Skocz do zawartości
Nerwica.com

[Białystok]


baraqs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Może znajdzie się ktoś kto uczestniczył w terapii grupowej i chciałby podzielić się swoją opinią, np. czy trudno się otworzyć przed grupą, czy udział w takiej terapii przynosi jakieś korzyści. Zapisałam się na taką terapię i teraz zastanawiam się czy nie mam w związku z nią zbyt dużych nadziei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy z Nas jest inny wiec trudno powiedziec czy bedzie Ci latwo sie otworzyc. Natomiast ze swojej perspektywy moge powiedziec ze bylo warto uczestniczyc w terapii grupowej. Wtedy na poczatku drogi z nerwica, bylam bardzo niecierpliwa I caly czas myslalam ze podczas uczestniczenia w tej terapii, nadejdzie taki dzien ze nagle ozdrowieje:) niestety az tak dobrze to nie bylo ale musze przyznac ze akurat mnie treapia postawila na nogi. Jak zaczynalam terapie bylam juz w takim stanie ze balam sie wsiasc do komunikacji miejskiej, wyjsc 100m od domu do sklepu po zakupy a pozniej to juz w ogole mialam caly czas lek przed lekiem wiec w domu sama takze balam sie przebywac. Kilka miesiecy po terapii podrozowalam wszystkim, wlacznie z samolotem:) wrocilam do pracy gdzie caly czas bylam w rozjazdach sluzbowych, w ciagu 3 lat urodzilam 2 dzieci itd:) To wszystko tylko po terapii, bez leczenia farmakologicznego wiec mysle ze warto chcociaz bardzo duzo trzeba z siebie dac I przede wszystkim wierzyc ze sie uda! Teraz po 7 latach od terapii, mam czasami objawy ale tez mialam po drodze kilka bardzo nieprzyjemnych przezyc, jak strata bliskich wiec mysle ze I tak funkcjonuje mega dobrze w porownaniu z tym jak czulam sie kiedys przed terapia:)....Ponawiam swoje pytanie moze ktos przechodzil terapie behawioralna I moze polecic jakiegos terapeute?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. Mam nadzieję, że terapia pomoże i dla mnie. Byłam wcześniej na indywidualnej. Trochę pomogła i idąc za radą psycholog zapisałam się na terapię grupową. Wprawdzie po półtorej roku, ale się zapisałam :) Gdybym wiedziała, że tyle się na nią czeka to zapisałabym się wcześniej. Ja mam problem z nawiązywaniem kontaktów z innymi ludźmi, nawet ze zwykłą rozmową z osobami, które znam. To jest bardzo męczące. Wiem, że jeśli nic z tym nie zrobię to przesiedzę sama resztę mojego życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie czy ktoś może bierze lub brał lek o nazwie Sulpiryd? chciałbym zapytać się po jakim czasie zaczyna działać ten lek? na forach są różne opinie jedni piszą że zaczyna działać już po pierwszej tabletce, czytałem również wypowiedź jednego psychiatry i on twierdzi że na odczuwanie leku powinno się czekać 2=3 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Zamierzam umówić się na pierwsze spotkanie w Poradni przy ul. Leszczynowej.

Pytanie może głupie, ale w jaki sposób się umówić? Czy specjalistę wybierają sami, czy proszę o umówienie do wybranej osoby? Na jakiej podstawie są wybierani? Czy telefonicznie mam przedstawiać swój problem / powód wizyty? No i jak wygląda / powinno wyglądać takie spotkanie?

Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje kontakt do osoby ktora miala doczynienia z borderline. Szukam informacji jakiego specjaliste polecacie do tej przypadlości, jak wyglada terapia oraz jak z taką osobą postępować. Jesli ktoś znalazł by czas to chetnie spotkam sie na żywo w kwestii tego temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MSWiA przyjmują nienajgorsi psychiatrzy. Osobiście też mogę polecić dr Jacka Bidę,naprawdę wspaniały człowiek,niestety przyjmuje tylko prywatnie,na Radzymińskiej pani Galińska,ale odrazu uprzedzam do niej czeka się ok 2 miesięcy,pani Wojtulewska-Supron tez jest w porządku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :-) Jestem Anka, mam 25 lat i mieszkam również w Białymstoku. Od ponad 3 lat zmagam się z nerwicą lękową z agorafobią. Jestem po 2 terapiach grupowych a od 4 miesięcy na leku ELICEA. Cieszę się że znalazłam te forum, bo razem zawsze raźniej. Pozdrawiam! ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od 2 tygodni dopadl mnie chyba nerwica lękowa. Mam ciągle bóle glowy ( tabletki nie pomagają) pisk w glowie, czasem zawroty- jak zacznę sie nakręcać, to ciemno przed oczami, miekkie nogi, serce wali szybciej i czuję sie jakbym mial zemdleć. Ogolnie jestem zaspany. Boję sie gdziekolwiek wyjść bo wiem ze zasłabnę czy cos. Często mam taki dziwne wrażenie nierealności i strasznie opanował mnie strach. Od ok 15 lat mialem takie krótkie jedno- kilkudniowe napady leku i robilo mi się ciemno przed oczami ale powoli przechodzilo. Jak mialem gdzies wyjechać to tez mialem lęk czy nie zasłabnę. Ale bylo to bez bólów glowy itd. Teraz jak mnie dopadło to trzyma i nie odpuszcza. Porobilem badania u kardiologa i neurologa i wszysko jest ok. Co mam robic bo czuje ze albo umrę albo oszaleję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! :) Czy jest tu ktoś może z zaburzeniami odżywiania i leczył się na Leszczynowej? I tak w ogóle, czy polecilibyście jakiegoś terapeutę z Białegostoku, który pracuje z dorosłymi pacjentami z ED? Pozdrawiam!

 

Hej ! Osobiście zmagam się z nerwicą lękową i agorafobią, jednak miałam okazję uczestniczyć w terapii grupowej na leszczynowej. Jeśli chodzi o terapeutę z leszczynowej to polecam Panią Beatę Uchman, konkretna babeczka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×