Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Ewela270490, no rozumiem Cie... ja tez caly czas siedze i sie stresuje, ze cos mi dolega, bo mam dusznosci i mega zmęczenie. Mialam robioną krew, rtg... ale dalej mysle, ze pewnie cos mam w gardle i nie moge w ogole przestac o tym myslec. To z kolei napędza lęki i tez juz się czuje jak w jakies paranoi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewela270490, no rozumiem Cie... ja tez caly czas siedze i sie stresuje, ze cos mi dolega, bo mam dusznosci i mega zmęczenie. Mialam robioną krew, rtg... ale dalej mysle, ze pewnie cos mam w gardle i nie moge w ogole przestac o tym myslec. To z kolei napędza lęki i tez juz się czuje jak w jakies paranoi...

 

jak my wszyscy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani, wróciłam z Teneryfy - przypomnę co mi się tam stało- otóż dostałam tam pierwszy raz w życiu ataku aury migrenowej- błyski w oku, zygzak świecący, straciłam w tym miejscu pole widzenia, możecie sobie wyobrazić co przeżyłam :( po 15 min przeszło, ale miałam lęk przed wyjsciem z pokoju, na plażę, wizję szpitala tam. I wiecie co najlepsze? Stało się to gdy zupełnie zapomniałam o objawach, byłam wypoczęta, szykowałam się na kolację.

 

Można bać się wielu rzeczy, a może nam się przytrafić coś innego zupełnie. Ja się bałam zawrotów głowy, ale one były niczym w porównaniu z tym.

 

Oczywiście jestem w lęku, że to coś złego itd., ide na badania okulista, dno oka, a może i rezonans zrobię :zonk:

 

Czy ktoś z Was miał aurę migrenową wzrokową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alexandra, nie wiem czy przeczytalas moją odpowiedz na swojego wczesniejszego posta?

 

Ja bym odpuscila na Twoim miejscu badania oczu, bo to ewidentnie migrenowe (wiec juz predzej do neurologia). Tylko ze co on zrobi? moze Ci dac tabletki na migrene, ale w moim przypadku pomaga jak wezme w czasie aury aspiryne.

Niestety aure trzeba przezyc, co nie jest przyjemne i jest przerazajace :( ale bardzo wiele osob tak ma, i po 20min to mija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alexandra, rozumiem Cie. Ja jak mialam pierwszy raz (a nawet kilka razy, to sie strasznie balam, bo nie wiedzialam co to). Potem jak miewalam, to juz jakos wiedzialam co to, wiedzialam że nieprzyjemne ale trzeba przeczekac i zaraz zniknie.

Ale jak pojawilo mi się niedawno, to znow byłam w niezlej panice... myslalam, ze trace swiadomosc, że mdleje, trace zmysly itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, swoją historię bardziej szczegółowo opisałem w innym poście. Pokrótce: lęk przed zachorowaniem na schizofrenię w połączeniu z czytaniem przeróżnych relacji w internecie spowodował pojawienie się u mnie natrętnych myśli o charakterze takim, jaki mają schizofrenicy ("cały świat to jeden wielki spisek", "rodzina, to w istocie agenci", "w pokojach są kamery" itd.). Bliscy bardzo mi wtedy pomogli uporać się z tym niesamowicie koszmarnym okresem, który trwał w sumie sporą część lata 2009 roku. Później pojawiały się takie epizody, ale odkąd znalazłem się na studiach rok później - wszystko minęło. Do zeszłego weekendu, kiedy nagle "siadłem", dostałem zjazdu psychicznego i nerwica wróciła ;-( Mam przed sobą II rok magisterki, w międzyczasie poznałem bliską mi osobę, planujemy wspólne życie, też jest osobą nadwrażliwą, z różnymi problemami, więc mnie rozumie, ale nie chcę, żeby przez moje problemy związek się rozpadł :-( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie znerwicowani.

Widze, ze u większości hipochondria trzyma sie dobrze :)

Ech to tak jak u mnie z tym, ze ostatnia wizyta u lekarza wbiła mnie w ziemie. Otóż jak juz pisałem mam polipa w nosie. Dzisiaj lekarz na kontroli zaordynował tomografie komputerowa zatok. Nie musze Wam mowić ze zbladlem jak ściana. Milion mysli i domysłów. Teraz to jestem dopiero kłębkiem nerwów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alexandra, kochana ja mam migreny z aura od 6 roku zycia, a dopiero w wieku 22 lat dowiedzialam sie co to- bo bylo dla mnie to tak straszne, ze nawet nikomu o tym nie mowilam... ja nie moge nic przeczytac gdy sie zaczyna, nie widze polowy tego co powinnam... to jest straszne, ale to jest wlasnie migrenowe- nie boj sie !

 

ja wrocilam z nad oceanu i bylo cuuuuudownie !! Kochani- wchodzilam na zamek, na skaly, latalam po plazy z Corka, wchodzilysmy do wody i nic 0 zawrotow !! jakie to bylo cudowne !!!! <3

 

a jutro ide 1 dzien do pracy jako tlumacz i akurat 1 wizyte jaka bede tlumaczyc to u psychologa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dirty_Harry, tomografia to standard przy badaniu zatok- nic sie nie boj, zdjecie trwa chwilke i po sprawie.

 

powinienes sie cieszyc, ze lekarz skierowal Cie na dokladne badanie, a nie na rtg na odczepnego !

 

Dzięki :)

No tak wiem, powinienem sie cieszyć ale wiesz jak jest :)

Przerażenie w oczach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89, hahha z tą migreną to ja mialam podobnie! Dostawalam tą aure jak bylam mala i nawet nikomu nie mowilam, bo sie balam :D

 

A wlasnie sie dzisiaj zastanawialam, kiedy Ty wracasz, czy to dluższy wyjazd czy jak. No ale super, ze bylo fajnie!!! Mowilam!!!! :) Takie wyjazdy jednak odrywają czlowieka od codziennosci i troche sie zapomina. :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było takie cudowne. Wreszcie sobie przypomnialam jak to jest czuć sie dobrze :):)

Nawet gorki i schody nie byly mi straszne :))

Dzis ide do lekarza skonsultowac ten poziom wit b12.

Wiecie, ze w Japonii dolna norma witaminy b12 to 700 a u nas 148 :D naukowcy mysla, ze dlatego u nich jest najmniejszy wskaznik zachorowan na Alzheimera.

 

I z Corcia tez ide do lekarza, bo nadal boli Ja brzuszek. Nie wiem co jest. Mowi, ze boli ja przy pepku .

Moze to robaki??:/

 

No i dzis 1wszy dzien pracy.tak sie stresuje, ze nie dam rady.

 

A Ty kochana jak sie czujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89, no wlasnie, fajne takie dni! :)

 

Ja z kolei czytalam, ze u ludzi mieszkajacych wysoko w gorach, hemoglobina jest na duzo wyzszym poziomie (bo potrzebuja wiecej tlenu), dzieki temu daja rade tam zyc, ale tez krew jest gestrza i sa bardziej narazeni na udary.

 

Nie wiem co to moze bolec przy pępku? Moze jakies tkaie jelitowe bóle?

 

U mnie jako tako, dzisiaj sie wyspalam wiec nie jest zle :) Oslabienie i niemoc chyba troche mneijsza, dusznosci - czasem sa wieksze jak mysle o tym, czasem mniejsze - i coraz bardziej sie przekonuje, ze to moze od scisnietych miesni klatki piersiowej.

Tylko denerwuje sie troche tym gardlem. Teraz czuje jakbym miala powiekszone wezly chlonne, ale nie umiech ich wyczuc :( Ale czuje takie napuchniecie na szyi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwa, wiec pewnie to z nerwow. tylko nie macaj tam tych wezlow, bo dopiero sie powieksza!

 

mnie za to boli dziaslo/ zab? nie wiem ale dosc mocno i musze sobie czyms posmarowac, bo zaraz do pracy, a bol przeszywajacy...

 

bylismy u lekarki, kazala mi za 4 tyg zrobic ponowne badanie b12 jesli bedzie dalej taka niska (mam 30 ponizej normy) to da mi zastrzyki.

a Corce dala antybiotyk, bo ma tez mocny kaszel i moze to jest powiazane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na tapecie rak jamy ustnej. Przez jakąs dziwną infekcję skupiłam się bardzo na wnętrzu jamy ust. zaczełam macać w środku u badać językiem. Wybadałam guzek - znajduje sie on na dnie jamy ustnej zaraz przy korzeniach zębowych. Taka lekko przesuwna kuleczka. Po 2 stronie tego nie ma. Nie widać nic z zewnatrz.

 

Juz dziś zaliczyłam 2 dentystów. Pierwszy nie wiedział co to i skierował mnie natychmiast do periodontologa. Pytam czy to może być nowotwór a ona, że niewykluczone...ale raczej nie. Płakałam w samochodzie jadąc na pilnie umówiona wizytę (wcisnieto mnie między pacjentami na Cito)

 

On, z tytułem doktora pobadał, nie stwierdził nieprawidł. w jamie u. Tyle, że suchość i nieco ciensza błona śluz.

Ale o tej kulce nic...nawet zrobił RTG i nic nie widać. Macał długo, nawet węzły i kazał obserwować. Ja mysle że to mam juz długo, napewno kilka mcy. Powiedział ze nie wygląda to na zadnego raka. OD kilku dni siedze na googlach, czytam straszne rzeczy...że właśnie tak sie zaczyna jakaś kulka itp.

 

Dziewczyny ja chyba zejdę. Płaczę cały czas. Może się pomylił. Ale to facet z tytułem. Mówił mi to 4 razy "nie ma patologii w pani jamie ustnej" to zdjecie zrobił na moja prośbę. od rana mam biegunke, nie mogę jeść.

Powiedzcie czy macie takie rzeczy w dnie jamy ustnej tak pod dziąsłami? jakieś kuleczki czy nierównosci? Czy to nowy wkręt? Nie bede szła do kolejnego lekarza bo naprawdę nie dam rady. Powiedzcie coś:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nefretis, u mnie jamą ustna jest na tapecie od jakiegoś czasu. Jednak powstrzymałem sie od googlowania. Ostatnio robiłem sporo zębów przez zaniedbanie i stomatolog nic co by wymagało konsultacji nie zauważył. Mam jakies dziwne bóle szyi przy odchylaniu głowy. Suchość w ustach zwłaszcza w nocy. Dentysta mówił ze ślinianki działają prawidłowo i nic tam nie widzi niepokojącego. Niestety nerwica daje objawy somatyczne, suchość, wysypki, etc. Jest tez silna korelacja z układem pokarmowym co przekłada sie na trawienie, a to z kolei na dostarczanie odpowiednich wartości odżywczych dla organizmu co z kolei potęguje dolegliwości z uwagi na niedobory mikro i makro składników. Do dzisiaj zaliczylem USG węzłów, tarczycy, dwie konsultacje laryngologiczne. Z tych konsultacji ostatnia była rzekłbym zaskakująca bo dostałem skierowanie na tomograf zatok z dopiskiem pilne rozp polip. Wiadomo co to oznacza dla nerwicy - dodatkowa pożywkę :)

W program zmagania sie z ta przypadłością mam zamiar dołączyć medytacje. Na chwile obecna pomagają książki i sport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No witaj...tak, każda informacja od lekarza gdzie on jest np. niepewny to pozywka dla nerwicy.

Zadzwoniłam ponownie do pierwszej dentystki (na marginesie to znajoma) z pytaniem czy temu doktorowi mozna zaufać - powiedziała, ze oczywiście, na 100%, że ona sama się u niego leczy. Ze ma ogromne doświadczenie. Ale i tak nie czuję spokoju.

Może on stwierdzić, że jestem panikarą i olał mnie? Mam na mysli, że dotykał tam ale nie wyczuł dokładnie? ( ja językiem czuje bardzo wyraźnie, nawet bardziej niz palcem) Boże. To jest jakas tragikomedia. łeb mnie boli. sucho w buzi, lęk, szczękościsk, wizje wycinania pół szczęki.

Boże rozumiem co czujesz...ale spokojnie...łatwo mówić. Czyli nie ja jedna się tak badam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, a czy ktos z was mial doswiadczenie z takim urządzeniem jak pulsoksymetr?

Naklada się to na palec i pokazuje utlenowienie krwii (nie tak dokladnie jak gazometria, ale za to nieinwazyjne i mozna miec w domu ;) ).

Co myslicie? Warte zakupu?

Bo pomysallam, ze przy dusznosciach i ciezkim oddychaniu, warto sobie sprawdzac czy to malo tlenu w organizmie czy co...

A kosztuje okolo 100 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerwa jesli się lepiej poczujesz to kup. ale uważam, że to kolejne narzędzie do podtrzymywania objawów. Tak jak u mnie waga, termometr, cisnieniomierz (tego pozbyłam się kilka lat temu), glukometr. :( no nie wiem, jak myslisz?

 

Mi ta moja kulka nie znika, mam to od bardzo dawna kiedys myslałam, że to korzeń zęba ale dzis lek. powiedział ze to nie korzen bo nie jest twardy. Ale Boże...mam to dobre iles miesięcy a nawet więcej tylko nie grzebałam tam i nie zwracałam uwagi. myslicie, że gdyby to było "to" czego się njbardziej boję, to np. po roku nadal byłoby takie samo, bezbolesne? Może i jest większe ale nie wiem, dopiero od kilku dni mam taką jazdę z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×