Skocz do zawartości
Nerwica.com

Filmy i seriale


Magnolia

Rekomendowane odpowiedzi

Nathaliee, O Pablo Escobara, człowieku który zarobił masę pieniedzy na kokainie jej dystrybucji z Medellin na cały świat. Ogólnie zarabial rocznie tyle co średniej wielkości państwo, sam nie ćpał, hodował gołębie, miał własne zoo. Zaatakował czołgami sąd najwyższy jak go mieli wsadzić i spalił akta swoich spraw. Musieli interweniować amerykanie. Choć to historia bandziora to wiele jest tam o człowieku o tym jak rozdawał pieniądze o tym, ze chciał coś zmienić ale narzędzia były nie te ale zaangażowanie ogromne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Młodość w reżyserii Paolo Sorrentino (tego samego, który wyreżyserował Wielkie piękno).

Już samo jego nazwisko jest wystarczającą reklamą ;) Tworzy sztukę wśród wszechobecnego potoku filmowego szamba - moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Breaking bad (3 sezon zaczynam), zachwytów i opinii, że jest jednym z najlepszych seriali nie rozumiem, takie 8/10, bardzo dobry i solidny serial.

Kosmos (2014) Cosmos: A SpaceTime Odyssey, jeden z najlepszych seriali o kosmosie i wszechświecie jaki kiedykolwiek powstał :D

Ze staroci sci -fi

V: Goście (2009)

Flash Forward: Przebłysk jutra (2009)

Revolution (2012)

Firefly (2002)

Powyższe zakończone, d&^%y nie urywają, fanom fantastyki może któryś podejdzie.

 

Przymierzam się do oglądania nowości, ale jest tego tyle, że aż głowa pęka, The Expanse (2015), Limitless (2015), Sense8 (2015), Pod kopułą (2013), Daredevil (2015), Flash (2014), Humans (2015), Dominion (2014), Pozostawieni (2014), Heroes Reborn (2015), The Tomorrow People (2013), Almost Human (2013) i parę innych. :D I jak znaleźć na to wszystko czas? no jak? :D

 

Z polskich seriali niestety nie podoba mi się żaden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steve Jobs (2015), ale gniot, wytrzymałem 0,5 godziny, nie polecam, korpogadka i korposzczury, w sumie to nie wiem na co niby liczyłem.

Ex Machina (2015), jedno z lepszych s-f z tego roku

Jupiter: Intronizacja (2015), mimo niskich ocen, nawet mi się podobał,

Capricorn, zacna lista, większość widziałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oglądam ,,zamęt'' nawet niezły i widziałem ostatnio ,,na granicy'' Dosyć ciekawy film ze słabą końcówką. Na plus zimowa aura i złowieszcze napięcie unoszące się w powietrzu i Bieszczady. Można odnaleźć tam sporo inspiracji trochę ,,dom zły,, trochę,, trzeci'' nawet ,,nóż w wodzie'' ale zdecydowanie do tych trzech wymienionych mu troszkę scenariuszowo daleko, choć są tam ciekawe rozbarwienia psychologiczne dotyczące np przemocy czy manipulacji ale to taki zalążek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA HIT!!! ,,Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham(2016)'' -Podglądanie w pracy wybitnego krakowskiego psychologa Bogdana de Barbaro to nie tylko relacja z niedostępnego zazwyczaj dla kamery gabinetu psychoterapeuty.To również autotematyczna opowieść o kinie, które leczy.

De Barbaro rozmawia z dwiema kobietami: matką i córką. Łoziński stawia przed nimi kamerę i rejestruje cykl pięciu spotkań. Jak w ogóle doszło do tej sytuacji, przy założeniu, że obaj panowie chcieli dalej pracować w zawodzie? Co z etyką zawodową?

 

Moze być dobre, ciekawe kiedy bedzie w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ten weekend srogo się zawiodłem na Wolverine w piątek na polszmacie, czytałem że koleś ma utracić zdolność regeneracji oraz działać w Japonii dlatego spodziewałem się bardziej realistycznej napieprzanki ale sceny były nędznie zmontowane (widać tylko chaotyczne ruchy kończyn), było ich mało a pod koniec znowu zaczęła się bajeczka więc wyłączyłem. O filmie Miasto 44 chciałbym napisać że to gniot i jedna wielka dłużyzna ale winny tak naprawdę jest Filmzyeb bo oznaczyli to dzieło jak wojenny a powinni dopisać melodramat, wtedy nie byłbym tak rozczarowany brakiem długich scen akcji. Jedyna z prawdziwego zdarzenia była na sam koniec z łopatą ;) reszta to jakieś niewypały, coś się zaczyna dziać i nagle przestaje, trochę jak "strzelaniny" w W-11, kilka puknięć i po wszystkim. Bardzo dobre było W obronie własnej ze Stathamem, napierdalanek jak z tym syropem dla dzieci - nie za dużo ale nie za mało :D Postacie mimo że typowe to ciekawie poprowadzone, film z duszą a nie puste mordobicie. Rozczarowało Oszukać przeznaczenie 5. Fajny motyw z zabiciem kogoś aby ocalić swoje życie ale pomysły na śmierć biedne, zupełnie bez polotu. No i dlaczego gołąbeczki zginęły chociaż formalnie im się udało zmanipulować system?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BRACIA KARAMAZOW reż. Zelenka

 

Czesi grają "Braci Karamazow" w hali stalowni na krakowskiej Nowej Hucie. Dosyć oryginalny film, ciekawie ogląda się teatr w nietypowej scenografii. Szczególnie rozbawiła mnie scena, w której stary Karamazow musi napluć na ikonę, a drugi aktor podaje mi zdjęcie Jana Pawła II. Potem w przerwie śmiali się z aktora grającego starego Karamazowa, że jego kariera jest w Polsce skończona. :mrgreen: Troszkę zawiódł mnie melodramatyczny koniec, ale nie będę zdradzał szczegółów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×