Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Nerwa dziekuje za odpowiedz ,ale usg nie wykryje raka jelita grubego jedynie kiedy jest przezut,najgorsze jest to ze juz nawet mąż nie chce mnie słuchać i przez ta sytuacje ciągle sie klocimy.Dzis nawet mu nie mówiłam ze ide do lekarza bo by sie wkurzyl..

Najgorsze jest to ze tylko konoloskopia pokaze stan jelita.Nie wiem czy dam rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

murzynka22, spokojnie zaczekaj na badanie panstwowe, bo jestem pewna, ze wyjdzie wszystko ok i pozniej bedziesz baaardzo zla na siebie, ze wydalas kase.

 

Nerwa- tak wlasnie mysle, bo jak pytam Ja czy Ja boli to wciaga mocno brzuch i sie tak dotyka dosyc mocno, wiec moze to jest urazone, bo boli tylko pepek ...

dostala dzis skierowanie do kardiologa, zeby sie upewnic czy jest ok wszystko.

 

mnie za to dzis rozklada przeziebienie, a wzielam ten vermox dzis ostatni dzien i nie wiem czy moge wziac neosine od wirusow- tylko to mi pomaga jak mnie rozklada... a jutro mam od 8 rano do 13 tlumaczenia w szpitalu ...siedze wlasnie z termoforem na glowie i goraca herbatka do picia i mam nadzieje, ze jutro bede czula sie lepiej ...

 

dzis za to tlumaczylam u chorej kobiety, ktora jest w ciezkiej depresji po samobojstwie syna- mowie Wam - serce mi pekalo na kawalki ... cos strasznego :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89 nie wie sama co robic ja po prostu świra zostane.Mysle juz jaak będę musiała pożegnać sie z dziecmi,tak mi bedzie ich szkoda ze bez musialy bez mmamay sie wychowywać.Mialam różne objjawy aalle te przechodzą lludzkie pojęcie.Nie wiem co dalej ryczec mi sie chce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

murzynka22, musisz sie uspokoic przede wszystkim! wiem, ze to trudne...

ja tez chcialam wydac 500 zl na rezonans z kontrastem na juz ... a okazalo sie, ze nie mialam badania kreatyniny i nie moglam zrobic i musialam wrocic do uk ... bylam pewna, ze wyjdzie cos zlego... czekalam tu miesiac na badanie i wyszlo, ze wszystko jest OK!

a tak wydalabym 500 zl i pozniej bylabym zla na siebie...

poczekaj spokojnie, bo to kupa kasy naprawde! zobaczysz, ze bedzie wszystko ok :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89 ja mam ciągle ucisk w brzuchu ,przeciez to nie normalne,juz mysle ze może cos z jajnikami ale robiłam pól roku usg dopochwowe a miesisc temu normalne przez powloki brzuszne.Ja nie mogę przestać myśleć o tym brzuchu nawet jak czymś sie zajmę.W pracy dzis bylam i tak myślałam o raku.Nie wiem czy tym mysleniem wywoluje te wszystkie objawy sobie,dopiero za tydzień mam ginekologa i gastrologa a kolonoskopie to nie wiem kiedy chyba gastrolog ustali.Super ze jest takie forum ,pozdrawiam wszsytkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam u okulisty :D Dno oka prawidłowe, ciśnienie oka też. Mam dużą krotkowzrocznosc stąd bardzo dokładnie miałam sprawdzane dno oka. Mam zmetnienie cialka szklistego, ale przy mojej wadzie to częste. Okulista uważa że ta aura była bardziej aurą siatkowkowa niż migrenowa, ale nie widzi odwarstwienia siatkowki. Nie mogę dźwigać ani chodzić na siłownie :( przed wizyta dostalam takiego lęku i bólu brzucha ze mną az trzeslo. Lęk jest okropnym okropny :( teraz po atropinie źle widzę już od 4h miga mi przed oczami i mam swiatlowstret.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alexandra, ja tez wlasnie mam zmętnienie :-/ i krotkowzroczność.

Hmmm kurde to jak ja bede miala teraz aure, to tez bede sie bala, ze to siatkowka sie odwarstwia! :(

Ale z drugiej strony to naprawde wyglada jak aura migrenowa... tym bardziej, ze potem nastepuje bol glowy. Przy odrywaniu siatkowki tez są wlasnie taki migotania przed oczami, ale nei wiem czy one sie tak rozszwrzaja i potem zanikaja? Bo u mnie wyglada to zawsze w ten sam sposob, od srodka opla widzenia przesuwa się na jedna strone, zaslania polowe pola widzenia i potem stopniowo znika.

 

A jak wy sie czujecie po nieprzespanej nocy?

Bo ja musze powiedziec, ze zawsze jest tragicznie :-/ Nie wiem czemu, przeciez ludzie nieraz nie moga spac i jakos zyja, ida do pracy itd. (co najwyżej strzelą sobie mocniejszą kawe).

A ja mam tak, ze czuje sie wtedy zle i fizycznie i psychicznie (bardziej lękowo), w dodatku (np. dzisiaj), mam takie otumanienie i nieogarniecie w glowie, że jedyne co to czekac na wieczór...

Przez to często mam stresa, bo jak musze rano wstac, albo zalezy mi zeby byc wyspana, to wlasnie nie moge wtedy spac (bo juz sie o to martwie). :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwa, ja dzis prawie nie spalam ,bo wiedzialam, ze musze bardzo wczesnie wstac do pracy.

to napewno aura migrenowa, przez tyle lat juz dawno by nam sie ta siatkowa odwarstwila- ja tez mam po tym bole glowy... zawsze to jest zapowiedz nadchodzacego bolu ...

 

murzynka- brzuch moze bolec z nerwow i to baaardzo czesto, ja mialam kiedys 3 razy usg, raz tomografie brzucha, niezliczone wizyty u roznych specjalistow, a wyszlo, ze to na tle nerwowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerwa ja też bardzo źle znoszę niewyspanie. Na pewno nie jak przeciętny człowiek. Zresztą gdy byłam duzo młodsza, mogłam nie spac 2 noce i praktycznie nic. Zwykłe zmęczenie, które łatwo odespałam drzemką w dzień.

teraz jest masakra, po pierwsze za nic nie zasnę w dzień, po prostu nigdy. po drugie zmęczenie teraz, przypomina mi coś na kształt porządnego kaca. normalnie takie mam objawy - otumanienie, suchośc w ustach, lęk, palpitacje, niemożność wykonywania codziennych czynności, dół, ogolnie nasilenie objawów somatycznych.

Tak właśnie było po nieprzespanej nocy w ten weekend w hotelu. coś okropnego. też po tym dopadła mnie nasilona agorafobia i ten paniczny głód.

Kurde o dziwo dziś nie miałam tego głoda. Już nie ogarniam dlaczego?? Gdyby to była cukrzyca to pewnie byłoby stale? A nie, że kilka dni tak a kilka nie...i że duzo zalezy od nastroju.

 

murzynka, jazdy z jelitami miałam w zeszłym roku - szczególnie jesień (możesz poczytac moje wpisyz tamtego czasu, moze Ci pomogą). Byłam pewna raka zołądka. a potem górnej częsci jelita. Miałam gastroskopie w 2014. Wyszła idealnie a byłam pewna ze wyjdą choćby nadżerki - strasznie kuł mnie żolądek plus zgaga 24h. O bólach nie wspomnę, najgorzej w nocy!! wiesz jaką miałam panikę? Przecież w nocy nie powinno boleć. To samo jelita. Wzdęcia od lat. Oczywiscie myślałam o raku jajnika bo często sikałam i miałam wzdęcie cały czas, po wszystkim. Bóle były w prawej częsci jelita, pod żebrem i koło wyrostka lub jajnika... Nie mogłam normalnie żyć, codziennie się ważyłam, mierzyłam gorączkę, sprawdzałam kupe i kazałam ją oglądać domownikom, to było chore, smieszne. Żegnałam się z córeczkami, widziałam siebie jak umieram jak anna Przybylska na raka przewodu pokarmowego. Byłam też nakręcona na Crohna.

Miałam 2 USG, próby wątrobowe, morfologie, gastroskopie i było blisko kolonoskopii ale stchórzyłam, umówiona byłam chyba 4 razy. Rano biegunka. ciągłe bóle, uwierz mi miesiącami, dzień w dzień. Czytałam fora, porównywałam objawy. To był koszmar:(

Teraz boję się jesieni by nie wróciło. Niestety chyba coś namieszałam z odżywianiem (zmiany jedzenia na wyjeździe) i nad ranem jak leżę na prawym boku gniecie mnie po prawej...mam wzdęcie, załatwiam się 4 razy dziennie ale normalnie bez biegunki. Kiedyś miałam biegunki codzień. Do dziś nie wiem co to było...do ZJD nie pasowałam do konca, bo objawy w nocy...ale czytałam na anglojęzycznych forach że ludzie też mają to w nocy.

Myślę, że nie powinnaś się martwić. Szkoda kasy na kolono, Twój wybór, ja bym nie poszła (nie poszłam bo bałam sie powikłan, w moim miescie przebito kobiecie jelito i ledwo ją odratowano). Echh przesrane to nasze życie, jakiś zasrany egoizm, czy jak to nazwać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis, dokladnie tak samo sobie pomyslalam, ze czuje sie dzis jak na mega kacu :) Co dziwne, po takim niewyspaniu lepiej zaczynam się czuc.. wieczorem! :)

A ja tak samo nie jestem w stanie zasnąć w dzień. Zresztą, kiedys jak zasnelam (kilka lat temu), to po obudzieniu sie, czulam sie 100 razy gorzej, mialam od razu atak paniki i to bylo straszne.

Czytalam na roznych forach, że sporo osób ma tez cos takiego - ze nie sa w stanie uciąć sobie drzemki w ciagu dnia, bo budza się w tragicznym stanie :-/ Więc chociazbym ledwo patrzyla na oczy, czekam wytrwale do wieczora...

Ale dlatego zawsze obawiam się przed wyjazdami, ze np nie wyspie się, i nie bede w stanie nic zrobić, tylko przewegetuje dzien np. w hotelu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro czeka mnie pierwsza wizyta u pani ginekolog, i zaczęłam sobie czytać po internecie co i jak i skończyło się na tym że wmòwiłam sobie nowotwór brodawki lub piersi. Tyle że ja jeszcze dojrzewam i to niby może być normalne. Wciągnięcie brodawki, pierś o połowę mniejsza, swędzenie brodaeki, bòl piersi przy dotyku w jednym pewnym punkcie i rok temu około miałam raz taką przezroczystą wydzieline z brodawki. Najgorsze to, że to dotyczy tylko jedenej piersi. Ciągle myślę o tym, że to przez dojrzewanie, przecież ja nawet jeszcze miesiączki nie mam, w sumie dlatego idę do pani ginekolog.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis, od wczoraj podaje Corci vermox i dzis zanioslam probke do badania w kierunku pasozytow.

ale ja boli tylko pepek , centralnie to miejsce, wiec jest to troche dziwne...'

zobacze jak bedzie po vermoxie- ma go brac 5 dni po 1 lyzce .

 

Nerwa- ja dzis sie zdrzemnelam w dzien, bo bym nie wyrobila... czulam sie tak slabo z niewyspania... kurcze starzeje sie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nefretis ,dziekuje kochana za odpowiedz :D .Ja to juz mam takie schizy ze szkoda gadać.Dzisaj to darlam sie na caly glos ze umre,dobrze ze nikogo w domu nie bylo i ryczalam jak opetana.Od trzech dni mam inne stolce to znaczy o mniejszej srednicy niz zawsze mialam,kochani czy stolec 2 cm i 2,5 to zalicza sie do olowkowatego?Ja juz sobie nie daje rady jestem przekonana ze mam raka jelita grubego a najgorsze jest to ze jeszcze tydzien musze czekac na gastrologa.Codziennie mam ucisk brzucha i tepy ból jajnikow.Pół roku temu miałam usg dopochwowe i nic nie wykazało a miesiąć temu przez powłoki brzuszne i też nic nie wykazało.Najgorsze jest to że tylko kolonoskopia da obraz jelita nic więcej.Ja po prostu nie wierzę że glowa mi takie figle robi.Nawet mam zmiane rytmu wypróżnień.Nie moge sie pogodzić z tym że zostawie moje dzieci,one sa takie malutkie jeszcze.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerwa, to znowu mamy podobnie z tym niewyspaniem. No ja też nie spie w dzien jak wczesniej pisałam, mogę jedynie leżeć, odpoczywać. Zresztą gdybym zasnela w dzien to nie spałabym w nocy.

 

Mili nie martw się, to na pewno nie jest nic poważnego. Gdyby to było coś, to dziecko było apatyczne, obolałe...moze sie jakoś naciągneła podczas zabawy, wiesz jak to jest z dziecmi. A jak bierze vermox to juz wogole bylabym spokojna.

 

murzynka. ja miewam tak samo...mąż wyjdzie z domu a ja wyję. Córeczka czesto pyta "mamusiu ty płaczesz?" Ta starsza już wie, że gdy rycze w dzien to chodzi o lęki:( Mi tez cięzko uwierzyc ze głowa płata takie figle. Za kazdym razem nie wierzę. Ale jak juz jakiś objaw przejdzie to pozostaje zdziwienie "a jednak znowu":(

Niestety niektóre objawy sa bardzo wyraźne, sugerujące chorobę, szczególnie jak coś czuć namacalnie...albo widać. Stolce olowkowe to takie cieniutkie i bez przerwy, pamietam ze jak byłam w tragicznym stanie to miałam cienkie ale teraz juz wiem, ze to był ścisk w odbycie że tak powiem i wychodził wężyk, no niestety sory za opis. Ja nad tym zacisnieciem nie panowałam, wydawało mi sie ze jestem rozluzniona. Te głebsze miesnie zaciskaja sie poza swiadomoscią, czytałam o tym na forum ZJD

usg dopochowowe miałam 3 mce temu i byłam dokładnie badana ginekologicznie...a dziś miałam plamienie w 10 dc. Nie wiem czy to po wczorajszym stosunku. I juz mam dzien zrypany. Pozostało stałe oglądanie gaci. Juz chyba z 30 razy od rana. Wiec mam się czym zająć zamiast opalać się, cieszyc latem i uzywać życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

murzynka22, jestem specjalistą od jelit ostatnimi czasy :D na przełomie kwietnia i maja byłem pewny, że mam raka. Ba, nawet kilka razy zrobiłem stolec ołówkowaty z KRWIĄ! Po kolonoskopii okazało się, że mam mam lekki stan zapalny na prostnicy spowodowany zabiegiem na hemoroida, który przechodziłem w marcu tego roku. Możesz poczytać moje posty ostatnie, sporo o tym pisałem. Lekarz oglądając mój wynik kolonki stwierdził: panie Mateuszu, te stolce cieńkie to nie z dupy, lecz z głowy. Na drugi dzień defekowałem tak pięknie, że aż się napatrzeć na własne dzieło nie mogłem :D. A kolonoskopia to najlepsze badanie celem wykrycia jakiś syfów w jelitach.

 

Swoją drogą wszedłem tu po to, bo chciałem się pochwalić, że od 4 tygodni jest u mnie super, ale paręnaście minut temu w pracy złapało mnie uderzenie ciśnienia w głowie, zawroty głowy i mocne bicie serca. Myślałem, że stracę przytomność. Trwało kilka sekund. Oczywiście teraz siedzę przed kompem spanikowany i rozważam jakie badania wykonać w ciągu najbliższych dni. Najgorzej, że w weekend jadę do Wrocławia na festiwal, zatem już wiem, że wydarzenie, na które tak czekałem będzie nieudane, bo zamiast skupić się na muzyce będę myślał o zdrowiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak to jest...czekasz na cos przyjemnego i nagle coś sobie ubzdurasz...pojawi sie objaw i koniec. Juz nic nie jest fajne. A jak już gdzies jedziesz to jestes nieobecny, wszystko ci jedno, nic nie cieszy i myslisz tylko jakie badania trzeba zrobic po powrocie.

Słuchaj, jednorazowy napad paniki to nic. Zlekceważ to, tym bardziej ze miałes typowe objawy. zwykly lęk napadowy. żadne badania nie sa Ci potrzebne. takie napady moga sie pojawic znowu...Twoja podswiadomosc "wie" że ma być fajnie i trzeba się trzymać dlatego właśnie wtedy są takie napady.

 

Czasami zazdroszcze tym którzy mają takie napady a potem jest niby ok. U mnie jest lęk uogolniony, stały, wolnopłynący, objawy są stale. Np. szczękościsk mam 24h, nawet w nocy:( to samo spięcie szyi, barków, karku.

 

Ja juz w ogole boje się gdy jest dłużej dobrze, to dla mnie zbyt podejrzane. Nawet jak danego dnia czuję sie dobrze to się boję, że to przesada:( Mam takie durne przekonanie, ze jak jest za dobrze to musi cos pieprznąć. Np. że się dowiem o czyms strasznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie tez dochodze do wniosku, ze standardowy lęk napadowy jest lepszy. Bo raz "sieknie" potrwa chwile i z glowy. A taka uogolniony, wolnoplynacy, to takie niewiaodmo co, ciagnie sie i ciagnie, nie mija, nie wiaodmo co z tym robic. Jeszcz ejak dochodza dodatkowe objawy to juz w ogole przesrane :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam ostatnio bardzo dobry okres. Co jakis czas tylko wyskoczyl jakis objaw ale szybko sie z nim uporalam.

A dzis wszystko wrocilo ze zdwojona sila i tym razem nie jest to choroba. Usylyszalam gdzies ze niemca zalecili gromadzic zywnosc itd i wpadlam w panike. Myslalam nawet czy nie jechac do marketu i tez zrobic zapasy. Teraz juz mi troche lepiej ale martwi mnie to ze moja nerwica poszerza swoja "dzialalnosc".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemcy maja w swoim prawie ze co jakis czas nalezy zgromadzic zapasy na wypadek np klęski powodzi itp. Ich rząd ma obowiązek przypominać o tym obywatelom. Nie masz sie czego bać. U nas te przydałby sie taki zapis bo czasem sa powodzie wichury i ludzie sa odcięci od swiata np kilka dni...np. Male wsie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×