Skocz do zawartości
Nerwica.com

AMITRYPTYLINA (Amitryptylinum VP)


es71

Rekomendowane odpowiedzi

Anafranil brałem ok 6 lat dawki były różne od 70 do 150 na wiosnę miałem pogorszenie i wskoczyłem na 225 wraz z małą dawką fluanxolu .Niestety miałem ostre wahania nastroju lamilept trochę pomagał ale w wiekszych dawkach które mnie otępiały dlatego przeskoczyłem na amitryptylinę.

Leczę się na typowa depresję .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopamine, O w pytę jaka dawka :mrgreen: Przesz to prawie 20 tabletek ami :shock:

 

Oprócz ami biorę jeszcze Wortioksetyne . Jestem pełen nadziei że ten zestaw się sprawdzi.

 

-- 08 cze 2016, 21:17 --

 

Ami bardzo dobrze radzi sobie z moimi lękami ,efekt przeciwdepresyjny jeszcze nie nastąpił. Zmniejszyłem jej dawkę z 450 mg na 300 mg by mieć możliwość jej zwiększenia w przyszłości gdyby ta obecna przestała być już skuteczna. Okazjonalnie biorę 2x10 mg metylo . Efekt porannego zamulenia zmniejsza się z każdym dniem.Wyczuwam noradrenergiczne działanie nortryptyliny manifestujące się zwiększonym napędem oraz polepszeniem pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeskoczyłem z klomipraminy i jestem bardzo zadowolony,skutki uboczne szybko minęły ,działanie antydepresyjne jest widoczne dość szybko i jest naturalne nie robi ciebie zombi bez emocji jak w przypadku SSRI, w przypadku do klomi działanie jest mniej pluszowe .

Biorę 225mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołożyłem do amitryptyliny 50 mg piribedilu i od razu przypływ motywacji i energii

jakby mi właśnie dopaminy brakowało. Amitryptyline biore w dwóch dawkach po 150 mg rano i wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzis dostalam amityptyline zaczynam od jutra dawka 0,25mg rano juz sie boje choc niewiem czego bo przy tak silnym niepokoju i leku somatyki to juz chyba gorzej byc nie moze. Ma mi ona to wyciszyc co o tym sadzicie czego sie spodziewac ? Da to rade przy tych dolegliwosciach?na spanie ketrel 50mg od 2 mc biore i on daje rade na sen. Doktor powiedziala ze teraz trzeba zabezpieczyc dzien i zaczniemy od malej daweczki pozniej bedziemy modyfikowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0.25? A nie 25mg? Na tak mala dawke chyba nawet podzielic by sie dokladnie nie dalo bez dokladnej wagi.

 

Spodziewaj sie przede wszystkim suchosci w ustach. Lek ten jest dosc silnym adrenergikiem (wraz z jego metabolitem) wiec mozesz poczuc lepszy napęd, ale moze tez zwiekszyc poczatkowo lęki. Jednak tez ma wlasciwosci usypiajace, wiec jezeli tak bedzie na Ciebie dzialal, to zmien pore brania na wieczor.

 

Jezeli nie masz problemow z napedem, to wolalbym juz brac klomipramine, ktora to silniej powinna podzialac na niepokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory pomylilam sie 25mg. Jeszcze zwiekszyc lęki to ja w wariatkowie wyląduje...ja jestem tak pobudzona wewnetrznie ze nie jestem zdolna do normalnego zycia w spoleczenstwie a i w domu nic nie idzie zrobic bo skupic za bardzo sie przez to nie moge rycze juz tydz z bezsilnosci łeb od otwarcia oczu napiety na max palenia pieczenia ciala na przemian z mrowkami tragedia....suchosc przy tym to naprawde nic...byle by pomogło choc troche. Dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amitryptylina to jeden z najskuteczniejszych antydepresantow. Zaleta jest jego szybkosc dzialania (w porownaniu do SSRI), ale przy nadmiernym pobudzeniu wybralbym wlasnie klomipramine ze wzgledu na slabszy wplyw na uklad noradrenalinowy. Z czasem na pewno tez zadziala na lęki pozytywnie.

Moze warto zapytac lekarza czy nie warto zamienic na klomipramine z tego wzgledu (+dodatkowo lepszy wplyw na lęki), poki jeszcze nie masz dlugiego stazu na amitryptylinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amitryptylina to jeden z najskuteczniejszych antydepresantow. Zaleta jest jego szybkosc dzialania (w porownaniu do SSRI), ale przy nadmiernym pobudzeniu wybralbym wlasnie klomipramine ze wzgledu na slabszy wplyw na uklad noradrenalinowy. Z czasem na pewno tez zadziala na lęki pozytywnie.

Moze warto zapytac lekarza czy nie warto zamienic na klomipramine z tego wzgledu (+dodatkowo lepszy wplyw na lęki), poki jeszcze nie masz dlugiego stazu na amitryptylinie?

No jestem po 1 tabletce dzis ale ze strachu ciapnelam ja na pol i wzielam rano i popoludniu nic szczegolnego nie moge powiedziec za duze napiecie mam w sobie najbezpieczniej w domu lozku i ciszy ...masakra. Dzieki zapytam o ten lek na nastepnej wizycie. Pozdrawiam

 

-- 06 lip 2016, 19:12 --

 

Halo halo pytanko czy komus na poczatku leczenia ami nasilily sie lęki? Od wczoraj zwiekszylam dawke dzis tragedia...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, zacząłem brać amitryptyline, dawka 75mg i mam zaostrzone natręctwa, i chujowe myśli, ami silnie działa na noradrenaline, ale nie o to mi chodzi, czy nasilenie natręctw i chujowych myśli mija po jakimś czasie?, sądzę, że powinno, ale wole zapytać, już tyle tych leków człowiek, brał, że ma dość, amitryptylina to dla mnie ostatni lek, którego nie brałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antycholinergiki zwiekszaja znaczaco ryzyko demencji w pozniejszym wieku

http://www.medscape.com/viewarticle/838788

 

A wiekszosc TCA jest bardzo mocna antycholinergicznie (amitryptylina szczegolnie) wiec smacznego zycze, poki jeszcze pamietacie co jecie :D

Czytałem, o tym niedawno,. chujnia trochę, mnie ssri otępiły, więc jebać to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×