Skocz do zawartości
Nerwica.com

ARYPIPRAZOL (Abilify, Abilify Maintena, Apiprax, Apra, Apra-swift, Aribit, Aribit ODT, Aricogan, Aripilek, Arypiprazole Aurovitas/ Orion/ +pharma/ Sandoz, Aspixor, Arypiprazol Glenmark, Aryzalera, Asduter, Explemed)


plasticsurgery

Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

89 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      15
    • Zaszkodził
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Okej, jestem zdezorientowana. Psychiatra przepisała mi Aripsan, tabletki po 5mg, mówiła, że nie jest lek refundowany, ale raczej tani. W aptece mówią, że zamówią, ale dostępne tylko 100 tabletek, koszt coś koło 150zł? Jak to jest z refundacją? Myślałam, że arypriprazol jest refundowany (nie wiem jaką konkretnie mam diagnozę nawet, czy depresja nawracająca/chad czy jeszcze co innego). Może mi to ktoś wytłumaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja też sprawdziłam te informacje, no nic, okaże się jutro w aptece, dam znać co i jak.

 

-- 14 paź 2016, 18:44 --

 

Miałyście rację, na szczęście okazało się, że opakowanie zawiera 60 tabletek :) Pierwszy dzień z Aripsanem - efekty uboczne niestety się pojawiły, ale nie ma tragedii. Najgorsze w tym wszystkim są mdłości. Senność i bóle głowy też da się przeżyć, oby to szybko minęło.

 

-- 14 paź 2016, 18:44 --

 

Miałyście rację, na szczęście okazało się, że opakowanie zawiera 60 tabletek :) Pierwszy dzień z Aripsanem - efekty uboczne niestety się pojawiły, ale nie ma tragedii. Najgorsze w tym wszystkim są mdłości. Senność i bóle głowy też da się przeżyć, oby to szybko minęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem ( CHAD mix) z arypiprazolem, biore go przeszło pół roku i przeszkadza mi okropna sennosc. Ostatnio na dolki ssri zmienilem @ wellbutrin 150mg, swoja droga rewelacyjny na depresje, zle mysli, wycisza, uspokaja, koncentracja itp, ale slabo pomaga na ta sennosc. Co mozecie zaproponowac by ustapily sennosci ? Zmiana leku odpada, dawki zmniejszyc sie juz nie da bo biore tylko 3,75mg, a przydalo by sie brac 5-7,5 mg. Kawa mnie nie rusza. Co tu dodatkowo lykac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem ( CHAD mix) z arypiprazolem, biore go przeszło pół roku i przeszkadza mi okropna sennosc. Ostatnio na dolki ssri zmienilem @ wellbutrin 150mg, swoja droga rewelacyjny na depresje, zle mysli, wycisza, uspokaja, koncentracja itp, ale slabo pomaga na ta sennosc. Co mozecie zaproponowac by ustapily sennosci ? Zmiana leku odpada, dawki zmniejszyc sie juz nie da bo biore tylko 3,75mg, a przydalo by sie brac 5-7,5 mg. Kawa mnie nie rusza. Co tu dodatkowo lykac ?

 

Mam tak samo, tyle że biorę ten lek od jakiegoś miesiąca? Z początku było dobrze, a ostatnio senność i chroniczne zmęczenie tak mocno daje się we znaki że ciężko mi funkcjonować. A tutaj klasa maturalna przydałoby się pouczyć w końcu :) Nie wiem czy to wina leku, mam małą dawkę bardzo, 5mg. Jutro może zadzwonię do psychiatry zapytać co robić. Proponujecie jakieś wyjście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem całą masę neuroleptyków i w dużych dawkach i raz triflafon 20mg + kwetę 400mg i po za akatyzją, nie odczuwałem żadnego zmęczenia. Czułem się doskonale.

 

A to badziewie arypiprazol to nawet 3,75mg powodował silne zmęczenie, a ten lek nie jest silnym neuroleptykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość, dzisiaj nie wzięłam nawet tej połówki tabletki. Senność i chroniczne zmęczenie nie pozwalają funkcjonować. Neuroleptyki chyba są nie dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś brał to w celach antydepresyjnych, a nie na choroby psychotyczne? Lub jako dodatek do SSRI? Może ktokolwiek chwali arypiprazol pod tym względem?

 

Ja, połączenie z fluoksetyną (Seronilem) i jeszcze Absenorem, jako stabilizatorem na wieczór. U mnie się nie sprawdziło, za duże uboczne w postaci silnego, chronicznego zmęczenia. Ale może u Ciebie będzie inaczej.

 

Czytałam sobie o odstawianiu tego leku i jednym z częściej występujących objawów jest właśnie zjazd nastroju i płacz (dużo płaczu). Podpisuję się pod tym rękami i nogami, doświadczam właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem u siebie dziwną reakcję na neuroleptyki.

Nie mam żadnych chorób psychotycznych, ale neuroleptyki działają na mnie bardzo specyficznie.

Choruję na NN i ChAD. Biorę od 5 lat 200mg lamotryginy na stabilizację, a od 2 lat 200mg sertraliny na NN. Czasami "kombinowałem" z neuroleptykami dodając je w małych dawkach. Sporo z nich dobrze radziło sobie z NN i pewnego rodzaju lękiem społecznym. Dlatego zastanawiam się, skąd taka reakcja? Możliwe, że obniżenie dopaminy działa na mnie prospołecznie, wycisza natręctwa myślowe?

Ponadto - uwaga - w lecie gdy dołki są mniejsze, pierwszy raz udało mi się normalnie funkcjonować bez SSRI, na samej lamotryginie i arypiprazolu... I tu pojawia się kolejne pytanie - czy to możliwe, że arypiprazol ma jakieś działanie pozytywne na nastrój?

Dlatego kusi mnie ponowny powrót do arypiprazolu. Ale boję się jednego - czasami przy neuroleptykach pojawia się anhedonia... Chociaż nie, zaraz, przecież mnie i tak nic nie cieszy :lol: Więc jeden ch...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×