Skocz do zawartości
Nerwica.com

Odstawienie cukru


stx

Rekomendowane odpowiedzi

Też nie powinnam, ale słabo mi to wychodzi. Nie słodzę kawy czy herbaty z 17 lat, ale słodycze, owszem. Staram się nie kupować słodyczy, ale sama nie mieszkam. Do tego białe pieczywo itp. Dużo tego. Wcześniej aż tak się nie przejmowałam że czasem coś zjem, pomimo że często się odchudzałam, uważałam że małe ilości nie zaszkodzą. Teraz jednak mam złuszczające zapalenie skóry i powinnam przejść na dietę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość ludzi na świecie jest uzależniona od cukru.

 

Ja już jakiś czas temu odstawiłam ciastka ze sklepu, teraz czekoladę (nie jem mleka, a gorzkiej i tak nie lubię). Została mi tylko przesłodzona kawa, więc schodzę stopniowo, pierwszy miesiąc z 2,5 łyżeczki do 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do założyciela/lki postu:

Ja zawsze piłam słodką herbatę.. Będąc na diecie odstawiłam cukier.. Wmuszałam w siebie gorzką herbatę.. Straaasznie mi nie smakowała.. Uwierz.. Ale po 1,5tyg codzienniego picia gorzkiej herbaty przywkłam, co więcej- pomyliłam szklanki i napiłam się słodkiej- już wtedy była dla mnie obrzydliwa ;-) także można się odzywaczaić:) powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio ograniczyłem słodycze, ale jak tak patrzę na ilość cukrów w produktach których spożywam to jest i tak duża ilość

 

to prawda. ja też ograniczyłam słodycze do absolutnego minimum. Ale co z tego skoro patrząc na to co jest w produktach, okazuje się że wcale ich nie ograniczam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyeeliminowanie cukru (sacharozy)z diety to jedna z najlepszych decyzji w moim zyciu. Oczywiscie czasem pozwalam sobie na kilka kawałków gorzkiej czekolady ale to wszystko. Gorzkiej, bo ma duzo wartosci odzywczych. Po jakimś czasie wszystko smakuje lepiej. Zmysł smaku sie wyostrza. Jabłko czy pomarańcza wydają się być super słodkie. Tak, jem owoce i to bez ograniczeń mimo zawartości fruktozy, bo stram się jeść produkty jak najmniej przetworzone. Jeśli ktos ma problem z ograbiczeniem cukru, to polecam jesc owoce zamiast slodyczy. Straciłem 15 kg w miarę zdrowo się odżywiając i uprawiajac sport. Nie wyobrazam sobie powortu do starych nawykow zywieniowych. Jem naprawde duzo ale w miare zdrowo. Wydaje mi sie, ze czesto nie ilosc kalorii ma znaczenie ale ich jakosc. Jestem zdania, ze jemy po to zeby sie ODZYWIC a nie zapchac pustymi kaloriami zeby nie czuc glodu. Polecam ograniczenie sacharozy, najlepiej do minimum ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawiłam cukier na 3 miesiące. Miałam trochę ładniejszą cerę, ale humor ani ździebko lepszy, jak mnie męczyła deprecha tak męczyła dalej (i lęki). Dodatkowo się frustrowałam tym, że odmawiam sobie czegoś w imię jakiejś do końca nie zrozumiałej mi teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyeeliminowanie cukru (sacharozy)z diety to jedna z najlepszych decyzji w moim zyciu. Oczywiscie czasem pozwalam sobie na kilka kawałków gorzkiej czekolady ale to wszystko. Gorzkiej, bo ma duzo wartosci odzywczych. Po jakimś czasie wszystko smakuje lepiej. Zmysł smaku sie wyostrza. Jabłko czy pomarańcza wydają się być super słodkie. Tak, jem owoce i to bez ograniczeń mimo zawartości fruktozy, bo stram się jeść produkty jak najmniej przetworzone. Jeśli ktos ma problem z ograbiczeniem cukru, to polecam jesc owoce zamiast slodyczy. Straciłem 15 kg w miarę zdrowo się odżywiając i uprawiajac sport. Nie wyobrazam sobie powortu do starych nawykow zywieniowych. Jem naprawde duzo ale w miare zdrowo. Wydaje mi sie, ze czesto nie ilosc kalorii ma znaczenie ale ich jakosc. Jestem zdania, ze jemy po to zeby sie ODZYWIC a nie zapchac pustymi kaloriami zeby nie czuc glodu. Polecam ograniczenie sacharozy, najlepiej do minimum ☺

 

Ja lubię owoce, ale ciągnie mnie do słodkiej czekolady :( już wiele razy próbowałam rzucić słodycze. A co sądzisz o jedzeniu suszonych owoców, bo podobno też mają dużo cukru? I jak długo Ci zajęło wyjście z nałogu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsze suszone owoce niz slodycze. Przynajmniej maja jakies wartosci odzywcze. Na poczatek mozesz spokojnie sprobowac nimi zastapic slodycze. Zobaczysz ze im dluzej bez cukru, tym bardziej bedziesz miec wyostrzony zmysl smaku i nawet jablka beda Ci sie wydawac bardzo slodkie. Ja tak mam przynajmniej. Jak dlugo mi zajelo? Coz, szczerze mowiac z dnia na dzien zaczalem sie zdrowo odzywiac i ruszac. Planowalem to wczesniej ale nie robilem zadnych ograniczen lub powolnego odstawiania. Sprobuj, nie zaszkodzi sprawdzic jak sie bedziesz czuc powiedzmy po miesiacu bez cukru ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek1996

Odkopuję temat. Jest ciekawy, także warto, a pewnie komuś się jeszcze przyda.

Cukier to syf, który nie jest dodawany jedynie w słodyczach, ponieważ żyjemy w takich czasach, że niektórzy producenci żywności chcą nas wytruć, doprowadzić do takiego stanu, że mając 50 kilka lat już będziemy ledwo funkcjonować bo będziemy mieć rozwalony organizm i choroby. Oczywiście nie tylko jedzenie powoduje choroby, jednak też ma duży wpływ na zdrowie, organizm.

 

Według mnie to warto poświęcić więcej czasu w sklepie i po prostu czytać składy, gdyż jak patrzę na to co ludzie wrzucają do koszyka na zakupach to przykro się robi. W każdym razie ja cukru nie używam już od dłuższego czasu pomimo że przez większość życia moje żywienie opierało się głównie na sklepowych, przetworzonych ciastkach, chipsach, batonikach typu snickers, mars, lion, płatkach śniadaniowych w których tego cukru też jest od groma, coli, nawet mięsa jadłem byle jakie, plus masa pieczywa też, smażenie na oleju rzepakowym, słonecznikowym, a owoce/warzywa jedynie nieliczne... No ogólnie moje odżywianie było tragiczne. Na szczęście się wszystko zaczynało zmieniać gdy w wieku 17 lat przeszedłem w jakimś stopniu na wegetarianizm, bo jednak jadłem ryby tylko z mięsa przez pierwsze 5 miesięcy mniej więcej. Teraz aktualnie jestem na wegańskiej od początku tego roku i moje żywienie plus podejście do jedzenia, zakupów się bardzo zmieniło. Zero pieczywa, a jak już to próbuje robić samemu, zero kupnych słodyczy, ewentualnie takich z wege stron sporadycznie bardzo, czytanie składów, zero cukru białego, nawet wszelakie zioła bez i smakują zdecydowanie lepiej, zero soków kupnych gdzie też jest te dziadostwo zwane cukrem. Poprawiło się zdrowie, lepiej i lżej mi się myśli, bardzo aktywnie sport uprawiam, bo nawet do 4/5 razy w tygodniu, lepszy humor. Masa plusów. Przepraszam za rozpisanie się oraz dziękuję za przeczytanie, jak ktoś to zrobił w całości ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jadłem dobry baton ryżowy z czekoladą.Słowacki,ze sklepu ekologicznego.Myślicie,że tam słodycze są zdrowsze ?

To zależy, co masz na myśli. Jeśli pochodzenie i zanieczyszczenia składników użytych w produkcji, to pewnie eko są zdrowsze. Natomiast jeśli chodzi o zawartość cukru, to trzeba jednak czytać etykiety. A baton ryżowy? Jeśli z białego dmuchanego ryżu, to lepiej byłoby wybrać taki z płatkami, orzechami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×