Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

mógłby mi ktos odpowiedziec na powyzszego posta bo nie wiem czy zwiekszac znowu dawke czy czekac? Jak wy mieliscie?

 

Ja zaczekałbym jeszcze z tydzień. Miałem tez czasem dziwne zjazdy 3-4 dniowe. Wszystko potem się "prostowało". Takie tylko moje ososbiste doświadczenie z Sertaliną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema!

 

wracam do pisania, wiec napisze o mojej malej zmianie, co ma sie rozumiec czekam na jakies osoby ktore mialy doswiadczenie w tej spawie... a mianowicie...

 

 

mam dosc brania serty... ponad 2 lata, non stop, zawroty glowy sa pocenie jest, leki sa wiec w sumie zyc zyje ale jak jezyna

 

poszedlem w koncu do szwedzkiego lekarza... znajomi w robocie mnie namowili ze nie moge jezdzic do Polski i gadac z lekrzem tak zadko jesli tutaj tez sa...

 

mysle ok pojde choc bylem malo przekonany jesli mam swojego 'lekarza prowadzacego' ktory i tak twierdzi ze serta jest zajebista i mam brac i tak...

 

 

tak wiec w czwartek poszedlem do Pani doktor ktora bla z Norwegii i dala mi Venlafaxin (Wenlafaksyna) najpierw 75 mg 2tyg, potem 150mg

 

pytanie ktore chce zadac wydaje sie proste :) kto mial z tym lekiem doczynienia?

 

 

pozdro 500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sertralina jest dziwna raz mam wrażenie że działa a raz nie ciągle się poce i czasem mam zawroty głowy i czuje niepokój. Lek biorę ponad 2 miesiące. Czasem tracę nadzieję że będę się czuć normalnie że lek zadziała tak na 100%.
Na mnie sertralina działała dość równo, inną rzeczą jest, że nie działała tak jak bym sobie tego życzył, delikatnie mówiąc, odczuwałem ciągłe zmęczenie i osłabienie, na każdym z ssri właściwie mam podobnie, ciągłe osłabienie, zmęczenie, niechęć do czegokolwiek, no tragedia, nastrój ok i humor, ale energia to porażka, nawet w depresji nie jestem aż tak osłabiony jak na ssri. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle zmniejszam od wczoraj sertre ze 100mg do 50mg. Teraz zauważyłem jak bardzo na niej spuchłem. To jest chyba wina tej słynnej potliwości. Organizm nabiera wody. Dzisiaj tylko sikam i sikam. W dodatku mam objawy gastryczne i mam wrażenie, że napieprza mnie wątroba (ale to pewnie nie przez to). Ale co dziwne nie mam żadnych zawrotów głowy czy wahań nastrojów jak na odstawianiu paro czy esci.

ALE PRZYNAJMNIEJ W KOŃCU SIĘ WYSPAŁEM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sertralina jest dziwna raz mam wrażenie że działa a raz nie ciągle się poce i czasem mam zawroty głowy i czuje niepokój. Lek biorę ponad 2 miesiące. Czasem tracę nadzieję że będę się czuć normalnie że lek zadziała tak na 100%.

 

O ile pamiętam doszłaś do 75 mg / doba. Dwa miesiące to długo, nawet na stopniowe "rozpedzanie" sie z małych dawek. Też miałem takie dziwne kilkudniowe "zjazdy" nastroju. Poprawiało się po zwiększeniu dawki i przyjmowaniu jej stale. Nie jestem lekarzem, ale widzę dwie opcje:

 

1. Zwiększyć dawkę. Choćby po to żeby zobaczyć, jaka jest "moja" skuteczna dawka leku. Oczywiście mając na uwadze wszystkie skutki uboczne jakie mogą sie wywiąząć. Nie z powodu zwiększenia dawki, ale z samego faktu przyjmowania Sertaliny, która "jakieś tam" skutki uboczne ma, typu zerowe libido, brak energii. Mówisz, że u Ciebie to zawroty głowy i pocenie się. Jesli jesteś w stanie zaakceptować te skutki na większej dawce leku, to ok. Przyszłości nie da sie przewidziec, ale może na większej dawce ustapią. Może na wiekszej dawce spłynie na Ciebie zwyczajny spokój, bo lek i jego dawka będa wreszcie idelane dla Twojego organizmu.

 

2. Zmienić lek. SNRI ? Na mnie Sertalina działa równo i bez wiekszych sensacji, ale może to nie "Twój" lek.

 

Oydwie opcje za porozumieniem z lekrzem rzecz jasna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy mogę do setaloftu i relanium 5 mg dodać mianseryne na sen ?,nie będzie komplikacji z relanium ?

Możesz brać, ale ogólnie trzeba słuchać lekarza, zakładam, że to z przepisu lekarza??, relanium słabe benzo i mała dawka,

mianseryna dobra na sen i brak apetytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy mogę do setaloftu i relanium 5 mg dodać mianseryne na sen ?,nie będzie komplikacji z relanium ?

Możesz brać, ale ogólnie trzeba słuchać lekarza, zakładam, że to z przepisu lekarza??, relanium słabe benzo i mała dawka,

mianseryna dobra na sen i brak apetytu.

 

Tak mianseryna z przepisu lekarza ale relanium mam od rodzinnego biorę go tydzień na zasypianie. A czy mogę setaloft razem z mianseryna przed snem brać w jednej dawce ?,bo lekarka nic nie powiedziała tylko że mam brać mianseryne przed snem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sertralina i mianseryna w żaden sposób nie koligują ze sobą. Wal śmiało. :)
Dokładnie,poza tym nie wyobrażam sobie wziąć mianseryny z rana, tylko na noc, bo po godzinie od wzięcia, nawet siedzenie sprawia duży problem. :mrgreen:

 

Zawsze bralem mianseryne 1-2 godz przed snem i czulem sie lekko senny, ale jednak nie scinalo mnie z nog, tak bylo poki bralem sama mianse. Ostatnio, kiedy zaczalem brac wenlafaksyne, to po wzieciu miansy, pracujac na kompie z wieczora, usnalem na siedzaca przed ekranem i obudzilem sie dopiero rano z glowa na klawiaturze. Nigdy cos takiego wczesniej mi sie nie przytrafilo. W sumie to nawet nie wiem w ktorym momencie zasnalem. Cala noc przespalem na siedzaca.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze bralem mianseryne 1-2 godz przed snem i czulem sie lekko senny, ale jednak nie scinalo mnie z nog, tak bylo poki bralem sama mianse. Ostatnio, kiedy zaczalem brac wenlafaksyne, to po wzieciu miansy, pracujac na kompie z wieczora, usnalem na siedzaca przed ekranem i obudzilem sie dopiero rano z glowa na klawiaturze. Nigdy cos takiego wczesniej mi sie nie przytrafilo. W sumie to nawet nie wiem w ktorym momencie zasnalem. Cala noc przespalem na siedzaca.

Mam podobnie, dodatek SSRI do NaSSA zawsze poprawia mi sen, podejrzewam, że są tego dwa powody:

- SSRI powodują dodatkowe działanie przeciwdewpresyjne

- SSRI powodują dodatkowe działanie uspokajające (ale nie sedatywne/nasenne) zmniejszając "podku.wienie" po samej mirtazapinie

- ponadto agonizm rec. sigma-1 przez fluwoksaminę 50 mg (SSRI) powoduje niewielką sedację (ale nie uspokojenie sensu stricto), a już powyżej 75 mg zombie-mode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie! Użytkowniczki i Użytkownicy! Uroczyście ogłaszam!

Zmniejszanie sertraliny z 100mg na 50mg można porównać do Polski sprzed 10 lat. Nima żadnej różnicy. :mrgreen:

Zdecydowanie potwierdza się teoria, że 50mg powoduje okupacje serotoniny w 80%, a 100mg to tam 85% czy ileś tam. W każdym razie niewiele więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa ta mianseryna 10 mg zarzuciłem przed 1 w nocy i spałem do 15 czyli 14 h,jak wstałem to dalej mi się chciało spać. Ale ogólnie i tak jestem zadowolony w końcu lepiej się czuję,bo wcześniej spałem bardzo mało i się źle czułem przez brak snu. Zanim setaloft nie zacznie działać będę jadł tą mianseryne. Czy jak będę jadł ją przez jakiś dłuższy czas to muszę ją odstawiać stopniowo czy mogę od razu wywalić ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×