo dużo opanowania, a nawet zahamowań. Często mają one kłopot z wyrażaniem całkiem niegroźnych i niewinnych myśli oraz uczuć, podobnie też będąc wstrzemięźliwe w działaniach.

W pewnym sensie powiedzieć można, że im stosunkowo najmniej grozi to, czego w swych fantazjach tak bardzo sie obawiają" - Łapiński M. z ksiązki Nerwice. Objawy przyczyny i leczenie

 

Mowiac najprosciej prędzej czegoś takiego dopuścić się może twoj sąsiad, niż Ty:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci za pomoc :)

Te słowa na prawdę dużo dla mnie znaczą! :)

Chociaż zastanawia mnie jedna rzecz. Ja i tak po fakcie mam wrażenie, że to się stało. Wyobrażam sobie konkretną sytuację i w nią wierzę. Przez to nie mogę normalnie myśleć... Dlatego, obawiam się czy takie coś na prawdę się nie stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, ponieważ te samo zdanie pomogło mi zwalczyć inny bardzo przerażający mnie lęk :)

Natomiast to wrażenie ,poczucie jakoby to poczucie miało miejsce.. czy jest to takie nieuzasadnieone przekonanie psychiczne czy moze cos blizej deja vu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×