Skocz do zawartości
Nerwica.com

paplanina kosmetyczno-zakupowa


matija

Rekomendowane odpowiedzi

Czy kobieta aby być kobiecą, pewną siebie musi mieć piękne długie włosy?

Ja przez rozjaśnianie i ostatnio nerwy niestety potracilam włosy...z połowy pleców do takich do ramion(rzadkich)

Tamte hodowałam wiele lat.

Przez to teraz czuję się mniej kobieca, brzydka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:roll: zalezy gdzie długie

;) Tellu na głowie długie ,krótkie nie mam nic przeciwko

kobieta jest piękna sztuką te piekno podkreslić :yeah:

a najlepsze są zadziorne chłopczyce :smile:

nie widziałem wszystkich zdjęć w wątku ludzie z forum

ale sporo tu pięknych pań ^_^

poszukam i ocenię twoje zdjęcie o ile jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kobieta, żeby być pewną siebie potrzebuje mieć stabilne poczucie własnej wartości.

Refren idealne w punkt :)

 

Czy kobieta aby być kobiecą, pewną siebie musi mieć piękne długie włosy?

Czułam się tak samo kobieco mając włosy do ramion, jak teraz kiedy sięgają pasa ;)

A kiedyś, kiedyś pamiętam jak znacznie skróciłam włosy z takich dopołowypleców i od fryzjera szłam w slow motion tak mi fajnie było :mrgreen:

 

Przez to teraz czuję się mniej kobieca, brzydka...

Rozumiem, ze po prostu wolałaś siebie w wersji długowłosej. Nie będę pisać, że nie ma się czym przejmować bo mimo, że np. ja lubię siebie w każdej wersji to kiedy po licie zaczęły mi wypadać włosy, wykupiłam pół apteki i sklepów zielarskich (wcierki, suple) żeby je ratować ;) Po prostu szkoda mi było pracy włożonej w dbanie o nie.

 

Tella nie rozjaśniaj, rób wcierki, olejuj a włosy powinny wziąć się garść ;) Ale myślę, że nie jest dobrym uzależnianie własnej atrakcyjności od długości włosów. Dbaj o nie i pracuj nad poprawieniem swojego samopoczucia, bo napisałaś, że stan włosów pogorszył się także przez "nerwy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ania

dzięki za tą wypowiedź.

Tylko, ze to rozjaśnianie jest mocniejsze ode mnie, choc już rzadko to robię.

Wcierki kiedyś z kozieradki robiłam, ale czy to efekty dawało?

Własnie muszę zacząc je olejować, mam olejek arganowy jeszcze jaki??

 

Melduję się jako spec od olejowania! 8)

 

Musisz najpierw określić porowatość swoich włosów.

jeśli są mocno zniszczone, rozjaśniane, to pewnie są wysokoporowate.

Na takowe włosy polecam olej lniany, oliwę z oliwek (jest do średnioporowatych co do zasady, ale na wysokoporowate też działa), olej z pestek winogron.

 

Najważniejszy jest wybór właściwego oleju. Ja np. lnianym sobie bardziej zaszkodzę niż pomogę, bo będę mieć ciężkie włosy. Za to kokosowy działa na mnie świetnie.

 

Jak chcesz, to możesz zrobić zdjęcie samych włosów i zamazać twarz - postaram się poradzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...od 2 tyg zauważyłam, że lecą mi włosy, więcej w zlewie i na szczotce co mnie martwi. Kupiłam sobie Vitapil, piję skrzyp, łykam drożdze piwne.

Co wam pomogło na wypadające włosy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam rozjaśniane. Czasem nawet sa takie jakby klejace, ciagnace. A jaki szampon bys polecała? A jak używasz ten olej, możesz napisać.

 

Smaruję całe włosy na kilka godzin, bez mycia (ale ważne, żebyś nie używała lakierów, pianek itd.!!!). Najlepiej byłoby na noc, ale mi się mąż buntował - zresztą się nie dziwię, bo masz tłuste wszystko - poduszkę, kota, a nawet włosy męża :D

Całe włosy - nie skąpić oleju, wypiją.

Uważaj z tym, bo możesz sobie zniszczyć meble, ścianę, ubrania. Bardzo uważaj ;)

Przy bardzo zniszczonych włosach dobre byłoby olejowanie codziennie. Zacznij od dzisiaj - oliwę z oliwek pewnie w domu masz ;) Ja do oliwy z oliwek dodaję trochę rycynowego.

 

Ja mam szampon Creme de coco od Bumble and bumble. ale to już zależy, ile chcesz wydać na ten szampon, bo cena tego jest zabójcza.

Razem z odżywką, maską i olejowaniem daje świetne efekty.

 

Na skórę głowy używam olejku z Rossmanna, z łopianem i chilli bodajże. Naprawdę fajny za niewielką cenę. Skóra głowy jest super nawilżona (a naprawdę miałam z tym problem, bo myję włosy codziennie rano i codziennie rano suszę suszarką, a z natury mam suchą skórę na całym ciele).

 

Chyba że chcesz szybkiego efektu odżywienia... No to idź na keratynę.

Jest jeszcze zabieg który nazywa się "botox" - on jest na dodanie objętości, ale mnie nie podpasował. Krótki efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakładasz olej, a potem normalnie myjesz wlosy? I potem cos nakładasz? Ja właśnie chciałabym chyba jakis delikatny szampon, nie? Bo takie należałoby szukaj

 

1. Nałożyć olej. Chodzić z nim ze 3-4 godziny (albo iść spać)

2. Umyć włosy.

3. Nałożyć maskę (maski są lepsze niż odżywki). Najlepiej zawinąć folią, taką spożywczą. Świetnie się ta maska wchłania. I trzymać z pół godziny.

 

Szampon najlepiej chyba nawilżający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...od 2 tyg zauważyłam, że lecą mi włosy, więcej w zlewie i na szczotce co mnie martwi. Kupiłam sobie Vitapil, piję skrzyp, łykam drożdze piwne.

Co wam pomogło na wypadające włosy?

 

Ile tych włosów zostaje na szczotce? Za każdym razem, czy tylko rano kiedy czeszesz?

Czy po odżywce/masce wydaje się jakby wypadało ich więcej?

Dwa - jeśli zapuszczasz to im dłuższe włosy, tym większe wrażenie, że liczniej wypadają.

 

Vitapil zawiera drożdże w składzie, więc łykając je osobno dublujesz składniki.

 

Mnie pomogło picie skrzypu i pokrzywy, wcierki (na zmianę kozieradka, woda brzozowa, , lub gotowe specyfiki [babuszka agafia pozdro], olejek łopianowy - ale nie polecam do przetłuszczających się włosów bo może powodować wzmożone wypadanie).

 

Do tego miękka szczotka, na noc luźny warkocz, rezygnacja z prostowania (i tak mam poste druty, nie wiem po co to robiłam :D), absolutnie nie kłaść się spać z wilgotnymi włosami.

Na co dzień delikatny szampon bez SLS (ale uwaga - np. te dla dzieci mają odczyn zasadowy, więc mogą wysuszać i wtedy przydaje się płukanka zakwaszajaca). Za to raz lub dwa w tygodniu - właśnie z SLS /SLES żeby oczyścić czuprynę z tego co się nadbudowało po maskach, wcierkach i odżywkach.

 

Nie przesadź z jednoczesną suplementacją w tabsach i wspomaganiem ziołami parzonymi, bo jak dasz im teraz wszytko jednocześnie a potem zabierzesz to osiągniesz efekt odwrotny od zamierzonego.

 

Tak mam rozjaśniane. Czasem nawet sa takie jakby klejace, ciagnace. A jaki szampon bys polecała? A jak używasz ten olej, możesz napisać.

 

Poza olejowaniem (tak jak opisała Ci iiwaa), może brakować im protein skoro są "ciągnące".

Jeśli włosy staną się zbyt ciężkie, to warto zrobić im laminowanie albo przeskoczyć na odżywki z keratyną, proteinami mleka etc.

 

Zabiegi keratynowe są ok, ale trzeba potem bardzo skrupulatnie przestrzegać zasad pielęgnacji, bo niewłaściwa w ciągu tygodnia zrobi nam z włosów sianko :)

 

Musisz obserwować jak włosy reagują na dane kosmetyki, oleje i wcierki.

Dobrze jest też sprawdzać punkt rosy i zgodnie z nim dobierać kosmetyki czy półprodukty (gdzieś w necie widziałam tabelki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozjaśniam ( farbuje) wlosy co miesiac. I wcale nie mam zniszczonych. To znaczy sa przetłuszczajace sie u nasady a suche na końcach. Używam różnych szamponów raz do włosów tłustych raz do włosów suchysz. przeważnie jest to firma DAVE. Kiedyś Dave miał maske do włosów rozjasnianych po której włosy były jeszcze jaśniejsze. Była super. Ale już jej nie ma.

Teraz używam DOVE MASECZKA REGENERUJĄCA DO WŁOSÓW i mocno polecam !! :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×