Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

hej kochani ! ja zwiekszylam jak wiecie dawke z 10 mg do 20 mg i zamiast chowania tabletki w kapsulke znalazlam inny sposob- wkladam ja w odrobinke masla :D i przynajmniej moge dzieki temu ja polknac.

nie wiem czy to zasluga zwiekszenia paro czy moze mojego pojscia do pracy, ale jestem w stanie po 2 latach wchodzic do sklepu, zrobic zakupy i sama gdzies pojsc- czuje sie jakbym doznala cudu ....

czy zwiekszenie paro moglo miec na to wplyw ?

do tej pory nie moge w to uwierzyc :)

 

buziaki

Mili89 zajebista jesteś. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ,

--- po 5 latach codziennego szamania Paroksetyny odstawiłem ją w końcu . Bardzo dobry i skuteczny lek i bardzo wiele mi pomógł ( na moje "osobiste" zajoby ), jednak juz od jakiegoś czasu zauważyłem ,że przestał ( powiedzmy ) działać pomimo zwiększania dawek.

Teraz jadę na Escitalopranie 7,5 mg z rana + na wieczór wyciąg z dziurawca 0,3 mg -0, 9 mg + Pregabalina 2X75 mg+ reszta chemii ,,,

Jak na razie zestaw daje radę ,,,,,

 

-- 14 wrz 2016, 14:11 --

 

czuje sie jakbym doznala cudu ....

czy zwiekszenie paro moglo miec na to wplyw ?

do tej pory nie moge w to uwierzyc :)

 

buziaki

 

Mili89, gratuluję ;)

nie tyle zwiekszenie Paro , co sam lek ,,, w odpowiedniej dawce i po odpowiednio długim braniu leku .

U mnie podobnie zadziałała Pregabalina na lęki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest spora różnica między 20mg a 30mg? Od października idę do pracy, więc potrzebne mi silniejsze działanie przeciwlękowe i antystresowe.

Nie odpowiem Ci na to pytanie, ale również zapytam. Nie pomyślałaś o zwiększeniu pregabaliny? Do 600mg. Powinnaś uzyskać to czego oczekujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja właśnie kupuję pregabalin sandoz i płacę 50zł za 56 kaps 150mg. Kupuję w dozie. Jednak zamierzam następne zamówienia składać już przez internetowego doza, bo tam kosztuje 45zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bagatelka, Tak,między 20mg a 40mg jest spora róznica.Bo już między 40mg a 60mg raczej niewielka.Dołóż 600mg pregaby i zwiększ paro do 40mg,lęków żadnych nie powinno być.

Między dawką 20 mg a 40 mg paroksetyny nie ma prawie żadnej różnicy:

http://www.nature.com/npp/journal/v34/n4/pdf/npp2008148a.pdf

Paroxetine dose escalation increased paroxetine serum concentrations (p<0.001). SPECT measurements (12 patients randomized to paroxetine (46.9+/-4.8 mg) and 14 to placebo dose escalation)[30-50 mg per day as tolerable] showed no significant increase of midbrain SERT occupancy (2.5+/-26.4%, paroxetine; 3.1+/-25.8% placebo; p=0.687) nor in diencephalon (p=0.529). Paroxetine dose escalation in depressed patients has no clinical benefit over placebo dose escalation. This is explained by the absence of significant increases of SERT occupancy by paroxetine dose escalation, despite increased paroxetine serum concentrations.

9986971754dc2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bagatelka, Tak,między 20mg a 40mg jest spora róznica.Bo już między 40mg a 60mg raczej niewielka.Dołóż 600mg pregaby i zwiększ paro do 40mg,lęków żadnych nie powinno być.Pregaba 150mg 56szt kosztuje 40zł więc 80zł zapłacisz za kuracje 600mg/doba.Twoja decyzja :D

Mistrzu, zwarzywisz nam chłopaka. ;) Nie sądzisz, że wystarczy sama prega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo brania tych leków, nie jestem zwarzywiony. Właśnie na tym mixie moja osobowość całkowicie ulega przemianie i idę do pierwszej w życiu pracy. :mrgreen: Jedyne skutki uboczne jakie odczuwam, to - brak czucia muzyki, książek, trudność w "dojściu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę 20mg, ale ludzie tutaj uważają, że ta dawka również jest uwarzywiaczem :mrgreen: Troszkę mnie drażni to znieczulenie, ale wolę być znieczulonym i żyć normalnie, niż mieć uczucia i nie żyć normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz ni3bawem sprawdze jak dzialaja te ssri przy dluzszym braniu. Bralem fluoksetyne dwa razy w zyciu ale niestety tylko przez miesiac. Do miesiaca bylo znosnie. Tylko ta czasowa kastracja troche wkurza ale co zrobic. W sumie obecnie w deprsji zadnej przyjemnosci s3ksualnej nie odczuwam to co mi zalezy. Na fizycznym trysnieciu ma mi zalezec? ;D bralem teraz wellbutrin 1 miesiac. Masakra lek. Nic dziwnego ze ludzie czaeem popekniaja samobuje po tych lekach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę 20mg, ale ludzie tutaj uważają, że ta dawka również jest uwarzywiaczem :mrgreen: Troszkę mnie drażni to znieczulenie, ale wolę być znieczulonym i żyć normalnie, niż mieć uczucia i nie żyć normalnie.

Ja na 10mg byłem zwarzywiony. :) Znaczy się miałem deficyt lęku i uczuć. Ależ to co piszesz to znieczulenie to jest uwarzywienie. Ty myślałeś, że uwarzywienie to co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, dziekuje :) paro biore 1,5 roku (w styczniu bedzie 2 lata)

 

a ja sie czujesz teraz po odstawieniu paro ? czy odrazu jak przeskoczyles na inny lek to nie odczules ubokow odstawienia ?

i mozna do esci pic dziurawiec? nie ma interakcji ? bo cos mi sie wydaje, ze dziurawca nie wolno laczyc wlasnie z SSRI?

 

Kurcze piszecie, ze 10 mg czy 20 mg was zamulilo tak mocno ?:o

dosc dziwne- ja mam 2 dzieci i pracuje, w domu tez robie tysiace rzeczy i nie zauwazylam zadnego zmulenia, wkurzyc tez sie potrafie jak i smiac do lez :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie: na paroksetynie rosnie mi prolaktyna. Przeszkadza mi to chyba w osiągach siłowych (siła nie chce rosnąć na siłowni) robię się po prostu tłusty (a mam budowe typowego chudelca) na paro zamieniam się w miśka. Czy powineinem brac leki na zbicie prolaktyny? czy paro negatywnie wpływa na moją budowę ciała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie: na paroksetynie rosnie mi prolaktyna. Przeszkadza mi to chyba w osiągach siłowych (siła nie chce rosnąć na siłowni) robię się po prostu tłusty (a mam budowe typowego chudelca) na paro zamieniam się w miśka. Czy powineinem brac leki na zbicie prolaktyny? czy paro negatywnie wpływa na moją budowę ciała?
Z tym pytaniem o prolaktyne to idz do lekarza, według mnie nie ma sensu jej zbijać póki bierzesz ssri, co do siły mięśni to też odczuwałem spadki, mięśnie też wolniej rosły, szczerze gdyby tylko takie były skutki uboczne po ssri to nie byłoby tak zle, gorzej jest z tym co one robią z głową w dłuższej perpsektywie, chuj w te mięśnie, mase, zawsze można zrobić, schudnąć też się da szybko, ale z mózgiem jest gorzej, poza tym w głębokiej depresji siłownia to w zasadzie żadna rewelacja, bardziej chwilowa ulga, o ile uda się dojść na trening. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzesiek cital mam ten sam mechanizm dzialania wiec odpowiedz jest tak. Ale moim zdaniem to ty wez sie za deprssje najpierw -wylecz ja paroksetyna raz a porzadnie. A pozniej na trening silowy to polecam 2ellbutrin- bedziesz mial takie naladowanie po nim ze pobijesz instruktora :))

 

-- 24 wrz 2016, 20:21 --

 

*wellbutrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×