Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Alexandra tylko ta gulka nie jest po pryszczu tylko w odleglosci okolo 7 cm od niego. Pryszcza mam przy brwi a ta gulka przy uchu zaraz obok chrzestki to sie chyba skrawek nazywa. Najgorsze jest to ze wezly im czesciej sie je maca tym bardziej rosna. A ja jak juz wyczuje gdzies wezla to potrafie macac co godzine zeby sprawdzic czy nie znikl. Tlumacze sobie ze jakby bylo cos nie tak to by to byl wezel duzo wiekszy a nie taki groszek. Ale dobrze wiecie umysl robi swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alexandra, ja to odbieram podobnie! Przez jakis czas żylam objawami 24/dobe. A teraz bardziej się skupiam na wszystkich innych, a jak pojawi się objaw, to na chwile, i nie przyslania calego mojego myślenia.

 

Szkoda, że terapeutka zamyka gabinet - bo to zawsze ciężej zaczynać u nowej osoby - ale na pewno bedzie dobrze! :)

 

Mili89, dobrze, że te zastrzyki nei są takie czeste! :) No i dobrze, ze chodzilo tylko o tą b12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerwa dzięki za odp:) Super że sobie radzisz. Pamiętam co z Tobą było jeszcze w sierpniu... Nerwa a jak te głodowe objawy? Dajesz rade wytrzymac na głodnego długo? bez złego samopoczucia?

Mili no własnie czekam z tym antyb. Katar mi praktycznie zanikł, jakies tam smarknięcie raz na 2h. Ale nadal czuję rozbicie, czasami poty, łatwe męczenie i niestety ból w twarzy tam gdzie zatoki czyli policzek koło nosa i najgorsze czego się bardzo boję - pobolewanie i kłucie oka. Boże znowu czytałam o ropniach oczodołu, zapaleniu opon mózgowych od zatok, ropniach mózgu. To brzmi niewiarygodnie ale 90% takich powikłan jest od zatok. Widzę na nie normalnie i nie poli przy ruchach ale jednak tak od czasu do czasu...dodatkowo ucisk w czole echh

Jak ja sie boje :cry: Mili czy Ciebie tez pobolewało oko przy zatokach?

Mili jestem ciekawa jak wygladają Twoje usta :smile:

 

bulinka ja jestem zwolenniczką nieruszania znamion jak nie trzeba. Moze to źle? A widzę, że bardzo chcesz to zrobić...w sumie moze Ci ulzy. Ale czy nie wynajdziesz czegoś nowego?

Tak bulinka, normalni ludzie czekają na wynik raczej bez emocji...widziałam jak moja mama czekała na wynik jakiegos polipa z macicy. 100% spokoju a na koniec zaponiała, ze ma to odebrać po 14 dniach ze szpitala. Boże ja bym szalała nie spiąc po nocach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis, narazie wygladaja dziwnie- kolor jest narazie mocny i widac zaznaczony kontur no i robia sie strupki teraz, takze nie wyglada to fajnie :D jak sie zagoi to powinny wygladac naturalnie, bo wzielam wlasnie taki odcien ...

 

Czesto bolalo mnie oko tez przy zatokach i tak jak Ty balam sie tym wlasnie powiklan ... obok oczu sa zatoki sitowe i jak one tez sa chore to normalne ze tam boli ...nie martw sie, napewno nic groznego sie nie dzieje.

a nos masz juz drozny ? mozesz przez niego oddychac? nie scieka Ci nic do gardla?

ja jeszcze troche kaszle, ale juz bez porownania ...

 

no wlasnie Nerwa myslalam, ze te zastrzyki sa jednak czesciej... moze tu jakos inaczej ?

 

a ta Twoja psycholog czemu zamyka gabinet? nie otwiera gdzies indziej ? zawsze to lepiej ciagle u tej samejj osoby, bo zna Twoja historie, wie co i jak,..a tak znow musisz wszystko od nowa ...

 

leniek644, moze to tluszczak ? mam takie cos wlasnie na lopatce i tez na piersi bylam przerazona, ze to jakis guz a okazalo sie , ze to zwykly tluszczak,,,nie macaj tych wezlow !!! tylko je sobie urazasz i beda nie dosc ze obrzmiewac to jeszcze bolec... :nono::nono::nono:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili jak sie zagoi to wyślesz mi foto ust na maila, ok? O powiekach myslę na powaznie bo mam dość robienia kresek, tego rozmazywania itp. Ale ust się boję. Ale w sumie ostatczenie to nie powiedziałam NIE

Własnie ten katar niemal sie skonczył, raczej nic nie spływa, pozostał tylko ten ból oka, policzka i troche cięzkośc głowy, takie otumanienie (poczucie bycia chorą). I co tu robić? Jak to jest z tymi powikałniami:/ bo ja spac nie moge ze strachu

O, napisz jeszcze jak Ci wyszła ta b12, masz wynik z normami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis, mialam o 30 mniej niz minimum normy nie pamietam chyba ze 130 mialam ... jakos tak ...

 

ok wysle :D

 

ja kreski robie za tydzien to bede mogla powiedziec co i jak :D tez mam dosc malowania ich, bo w sumie najwiecej czasu na to schodzi i czlowiek sie stara i meczy zeby to rowne bylo hehe :D

 

ja usta zrobilam tylko po to zeby podkreslic ich ksztalt, uwydatnic, dlatego wybralam kolor takich naturalnych ust (teraz jest ciemne, bo sie goi) i nie moge sie przyzwyczaic hehe, bo ja zazwyczaj nie maluje ust jak juz to blyszczykiem ...ale te usta bolaly okropnie, naprawde... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis, z tym głodem to różnie bywa, ale chyba dalej to jest :( bo mierzylam sobie ostatnio kilka razy cukier, i właśnie wtedy czułam taki głód. Może az nie popadałam przy tym w taką panikę, ale jednak to czułam. Co ciekawe - dzisiaj czuje że chyba łapie mnie znow jakas infekcja, bo boli mnei glowa, i mam takie wysuszone gardło. No... kompletnie nie mam apetytu! I np. teraz nie przeszkadza mi to, że bardzo malo jadlam w ciągu dnia. Nie czuje tego głodu. Nie wiem juz o co chodzi...

Może to jest tak, ze to uczucie glodu powoduje u nas takie skupianie się na tym i wyolbrzymianei - i w efekcie nakrecanie i lęk?

No bo jak jestem chora, glodu nie czuje (w żołądku) i nie mam tez doleglilowsci...

 

Co do tego kłucia oka, to teraz tez mam to w jednym oku (ale tak dosc lekko, chyba najbardziej zaraz nad okiem). Za to pamietam, że kilka lat temu mialam na maksa bol za okiem. Tez jak ruszalam. Balam sie, ze moze zrobil mi sie tam jakis guz czy co, ale ostatecznie nic z tym nie zrobilam i po tygodniu przeszlo samo.

 

Mili, co do tej psycholog co zamyka gabinet - to nie moja, tylko Alexandry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MILI ja to w ogole myslałam o wypełnieniu ust kwasm hial. ale sie boje. I tylko odrobinkę, zeby nadać kształt. Kreski to moje marzenie od dawna. Usta też zrobiłabym naturalnie. No nic, zobaczymy. musze miec nastrój na te sprawy...A jeszcze mowisz ze usta tak bolały...

Mili czyli miałas ponizej normy ...a miałas objawy niedoboru?

 

nerwa mam nadzieje, że nic Ci sie nie wykluje z tego samopoczucia,,,ale powiem Ci że mi się tak zaczynało...takim wlasnie brakiem apetytu. A piszę o apetycie bo podczas tej choroby od tych kilkunastu dni gdy spadło mi łaknienie to mogłam nie jeść nic pół dnia i NIC!!! żadnych objawów jak wczesniej. Zjadam sniadanie i do 15.00 spokojnie daje rade. No, jakis tam orzeszek czy cos w południe. I jem bardzo mało. Tylko z kolei przed spaniem jestem głodna i w nocy:/

teraz to wypoczywaj...chciałysmy jesien to mamy heh, u mnie dzis bylo 25 st i wiatr (uwielbiam wiatr) ale w taka pogode wlasnie najłatwiej cos załapać.

nerwa mogłaś miec nerwobol oka, tam sa przecież miesnie...u mnie mysle ze to od zatok. Kurde nowy ból, i nowa panika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis, no wlasnie, to ja tak samo dzisiaj - zjadlam rano jajko tylko, a potem przez dluzszy czas NIC, i w sumie nie czulam glodu. Potem koło 15 zaczelam czuc, ale tez zjadlam kawalek kanapki i wszystko. Dopiero koło 17 zjadlam obiad (tez nie za duzo).

 

No wlasnie, jesien ;) hehhe Ja to dzisiaj w pracy siedzialam w kurtce, bo bylo mi zimno. Wyszlam na zewnatrz, okazalo sie, ze gorąco - i w samochodze odpalilam klime i jechalam w krotkim rekawku. Podejrzewam, ze to tez mi nie pomoglo na tką infekcje... :-/

 

Ale z tym okiem, to ja wlasnie teraz mam (tylko nie tak bardzo jak kiedys), i teraz nie iwem, czy nie powiozane z zatokami i infekcja? Bo od kilku dni mam bol glowy (czołowy), troche piekly mnie oczy, teraz to oko doszlo, no i gardlo (narazie lekko wyschniete).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwa. O wysychaniu gardła to wiem akurat wiele:) Ja podejrzewam, że dawno temu bo jeszcze w upał w sierpniu załatwiłam się klimą. I jeszcze kapielą rozgrzana w jeziorze z moczeniem głowy.

Ale głównie klima. Wrocilam wtedy z jeziora i sie dziwnie czułam, to sie tak wlekło tygodniami, niby zdrowa ale ciągle poczucie groączki, rozbicia, braki apetytu, cięzkość w czole i spływanie czegos po gardle. raz lepiej raz gorzej

Potem ta dziwna niby grypa bez kataru i 10 dni temu mega przeziebienie i w konsekwencji te zatoki. Ale zaczynało sie uciskiem w głowie, czole, suchosc gardła, pieczenie oczu i troche poty w dzien. jaka masz temperature?

 

Moze juz zawczasu zrob sobie inhalacje, moze masz lampe sollux, ... tak panikuję bo moze nic Ci nie bedzie:)) ale lepiej zapobiec bo te infekcje wykanczają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis, no wlasnie, zrobie sobie inhalacje, bo wydaje mi się, że to się rozwija. A tej lampy nie mam.

Ale sluchaj jaką mialam ostatnio akcje :) Mialam elektroniczny termometr, i zmierzylam sobie wieczorem temperature, i polozylam go na szafce.

Rano patrze.... a ja go wsadzilam jakims cudem do szklanki z wodą :) Oczywiscie przez całą noc zdarzył się w tej wodzie zepsuc...

Od razu poczulam lekki lęk, bo jak to takżyc bez termometra? I pomyslalam sobie o Tobie :D "nefretis byłaby już pewnie w drodze do apteki" ;)))

No ale ostatecznie kupilam nowy (juz nie elektroniczny) dopiero po kilku dniach.

 

a temperature mialam niedawno 36,8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termometr do szklanki?:)) ale jak?;)))jasne ja bym leciala do apteki ale kochana ja nie dam sie zaskoczyc Mam 2 termometry!!! W razie "w"

36.8 dla mnie to gorączka;) nie ale tak serio mi sie wydaje ze czuje taką temp. Bo zwykle mam 36.3 albo 4

I zawsze sie zgadza jak mierze.

Pozyczylam lampe od mamy i nagrzewam czytalam ze pomaga na zatoki katary...zaraz ide robic inhalacje. Boze tera widze co ja wyprawiam...caly dzien egoizm. Kupilam jeszcze plastry borowinowe i okladam czoło. I jeszcze płukanie zatok. :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leniek644, tak wkrecalam sobie, pare razy nawet bylam z tym na izbie przyjec w szpitalu ...

jakos ostatnio mi to przeszlo tfu tfu...

 

Nerwa- przepraszam, musialo mi sie pomieszac juz wszystko :D

wez sobie kup groprinosin to to samo co neosine tylko tansze- jak infekcja dopiero sie rozwija to zawsze mi hamuje ja i zaczynam sie czuc po 1 dniu normalnie- serio polecam.. nic na mnie tak skutecznie nie dziala.

 

Nefretis- nie wiem czy to byly objawy niedoboru wit b12 ale po zastrzyku mam o wieeeele wiecej energii. naprawde- nie czuje sie taka zmeczona, bylam dzis w urzedzie sama 2 autobusami pozniej wzielam Corke i Synka w wozku i poszlam z nimi do 2 sklepow, jeszcze wczesniej ugotowalam obiad... i prawie sie nie zmeczylam... mowia , ze wit b12 to witamina energii i znani sportowcy sami kupuja te zastrzyki i sobie robia .

 

 

ja teraz zjadlam pizze i miala ostrego kurczaka, chociaz poprosilam zeby dali lagodny :[ i usta mnie cale pieka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis boli mnie lewa lydka przy ucisku i to dosyc mocno. Wyczytalam oczywiscie w internecie ze to moze byc spowodowane zakrzepica. Dodatkowo jeszcze mam tendecje do nadplytkowosci. Po niedzieli na pewno zroboe jakies badania. Ale juz teraz panika mnie ogarnela ze moze sie cos nagle stac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj znow kiepsko spalam, ale co gorsza, w nocy pojawil sie juz mega bol gardla. Jestem totalnie zmęczona, a musze isc na terapie niedlugo :(

No i nie wiem jak to bedzie, ciekawe jak sie bede czula pozniej, bo poki co nie wyobrazam sobie wysiedziec tam godziny.

A od tego gardla chce mi sie jeszcze wymiotowac. Goraczki nie mam, caly czas te 36,8 - chociaz czuje sie jakbym miala.

I rano zmierzylam tez cukier (bo malo wczoraj jadlam i w nocy nic) i bylo 81 - troche niski tez :-/

Wiec staram sie wmusic w siebie troche owsianki, bo już czuje tą "głodową" słabośc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooo hania33, kope lat!!!! :) Ty pisz co u Ciebie! Jak się czujesz?

 

Ja mialam mega kryzys przez cale wakacje - przesiedzialam w domu, lęk + objawy somatyczne (zmeczenie, dusznosci). No i teraz , juz od miesiaca chodze na terapie i jakos powrocilam do zycia, chodze do pracy i jest w miare ok (w porownaniu do tego co bylo ostatnio), ale czasem kryzys się pojawi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, u mnie dobrze , nadal biore paroksetyne, jakos zyje, korzystam z zycia ile sie da.Bylam nad morzem miesiac , jechalam motorem ponad 1000 km.

Nerwica jest , leki zmalaly, czasem sie pojawiaja , lecz staram sie zawsze przeczekac i zaczynam od nowa :D Lecz nigdy nie wiadomo kiedy to swinstwo wroci...wiec chce wykorzystac chwile normalnosci...Buziaki kochana... :angel:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwa, kup sobie groprinosin- jest swietny jak tak zaczyna rozkladac na chorobe naprawde! od kiedy Rodzice mi go polecili zawsze jak moge to biore i infekcja sie nie rozwija...nawet jak juz drapie w gardle, lykne i na drugi dzien juz dobrze.

teraz nie mialam go i przeziebienie sie tak rozhulalo :/

nadal kaszle, synek tez- chociaz obydwoje jestesmy po antybiotyku, wiec to chyba wirusisko :/

Cora wczesniej tez byla chora i dluuugo miala pozniej ten kaszel :[

 

hania33, ile mg paro bierzesz? ja niedawno zwiekszylam z 10 mg na 20 i czuje ogromna roznice, zaczelam chodzic do pracy i do sklepow po 2 latach siedzenia w domu...nadal jestem w szoku :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×