Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Biore ten lek juz 3,5 tygodnia.. Pierwsze dni czulam sie lepiej, teraz po uplywie czasu jakos znow jest raz gorzej raz lepiej, czesciej gorzej. A tak wierzylam,ze ten lek pomoze...:(. Najbardziej meczaca jest depersonalizacja i natretne mysli, zmeczenie ciagle, niechec do wyjscia z domu. Biore 75mg,moze to za malo???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was nie miał skutków ubocznych przy tym leku ? Chodzi mi o to, że ja wogóle ich nie mam - czuje się dobrze, a biore dopiero tydzień (75mg).. I teraz nie wiem, czy cieszyć się, czy martwić . Bo może jak nie mam skutków ubocznych, to to oznacza, że lek nie zadziała, czy jak ????

 

Pozdr. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biore anafranil , zaczełam 4 tydzień ... zaczynałam od 10 mg aktulanie od wczoraj jestem na 150. lecze sie 5 lat. brałam już przerózne leki i tylko seroxat wyprowadził mnie z choroby i na nim czułam sie dobrze biorąc przez 2,5 roku. neistety przestał działać i od 8 miesiecy bezkutecznie szukam nowego leku :/ było ich kilka, ale albo zbyt krótko je brałam albo nie miały na mnie żadnego działania, lecze sie na derpesje i nerwice natrectw( natręctwa myslowe ) o tresci agresywnej np ,że coś komuś zrobie itd. depresji juz nie ma od paru miesiecy ale natrectwa sa bardzo silne, boje sie, mecze sie strasznie. biore anafranil i czuje sie narazie do dupy, czy tak ma byc? czy jeszcze po takimc zasie moge spodziewać sie ,że zadziała na mnie ??:( jestem załamana ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zuzik, moim zdaniem 75 mg to malo, moze lekarz powinien zwiekszyc do 150 mg lub nawet wiecej? Porozmawiaj z nim o tym.

 

Aneta, Anafranil to lek szybko dzialajacy. Jesli po trzech tygodniach nie ma poprawy, to moze warto cos do niego dolozyc, np Seronil?

Takie polaczenie bylo w moim przypadku najskuteczniejsze. Mysli natretnych juz nie mam, pozostaly natrectwa ruchowe, ale sa w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was nie miał skutków ubocznych przy tym leku ? Chodzi mi o to, że ja wogóle ich nie mam - czuje się dobrze, a biore dopiero tydzień (75mg).. I teraz nie wiem, czy cieszyć się, czy martwić . Bo może jak nie mam skutków ubocznych, to to oznacza, że lek nie zadziała, czy jak ????

 

Pozdr:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czulam sie bardzo dobrze na Anafranilu, a jedyne skutki uboczne, jakich doswiadczylam byly dysfunkcje seksualne, zaparcia i nocne poty. Wszystko do przezycia :P

 

Pozostaje ci sie cieszyc, ze organizm tak dobrze reaguje na lek. Objawy uboczne z jego skutecznym dzialaniem nie maja nic wspolnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtorze za twoim ulubionym zrodlem ;) :

 

"Klomipramina hamuje wychwyt zwrotny serotoniny i noradrenaliny ze szczeliny synaptycznej (wychwyt serotoniny jest hamowany w znacznie większym stopniu), zaś jej główny metabolit demetyloklomipramina silniej hamuje wychwyt noradrenaliny. Klomipramina blokuje również receptory muskarynowe, histaminowe oraz receptory α. Ponieważ lek jest także słabym antagonistą receptorów dopaminowych może wywierać działanie neuroleptyczne."

 

Jak dla mnie to dosyc skojarzone dzialanie, jakiego SSRI sa pozbawione, poniewaz dzialaja tylko na serotonine.

 

Teoretycznie rownie dobrze powinien dzialac np Efectin, jesli jednak wystepuje nie tylko depresja ale i ZOK, moze on bardzo nasilac natrectwa (tak bylo u mnie). Poza tym wenlafaksyna powoduje bezsennosc i sprzyja pojawianiu sie stanow lekowych, czego klomipramina nie wywoluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem. dziś mineło 4 tyg odkad zazywam anafranil od 4 dni zazywam 150 mg, nie ma zadnej poprawy ...myśli natretne nasiliły sie i staja sie nie do wytrzymania, zaczynam myslec ,że naprawde nie wytrzymam i coś zrobie :/ mam niby wizyte dopiero pod koniec lipca i mam narazie brac 150 a jak nie pomoze to zwiekszyc do 225mg .. co robić??? poprzednio zazywałam cital przez 4 miesiace ..wyeliminował depresje ale nerwicy natręctw nie ... juz prawie 8 miesiecy bezskutecznie szukam leku i jest coraz gorzej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli po 4 tyg zazywania Anafranilu w dawce minimum 150 mg nie ma poprawy, to albo trzeba dolozyc do niego drugi lek, np Seronil lub Lerivon albo zmienic antydepresant na inny. Naturalnie po konsultacji z lekarzem.

Dla mnie na natrectwa najlepsza byla fluoksetyna, a na depresje klomipramina w polaczeniu z mianseryna, ale kazdemu pomaga co innego. Pozostaje szukac nadal. Jest teraz taka mnogosc lekow, ze kazdy znajdzie cos dla siebie. Moim zdaniem najskuteczniej dzialaja leki kombinowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anno dziękuję, już to czytałem wcześniej :) Jak dla mnie leki trójpierścieniowe mają jedną zasadniczą rzecz: "...Klomipramina blokuje również receptory muskarynowe...".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zazywałam lerivon przez dwa miesiace i poza tyciem i spaniem nic dobrego nie wniósł w moje leczenie ...

a co do fluoksetyny .. no niewiem podobno ona pobudza wiec moje mysli skoro teraz juz sa tak silne i wydaje mi sie ze za sekudne coś zrobie bo mam taki natłok to mogłabym raczje po niej eksplodować...

 

[Dodane po edycji:]

 

co ja mam robic? :(

 

[Dodane po edycji:]

 

:(((((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłam u lekarza w zeszłym tyg i mam zwięszona dawke anafranilu narazie,zwiekszyłam 5 dni temu do 150 mg i dzisiaj juz jest nie do wytrzymania , z kadmym dniem te mysli sie nasilają..a wizyte mam 30 lipca bo lekarz poszedł na urlop, ja tego nie wytrzymam :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aneta22 ja mam identycznie!! Nie mam juz sil, te mysli sa wykanczajace,nie wiem czego dotycza dokladnie twoje, ale ja najbardziej sie boje,ze zrobie krzywde mojemu malemu synkowi. Wszystko wyglada tak dziwnie, on wyglada dziwnie, wiem ze to moj syn,ale jakos inaczej wyglada. Ten stan jest tak straszny,ze wszystko wydaje mi sie mozliwe, nawet to,ze skrzywdze moje dzieciatko... :cry::cry::cry::(((((.Tych mysli jest za duzo,moze zeswirowalam, Nikt mi nie moze pomoc i zostac z synkiem bo jestem za granica a lekarz tylko powtarza-cierpliwosci, trzeba czekac... zreszta dawkowanie lekow bardziej zalezy ode mnie niz od niego :(. pyta sie mnie czy zwiekszamy czy zmniejszamy itd :(.boje sie,ze zaraz sie obudze z tego strasznego snu i bede w wiezieniu bo w jakims strasznym momencie zrobie komus krzywde. Jezeli nawet z tego wyjde, to jak wytlumacze sobie takie mysli????? Ja biore anafranil 4 tygodnie i 5 dni, dzis jest straszny dzien dla mnie. zreszta na poczxatku bylo ok, dziwilam sie,ze tak szybko lek dziala, ale od dwoch tygodni jest coraz gorzej. :cry::cry::cry: . w poprzednich dwoch depresjach pomogla mi fluoksetyna, ale wtedy nie mialam takich natrectw, zaraz na poczatku tej depresji bralam fluo ponownie, ale po trzech tygodniach meczarni i zwiekszajacych sie natrectw lekarz mi go odstawil.moze zle zrobil, moze powinnam dociagnac do 6 tygodni chociaz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny nie czekajcie dluzej, tylko szybciutko do lekarza. Moze byc inny, jesli wasz jest na urlopie. Niech wam cos do tego Anafranilu dolozy (kombinacje w takich przypadkach naprawde dzialaja lepiej) lub w ogole zmieni lek na inny. Nie ma sensu sie dluzej meczyc, zwlaszcza jesli trzeba opiekowac sie dzieckiem. Wiem cos o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie moge zmieniac leku , za czestop to robiłam. od poczatku roku miałam juz fevarin i ketrel przez miesiac, lekarka odstawiła bo stwierdziła ,że powinny działać ,pozniej amitryptylina i sertagen tez przez miesiac, pozniej cital i lerivon 3 miesiace ponad, zmiana lekarza i zmiana na anafranil ...ja za 2 miesiace wychodze za maż, czuje sie zle, ale zmiany też nie wychodzą mi na dobre, nie moge zmieniać lek,ow co chwile bo to bez sensu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego zaproponuj lekarzowi dolozenie do klomipraminy innego leku.

 

Rozumiem twoje problemy i dylematy, ale masz jedynie trzy wyjscia:

- czekac na poprawe na samym Anafranilu (sama piszesz, ze nie dajesz rady)

- dolozyc do niego inny antydepresant

- zmienic lek na inny

 

Dalszych mozliwosci brak i musisz sama zdecydowac, ktora odpowiada ci najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Anafranil lub SSRI daje po kościach to dobrym "wyciszeniem" jest dodanie do leku Mianseryny. Jak dla mnie to jeden z dwóch leków mogących wyciszyć skutki uboczne Klomipraminy lub SSRI. Drugim lekiem jest benzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×