Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy depresja tak szybko wraca?


wilbe

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Podejrzewam u siebie niestety nawrót depresji, na którą leczyłem się dość dużą antydepresantu przez ponad dobry rok. Odstawiłem go stopniowo na przełomie maja - czerwca i już pod koniec czerwca zacząłem odczuwać spadki nastroju.

Praca zaczęła mnie bardzo męczyć (urlop nie pomaga). Pojawiły się znowu myśli o istnieniu i rozmyślanie o swojej samotności. Nie mam na nic ochoty i siły.

Nie jest to tak wyraźne jak przed leczeniem, dlatego mam problem z określeniem czy to faktycznie jest nawrót. Dodatkowo czy to jest możliwe w tak krótkim czasie od zakończenia leczenia?

Mój psychiatra trochę sceptycznie podchodzi do leków jako remedium na całe zło, ale ja przejadłem się już terapiami, które w ogóle nie dały mi poprawy. W takiej sytuacji "boję się" do niego teraz wracać po zaledwie 3 miesiącach...

Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leki te nic nie leczą tylko działają na objawy choroby. Nawet nie jest poznany dokładny mechanizm ich działania. Pod ich wpływem zwiększa się ilość neuroprzekaznikow w szczelinie synaptycznej. Mózg stymulowany przez jakiś czas do produkcji może później zareagować tak ze zmniejszy ilość tych neuroprzekaznikow wiec może to być depresja po odstawieniu. Ja bym jeszcze chwile poczekała może samoistnie poczujesz się lepiej. Inaczej może się to skończyć braniem ich do końca życia. Ale jak już zaczynasz myśleć o śmierci, coś planować to wracaj do brania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×