Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

fobik123, Ty to jesteś ostry gracz, 60 mg od razu :shock:. Ja na początku już na 10 mg miałem jakiś schizy i dopiero po kilku dniach to się ustabilizowało.

In_Chains_Of_DD, Jaki konkretnie lek z paro bierzesz, że dajesz tak radę podzielić żeby wyszło te 7,5 mg? Tabletka podzielona na 4 części to max w moim przypadku. Chyba, że ciachasz żyletką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fobik123, nie boisz sie zespolu serotoninowego??

 

dla mnie glupota jest brac odrazu takie wysokie dawki ...

 

przeciez paro jak kazdy ssri sie musi rozkrecic jakies 3 dobre miesiace... branie odrazu 60 mg i do tego benzo zrobi z Twojego mozgu jedna wielka mentalna papke ... :shock::o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fobik123 zdawaj relację jak Ci idzie.

lew biorę paroxinor i generalnie połówka to 10mg a na tej połówce zawsze tnę nożykiem przy końcówce literki/cyferki wytłoczonej na tabletce (żeby zawsze było tyle samo) i optycznie stwierdzam, że jest to jakieś 3/4 połówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam kazdemu na fobie paro i pregabe,silne połączenie antylękowe.

bardzo sie cieszę fobik123, ,że masz lepsze dni i możesz sie usmięchnąć do swojej gęby w lustrze ;)

Powiem Ci szczerze ,ze przerażaja mnie dawki paro i pregabaliny , które łykasz . No cóz każdy ma inny kaliber przeciwdepresyjny , ważne , aby skuteczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększyłem od tygodnia dawkę na 80mg i czuje się mocno pobudzony + serce szybko bije ale lęków niema. Na 60mg była sedacja. I teraz pytanie czy to uboki i pobudzenie przejdzie czy może w takiej wysokiej dawce to już noradrenalina daje o sobie znać (paro też blokuje jej wychwyt zwrotny) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej powinno przejść, zwykła reakcja po wchodzeniu na większą dawkę. Ale chyba nikt Ci nie odpowie z własnego doświadczenia, bo nie widziałem, żeby ktoś tutaj brał większą dawkę... w ogóle to już się mija z jakąkolwiek terapią... spróbuj miksów, bo zaorasz sobie już kompletnie receptory serotoninowe. Może to być i noradrenalina i dopamina, bo też w słabym stopniu ale jednak paro je blokuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niema czegoś takiego jak powrót do normalności. Kiedyś odstawiłem paro i było dobrze 3 miesiące aż takie lęki mnie dopadły że znów wsuwam tabletki. Ja bede na lekach do konca życia dlatego szukam i testuje najlepszą dla mnie dawke.

 

Jak 80mg okaże sie za dużo to wróce na 60mg świat sie nie wali:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Dzisiaj albo wczoraj minęło równo 4 miesiące mojej przygody z paro.

Paroxinor pomógł mi i to bardzo. Nie spodziewałem się tak skutecznego działania. 3 miesiące byłem na 20 mg. 10 dni na 15 mg, a teraz już drugi tydzień na 10 mg. od niedzieli albo poniedziałku - 5 mg. moze dkonca sierpnia odstawię zupełnie. zmniejszenie dawki nie powoduje u mnie żadnych objawów. Czuję sie znakomicie, moze troche senny, ale dla mnie to plus, bo mialem ogromne problemy z utrzymaniem snu. w lipcu zdałem egzamin - do którego uczyłem sie dwa miesiące, jest super. Waga +7 kg, ale wiadomo, jak sie ma humor, to chce sie jeśc - szczególnie niezdrowe rzeczy. Pozdrawiam i życze powrotu do zdrowia, bo z tego da się wyjśc, trzeba tylko chcieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze zwiekszenie dawki na 20 pomoze mi chociaz troche na te moje napady lękowe.

może pomoże , a może nie pomoże . Warto sprawdzić . Jakby nie pomogło może dodaj do Paro spamilan . Ja tak zrobiłem i poprawa była ,,,a juz sama poprawa to bardzo wiele przy takim kuresstwie jak lęki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×