Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Mili89, u mnie hashimoto, podobno duzo kobiet ma hashimoto po ciazy :shock: i to własnie przyczyna hormonow. Lekarze włąsnie wtedy zalecaja leczyc i hormonalnie i ssri bo to jedno z drugm sie wiaze. Grunt ze badania nie sa najgorsze, tyle ze to moze byc juz do konca zycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kochani!dawno sie nie odzywałam ,ale braklo czasu dużo pracy miałam.U mnie wszystko w porządku,bole brzucha przeszly tak jak biegunki,i tak mysle jak ta psychika wpływa na nasze ciało.Co do tarczycy tez ja mam,słyszałam ze dużo osób ma nerwice i tarczyce.U mnie na razie spokój wewnętrzny,mam nadzieje ze na dlugo.Zycze wszystkim miłego i pogodnego dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, murzynka brawo, zazdroszczę:)) Tak trzymaj.

 

Dziewczyny, tez mam Hashimoto, nie wiem co bylo pierwsze czy tarczyca potem nerwica czy moje podejscie do życia, lęk i chore mysli jednak spowodowały degenerację tarczycy.

Moja psycholog mowila ze tarczyca jest "tarczą" obronną organizmu. Jesli ona siada to siada nasz system obronny i zaczynamy się bać i czuć zagrożeni. Wszystko się zgadza:((

 

jedyne dobre z czego sie ciesze i zmiana pogody, w koncu bez meczacego słonca i bez upału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja psychiatra zawsze się pyta jakie są wyniki tarczycy, ja mam guzy, miałam juz ze 20 biopsji. W ogole przy tarczycy sa i nerwice i depresje, dlatego podstawa to badac tarczyce. Tak samo jest z hasi jak sa p.ciała to znaczy ze nastepuje autoagresja organizmu, chociaz lekarze dopiero lecza jak tsh jest niskie lub za wysokie, to i tak nie jest to "normalna" sytuacja bo 100% zdrowy człowiek nie ma p/.ciał. U mnie wszystkie znajome biora SSRI i to po ciazy, w domu zadnych stresów nie było, po prostu po ciazy hasi i cały organizm rozwalony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis, zapomnialam Ci odpisac na posta o glukozie. Miałam też zmierzyć sobie jakis czas po obiedzie, żeby zobaczyć ile mam - ale jakoś zapominałam. W sumie zbyt czesto nie mierze cukru, bo boli mnie to kłucie w palec :D Ale zmierze i napiszę jak to u mnie wyglada.

 

Ale te wszystkie dane ktore pokazują na necie - to są wyniki prawidlowe. A jak ktos ma cukrzyce, to ma wlasnie wyzsze. Wiec mi sie wydaje, ze u Ciebie jest ok, po jedzeniu mialas przez jakis czas podwyzszone, potem po 2h już mialas prawie 100, czyli nie masz zadnych drastycznych spadków cukru po jedzeniu, ale wysokiego tez nie masz - wiec mi się wydaje, ze calkiem ok.

 

A ja tez się cieszy, ze upaly juz za nami! teraz bedzie tylko lepiej :) Mi troche przeszkadza jeszcze slonce, wiec tez czekam na zachmurzenie :P

Ale ostatnie dni - calkiem ok - nawet dobrze spalam, cale dnie poza domem, w pracy itd. Jakoś odkad zaczelam terapie, nie mam już akcji zdrowotnych, raczej nie siedze w domu (jak to bylo przez cale wakacje), dzisiaj postanowilam odpoczac w domu, ale to jest pierwszy taki dzien, chyba od 2 tyg!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :-)

Mam takie pytanie do Was mam takie uczucie na przedramieniu mega goracy punkt gdzoes o srednicy 10cm. Normalnie tego nie odczuwam tylko jak zegne reke w lokcie czuje palace goraco. Tydzien temu wieczorem takie cos mialam i dzis od rana. Czy to moze byc objaw nerwicy.

Oczywiscie pobladzilam w necie i doszlam do giza nadnerczy ktor daje takie objawy. Oj teraz mam niezle zamieszanie w glowie. Mialam miec dzisiaj wieczorem mala impreze ze znajomymi to jak zwykle merwica mi wszystko popsula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerwa, murzynka w koncu jest zimniej. Ja tez czekam na zachmurzenie. Wlasnie sie chmurzy. Jest wiatr. Wraca mi humor...choc i tak roznie jest...ciagle coś. Nie ma że zupelnie nic. Nerwa zmierz prosze ten cukier jestem ciekawa. Ja mierzylam ok 1.5h po i 2h po.

Moim zd. Choroby tarczycy powoduje psychika. Trzeba miec odpowiedni charakter zeby miec zaburzenia akurat tego narzadu.

Agusia robisz cos konkretnego z hashi? Jakas dieta, regularne suplementy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis, wiem ze sie powinno być na diecie bezglutenowej i becukrowej ale ja nie wytrzymam na takiej. Zreszta na poporodowym hasi podobno i tak za bardzo nie ma znaczenia czy sie stosuje czy nie bo to juz "musi" czas zrobic swoje. Moja kolezanka miała taka diete po poporodowym hasi i nic, 7 lat brała leki, dopiero sie unormowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu lekko drętwieje mi lewa ręka, dłoń

wczoraj w nocy prawa noga. Dziś od rana jakies mrówki w konczynach, igiełki, szczególnie ta lewa ręka

Biorę magnez (4-6 tabl. magne-b6) i nic. Do tego b-complex

najbardziej na swiecie boje sie drętwień, znowu mysle o SM i innych choróbskach neurologicznych. Nawet nie chce dzis wchodzic na fora SM. Czuję ogromne napiecie w szyi, barkach i karku. Ogolnie napiecie całego ciała, wczoraj jeszcze przed wstaniem miałam uczucie, że nie czuję nóg od pasa w dół... że tam nie ma nic. Co za przerażający efekt. Boże jak bardzo sie tego boję.

Napiszcie czy ktos miał takie dretwienia i co to znaczy:(

 

Mam jeszcze pytanie, co o tym myslicie, macie podobne doswiadczenia, że objawy nasilają sie po stresie ale kiedy już go nie ma i powinno być idealnie.

W kwietniu/maju mojemu tacie zdiagnozowano złosliwego raka pęcherza (bezobjawowego!). Chyba nie musze pisać co sie ze mna działo, pamietam że miałam wtedy straszny częstomocz (oczywiscie podejrzewałam, ze mam to samo co ojciec, dziedziczne), sikałam kilkadziesiąt razy w dzien i kilka w nocy. Poza lekkim lękiem był to jedyny objaw. Wydawało sie że całą sprawę przechodzę nad wyraz spokojnie i jestem wspaniałą pocieszycielką rodziny, bo bardzo intensywanie uczestniczyłam telefonicznie, brałam mame do siebie gdy tata byl w szpitalu, żylismy tylko tym - na dodatek mama bardzo panikowała, juz sprzedawała dom, zbierała pieniądze na samotne życie...masakra!

Tata miał operację i koło czerwca sprawę zamknięto (wszystko wycięte, badania dobre).

Czy możliwe żebym dopiero teraz cos odreagowała? Czy wmawiam sobie szukając przyczyny tych cholernych objawów które męczą mnie od połowy wakacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe żebym dopiero teraz cos odreagowała? Czy wmawiam sobie szukając przyczyny tych cholernych objawów które męczą mnie od połowy wakacji.

Ja bym powiedziala, ze to jest wrecz typowe. Wlasnie czesto jest tak, ze w momencie stresującym, czlowiek jest w pelni sil i daje rade, a potem jak już jest ok - może odpocząc - to wtedy wszystko odpuszcza i wychdoza wszystkie problemy.

Dokladnie tak samo jest z wakacjami, wiekszosc osob zaczyn asie gorzej czuc, jak nagle jest odpoczynek i maja czas zeby wreszcie ochlonąć. Tak mi nawet terapeutka mówila, że to jest bardo częste - gorsze samopoczucie nie w momencie stresu, ale dopiero potem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu lekko drętwieje mi lewa ręka, dłoń

wczoraj w nocy prawa noga. Dziś od rana jakies mrówki w konczynach, igiełki, szczególnie ta lewa ręka

Biorę magnez (4-6 tabl. magne-b6) i nic. Do tego b-complex

najbardziej na swiecie boje sie drętwień, znowu mysle o SM i innych choróbskach neurologicznych. Nawet nie chce dzis wchodzic na fora SM. Czuję ogromne napiecie w szyi, barkach i karku. Ogolnie napiecie całego ciała, wczoraj jeszcze przed wstaniem miałam uczucie, że nie czuję nóg od pasa w dół... że tam nie ma nic. Co za przerażający efekt. Boże jak bardzo sie tego boję.

Napiszcie czy ktos miał takie dretwienia i co to znaczy:(

Może bierzesz za dużo wit. B6? Bierzesz ją z magnezem, w kompleksie pewnie też jest. Jej nadmiar może powodować mrowienie, drętwienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwa no własnie tak podejrzewam...ale znowuż wszystko zwalać na stres? Oczywiście nie dowierzam ale mam nadzieję. Z tymi wakacjami to mnie zaskoczyłaś...a własnie odczuwałam taką presję...jest ciepło i fajnie więc "powinnam" czuć się dobrze, powinnam też wziąć się w garść i wyjeżdzać nad jeziorka, grille juz nie mówiąc o urlopie. Ogólnie to "wypada" czuc się zajebiscie i nie pieprzyć otoczeniu nastrojów. na dodatek taka piękna pogoda była więc jakże by inaczej?

 

Teraz pogoda gorsza więc pomimo objawów nastrój mam lepszy. Ostatnio zastanawiałam sie nad tym zjawiskiem...ta gorsza pogoda jest świetna wymówką, złe samopoczucie i bóle z łatwością przypisuję wówczas pogodzie...i jest mi jakoś lepiej.

 

Michellea chyba nie:( No nie wiem...magne b6 zaczęłam brac własnie na te drętwienia i drgania miesni. Miesnie nadal czasem podskakują. Ale mniej. Te igiełki po ciele mnie przerażają, wędrujące ukłucia szpilką. W palcu, ręce, stopie, udzie. Jakieś gorąca, gęsie skórki po ciele, uczucie zimnej ręki, nogi. bardzo sie tego boje. Gdyby nie to, , to byłoby całkiem dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie chyba dopadla jakas choroba zołądkowa. Ale oczywiscie wkurza mnie to stasznie, bo nie jestem pewna - czy choroba czy nerwy :(

Od 3 dni boli mnei glowa (czołowo), i mam mega mdłości. Nie wymiotuje, ale czuje w zoladku tak dziwnie i jest mi niedobrze.

I oczywiscie - totalne oslabienie.

 

Niby przy nerwicy takie objawy też są mozliwe... ehhh i dlatego jestem juz tym zmeczona. Nawet trudno powiedziec kiedy jestem naprawde chora :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie reka grzac poki co przestala za to mam gule w gardle. I mam zagwostke bo wczoraj zrobilam sobie paste z makreli i bo zjedzeniu jej gula w gardle sie pojawila tak jakbym osc polknela. Jak kem to jest luz a po jedzeniu od nowa ja czuje.

I nie wiem albo to naprawde osc mi stanela albo to moja nerwicowa gula dodam ze 2 lata temu notorycznie mi sie pojawiala. Ale dziwne ze to akurat teraz po zjedzeniu tej ryby... co myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leniek644, ja bym obstawiala nerwice i globus histericus :) Wlasnie jedną z jego cech jest to, ze czujemy gule, ale gdy jemy to juz tej guli nie ma.

Ja mialam tak przez wakacje - jadlam, i bylo ok. A jak polykalam śline - gula.

 

Moze po rybie, bo jakos akurat Ci ość cos podraznila czy cos i już powstalo skojarzenie i skupienie się wlasnie na gardle.

Mi sie zaczelo po tym, jak bolalo mnie gardlo ze 2 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwa mnie też coś znowu wzięło, tym razem katar, uczucie obrzmienia zatok, kręcenie w nosie i lejący katar plus kichanie.

Podle sie czuję. A u Ciebie może być zarówno jakas mała infecja albo na tle nerwowym, ja miałam nudności 1000 razy. Pewnie przejdzie szybko.

Leniek też mysle ze to typowy globus. A mam pyt. co do tego globusa. Bo uczucie guli kojarzy mi się z jakąś piłką/kulką w gardle, przełyku. I tak tez miewałam...a uczucie jakby coś ostrego? Bo oststnio miałam tak na początku gardła jakby własnie jakaś ość, ciało obce ale ostre.

 

Dziewczyny maiłam dzis koszmarną noc. Jakieś mrowienia, kłucia po całym ciele. Najgorzej w rękach. I coś potwornego, co przyprawiło mnie wręcz o zawroty głowy w nocy ze strachu. Swędzenie dłoni, tak wewnatrz i między palcami, potem nadgarstków. No masakra. Pierwszy raz w zyciu to miałam. Takie cholerne kłucie i swędzenie. zaczęłam się panicznie drapać. Nie ejst to żadne uczulenie bo to jest w środku, Potem w dzien tez bylo ale mniej.

Moj dzien to porażka, znowu musiałam poczytać, oczywiscie wyszły uszkodzenia nerwów i gwóźdź programu SM! Czytałam ogólnopolskie forum tej choroby, objawy ludzi. Mieli podobnie, drętwienia, kłucia, mrowienia. Ale z drugiej str. na stronach o nerwicach też czytałam wpisy, że ktos tam miał prądy, drętwienia, kłucia skóry,...ja chyba oszaleje z tym SM lub SLA.

Kto ma za sobą lęk o te choroby i co wam sie działo?

(ja już miałam jazde z tym z 10 lat temu, dretwota nogi, zimne konczyny, mrowienia, podkurczanie palców...ale nie pamietam takich obj. jak teraz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×