Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Po 3 tygodniach powinny zniknąć te najgorsze uboki, a po miesiącu powinna nastąpić już poprawa. To też kwestia osobnicza i może się to wahać, ale najczęściej są te przedziały, które napisałem. To bierz afobam po prostu jak masz ataki paniki i tyle. Afobam jest doraźnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nocy zawsze mogę sięgnąć po drugą tabletkę, ale najgorzej jest w pracy. Po Afobamie nie wsiądę w samochód i wrócę do domu. Może lepszym rozwiązaniem jest wziąć zwolnienie na tydzień lub dwa jak tabletki nie zaczną działać.

Dobry pomysł?

 

-- 26 sie 2016, 13:35 --

 

A tak wogóle to brak apetytu to jest normalne? Wcale nie jestem głodny. Cos tam jem, ale strasznie chudnę. Mam nadzieję, że kiedyś minie brak apetytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seba17, a zanim zacząłeś brać esci to jak było u Ciebie z apetytem? U mnie zawsze był z tym problem, a esci w pierwszych tygodniach spowodował, że jadłem jeszcze mniej. Potem wszystko wróciło do normy, czyli dalej jem mało, ale nie aż tak, jak przez pierwsze dwa-trzy tygodnie przyjmowania tego leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadłem normalnie, może nie bardzo dużo bo już ważyłem 90kg przy 183cm wzrostu i nie mogłem sobie pozwolić na obżarstwo. Ponadto pracuję przy komputerze i trochę mi brzuch wyskoczył.

Teraz trochę zrzuciłem prze ten tydzień. Jutro rano wskoczę na wagę, ale myślę że jakieś 4kg. Czyli jak esci zacznie działać to apetyt powinien wrócić, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seba17, ja miałem tylko z początku jadłowstręt na esci, ale myślę, że nikt Ci nie da gwarancji na forum, że jak lek się rozkręci to apetyt Ci wróci. Kwestia indywidualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Jestem tu nowy a raczej ponownie :((( po dobrym okresie normalnego w 100% życia bez leków i całego tego g.....a.

W skrócie i ogólnie to na początku leczyłem się na nerwicę lękową (lęk wolnopłynący z napadami). Jakiś czas temu (około 2 lat doskoczyła depresja).

U mnie mechanizm jest i był prosty - strach przed śmiercią. W momencie wystąpienia jakiegokolwiek symptomu odbiegającego od normy - np ból żoładka, mdłości trwające jakiś czas przypisuję sobie wszelkie możliwe śmiertelne choroby i odliczam pozostały mi czas co wpieprza mnie w nerwicę, lęki i depresję. Paradoksalnie jest to strach przed utratą tego co mam tzn cudowną rodzinę w postaci najukochańszej najwspanialszej żony jaką można sobie wymarzyć i to już 14 lat coraz bardziej ją kocham, i gromadkę zwierzaków. planujemy dzieciaczka. I moim największym lękiem jest to wszystko stracić i będąc w tym stanie każdego dnia praktycznie żegnam się z nimi.

Po raz 3ci bodajże jestem na Mozarinie. Na początku 5, po kilku dniach 10 a teraz od poniedziałku 15 mg. Nie wiem jak to jest z powrotami do tych substancji, po jakim czasie i czy w ogóle przy takich powrotach działają. Za pierwszym razem po miesiącu mi wskoczyło, poprzedniepizod w październiku zeszłego roku i z 6 tygodni do odczucie jakiejkolwiek różnicy no i po przerwie trwającej od Lutego znowu od 22 dni jadę na Mozarinie. Tym razem skutków ubocznych i nasilenia lęków mam znacznie więcej tak że praktycznie od tygodnia z łóżka nie mogę się zwlec. Pierwsze 2 tygodnie jechałem na wspomagaczu benzo, bo musiałem funkcjonować wśród ludzi na wakacjach więc jakoś poszło ale teraz lekarz kazał schodzić z xanaxu i jest masakra, tym bardziej jak prowadzi się swoją firmę. Czy miał ktoś z was podobne powroty do leku i czy może być już np nieskuteczny albo na efekt czeka się długo ?. Dodatkowo lekarka kazała mi brać Mozarin przed snem razem ze Stilnoxem. Kończy mi się za 2 dni i nie wiem czy bez usypiacza w ogóle zasnę. Powodem brania przed snem jest fakt że wieczory mam lepsze i spokojniejsze. Żona wraca z pracy i jesteśmy razem. Przepraszam za ten wywód ale jak większości z nas na tym forum ciężko z tym wszystkim wytrzymać i tak bardzo tęskni się do "normalności" i radości z życia.

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Też biorę lek elicea 10mg. Mam zaburzenia lękowe. Kurde długo chyba się rozkręca. Jestem juz na nim ok.18 dni. Tydzień zaczynałam od 1/4 tabletki , 1/2 tabletki i po 7 dniach cała. Juz od 11 dni jestem na całej i mała poprawa. Kurna dodajcie otuchy. Chyba lek trochę zaskoczył. Jestem spokojniejsza ale jeszcze moje wnętrze jest troszkę poddenerwowane i trochę się boję . I mam słabe poranki. Jestem też trochę słaba i w główce się kręci. Ale to chyba krótki czas żeby w 100% lek zaczął działać. Moja lekarka kazała mi już brać 15 mg. Ale ja uważam że to trochę za wcześnie. Chcę dać szansę 10mg. A nie odrazu tak z grubej rury. Jakaś szybka ta lekarka w dawaniu większej dawki. A jak tam u was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufam lekarzowi. I nie uwazam zebym byla madrzejsza od lekarza. Mam wizytę w przyszłym tygodniu u mojej pani doktor. Tylko narazie mam efekty uboczne po 10mg. Czasami czuje się bardzo osłabiona. Boję się wziąć 15 mg żeby one się nie nasiliły. Oczywiście porozmawiam z nią o tym. Wiem ze moja lekarka wie co robi ale jakoś narazie nie mogę się przełamać do tej 15. :szukam::szukam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dała dała. Xanax. Ale ja ogólnie nie lubię lekarstw. Wzbraniam się od tego xanaxu. Ja bardzo bym chciała żeby zadziałał na mnie ten lek elicea. Nie chce zmieniac na inny. Widze juz jakues efekty dzialania. Mysle ze teraz to tylko cierpliwosc. Kiedyś brałam seroxat i było ok. W tym leku tez pokładam nadzieje. Kofel wogole dziękuję ze odpisałaś /eś. :P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem 19 dzień na esci tj.12 dzień na 10 mg i znów mam nudności i zawroty głowy. Czy to minie? Spokojniejsza jestem trochę. Ale trochę lęku we mnie jeszcze siedzi. Czy długo czeka się na dobre samopoczucie po tym leku?czekać jeszcze. Czy zmienić? :szukam: pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trocheszczescia, witaj :smile:

Czekać jeszcze, czekać. 19 dni to za mało, żeby ocenić, czy lek działa. Ja w sumie pierwszej oceny skuteczności tego leku dokonałem ze swoim lekarzem dopiero po dwóch miesiącach.

 

Spokojniejsza jestem trochę. Ale trochę lęku we mnie jeszcze siedzi. Czy długo czeka się na dobre samopoczucie po tym leku?

Samopoczucie raczej będzie się poprawiać stopniowo. Przynajmniej u mnie tak było. Najpierw były pojedyncze momenty względnie dobrego samopoczucia po których następował spadek nastroju. Potem te momenty poprawy zaczęły pojawiać się coraz częściej i trwały coraz dłużej. Zawsze po nich przychodził jakiś mniejszy lub większy kryzys, zanim się ustabilizowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję rolosz za odpowiedz i pocieszenie. Oby zadziałał na mnie ten lek. Niezbyt po nim się czuje. Ale myślę że to minie. Biorę 10mg. Boje się wziąć 15 mg. Bo mam jeszcze skutki uboczne i żeby się nie pogorszyło. Chcę jeszcze przyzwyczaić mój organizm do 10mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to są lepsze leki przeciwlękowe niż esci. Sertralina czy paroksetyna sobie lepiej z tym radzą. Escitalopram jest najskuteczniejszy przy depresji.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21035633

Looking for the influence of baseline anxiety on SSRI treatment effects, the authors showed that antidepressant efficacy of 20mg escitalopram was better than 40mg paroxetine for patients highly depressed with comorbid anxiety symptoms and that, contrary to paroxetine, escitalopram maintained sustained antidepressant activity in patients featuring increased baseline anxiety levels.

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20067433

Patients with severe depression together with comorbid anxiety symptoms responded significantly better to treatment with escitalopram 20 mg compared with paroxetine 40 mg. Contrary to paroxetine, escitalopram maintained its efficacy with increasing baseline anxiety levels.

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16946363

Escitalopram was efficacious in generalised anxiety disorder, 20 was not significantly superior to 10 mg/day. Escitalopram 10 mg was more efficacious than paroxetine.

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16075658

These results support the use of escitalopram as a first-line treatment for GAD.

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16985090

Escitalopram appears to be cost-effective compared with paroxetine in the treatment of GAD in the UK.

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16014329

Escitalopram 20 mg was significantly more effective than paroxetine 20 mg on 5 of the 6 symptom [of anxiety] dimensions.

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15274173

Further improvement in LSAS scores was seen at Week 24 (OC and LOCF), with significant superiority over placebo for all doses of escitalopram, and 20 mg escitalopram was significantly superior to 20 mg paroxetine.

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17407626

Given that escitalopram 20 mg/day was associated with an earlier onset, higher response and remission rates, improved functioning, and better tolerability than the reference drug, escitalopram deserves to be considered as one of the first-line agents in the pharmacotherapy of OCD for longer-term treatment periods.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem wszystkie trzy i mówię na własnym przykładzie. Paroksetyna w dawce 10mg zamordowała wszystkie lęki. Sertralina w dawce 100mg powoli się rozkręca, ale już widzę, że jest ok. Escitalopram w dawce 10mg spowodował tylko i wyłącznie wstręt do jedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×