Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

Greta sama zaproponowała Einarowi, żeby założył pończochy i damskie buty. Chciała dokończyć zamówiony kobiecy portret, a modelka nie mogła przyjść do pracowni.

Mąż – mężczyzna o subtelnych rysach i drobnej budowie ciała – zdawał się idealny do tego zadania. Ot, niewinna prośba, artystyczny żart…

Greta nie mogła przypuszczać, że ta chwila zmieni całe jej życie: obudzi w nim pragnienie, które trudno będzie zlekceważyć i uciszyć.

 

"Dziewczyna z portretu" to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, które wstrząsnęły życiem dwojga duńskich artystów: Einara i Gerdy Wegenerów.

To pełna subtelności, liryczna opowieść o odważnej miłości, która potrafiła przekroczyć wszelkie granice, także te obyczajowe i seksualne, bez oglądania się na to, co wypada.

 

Przeczytałam , bardzo dobra ksiazka , jest też film pod tym samym tytułem . Miał w tym roku 6 nominacji do Oscara i polecam go także.Są przepiękne zdjęcia.

 

 

7716977.3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skończyłam "Miłość w czasach zarazy" Marqueza. Piękny początek, piękne zakończenie, choć przebrnięcie przez całość momentami było trudne. Mimo całkiem fajnego zawartego humoru i poruszanych problemów, miejscami książka była dla mnie nużąca.

Główny bohater o imponującej wytrwałości w dążeniu do celu, czasy, które uczyły cierpliwości i subtelności dla nas zupełnie nieznanej. I przede wszystkim bohaterowie pozbawieni lęków, które nie przesłaniają ich życiowych celów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Buty szczęścia" to kolejna porcja dobrej energii od Ewy Woydyłło, która radzi co możemy zrobić dla siebie, co dla innych, a co uczynić dla swojego związku. Przestrzega też przed tym, czego absolutnie nie powinniśmy robić i jak zawsze zapewnia, że nigdy nie jest za późno na zmiany. Podaje sprawdzone recepty na to JAK ŻYĆ, ABY BYŁO NAM DOBRZE ZE SOBĄ I INNYM Z NAMI.

 

W książce – obok odpowiedzi na ważne pytania – czytelnicy znajdą również nastrojowe ilustracje, które wprowadzają w dobry nastrój, wywołują uśmiech i wzbudzają pozytywne emocje.

 

 

"Rewelacyjna, przydatna, inteligentna. Posiada bardzo dużo przydatnych informacji o życiu każdego z Nas. W tej książce każdy znajdzie coś dla siebie. Książka pomocna, pomaga zrozumieć nasze problemy, blędne myślenia oraz rozwiać Nasze wątpliwości."

 

buty-szczescia-b-iext34496539.jpg0_0_productGfx_a3385b1bf75b3c3a733aa15d15371761.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lesie nieopodal Litton w Somerset Piechur, okoliczny włóczęga znajduje błąkającego się psa z przyczepionym do obroży skrawkiem papieru, zawierającym mrożący krew w żyłach apel „Pomóżcie nam!”. Wzywa inspektora Jacka Caffery, który dostaje w spadku zarówno psa, jak i dochodzenie. Nie ma pojęcia, kogo lub czego szuka, ale zdaje sobie sprawę, że to wyścig z czasem…

Tymczasem, dziesięć mil dalej pewna dobrze sytuowana rodzina walczy o życie, uwięziona w ustronnej posiadłości na szczycie wzgórza. Dwóch mężczyzn wdarło się do ich domu, a ich żądania są kuriozalne, wręcz upokarzające. Nie jest to jednak przypadek. Wygląda na to, że porywacze szukają zemsty. Koszmar, który rodzina przeżyła przed laty, teraz powraca…

Czy Caffery dostrzeże w porę związek między tymi zdarzeniami?

 

 

0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Europa, 1939 rok

Nad światem zbierają się ciemne chmury, wybuch wojny jest tylko kwestią czasu. Jednak elity balują i bawią się w ekskluzywnych klubach, w których królują dekadencja i perwersja. Jedynym zmartwieniem tych ludzi jest zaspokojenie własnych żądzy...

 

Lady Eve Marlowe ma wszystko, co potrzebne do prowadzenia rozwiązłego życia - dobre pochodzenie, majątek, urodę i nieposkromiony apetyt seksualny. Ma też wyjątkowo cenny skarb - recepturę perfum przygotowanych ponoć dla samej Kleopatry. Niepokojący, uwodzicielski zapach działa na zmysły i wyzwala pożądanie.

 

Normalnie mnie na romansidlo wzielo.

 

perfumy-kleopatry-b-iext34485809.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że Kasie znam osobiście postanowilam wreszcie przeczytac :)I póki co nie zawiodlam się.

 

 

 

Monika zdaje się nie mieć żadnych problemów. Jest szczęśliwą mężatką, pracuje w bibliotece uniwersyteckiej i żyje pełnią życia. A jednak któregoś mroźnego dnia, w przeddzień Nowego Roku, wychodzi z mieszkania i przepada bez wieści. Życie jej młodszej siostry Magdy zamienia się w koszmar, na przemian karmi się nadzieją lub wątpi w to, że jeszcze Monikę zobaczy. Mijają pełne rozpaczliwych poszukiwań dni, tygodnie i miesiące. Rodzina zaginionej szuka jej wszędzie: w sektach, szemranych spelunach ze striptizem, za granicą. Zgłaszają się anonimowi życzliwi, których jedyną motywacją jest szansa na wyłudzenie paru groszy. Historią młodej mężatki, która przepadła bez śladu, zaczynają się interesować media. Przy okazji na jaw wychodzą skrzętnie dotąd ukrywane rodzinne tajemnice, a cały dotychczasowy, bezpieczny świat głównej bohaterki bezpowrotnie się rozpada. Magda dowiaduje się, że kilka miesięcy przed zaginięciem siostra usiłowała popełnić samobójstwo. Słyszy też od matki, że tato nie jest biologicznym ojcem Moniki. Dziewczyna stara się być podporą dla zrozpaczonych rodziców i pogrążonego w depresji szwagra, sama jednak kompletnie traci kontrolę nad własnym życiem. Rzuca studia, zrywa z chłopakiem i włóczy się po nocach, wikłając w przypadkowe znajomości z mężczyznami, jakby chciała się ukarać za to, że jej siostrę spotkał tak okrutny los. Mija rok i półtora. Pomimo pracy kilku detektywów, pomocy jasnowidzów i starań całej rodziny po dziewczynie wciąż nie ma śladu. Ale nadzieja umiera ostatnia, a w oczekiwaniu na cud zawsze jest cień nadziei.

 

 

ostatni-dzien-roku.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1945. WOJNA i POKÓJ Grzebałkowska

 

Książka wybrana najlepszą lekturą użytkowników lubimyczytac.pl w kategorii literatura faktu. Nominowana do finału nagrody Nike. Ta pozycja skupia się na historii przez małe h, na cywilach, którzy musieli żyć w tych jakże trudnych czasach. Jako człowiekowi urodzonemu na Ziemiach Odzyskanych ta książka jest mi szczególnie bliska. Mogłem konfrontować opowieści mojej babci z opowieściami umieszczonymi w tej lekturze. Grzebałkowska jest bardzo obiektywna, obojętnie czy pisze o Niemcu, Rosjaninie czy Ukraińcu. Ten dystans bardzo mi się podoba. Najbardziej zszokował mnie rodział o obozie dla Niemców w Łambinowicach i jego dowódcy Gęborskim. Działy się tam straszne rzeczy, przypominające to, co robili Niemcy w czasie II wojny światowej... Grzebałkowska nie boi się o tej trudnej prawdzie pisać, za co może być posądzona przez prawicowych publicystów o antypolskość.

 

Ksiązka do kupienia w Biedronce od poniedziałku za 25 zł. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Książka nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura faktu.

 

Karbala. To się zdarzyło naprawdę. Pierwsza książka o utajnionej wojnie Polaków.

Najpierw błędy popełnili politycy, potem generałowie. W efekcie zwykli żołnierze znaleźli się w bagnie. By ocalić życie musieli wznieść się na wyżyny bohaterstwa. Tak bywało w Wietnamie, tak było w somalijskim Mogadiszu i podobnie stało się w irackiej Karbali. Wiosną 2004 roku islamska Armia Mahdiego zaatakowała polskie oddziały w naszej strefie stabilizacyjnej w środkowym Iraku. Generałowie stracili wszystkie kontrolowane dotąd przez Polaków miasta; An-Nadżaf, Al-Kut, Ad-Diwanijję, Al-Hillę i Karbalę, najświętsze miasto szyitów. Musieliśmy oddać koszary, pałace gubernatorskie i siedziby władz – oprócz ratusza w Karbali. Kapitan Grzegorz Kaliciak z kilkudziesięcioosobowym oddziałem przez trzy dni i trzy noce odpierał tam szaleńcze szturmy dziesięciokrotnie liczniejszych przeciwników.

Była to największa bitwa Polaków od czasów II wojny światowej. Książka jest relacją uczestników tamtych zdarzeń. Jest też hołdem oddanym odwadze polskich żołnierzy.

 

9788326822674.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×