Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Od piątku biorę Escitil 10mg i mam mdłości, dziwne objawy lęku, szybkiego bicia serca, drgawki czasami. Psychiatra mówił mi że 2-3 dni do max 7 miną te objawy i mam się tym nie przejmować. Biorę pół tabletki rano i wieczorem, pod tygodniu mam zwiększyć do 1 tabletki rano i wieczorem i teraz nie wiem czy iść do niego spytac czy mogę pół bo nawet po pół mam dziwny odlot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trocheszczescia, napiszę bez cytatu żeby nie robić bałaganu w temacie.

 

Tak, problem podobny. Ja biorę 15mg od około tygodnia i nie chcąc zapeszać pojawiły się przebłyski spokoju. Mam nadzieję, że to się utrzyma.

Miałem to samo co Ty, czyli napięcie, otępienie, senność. Do tego często bolała mnie głowa + sensacje żołądkowo jelitowe. Myślę że to skutki uboczne, które powinny minąć.

Mam 33 wiosny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trocheszczescia, napiszę bez cytatu żeby nie robić bałaganu w temacie.

 

Tak, problem podobny. Ja biorę 15mg od około tygodnia i nie chcąc zapeszać pojawiły się przebłyski spokoju. Mam nadzieję, że to się utrzyma.

Miałem to samo co Ty, czyli napięcie, otępienie, senność. Do tego często bolała mnie głowa + sensacje żołądkowo jelitowe. Myślę że to skutki uboczne, które powinny minąć.

Mam 33 wiosny.

 

Witaj! Oj ciężki jest powrót do normalności. Ale jak widać trzeba uzbroić się w cierpliwość. Czekać i jeszcze raz czekać. Damy radę! Sheriff życzę szybkiego wydobrzenia!!! Mi jeszcze poranki troszkę przeszkadzają, bo budzę się ok. 5 godziny troszkę mam lęków i juz nie śpię głęboko tylko tak lekko przysypiam. A za dnia staram się robić coś żeby tylko zapomnieć o tym co złe. Pozdrowionka! !!!

 

-- 02 paź 2016, 22:58 --

 

Od piątku biorę Escitil 10mg i mam mdłości, dziwne objawy lęku, szybkiego bicia serca, drgawki czasami. Psychiatra mówił mi że 2-3 dni do max 7 miną te objawy i mam się tym nie przejmować. Biorę pół tabletki rano i wieczorem, pod tygodniu mam zwiększyć do 1 tabletki rano i wieczorem i teraz nie wiem czy iść do niego spytac czy mogę pół bo nawet po pół mam dziwny odlot.

 

Cześć Tomas! Oj skąd ja znam te okropne objawy. Niestety trzeba to przetrwać. Niestety te leki tak się rozkręcają. U niektórych szybko mijają działania uboczne, a u niektórych trzeba troszkę dłużej poczekać. Tak jest właśnie w moim przypadku że u mnie ten lek rozkręca się pomału i na początku miałam bardzo dużo działań ubocznych m.in. mdłości, słabo mi było, bolała mnie głowa i kręciło mi się w głowie, czułam się tak dziwnie oszołomiona i wiele innych.... Biorę Eliceę juz 7 tydzień, zaczynam jutro 8 tydzień i widzę poprawę, no nie jest to jeszcze super extra ale jakieś pozytywy są. Także początki naprawdę są ciężkie ale trzeba to przetrwać i słuchać się swojego lekarza. On wie co robi. Ja też po tygodniu bralam 10mg choć nie czułam się kolorowo. Nie było lekko ale dałam radę. Ty też dasz!!! Pozdrawiam i pamiętaj ze nie jesteś sam z takim problemem o cierpieniem. Sam widzisz ile nas tu jest. Życzę wytrwałości!

 

-- 02 paź 2016, 23:00 --

 

Trocheszczescia, napiszę bez cytatu żeby nie robić bałaganu w temacie.

 

Tak, problem podobny. Ja biorę 15mg od około tygodnia i nie chcąc zapeszać pojawiły się przebłyski spokoju. Mam nadzieję, że to się utrzyma.

Miałem to samo co Ty, czyli napięcie, otępienie, senność. Do tego często bolała mnie głowa + sensacje żołądkowo jelitowe. Myślę że to skutki uboczne, które powinny minąć.

Mam 33 wiosny.

 

Witaj! Oj ciężki jest powrót do normalności. Ale jak widać trzeba uzbroić się w cierpliwość. Czekać i jeszcze raz czekać. Damy radę! Sheriff życzę szybkiego wydobrzenia!!! Mi jeszcze poranki troszkę przeszkadzają, bo budzę się ok. 5 godziny troszkę mam lęków i juz nie śpię głęboko tylko tak lekko przysypiam. A za dnia staram się robić coś żeby tylko zapomnieć o tym co złe. Pozdrowionka! !!!

 

-- 02 paź 2016, 22:58 --

 

Od piątku biorę Escitil 10mg i mam mdłości, dziwne objawy lęku, szybkiego bicia serca, drgawki czasami. Psychiatra mówił mi że 2-3 dni do max 7 miną te objawy i mam się tym nie przejmować. Biorę pół tabletki rano i wieczorem, pod tygodniu mam zwiększyć do 1 tabletki rano i wieczorem i teraz nie wiem czy iść do niego spytac czy mogę pół bo nawet po pół mam dziwny odlot.

 

Cześć Tomas! Oj skąd ja znam te okropne objawy. Niestety trzeba to przetrwać. Niestety te leki tak się rozkręcają. U niektórych szybko mijają działania uboczne, a u niektórych trzeba troszkę dłużej poczekać. Tak jest właśnie w moim przypadku że u mnie ten lek rozkręca się pomału i na początku miałam bardzo dużo działań ubocznych m.in. mdłości, słabo mi było, bolała mnie głowa i kręciło mi się w głowie, czułam się tak dziwnie oszołomiona i wiele innych.... Biorę Eliceę juz 7 tydzień, zaczynam jutro 8 tydzień i widzę poprawę, no nie jest to jeszcze super extra ale jakieś pozytywy są. Także początki naprawdę są ciężkie ale trzeba to przetrwać i słuchać się swojego lekarza. On wie co robi. Ja też po tygodniu bralam 10mg choć nie czułam się kolorowo. Nie było lekko ale dałam radę. Ty też dasz!!! Teraz biorę już 15mg. Pozdrawiam i pamiętaj ze nie jesteś sam z takim problemem o cierpieniem. Sam widzisz ile nas tu jest. Życzę wytrwałości!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też macie dziwny dyskomfort w brzuchu (mrowienie, uciski, pulsowanie brzucha), pulsowanie w pośladkach i uczucie bicia serca w plecach gdy się o coś opieracie?

Dodam że uczucie bicia serca zaczelo się 27 maja a reszta po ok 2 miesiącach. Męcze się z tym wszystkim od 4 miesięcy a od piątku wlasnie przyjmuje Escitil.

 

-- 03 paź 2016, 11:46 --

 

Nie widzę tutaj opcji edycji postu ale chciałbym dodac że te uczucie kołatania serca mam jak jeszcze nie brałem żadnych leków czyli od momentu gdy się to wszystko zaczęło (27 maja br.). Czuje też takie pulsowanie w dolnej częsci odbytu (powiązane z tym pulsowaniem, mrowieniem i uciskiem w brzuchu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też macie dziwny dyskomfort w brzuchu (mrowienie, uciski, pulsowanie brzucha), pulsowanie w pośladkach i uczucie bicia serca w plecach gdy się o coś opieracie?

Dodam że uczucie bicia serca zaczelo się 27 maja a reszta po ok 2 miesiącach. Męcze się z tym wszystkim od 4 miesięcy a od piątku wlasnie przyjmuje Escitil.

 

-- 03 paź 2016, 11:46 --

 

Nie widzę tutaj opcji edycji postu ale chciałbym dodac że te uczucie kołatania serca mam jak jeszcze nie brałem żadnych leków czyli od momentu gdy się to wszystko zaczęło (27 maja br.). Czuje też takie pulsowanie w dolnej częsci odbytu (powiązane z tym pulsowaniem, mrowieniem i uciskiem w brzuchu)

 

No niestety, nerwica czy zaburzenia lękowe mają dużo różnych objawów fizycznych. Wiem, nie jest to miłe. Też mam różne objawy. Bierz leki, a za jakiś czas powinny minąć te nieprzyjemne doznania. Choć wiem ze początki nie są łatwe. Pozdrawiam i wytrwałości życzę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też macie duszności i kluche w gardle po Escitilu? Ja dzisiaj rano nie mogłem nabrać powietrza a jak ziewam to mam mdłości w gardle

 

 

Też tak mam czasami, chociaż ja lepiej czuję się rano niż po południu. A teraz przez te pogody boli mnie głowa i czuję ciągły niepokój. Staram się nie analizować za każdym razem jak gorzej się czuję. Tabletki dosyć długo się rozkręcają. Będzie lepiej :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zmianą leku bo mam straszne duszności. Czuje się jakbym się dusił. Dzisiaj rano się zaczęlo a biorę pół tabletki 5mg dwa razy dziennie od piątku (rano i wieczorem o 9:00)

 

 

To może dobrym pomysłem będzie wizyta u lekarza? On sie wypowie czy należy zmienićlek, czy tak po prostu efekt uboczny i po jakimś czasie minie.

Ja biorę już ponad dwa miesiące esci a i tak czasami coś mnie zatrzęsie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O super, a jaka dawka escitalopramu? Od dawna taki zestaw stosujesz? Nie było problemów?5-htp bierzesz samo czyste, czy z jakimiś dodatkami? Lekarz nie kręcił nosem na 5-htp czy nic nie wspominałeś?

 

5 HTP biorę przede wszystkim na sen w dawce 100mg ( doktora Best , taka firma , dobra ). Esci biorę z rana w dawce 7,5 ,g ( ponad 1,5 roku , tylko nie Esci firmy Orion , maja syf ) . 5 HTP biorę okresami , kilka miesięcy , a potem przerwa dopóki znów nie zakupię . Lekarz nie kręci nosem , bo mu nie powiedziałem , a nawet jakbym mu powiedział, pewnie nie zajarzył by o jaki "lek" mi chodzi . Biorę do tego mnóstwo dodatków ( głównie suplementy diety , witaminy etc ), a nawet wyciąg z dziurawca . Czuję się ostatnio bardzo dobrze ,,, brakuje mi tylko do chemicznego szczęścia ogródka z marihuaną ,,,żeby poczuć się naprawdę boooooosko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na 15 mg od dwóch tygodni. Zauważyłem poprawę, da się jakoś funkcjonować, ale do normalnego stanu jeszcze sporo brakuje. Za tydzień wskakuję na 20 mg.

 

Z uboków najbardziej dokuczają mi problemy żołądkowo/trawienne - zaparcia, wzdęcia, biegunki. I ostatnio doszły problemy z zasypianiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wcześniej brałeś przez ile czasu 10mg? Ja teraz jestem na 10mg i się zastanawiam, czy wystarczy. Ale dopiero kilka dni biorę.

 

5mg 20 dni, 10mg około 30 dni.

 

-- 10 paź 2016, 16:34 --

 

problemy z zasypianiem.

miałem też identiko z tym snem jak Ty . Obecnie troche przeszlo , poza tym wspomagam sie na noc benzo , niestety .

 

Też czasem wspomagam się benzo, ale szkoda mi tego na spanie. Ratuje się afobamem jak mam cięższy dzień, więcej rzeczy do pozałatwiania czy jakiś wyjazd.

Mam nadzieję, że przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×