Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Pare dni czulam sie dobrze myslalam ze juz dziala lwk a dzis znow atak i zle samopoczucie. Czy to minie czy to znak ze nie dziala? Lwkarz kazal po 2 tyg jak nie bedziw poprawy dodac trittico nie wiem czy to ma sens? Pomoze cos?

 

-- 28 lip 2016, 10:00 --

 

Pare dni czulam sie dobrze myslalam ze juz dziala lwk a dzis znow atak i zle samopoczucie. Czy to minie czy to znak ze nie dziala? Lwkarz kazal po 2 tyg jak nie bedziw poprawy dodac trittico nie wiem czy to ma sens? Pomoze cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare dni czulam sie dobrze myslalam ze juz dziala lwk a dzis znow atak i zle samopoczucie. Czy to minie czy to znak ze nie dziala? Lwkarz kazal po 2 tyg jak nie bedziw poprawy dodac trittico nie wiem czy to ma sens? Pomoze cos?

 

-- 28 lip 2016, 10:00 --

 

Pare dni czulam sie dobrze myslalam ze juz dziala lwk a dzis znow atak i zle samopoczucie. Czy to minie czy to znak ze nie dziala? Lwkarz kazal po 2 tyg jak nie bedziw poprawy dodac trittico nie wiem czy to ma sens? Pomoze cos?

 

Dopiero nawet miesiąca nie bierzesz tego leku i oczekujesz w pełni poprawy ?,ja musiałem go brać 3 miesiące aby w pełni normalnie funkcjonować. Bierz jakieś benzo jak jeszcze i czekaj. Wdł mnie ten lekarz z konia spadł chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare dni czulam sie dobrze myslalam ze juz dziala lwk a dzis znow atak i zle samopoczucie. Czy to minie czy to znak ze nie dziala? Lwkarz kazal po 2 tyg jak nie bedziw poprawy dodac trittico nie wiem czy to ma sens? Pomoze cos?

 

ja osobiście bym tak wcześnie nie dorzucał Triticco, ale ja jestem pacjent ( jak Ty ) nie lekarz ,,, i gówno sie znam .

Tak to juz z tymi lekami jest ,że działają latami dobrze ,ąż tu jednego dnia łup i piz-da od nowa .

Albo jak Ty , juz jest nadzieja ,że fajnie będzie do końca zycia , bo lek dał parę dni wytchnienia , a tu niestety młotkiem w głowę ,,, nie może być za różowo .

U mnie ostatnio podobnie było ze spamilanem . Podziałal fest dobrze od pierwszej tabletki ( przez tydzien było względnie dobrze ), a teraz jest tylko tak sobie . W dupę ,,, jednak nie ma co sie zniechęcać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare dni czulam sie dobrze myslalam ze juz dziala lwk a dzis znow atak i zle samopoczucie. Czy to minie czy to znak ze nie dziala? Lwkarz kazal po 2 tyg jak nie bedziw poprawy dodac trittico nie wiem czy to ma sens? Pomoze cos?

 

-- 28 lip 2016, 10:00 --

 

Pare dni czulam sie dobrze myslalam ze juz dziala lwk a dzis znow atak i zle samopoczucie. Czy to minie czy to znak ze nie dziala? Lwkarz kazal po 2 tyg jak nie bedziw poprawy dodac trittico nie wiem czy to ma sens? Pomoze cos?

 

Dodam że jestem 12 dzień na setalofcie i mam tak samo jak ty raz lepsze dni raz gorsze ogólnie to już czuję poprawę. Również mam ataki ale daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłam w górach .Zapomniałam wziąć Zoloftu.Góry podziałały na mnie rewelacyjnie.Nie brałam tam leku .Zero jakichkolwiek objawów.Wróciłam no i się zaczęło.Zaczęłam brac Zoloft i zonk-biegunka taka że woda się ze mnie leje.To już drugie podejście po powrocie i taka sama reakcja.Czyli co ?zmiana leku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No macie racje za krotko go biore. Poczekam jeszcze zobacze jak bedzie ja jak patrze jakie dawki biora niektorzy nawet 200mg to tak mysle czy ta dawka 50mg nie jest za mala. No ale poczekamy, zobaczymy.

 

-- 28 lip 2016, 20:01 --

 

No macie racje za krotko go biore. Poczekam jeszcze zobacze jak bedzie ja jak patrze jakie dawki biora niektorzy nawet 200mg to tak mysle czy ta dawka 50mg nie jest za mala. No ale poczekamy, zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50mg wszamane 3 godziny temu. Brak jakiś tam zawrotów głowy, nasileń etcetera. Na razie przestało mi walić adrenaliną po bani i zmalały ogółem objawy somatyczne. Przyjemne cukiereczki, ale libido już leci w dół. :cry:

Lece za dwa tygodnie do magika i może mi coś dorzuci na naprawe maszynki. :mrgreen:

 

-- 29 lip 2016, 13:28 --

 

A nie no jednak dyńka mnie boli i zwlecenie sie z łóżka to był koszmar. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-- 28 lip 2016, 20:01 --

 

No macie racje za krotko go biore. Poczekam jeszcze zobacze jak bedzie ja jak patrze jakie dawki biora niektorzy nawet 200mg to tak mysle czy ta dawka 50mg nie jest za mala. No ale poczekamy, zobaczymy.

 

Nie załamuj sie miałem tak samo. Poprawa nastroju nie jest linearna tzn. Lek zaczyna działać kilka dni, a potem nagłe pogorszenie przez 1-2 dni ni z tego ni z owego. Z czasem te "złe" przerywniki występuja rzadziej, krócej, a po kilu tygodniach wcale. Takl przynajmniej miałem ja.

 

Nie łam się. Będzie lepiej juz niedługo. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jakiś czas minął odkąd odstawiłam sertralinę, jednak ciągle coś mi dokucza. Nie mam tych tzw. 'prądów', ale doskwiera mi nieprzyjemne uczucie w głowie. Coś pomiędzy zawrotami głowy, lekkim oczopląsem a poczuciem nierealności. Rzeczywistość tak jakby mi przeskakuje w oczach, choć to bardzo delikatne uczucie jednak na dłuższą metę strasznie przeszkadza.

Czy przy odstawieniu ktoś miał podobne objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Czyli co ?zmiana leku?

-jeśli na esci to mogą pojawić się znowu( dla odmiany ) zatwardzenia ,,, jak u mnie ( ale lepsze to niz woda z dupska )

Kur...a normalnie woda nie do utrzymania.

 

-- 29 lip 2016, 21:27 --

 

Dziś dzwoniłam do dr i mówiła mi żebym esci spróbowała -aby sprawdzić czy biegunki nie ma po nim.Mam od kogo wziąć tabletki więc nie wiem czy spróbować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Czyli co ?zmiana leku?

-jeśli na esci to mogą pojawić się znowu( dla odmiany ) zatwardzenia ,,, jak u mnie ( ale lepsze to niz woda z dupska )

Kur...a normalnie woda nie do utrzymania.

 

-- 29 lip 2016, 21:27 --

 

Dziś dzwoniłam do dr i mówiła mi żebym esci spróbowała -aby sprawdzić czy biegunki nie ma po nim.Mam od kogo wziąć tabletki więc nie wiem czy spróbować .

Ja po esci umieralam przez 2 tyg w koncu odstawilam a z kolei to nie mialam biegunki ale zatwardzenia i to takie ze moglam tydzien nie robic kupy a jak juz poszlam to z wielkim wysilkiem. Masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie już 8 dzień, biore 50mg. Objawów somatycznych brak i myśle, że coś tam sie przebija. Moge rozmawiać normalnie z ludźmi bez nerwów i powoli coraz mniej obawiam sie wyjścia na miasto. Jeszcze to nie to i chyba zrobie jak psychiatra nakazała tzn dobić do 100mg.

Kiedy ten muł z rana przechodzi? I czy w ogóle przechodzi? Zrywam sie z łóżka w żółwim tempie i dobudzam jakąś godzinę. Z objawów ubocznych to po 30 minut od wzięcia tabletki wysychają mi oczy i wyglądam jakbym sie zjarał. :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziełam esci i nic nie poczułam po 1 tab.Jutro wezmę większą dawkę i zobaczę.

Kofel-u mnie Zoloft nie powodował żadnej zamuły .

 

-- 01 sie 2016, 11:48 --

 

Dupa sranie mega

 

-- 01 sie 2016, 12:20 --

 

Mam dosyć -s...a na maxa .Ciekawa jestem czy po jakimś leku sraczki mieć nie będę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tylko delikatne nudności na początku.

10-ty dzień w tym 4 na dawce 50mg. Pierwsze delikatne działania. Jestem drugi dzień bez Tranxena a nie jestem zdenerwowany. Przestaję bać się brać tych tabletek i ogólnie żadnych przez co momentami za często wcinam tranxena. :P Miałem dzisiaj zwiększyć do 75mg, ale rano miałem takiego muła, że jeszcze dzisiaj odpuszcze. Libido zamordowało do 0 już. Ze względu na potliwość pogroszyła mi się cera, ale jest to jeszcze do przeżycia. Myślę, że ten lek mi pomoże. Jestem w miare zaktywizowany, ale nic zrobić mi sie nie chce.

Myślę o dorzuceniu Buspironu głównie ze względu na libido.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawdę jestem ciekawa co mi zaproponuje psych.Fluoksetyna

Paroksetyna

Sertralina

Fluwoksamina

Escitalopram-ta grupa chyba odpada .

Wenlafaksyna

Citalopram

Milnacipran

Duloksetyna z tej Citalopram brałam i był ok.Potem przerwa i przestał działać.Trazodon-nie pasi.Tianeptyna-placebo.Z tej jeszcze nie brałam-Opipramol

Doksepina

Klomipramina

Imipramina

 

-- 01 sie 2016, 14:11 --

 

Ja miałem tylko delikatne nudności na początku.

10-ty dzień w tym 4 na dawce 50mg. Pierwsze delikatne działania. Jestem drugi dzień bez Tranxena a nie jestem zdenerwowany. Przestaję bać się brać tych tabletek i ogólnie żadnych przez co momentami za często wcinam tranxena. :P Miałem dzisiaj zwiększyć do 75mg, ale rano miałem takiego muła, że jeszcze dzisiaj odpuszcze. Libido zamordowało do 0 już. Ze względu na potliwość pogroszyła mi się cera, ale jest to jeszcze do przeżycia. Myślę, że ten lek mi pomoże. Jestem w miare zaktywizowany, ale nic zrobić mi sie nie chce.

Myślę o dorzuceniu Buspironu głównie ze względu na libido.

Hm Busprion chyba nie kastruje przynajmniej tak czytałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paroksetyna dobra na wszystko, także jak czujesz, że jest u Ciebie źle to wybieraj paro. Z tym, że zobojętnia bardzo na świat. Ani nie popłaczesz ani sie szczerze nie ucieszysz. Esci dla mnie to genialny środek odchudzający... do granic absurdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paroksetyna dobra na wszystko, także jak czujesz, że jest u Ciebie źle to wybieraj paro. Z tym, że zobojętnia bardzo na świat. Ani nie popłaczesz ani sie szczerze nie ucieszysz. Esci dla mnie to genialny środek odchudzający... do granic absurdu.

Dla mnie Zoloft był genijalny.Dawał mi kopa .Teraz znowu ciężko mi się zebrać i już zaczynam mieć kłopoty z koncentracją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×