Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Ja znowu na Fluo 20mg od jakiegoś tygodnia. Zmieniam te leki ciągle a i tak jestem w czarnej dupie. Piję do fluo sporo kawy więc zamuła jakoś tak bardzo nie męczy.

 

Wielkim plusem prozaka jest to, że niesłychanie "czyści" mi głowę. Bez leków mój umysł przypomina brudny, zagrzybiony pokój, porozwalane rzeczy wszędzie, syf itp. Na prozaku jest czysto i wszystko poukładane na swoim miejscu. Tak bym opisał swoją depresjo-nerwicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie! Ja też mam lekką senność po wzięciu tabletki. Ale sytuacja jest do opanowania bo biorę małą dawkę:) Nie mniej może zmienię schemat i bede brala na noc.

Mam nadzieję ta senność ci przejdzie jak bedziesz dluzej na fluo. Pozdrawiam

 

Biorę na noc, bo przez 2-3 godziny po zażyciu chce mi sie spać. Dzisiaj i tak przespałem cały dzień. Tydzień na fluo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mam powoli dość... Jakoś od niecałego roku brałam fluoksetynę. Najpierw 20 mg później dwa miesiące 40 mg - i odstawienie. Chciałabym zajść w ciąże dlatego staram się odstawić. Wiem że trzeba stopniowo itp - to nie pierwszy moj lek. Nerwica lękowa jest ze mną od jakiegoś czasu już - ciężka sytuacja w domu - ojciec alkoholik- choroba mamy - wrażliwość i słaba psychika.. Mniejsza o to. Teraz życie mi się ustabilizowało. Zeszłam do jednej tabletki 20 później co jeden dzien i tak przestałam całkiem brać. Mija jakiś 2 tydzień. Od około 3 dni jest koszmarnie ! Prądy w głowie nie dają mi żyć.. Wcześniej były delikatne ale nie tak często i mocno jak teraz... Powoli odechciewa mi się wszystkiego. Jestem taka nerwowa.. Czuję często że wybucham niepotrzebnie - i mąż obrywa niestety. Nie wytrzymałam - usiadłam popłakałam sie że już mam tego dość. Musiałam szybciej wrócić z zakupów bo w sklepie dosłownie sparalizowało mi jakby mózg.. Wziela, hydroksyzyne 25 w tabl i moze zasne. Nie wiem co mam robić.. :( Czy moze za szybko odstawiłam lek ? Może powinnam wrocic do jednej tabletki - i np w zime odstawić ? Zima to moj ulubiony miesiac zawsze wtedy nie mazadnych lęków - czuję się dobrze - w lato zas jest gorzej. Co myslicie .. ? moje wyniki tarczycy rowniez nie są za dobre Tsh 0,25 (0,3-4,0) ft3 4,7 )\(3,7-6,7) ft4 20,6 (12-22) ATPO <5 (<35) ATG 18,3 (<60)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Choruję na nerwicę lękową, fobię społeczną, mam osobowość unikającą-jeśli można tak to nazwać.

 

Jestem uzależniona od leku Xanax, dzienna dawka, którą biorę to 2,5mg. :(

 

Psychiatra zapisała mi lek SERONIL w celu powolnego odstawiania leku Xanax, nie wiem czy dam radę... :105:

 

Dzisiaj pierwszy dzień wzięłam tabletkę Seronil w dawce 10 mg. Narazie odczuwam tylko senność...

 

Boję się, że będą najgorsze działania niepożądane. :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lek biorę 3 dzień Seronil w dawce 10 mg, po wzięciu tabletki odczuwam senność, sporadyczne kłucia w okolicy żołądka... Wieczorami bezsenność z zespołem niespokojnych nóg. zobaczymy co będzie dalej dalej...

 

-- 15 wrz 2016, 16:07 --

 

Dzisiaj wystąpiła u mnie wysypka na rękach i brzuchu-takie czerwone plamki składające się w całość.

Leku dzisiaj jeszcze nie wzięłam, ale biorę go 3 dni w dawce 10 mg dziennie.

Ta wysypka po kilku godzinach/jakimś czasie zniknęła.

Czy powinnam odstawić lek Seronil?

 

Bardzo proszę o rady. Nie wiem co robić, a z lekarką prowadzącą nie mogę się skontaktować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lek Seronil 10 mg dziennie biorę 13 dzień. Dodatkowo zażywam Zomiren 2,5 mg dziennie.

Od kilku dni zauważyłam pogorszenie nastroju, straszne przygnębienie, smutek, brak uśmiechu na twarzy, nic mi się nie chce. jakbym dopiero teraz dostała mega depresji. Czy to może być spowodowane od tej fluoksetyny? Kiedy powinno minąć? bo na prawdę jest źle...

 

Bardzo proszę o odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lek Seronil 10 mg dziennie biorę 13 dzień. Dodatkowo zażywam Zomiren 2,5 mg dziennie.

Od kilku dni zauważyłam pogorszenie nastroju, straszne przygnębienie, smutek, brak uśmiechu na twarzy, nic mi się nie chce. jakbym dopiero teraz dostała mega depresji. Czy to może być spowodowane od tej fluoksetyny? Kiedy powinno minąć? bo na prawdę jest źle...

 

Bardzo proszę o odpowiedzi.

Cześć miałem to samo u mnie utrzymywało się 2 miesiące w końcu odstawiłem to badziewie, może u ciebie będzie inaczej, albo poczekać jeszcze tak do minimum miesiąca, albo odstawić, pogadaj z lekarzem, nie dziwie się ludziom, że popełniają samobójstwa po tym leku, miałem masakryczne pogorszenie depresji po fluoksetynie. :pirate::evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lek Seronil 10 mg dziennie biorę 13 dzień. Dodatkowo zażywam Zomiren 2,5 mg dziennie.

Od kilku dni zauważyłam pogorszenie nastroju, straszne przygnębienie, smutek, brak uśmiechu na twarzy, nic mi się nie chce. jakbym dopiero teraz dostała mega depresji. Czy to może być spowodowane od tej fluoksetyny? Kiedy powinno minąć? bo na prawdę jest źle...

 

Bardzo proszę o odpowiedzi.

Cześć miałem to samo u mnie utrzymywało się 2 miesiące w końcu odstawiłem to badziewie, może u ciebie będzie inaczej, albo poczekać jeszcze tak do minimum miesiąca, albo odstawić, pogadaj z lekarzem, nie dziwie się ludziom, że popełniają samobójstwa po tym leku, miałem masakryczne pogorszenie depresji po fluoksetynie. :pirate::evil:

 

 

 

A może powinnam zwiększyć dawkę na 20 mg dziennie? może to by pomogło albo zwiększyć Zomiren?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko droga, jeżeli przyjmujesz nieprzerwanie od kilku lat zomiren w dawce 2mg, to jest to na tyle długo że sam w sobie może powodować u Ciebie stany depresyjne. Proponuje Ci konsultację z lekarzem i opracowanie planu ograniczenia aż do odstawienia benzo. Możesz zasugerować żeby zmienić ten lek na pregabalinę w dawkach 300mg/d i wyżej. Jeśli Twój lekarz nie ogarnia tego, to zmień lekarza. 13 dni to krótko jak na atydepresant, szególnie fluo. Aczkolwiek i po mitycznych 8 tyg może nie zadziałać rewelacyjnie, bo po prostu to nie lek dla Ciebie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi fluo odpalila dopiero przy dawce 60mg. Na poczatku bylo ciezko, mysli samobojcze, ciecie sie, ogromny dol, ale to po jakims czasie mija i pojawia sie naprawde dobry nastroj i zero stanu depresyjnego. Tak bylo przynajmniej w moim przypadku.

 

 

Modlę się aby u mnie też zatrybiła, bo już mam serdecznie dość depresji. Dopiero zaczynam i ten ogromny dół u mnie jak najbardziej funkcjonuje. W nocy porąbane sny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lek Seronil 10 mg dziennie biorę 13 dzień. Dodatkowo zażywam Zomiren 2,5 mg dziennie.

Od kilku dni zauważyłam pogorszenie nastroju, straszne przygnębienie, smutek, brak uśmiechu na twarzy, nic mi się nie chce. jakbym dopiero teraz dostała mega depresji. Czy to może być spowodowane od tej fluoksetyny? Kiedy powinno minąć? bo na prawdę jest źle...

 

Bardzo proszę o odpowiedzi.

Cześć miałem to samo u mnie utrzymywało się 2 miesiące w końcu odstawiłem to badziewie, może u ciebie będzie inaczej, albo poczekać jeszcze tak do minimum miesiąca, albo odstawić, pogadaj z lekarzem, nie dziwie się ludziom, że popełniają samobójstwa po tym leku, miałem masakryczne pogorszenie depresji po fluoksetynie. :pirate::evil:

 

 

DLa mnie to już zaczyna być nieco wkurzające, bo brałem fluoksetyne 3krotnie. I nigdy nie miała na mnie działania aktywizującego , jak już to lekko niezauważalnie, a teraz zacząłem brać i kutwa praktycznie jakbym brał wellbutrin się czuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pierwszym i drugim razem w pewnym sensie mi pomogla. Teraz lekiem poprzedzajacym jej branie byl wellbutrin. Ktory na mnie zle dzialal wiec mozliwe ze to jeszcze po wellbutrinie . Zreszta fluoksetyna ma polowiczne dzialanie uspokajajaco aktywizujace wiec mozliwe ze poki co bardziej aktywizuje mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko droga, jeżeli przyjmujesz nieprzerwanie od kilku lat zomiren w dawce 2mg, to jest to na tyle długo że sam w sobie może powodować u Ciebie stany depresyjne. Proponuje Ci konsultację z lekarzem i opracowanie planu ograniczenia aż do odstawienia benzo. Możesz zasugerować żeby zmienić ten lek na pregabalinę w dawkach 300mg/d i wyżej. Jeśli Twój lekarz nie ogarnia tego, to zmień lekarza. 13 dni to krótko jak na atydepresant, szególnie fluo. Aczkolwiek i po mitycznych 8 tyg może nie zadziałać rewelacyjnie, bo po prostu to nie lek dla Ciebie. Pozdrawiam

 

 

Dzisiaj zaczęłam brać dawkę dzienną 20 mg fluoksetyny, tak doradziło 2 specjalistów.

Chciałam zapytać, dlaczego uważasz, że fluoksetyna nie jest dla mnie?

Myślisz, że naprawdę przy fluoksetynie nie mam szans, żeby wyjść z uzależnienia od xanaxu i z tych stanów depresyjnych??

 

-- 26 wrz 2016, 22:08 --

 

Lek Seronil 10 mg dziennie biorę 13 dzień. Dodatkowo zażywam Zomiren 2,5 mg dziennie.

Od kilku dni zauważyłam pogorszenie nastroju, straszne przygnębienie, smutek, brak uśmiechu na twarzy, nic mi się nie chce. jakbym dopiero teraz dostała mega depresji. Czy to może być spowodowane od tej fluoksetyny? Kiedy powinno minąć? bo na prawdę jest źle...

 

Bardzo proszę o odpowiedzi.

Cześć miałem to samo u mnie utrzymywało się 2 miesiące w końcu odstawiłem to badziewie, może u ciebie będzie inaczej, albo poczekać jeszcze tak do minimum miesiąca, albo odstawić, pogadaj z lekarzem, nie dziwie się ludziom, że popełniają samobójstwa po tym leku, miałem masakryczne pogorszenie depresji po fluoksetynie. :pirate::evil:

 

 

DLa mnie to już zaczyna być nieco wkurzające, bo brałem fluoksetyne 3krotnie. I nigdy nie miała na mnie działania aktywizującego , jak już to lekko niezauważalnie, a teraz zacząłem brać i kutwa praktycznie jakbym brał wellbutrin się czuje.

 

Co to znaczy, że czujesz się przy fluoksetynie jakbyś brał wellburtin(nie słyszałam o takim leku) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×