Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie może czy przy setalofcie mogę brać taki suplement z takim składem ?

 

Bioflawonoidy cytrusowe 40% 100 mg

Ekstrakt karczocha 5% cynaryn 80 mg

Ekstrakt z pestek dynii 5:1 60 mg

Ekstrakt pokrzywy zwyczajnej 60 mg

Ekstrakt zielonej herbaty 55% EGCG 60 mg

ALA (kwas alfa liponowy) 10 mg

Ekstrakt pieprzu czarnego Bioperine® (95%) 1 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja wyczytałem, że to głównie rutyna i kwercetyna (inhibitor CYP2C8). Jeżeli chodzi docelowo o grejpfrut to sertralina jest metabolizowana m.in. przez CYP3A4 enzym, którego naryngina (zawarta w grejpfrucie) jest silnym inhibitorem.

Idąc za wikipedią to sertralina jest metabolizowana przez: CYP2B6, CYP2D6, CYP2C19, CYP2C9, a także CYP3A4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz dorzucił mi do serty mianserynę, bym lepiej spał. Fortunnym zbiegiem okoliczności wszedłem również w posiadanie kwetiapiny. Który lek teoretycznie powinien działać lepiej nasennie, miansa czy kweta? Albo mógłbym ewentualnie brać oba? (przy równoczesnym braniu 200mg sertraliny)? Co myślicie o takim combo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od 3 miesięcy stosuję zotral w dawkach 50mg dziennie.

Mam 16 lat i cierpię na depresję, fobię społeczną i nerwice natręctw.

Na początku miałem bardzo nasilone objawy ,jednakże później zauważyłem poprawę. Nawet nieźle odnajduję się między ludźmi i wracam tylko raz by sprawdzić czy zakluczyłem drzwi a nie 3 razy, jednakże pozostała depresja i myśli samobójcze, nie mam siły do działania i najchętniej nie wstawał bym z łóżka, wszystko wydaję się ponure i bezsensowne. Czy ktoś ma podobne doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już prawie połowę odczekałam.Męczę się bez leku.

 

-- 26 sie 2016, 00:37 --

 

Witam, od 3 miesięcy stosuję zotral w dawkach 50mg dziennie.

Mam 16 lat i cierpię na depresję, fobię społeczną i nerwice natręctw.

Na początku miałem bardzo nasilone objawy ,jednakże później zauważyłem poprawę. Nawet nieźle odnajduję się między ludźmi i wracam tylko raz by sprawdzić czy zakluczyłem drzwi a nie 3 razy, jednakże pozostała depresja i myśli samobójcze, nie mam siły do działania i najchętniej nie wstawał bym z łóżka, wszystko wydaję się ponure i bezsensowne. Czy ktoś ma podobne doświadczenia?

Ja mialam podobne objawy ,do tego przez 3 miesiące siedzialam i gapiłam się w ścianę.Dostałam Citronil i bylo coraz lepiejW bardzo krotkim czasie podzialal.Zaczęłam wychodzić,jeździłam komunikacja miejską bez napadów astmatyczntch.Zalozyłam firmę ,zaczęlam pracę .Urodzilam blixnięta i wsio ok.Po 3 latach bez leku powrót.Wiem jedno gucio prawda ,że lek musi dzialać po iluś tam tygodniach.Jak lek działa to choć na chwilę są przeblyski np lepszego samopoczucia ,dostrzegasz piekno w zwykłych rzeczach.Powoli ,organizm i ty to czujesz.Przynajmniej tak jest u mnie.

 

-- 26 sie 2016, 00:38 --

 

przepraszam ale klawiatura mi szwankuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od 3 miesięcy stosuję zotral w dawkach 50mg dziennie.

Mam 16 lat i cierpię na depresję, fobię społeczną i nerwice natręctw.

Na początku miałem bardzo nasilone objawy ,jednakże później zauważyłem poprawę. Nawet nieźle odnajduję się między ludźmi i wracam tylko raz by sprawdzić czy zakluczyłem drzwi a nie 3 razy, jednakże pozostała depresja i myśli samobójcze, nie mam siły do działania i najchętniej nie wstawał bym z łóżka, wszystko wydaję się ponure i bezsensowne. Czy ktoś ma podobne doświadczenia?

 

Zwiększenie dawki powinno pomóc, pogadaj z swoim lekarzem o tym.

 

-- 26 sie 2016, 12:01 --

 

No ja wyczytałem, że to głównie rutyna i kwercetyna (inhibitor CYP2C8). Jeżeli chodzi docelowo o grejpfrut to sertralina jest metabolizowana m.in. przez CYP3A4 enzym, którego naryngina (zawarta w grejpfrucie) jest silnym inhibitorem.

Idąc za wikipedią to sertralina jest metabolizowana przez: CYP2B6, CYP2D6, CYP2C19, CYP2C9, a także CYP3A4

 

W sumie nie wiem czym ja się przejmuje bo pomiędzy lekiem a suplementem jest 5-6 h przerwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiekszona dawke 75mg biore 3 tygodnie poprawa jest ale czasem nachodzi mnie jeszcze zle samopoczucie drzenia w srodku i niepokoj. Po sercie jestem strasznie leniwa najchetniej caly czas bym spala. Czy to sie unormuje z czasem?
Ta unormuje się i zostanie zamułka, na ssri nic tylko leżeć, albo siedzieć na forum, do niczego innego te leki się nie nadają, ewentualnie jeszcze by przytłumić lęk i jeśli ktoś znajdzie na nich siłę, to można gdzieś nawet wyjść z domu, rewelacja. :D

Sorry za tego posta, ale nie mogłem się powstrzymać. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. długi czas omijałem temat sertraliny, z powodu rzekomych akatyzji, ale jestem na nią namawiany przez którąś osobę z kolei. jak to w końcu jest? jest w stanie pomóc powrócić na prostą?

choruję na dwubiegunówkę, od kilkunastu miesięcy bez epizodów maniakalnych (bez remisji), z objawami anhedonii, zaburzeń myślenia, pamięci, osłabienia i bierności. innymi słowy, depresja jednobiegunowa z objawami wytwórczymi u lekarza prowadzącego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla znawcow tematu...jak dziala sertralina w porownaniu do weneli, ze lekarz zdecydowal sie mi go podac? Pol roku na weneli z trittico nie bylo poprawy. Dodam, ze biore takze Fluanxol razem z Sertralina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla znawcow tematu...jak dziala sertralina w porownaniu do weneli, ze lekarz zdecydowal sie mi go podac? Pol roku na weneli z trittico nie bylo poprawy. Dodam, ze biore takze Fluanxol razem z Sertralina.

o, skąd jesteś? dostałem taki sam beznadziejny zestaw, choć przyznam, że pierwsze dni na Trittico były nie z tego świata: rzeczywistość nabrała barw ;) ale objawy pozytywne odpadły, a z tej kuracji, sprzed 2-3 lat, pamiętam tylko bardzo ciężkie migreny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla znawcow tematu...jak dziala sertralina w porownaniu do weneli, ze lekarz zdecydowal sie mi go podac? Pol roku na weneli z trittico nie bylo poprawy. Dodam, ze biore takze Fluanxol razem z Sertralina.

o, skąd jesteś? dostałem taki sam beznadziejny zestaw, choć przyznam, że pierwsze dni na Trittico były nie z tego świata: rzeczywistość nabrała barw ;) ale objawy pozytywne odpadły, a z tej kuracji, sprzed 2-3 lat, pamiętam tylko bardzo ciężkie migreny.

 

Mieszkam w slaskim, bralam trittico na sen. Ja nie mam migren, dobrze sie czuje nawet po lekach.

 

-- 03 wrz 2016, 21:46 --

 

kofel no tak aktywizuje ale ciekawa jestem dlaczego moj organizm reaguje na sertraline z fluanxolem a na poprzedni zestaw nie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore serte 75mg miesiac. Czulam sie ok a teraz znow czuje ze mi sie pogarsza. Nie wiem czy to chwilowe czy lek przestal dzialac?

 

-- 04 wrz 2016, 14:10 --

 

Biore serte 75mg miesiac. Czulam sie ok a teraz znow czuje ze mi sie pogarsza. Nie wiem czy to chwilowe czy lek przestal dzialac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zaktywizowała bardzo pozytywnie.Zobaczę czy od juta nie będzie uboków.Nareszcie zaczynam jutro -jupiiiiii.Oby biegunek nie było.

 

-- 05 wrz 2016, 20:48 --

 

Zaczęłam od 25 mg lekkie rozwolnienie do wytrzymania.Natomiast ciekawi mnie inna rzecz.Zawsze cholesterol ok a na Zolofcie wystrzelił w kosmos.Pytałam lekarza czy podwyższa -o nie skąd.No i już dość Zoloftu nie brałam .Zrobiłam badanie i wsio z cholesterolem ok.Zrobię następne za miesiąc jak będę na leku o ile biegunek nie będzie.Jak dla mnie sprawa jasna podwyższa cholesterol .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×