Skocz do zawartości
Nerwica.com

METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Medikinet CR)


Badziak

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

60 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      52
    • Nie
      11
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

csrpk, czytałem o tym związku ,,, podobnież były "ofiary " śmiertelne .

A jak w dodatku wzieli się za to chinole w produkcji garażowej ,,, tylko czekać na kolejnych debili .

To rozumiem do kupienia jako dopalacz ? Pewnie jakościowo najczystsze na świecie ,

Już raz się zatrułem trefnym MXE , więc pie-rdo-lić wszystko co nie pochodzi z Apteki .

Sorry za dosadność ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tego sie obawialem, ze moje przypuszczenia beda zgodne z Twoimi.. nic dziwnego ze ludzie potrafili sie przekrecic jak dosyc mocno mozna sie pirobic juz 5mg....

 

Zna ktos jakichs vendorow u ktorych mozna kupic zwykly metylo??

 

-- 07 paź 2016, 23:42 --

 

No wlasnie tego sie obawialem, ze moje przypuszczenia beda zgodne z Twoimi.. nic dziwnego ze ludzie potrafili sie przekrecic jak dosyc mocno mozna sie pirobic juz 5mg....

 

Zna ktos jakichs vendorow u ktorych mozna kupic zwykly metylo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj to znajdziesz i to nie na torze. :P tu zdaje sie nie ma dilerow. A moze sie myle... co do tamtego zwiazku to ludzie zdychaja bo nie umieja dawkowac. Selekcja naturalna, nie ma co plakac. Jak Ci radza wziac 5mg. To zacznij od 0,5 albo jeszcze mniej zeby sprawdzic jak reaguje organizm. Dawka czyni truciznę!

Kalebx3 - Pewnie pisales, ale na co bierzesz metylofenidat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie na torze jest tylko 4f... bo niby silniejsze... ogolnie wieksze zejscia po tym maja. Podobienstwo pewnie jak meta i feta w duzo wiejszym uproszczeniu, wydaje mi sie, ze nie tylko o sile dziala dzialania chodzi ze niby 5mph=10mg 4fmph. To raczej zupelnie inny zwiazek jak mph eph na przyklad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktos jakichs vendorow u ktorych mozna kupic zwykly metylo??

 

Jedyny pewny Wendor to = lekarz - recepta - apteka . Nie szukaj guza Chłopie ,bo co gorsza jeszcze go znajdziesz . Nie bierz się za dopalacze , bo albo przesadzisz z dawką i Cię wygnie ( co jest niezwykle łatwe , nawet z dokładną wagą ),,, albo druga opcja ( stokroć gorsza ) " towar " nie będzie do końca czysty , czyli TOXIC. Z takiego zatrucia często nie ma juz powrotu do normalności . I jeszcze jedno , nie myśl ,że ja tu teoretyzuję ,,, mówię na podstawie swoich własnych przeżyć ,,, jako ,że kiedyś też kombinowałem z alternatywnymi RC ,,, ale zostałem tak ukarany ,że do dziś( dwa lata juz po ) czasem budzę się z atakiem lęku , czego wcześniej nie miałem .

 

Kalebx3 - Pewnie pisales, ale na co bierzesz metylofenidat?

Ogólnie ADHD i cała reszta , ktora za tym stoi( brak skupienia , nadpobudliwość , szajba , trudności z koncentracją etc )

. Lek bardzo pomocny , jak się robi przerwy , nie przegina z dawkami , nie wciąga nosem,,, i ma się troske i odpowiedzialnośc za/o swoje zdrowie i życie . ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo Ci sie to ADHD trzyma. :-)

- szczerze mówiąc mam to od dziecka ,,, pamiętam wtedy te przyje-baną niecierpliwość , jeszcze nie zdążyłem pomysleć , dobrze się zastanowić , a już to chciałem mieć . Potworna impulsywność , chaos ,,,z czasem doszła nerwica natręctw , depresyjność , lekliwość,,, i mój " ulubieny lek " wpierdalan-nie się w nałogi jako forma samoleczenia . Kumasz ?

Akurat efedryna mi nie podpasowała ,,,, bardzo tłumiła mi zdrową spontaniczność , udupiała emocnjonalnie . Metylofenidat był strzałem w 10 .

A Ty jeszcze tego nie testowałeś ? -Nie ?

- Oj to masz braki w wykształceniu psychiatrycznym ,,, ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łapie, łapie. ;)

Ja ogólnie staram się z daleka od stymulantów, ale coś zwłaszcza na rano by mi się przydało. Kuje teraz chemie na rozszerzenie matury i muszę być w ciągłym gazie więc też bym nie pogardził. (jestem zły, prosze nie brac ze mnie przykładu 8) )

Nie testowalem, ciężko to wysępić. Z efedryną też problem. Myślę, żeby sprawdzić synerfyne pod nauke i sprawdzić jak sie komponuje z kofeiną, bo to na redukcje by mi sie przydało. Zamierzam zrzucić bęben.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa, że ktoś przepisze lek Medikinet dla osoby dorosłej?

Chciałbym sprawdzić jak zadziała na mnie ten lek, ale nie wiem czy ktoś mi go przepisze.

Mam zamiar obdzwonić lekarzy z okolicy i popytać, ale nie wiem czy jest sens.

Moje główne objawy to chroniczna senność, brak motywacji i problemy z koncentracją (bardzo często gdzieś odpływam myślami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pójdziesz prywatnie i bedziesz miał farta to ktoś Ci na pewno przepisze

 

Niekoniecznie prywatnie. Ja chodzę do lekarza na NFZ i bez problemu mi to wypisuje. W sumie sam mi zaproponował metylofenidat, bo nic nie działało na brak koncentracji i ciągłą senność. Najpierw brałem concertę 18 mg, ale potem przeszedłem na Medikinet o zwykłym uwalnianiu (w sumie 25 mg na dzień), bo ewidentnie lepiej i stabilniej działa. Koncentrację wzmaga, nie muszę już walczyć z sennością, ale działania na motywację po pół roku zażywania niestety osłabło (być może przez to, że siadł mi poważnie nastrój i tutaj nawet medikinet nie pomoże).

W każdym razie wypisze to na pewno ten lekarz, który ma doświadczenie w leczeniu tym lekiem i nie ma uprzedzeń w stosowaniu leków w nietypowych zastosowaniach (w sumie w Polsce metylofenidat na ADD dla dorosłych też jest nietypowym zastosowaniem, choć w niektórych krajach to norma)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalatwiłem sobie 2 opakowania Concerta 18mg i 36mg.

 

Na codzień biore rano Wenle 150mg i wieczorem 30mg Mirty.

 

Jesli dorzucę do tego 18mg Concerty na początek, to nie przedobrze?

 

-- 07 gru 2016, 14:47 --

 

Byłem wczoraj zrealizować receptę Concerty 18mg. Na zamówienie miałem odebrać dnia następnego.

Na potwierdzeniu malym druczkiem napisała mi "Rp narkotyczna" :lol:

 

No nic, myślę sobie:

- wzieła mnie za ćpuna.

Dzis poszedłem po odbiór, daje jej pokwitowanie, babka znika na zapleczu na dobre 5 minut.

Myślę sobie:

-Pewnie dzwoni na policję i bierze mnie na przeczekanie.

 

Wychodzi po 5 minutach i mowi, zebym się podpisał na recepcie, a po chwili prosi o numer dowodu osobistego.

Mówię do niej:

-Po co pani numer mojego dowodu?

A ona, ze może byc tylko sam podpis jednak.

-Przepraszam, czy bierze mnie Pani za narkomana?

Nie w żadnym wypadku, ale to bardzo silny lek na specjalną receptę rpw.

-Ale ten lek jest przepisywany dzieciom, wiec chyba nie taki silny, rozumiem gdybym kupował opiaty, ale ten lek mam przepisany na poprawę koncentracji.

 

Zapłaciłem i wyszedłem.

 

Ponawiam pytanie.

Czy moge go brac jesli przyjmuję 150mg Wenli i 30mg Mirty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.pediatricneurologybriefs.com/articles/10.15844/pedneurbriefs-11-8-10/

 

Effect of Methylphenidate on the Immune System

Author: J Gordon Millichap

Abstract

The effects of methylphenidate (MPH) on the immune system was studied in laboratory mice and in 6 healthy boys treated for ADHD with 30-45 mg/day MPH at the Kings County Hospital, Brooklyn, NY.

Keywords: Methylphenidate, Immune System, Hypergammaglobulinemia

 

 

The effects of methylphenidate (MPH) on the immune system was studied in laboratory mice and in 6 healthy boys treated for ADHD with 30-45 mg/day MPH at the Kings County Hospital, Brooklyn, NY. In mice, MPH (1, 5, or 10 mg/kg) reduced by up to 63% numbers of T-helper/inducer cells and also IgG+ cells in the spleen and increased up to 400-fold the serum levels of IgG (ELISA), both in a dose-dependent pattern. Three of 6 boys had twofold increases in IgE levels (188-285 IU/mL). MPH induced a marked hypersensitivity to mitogen-induced proliferation of lymphocytes, a hypergammaglobulinemia, and increased IgE levels. [1]

 

COMMENT. The apparent immunological effects of methylphenidate suggested by these studies is a disturbing finding which should discourage the use of larger and more toxic doses of MPH in the treatment of ADHD. Further investigations of this MPH-induced immune system hyperactivity are indicated, especially in children with IgE-mediated asthma, allergic rhinitis, and other atopic diseases, in HIV infected children, and its possible interference with immunizations and the normal maturation of the immune system in young children. Drugs used in asthma have been implicated in causation of ADHD. We are now concerned with the possible effects of stimulant treatment of ADHD on the outcome of asthmatic and other allergic disorders.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze moja depresja i nerwica i zwiazanie z nimi lęki sa wynikiem niedoboru dopaminy. W dziecinstwie mialem jej zdecydowanie za duzo, krotkie epizody wytworcze( widzenie duchow, znieksztalcone twarze), ktore minely. Teraz poszlo w druga strone i mam fobie spoleczna. Przerobilem juz wszystkie SSRI, teraz chyba pora na Metylofenidat albo Selegiline, jak myslicie, jezeli rzeczywiscie mam niedobor dopaminy to moze pomoc?

 

A próbowałeś benzodiazepin? Bo być może problem leży nie w dopaminie a w gaba.

 

Mnie zastanawia jeżeli stosujemy środki na gaba, to czy nie działamy depresyjnie na OUN, jak wówczas zachowują się pozostałe neuroprzekaźniki.

Czy poprawianie gaba powinno odbywać się tylko w jednostkowych sytuacjach stresowych, a nie jako przewlekłe leczenie nawet środkami naturalnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×