Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

Anthony de Mello

Czytałem, dosyć dawno już temu, "Przebudzenie" tegoż autora (a raczej próbowałem czytać, bo do końca nie dobrnąłem). Nie wiem, może ja się nie znam, ale już wtedy, gdy byłem dużo młodszy, ta książka to był dla mnie zbiór truizmów, ogólnikowych twierdzeń w rodzaju "jeśli chcesz się przebudzić, musisz najpierw tego pragnąć" czy "przebudzenie sprawi, że wszystko się zmieni" oraz nie wiadomo po co zamieszczonych przypowiastek. Czytałem i czytałem, chcąc się dowiedzieć czym owo tytułowe przebudzenie właściwie jest, albo w jaki sposób je osiągnąć, ale żadnych konkretów się nie doczekałem. Zostawiłem to przeczytawszy mniej więcej połowę, bo miałem wrażenie, że czytam w kółko tę samą stronę.

 

Nie wiem, może mi brak jakiegoś fałdu w mózgu, że takich książek nie pojmuję, albo byłem za młody i powinienem spróbować przeczytać ją jeszcze raz, ale do mnie takie rzeczy po prostu nie trafiają i nic nie potrafię z nich wynieść. Jeżeli w jego książkach jest jakaś głęboka mądrość, to ja jej niestety nie dostrzegam. A może po prostu ta książka to rzeczywiście zbiór banałów. W każdym razie, jeżeli kogoś tego typu książki ruszają, to na zdrowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CARTE BLANCHE Lusiński

 

Ta książka zajęła 2. miejsce w plebiscycie lubimyczytac.pl w kategorii literatura obyczajowa i romans. Jest to prawdziwa historia Macieja Białka (w ksiązce pod nazwiskiem Kacper Bielik), nauczyciela historii w LO w Lublinie, który traci wzrok. Ukrywa ten fakt przed wszystkimi. Ta lektura pokazuje walkę człowieka z własną słabością, nie poddającego się łatwo okrutnemu losowi. Jest to pozycja napisana przystępnym językiem, z humorem i dystansem. Szkoda tylko, że jest taka krótka. Filmu nie widziałem, ale chętnie to zrobię w najbliższym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podobała mi się książka Marek Krajewski Mock.To pierwsza sprawa Mocka, z 1913 roku.
Kończę teraz "Festung Breslau" i nie zachwyciła mnie ta książka. Czegoś jej brakuje. Dużo lepiej mi się czytało kryminał Agathy Christie "A.B.C.".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Capricorn, Historie Magii mam na polce , czytalam , bardzo dobra. :) Podobnie mam sporo De Mello. Kiedys go czytalam namietnie.

 

A ja jako ze mam ciezki czas i zmagam sie z choroba nowotworowa przyjaciolki - cos lekkiego

Przeczytane :

 

Książki o Stephanie Plum są śmieszne i wciągające jak kolejne odcinki serialu. Każda kolejna to inna historia oraz nowe przygody trzydziestolatki z Jersey, która pracuje jako łowczyni nagród.

 

Małżeństwo Stephanie Plum trwało jedynie piętnaście minut. Kolejny kwadrans pozwolił jej złożyć pozew o rozwód w nadziei, że nigdy więcej nie zobaczy swojego ex. Okazuje się, że to tylko pobożne życzenie. W dziwnych okolicznościach Stephanie zostaje posądzona o zabójstwo byłego męża. Oto skandalistka, Stephanie Plum i jej zwariowane przygody.

 

568c55911a28ab4916c343fd_thumb.png

 

 

 

 

 

Książka nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Sci-fi.

 

Niektórych historii nie da się opowiedzieć w jednym życiu.

 

Zaskakująca reinterpretacja opowieści o podróży w czasie. Odważna, magiczna, mistrzowska.

 

Harry August umiera. Znowu. W chwili śmierci Harry August zawsze powraca do punktu wyjścia. Niezależnie od tego, co robi i jakie decyzje podejmuje, za każdym razem staje się chłopcem pamiętającym wszystkie fakty z życia, które przeżył dwanaście razy. Nic się nie zmienia, nigdy. Aż do teraz.

 

Kiedy nadchodzi kres jedenastego życia Harry’ego, przy jego łóżku pojawia się dziewczynka, która mówi: „O mało mi nie umarłeś, doktorze… Muszę wysłać wiadomość w przeszłość”.

 

Oto opowieść o wcześniejszych – i późniejszych – wydarzeniach z życia Harry’ego. Podejmuje on próbę ocalenia przeszłości, której nie może zmienić. Stara się uratować przyszłość, by nie dopuścić do katastrofy.

 

Claire North to pseudonim autorki mającej w swoim dorobku kilka znakomicie przyjętych powieści, z których pierwszą opublikowała jako czternastolatka.

 

f-pierwszych-pietnascie-zywotow-harry-ego-augusta.jpg?=f87c7

 

 

Aktualnie

Jest rok 1917. Ksenia, piętnastoletnia Rosjanka, traci rodziców i ucieka z bolszewickiego Piotrogrodu do Paryża. Spotkanie z Maxem, czarującym, niemieckim fotografem odmieni życie obojga na zawsze.

 

Ta niezapomniana, wielowątkowa historia miłosna rozgrywa się na tle zdarzeń I połowy XX wieku. Czytelnik znajdzie tu grozę rosyjskiej rewolucji i luksus paryskiego „wielkiego świata”, szaloną dekadencję Berlina i narastający koszmar hitleryzmu, piekło wojny i nadzieję na lepszą przyszłość.

 

biala-wilczyca-b-iext40632055.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz czytam książkę Odojewskiego "Katyń Milczący, niepokonani" i może jest to książka dotycząca ważnego tematu, ale... jej styl strasznie mnie odpycha. Podobnie pisze Gombrowicz i ten sposób przedstawiania historii mi wybitnie nie odpowiada. Książka jest jednak bardzo krótka (200 mały stron) i pewnie jakoś ją przeczytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podobała mi się książka Marek Krajewski Mock.To pierwsza sprawa Mocka, z 1913 roku.
Kończę teraz "Festung Breslau" i nie zachwyciła mnie ta książka. Czegoś jej brakuje. Dużo lepiej mi się czytało kryminał Agathy Christie "A.B.C.".

 

Różne gusta :D

wiejskifilozof, Malarz cieni, jeżeli lubicie czytać o II W.Ś to polecam wspomnienia Wandy Połtawskiej:

 

i-boje-sie-snow.jpg

 

I boję się snów

Wanda Półtawska

 

Przejmujące wspomnienia Wandy Półtawskiej z obozu koncentracyjnego w Ravensbrück powstały jako próba poradzenia sobie z trudnymi przeżyciami. Opis poniżenia i cierpienia oraz nieludzkich eksperymentów medycznych, jakim wśród wielu kobiet była poddawana autorka, ma na pewno wartość dokumentalną, jako prawda o ciemnej stronie człowieczeństwa. Niezwykle istotną cechą tych wspomnień jest jednak pokazanie wielkiej godności kobiety, która w świecie nieludzkiego upodlenia potrafi poświęcić się za innych, zachować zasady oraz szukać drogi przebaczenia.

 

Chyba,kiedyś czytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie:

 

W swej reporterskiej książce „Lalki w ogniu” dziennikarka „Rzeczpospolitej” i podróżniczka Paulina Wilk daje czytelnikom zaskakujący obraz Indii. Z jednej strony medialny symbol azjatyckiego boomu, indyjski tygrys, zdumiewa gospodarczym potencjałem i uwodzi egzotycznym urokiem. Z drugiej to społeczeństwo wciąż podzielone na panów i służących, rządzone przez skrywane namiętności i tysiącletnie przesądy.

 

Kraj, w którym politycy są posłuszni astrologom, geniusze chodzą bez butów, a miliony dziewczynek znikają bez wieści. W „Lalkach w ogniu” te dwa światy przenikają się. Autorka zagląda Hindusom do garnków, łóżek i serc. Wyjaśnia, jak załatwia się sprawy najbardziej przyziemne i najintymniejsze. Gdzie myją się miliony ludzi, którzy nie mają łazienek. Jak pójść na randkę w kraju, w którym za przedmałżeńską miłość grozi śmierć. Czym nakarmić gości, by nie wywołać wojny religijnej.

Książka dzięki sugestywnemu stylowi Pauliny Wilk zapiera dech swą obrazowością i magią. Równocześnie dla wszystkich, którzy wybierają się eksplorować ten egzotyczny kraj, stanie się nieocenionym przewodnikiem po meandrach tej fascynującej kultury.

 

 

Świetnie napisana, wciągająca i mądra książka o obcowaniu z Indiami, które niczego nie ukrywają – odsłaniają całe piękno i nędzę istnienia. Paulina Wilk znakomicie wciela się w rolę wrażliwej i spostrzegawczej przewodniczki.

 

Wojciech Jagielski

 

Bardzo wciągająca lektura opowiadająca historię niezwykłego kraju w niezwykły sposób. Wiernie oddany obraz panujących zwyczajów, szczegółowe opisy postaci, kultury miejsca oraz prawdziwego oblicza Indii, nierzadko tragicznego. Plastyczny język pobudza wyobraźnię i płynnie przenosi czytelnika w poszczególne miejsca i sytuacje. Mimo dużej ilości poruszanych tematów oraz wyczerpujących opisów – proporcje dobrane są idealnie. Książka z powodzeniem może służyć jako przewodnik po Indiach, ponieważ pokazane są oczami osoby, która zna ten kraj i bardzo dobrze go rozumie. Nie mogłam się oderwać – żałuję, że skończyłam!

 

Martyna Wojciechowska

 

 

lalki-w-ogniu-opowiesci-z-indii-b-iext33735710.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie:

Książka nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Kryminał sensacja Thriller.

 

Kontynuacja trylogii Millennium Stiega Larssona napisana przez Davida Lagercrantza.

 

Mikael Blomkvist przechodzi kryzys i rozważa porzucenie zawodu dziennikarza śledczego. Lisbeth Salander podejmuje duże ryzyko i bierze udział w zorganizowanym ataku hakerów. Ich drogi krzyżują się, kiedy profesor Balder, ekspert w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją, prosi Mikaela o pomoc. Profesor posiada szokujące informacje na temat działalności amerykańskich służb specjalnych. Mikael zaczyna pracę nad sensacyjnym artykułem, który może uratować jego karierę.

 

I podoba mi się o wiele bardziej niż Millenium Larssonowe.Jest dynamiczna i nie ma takich przynudnawych opisow ktore niestety Larsson stosował a które mom zdaniem w thillerach tego typu sa zbędne.

 

 

 

 

 

 

5_14450003121_300.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie:

Książka nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Kryminał sensacja Thriller.

 

Kontynuacja trylogii Millennium Stiega Larssona napisana przez Davida Lagercrantza.

 

Mikael Blomkvist przechodzi kryzys i rozważa porzucenie zawodu dziennikarza śledczego. Lisbeth Salander podejmuje duże ryzyko i bierze udział w zorganizowanym ataku hakerów. Ich drogi krzyżują się, kiedy profesor Balder, ekspert w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją, prosi Mikaela o pomoc. Profesor posiada szokujące informacje na temat działalności amerykańskich służb specjalnych. Mikael zaczyna pracę nad sensacyjnym artykułem, który może uratować jego karierę.

 

I podoba mi się o wiele bardziej niż Millenium Larssonowe.Jest dynamiczna i nie ma takich przynudnawych opisow ktore niestety Larsson stosował a które mom zdaniem w thillerach tego typu sa zbędne.

Czytałem.Dobra,a bawet świetna.

 

 

 

 

 

5_14450003121_300.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz czytam biografię Roberta Enkego, piłkarza, który chorował na depresję i popełnił samobójstwo. Zawsze myślałem o sportowcach jako o silnych psychicznie ludziach, a tutaj widzę człowieka zmagającego się ze swoimi lękami i muszącego jeszcze grać mecze. Wstrząsająca lektura, mimo iż jestem dopiero w połowie i najgorsze jeszcze przede mną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×