Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Teksas, no niestety zdarzaja sie- ale teraz gdy nie bralam tydzien paro zrozumialam jak wiele ona daje... bez niej to dopiero hardcor :D

 

nic sie nie martw, nie analizuj, tak czasem jest- jak cos to abofam lyknij i tyle ;)

 

tez mam xanax do doraznego stosowania- wzielam tylko raz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak lockheedzie, ja CI mówiłem, że masz siły jak tur :). Nie widzę w tym nic dziwnego, skoro ciągle ćwiczysz, aby weryfikować swój stan zdrowia :D. U mnie całkiem nieźle, ostatnio bezlękowo. Niby w nocy znów ucho daje znaki, ale zlewam to ciepłym moczem. Od poniedziałku zdrowo się odżywiam, bo do niedzieli przez jakieś 10 dni jadłem syf. Oczywiście od razu przytyłem 2 kg :P. Teraz mój brzuch zaczął się lepiej czuć. Muszę utrzymać ten stan kilka tygodni, może przywyknę. Niestety dość często lęki zajadam fast foodami i słodyczami.

Teksasteż na początku brania leków miałem taki sinusoidalny nastrój. Raz napady paniki, raz totalny relaks. Dość normalny objaw podczas pierwszych kroków z naszą "przyjaciółką" nerwicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś już lepiej jakoś. Tukaszwili, to już nie są "początki" brania leku, bo jestem w połowie trzeciego opakowania.

Mili 89 - jesteś na etapie odstawiania leku? ja narazie w ogóle nie chcę o tym myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teksas, byl problem, ze dostalam pokrzywki i lekarze nie wiedzieli dokladnie od czego , a zaczelam 2 tyg wczesniej brac lek na nadczynnosc tarczycy, no i dla zasady kazali odstawic wszystko co biore (wit d, carbimazol na tarczyce, paroksetyne, proprananol)... i zamiast tego zaczelam lykac antyhistaminowe i sterydy zeby jakos zgasic ta alergie ...

i nie bralam paro 6 czy 7 dni ... i tego ostatniego dnia mialam wizyte w przychodni, do ktorej ledwo weszlam...mialam takie zawroty (ogolnie mam zawroty w sklepach, taka agorafobie) ale paro jakos to troche chociaz dusi... a tu myslalam, ze sie tam przewroce albo wybiegne...lekarka jak mnie zobaczyla to odrazu kazala wrocic do paro... no i wczoraj wzielam po tygodniowej przerwie i troche czuje jakby uboki ...

 

 

ogolnie mam humor do ....

 

powinnam sie cieszyc, bo dzis dowiedzialam sie, ze rezonans glowy i ucha nie wykazal zadnych zmian... co przemawia za nerwicowa przyczyna zawrotow glowy...

 

no ale meczy mnie ta wysypka- pojawia sie i znika i straaasznie swedzi... a tego leku nie biore juz tydzien...czy to mozliwe zeby to sie nadal utrzymywalo jesli to skutek uboczny leku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie znam się na tym. Choć wydaje mi się że tydzień to długo i nie powinno się już nic dziać. Ale znawcą nie jestem. Ja humor do....miałem w niedzielę. Dziś lepszy dzień. Ale nie wiem co by się działo, gdybym musiał odstawić lek z powodu alergii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prakseda, a jak Twoje ft3 i ft4?? bo tak tsh to chyba jest ok akurat nie za malo i nie za duzo

 

ja mam tsh 0.05 czy jakos tak :D a co do wit d to mieszkam w Anglii a tu jest tylko deszcz :D

 

 

 

wlasnie czy robi sie Wam takie cos bo mi dzis sie zrobilo i nie wiem czy to ciag dalszy wysypki czy cos innego : szlam majac na nadgarstku siatke z zakupami, dosc ciezkimi, odcisnela mi sie ta raczka dosc mocno i jak polozylam zakupy to nagle cale to odcisniete miejsce zrobilo sie czerwone i strasznie swedzialo...pozniej zniknelo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tukaszwili, a no wlasnie juz poczytalam sobie, ze moga to byc pasozyty, moze to byc poczatek wstrzasu anafilaktycznego itp itd...

 

dzisiaj juz jest tfu tfu lepiej... zrobily mi sie tylko malutkie kropeczki na przedramieniu swedzace a pozniej zniknely... moze teraz od tych kremow roznych mam przesuszona skore i od tego ta wysypka i swedzenie ??

 

Prakseda, ja kto pekla Ci i skad o tym wiem ?

torbiele sa malutkie wiec nie zadusisz sie, a to co tam mialoby byc to juz dawno scieklo... nie bedzie sciekac dniami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prakseda, ten plyn Ci nie zagraza wogole... napewno juz dawno splynal do gardla albo nosa... nie myslisz chyba, ze nagle lunie wszystko po paru dniach jak lawina ?;););)

a nie lepiej zrobic rezonans? tomografia jest szkodliwa... kiedy mialas ostatni raz ja robiona ??

 

nie za bardzo mi sie usmiecha czekac miesiac albo dwa na wizyte, bo moze to faktycznie po leku i mam nadzieje i wrazenie, ze juz mija. napewno jest slabsze duzo niz wczesniej...

 

czytalam, ze pokrzywka ostra trwa do 6 tygodni wiec moze to musi troche trwac?

 

w kazdym razie daje juz rade bez leku od alergii , sterydu tz nie biore od 2 dni i jest ok ... czasem cos zaswedzi ale nie wiem na ile to juz w mojej glowie ...

 

i wogole pojawiaja mi sie takie czerwone kreseczki jak od zadrapania...moze mam sucha skore i poprostu ja czyms urazam i wtedy robi sie kreska ? :D:roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, czy miewacie cos takiego jak ciezki oddech (dusznosci?), ale nie w momencie paniki, tylko tak dlugoterminowo?

Mam takie uczucie ciezaru w klatce piersiowej, jakbym polozyla sobie ksiazke w gornej czesci klatki i oddychala. Niby moge wziac pelen oddech, ale jest to duzo ciezsze do wykonania, niz kiedys. Nie mam zadnego kaszlu ani nic.

W dodatku mam scisk w gardle i kluche (no ale to wiem, ze moze byc nerwicowe).

 

Lekarz osluchal, i niby ok (tzn nie ma świstów ani nic).

Ale wiadomo, moze byc np, neiwydolnosc serca :( musze zrobic RTG i EKG, ale tak się boje :(

 

Co ciekawe, nie odczuwam tego w ogole w nocy, jak leże (spie na brzuchu). Ale tak to caly dzien - jak sie wkrece i mysle o tym, to jest gorzej - wiaodmo. Ale generalnie nie odpuszcza raczej ani na chwile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prakseda, nie boj sie, taka ilosc tego plynu nie jest w stanie zrobic Ci krzywdy... zreszta to by nigdy tak nie lunelo... zobacz ile jest sluzu w zatokach i jak wolno on splywa ;)

 

podobno to od leku na tarczyce. jest to wymieniony jako najczestszy efekt uboczny, wiec mam nadzieje, ze to od tego...

 

nerwa, ja tak mam bardzo czesto i to chyba jest zwiazane z nerwami ... identyczne uczucie jak opisujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej kochani czy to mozliwe zebym po przeciazeniu miesni miala po 2 dniach zakwasy i do tego podwyzszona do 37,3 temperature ??

 

dawno sie wogole nie ruszalam i przegielam dzis bola mnie okropnie miesnie, to chyba zakwasy poza tym mam podwyzszona temp ... i to wlasnie mnie martwi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89, tak, możliwe, tym bardziej że 37,3 st. to nie jest jeszcze tak dużo. Poza tym wieczorem temperatura ciała jest wyższa. Może to też zależeć od hormonów, tego w jakiej fazie cyklu jesteś. Nie przejmowałabym się tym zbytnio.

 

Cudowny ten Twój avek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michellea, jestem tydzien przed okresem, moze to tez ma jakis wplyw ...

jestem teraz przewrazliwiona, bo biore od paru dni po tygodniowej przerwie leki i mam takie uboki, ze troche wariuje...

 

dziekuje, Twoj tez jest sliczny :)

 

napilam sie napoju izotonicznego, moze cos pomoze . bo ostatnio tez malo pilam... a Ty jak sie czujesz?:*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis tez mam od rana 37,2 ... Rece jak bolaly tak bola . nogi przestaly...

Tylko ze ja nie cwiczylan tylko bardzo intensywnie sprzatalam... Zamiatalam na kolanach, mylam podlogi, sprzatalam. Czy to mozliwe zebym miala az takie zakwasy po tym? Boje sie, ze to jakas choroba. Ale nic poza tym mi nie jest... No i miesnie bola tylko gdy ruszam rekami. Jak sie nie ruszam to nic nie boli. Czy to normalne?

 

Ja jestem w 24 dc dzisiaj... Okres powinnam miec za jakoes 6 dni. Czy to mozliwe ze temp jest od tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to w ogole mam tak, ze wlasnie tak z tydzien przed okresem miewam np. bole nog/rąk, albo nogi są jak z waty, albo dziwne takie różne odczucia.

Wiec może dlatego te niby "zakwasy" utrzumują sie u Ciebie dluzej?

 

A co do temperatury, to w ogole juz 2 tyg przed okresem ona rośnie (wpisz sobie w google - "temperatura cykl" - to zobaczysz na wykresach jak to wyglada. Ja wlasnie zawsze mam tak kolo 37.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się dalej męczę z tym "ciężkim oddechem". Wczoraj mialam maraton po przychodniach - zrobili mi RTG ale wyniki dopiero za tydzien :( EKG zrobili, no to wyszlo niby OK (chociaz kardiolog tego nie ogladal).

Szczerze mówiąc, jak tak biegalam po tych przychodniach i szpitalach w 30 stopniowym upale, to czulam sie calkiem ok :D Nawet ten ciezki oddech nie byl taki dokuczliwy.

Lekarka kazala sie zglosic dopiero jak zrobie komplet badan, no a na USG jamy bruzsznej (jesli pojde na NFZ) trzeba czekac miesiac... :hide:

 

No ale wczoraj niby lepiej już, ale dzisiaj siedze w domu i od rana znow czuje, że mi się ciezko oddycha (nie napadowo, tylko po prostu caly czas). I juz nie wiem, czy to mozliwe, ze jak się nie skupiam na tym to te dusznosci są minimalne? A jak mysle o tym to urastają do takich rozmiarów?

Ale z drugiej strony ja naprawde czuje, ze oddycha mi się ciężko :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwa, ja mam tak ze jak pomysle ze mi sie ciężko oddycha to w pewnym momencie prawie nie moge zlapac oddechu. Mialam tak pare dni temu jakbym czula ze ktos mi sciska gardlo...

Moze to tez od pogody . gdy jest duszno to wiele osob tak to wlasnie odczuwa. Ze brakuje powietrza.

 

Ja znow mam 37,1 . miesnie bola jak bolaly.

One bola tylko gdy sie ruszam. Nie caly czas. No i bola jak dotkne dany miesien:// prawa reka prawie nie boli za to biceps :D lewej to masakra. Tak sobie przypomnialam ze albo w ten sam dzien co robilam porzadki to cwiczylam albo dzien wczesniej. Orbitrek i brzuszki . a forme mam zerowa. Wiec to pewnie od zakwasow. Ale pczywiscie wymyslam co to moze byc innego.

 

A co do tej temp przed okresem to chyba nie pod pacha wzrasta tylko no tam na dole?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do tej temp przed okresem to chyba nie pod pacha wzrasta tylko no tam na dole?;)

 

:)))))

nie no, chyba tak calosciowo sie zwieksza? Przynajmniej ja tak mam. A mierze zawsze w buzi ;) pod językiem (podobno to jest dobre miejsce).

Sprawdzam sobie dosc czesto temperature (tak jak i cisnienie :P itp). no i zawsze jest tak samo, zawsze mi wzrasta do 37 (max 37,2 miewam). A jak dostane okres to znow mam 36,6.

 

A z miesniami to w ogole tez ostatnio mialam problemy (nie to, ze przed okresem). Tak ze 3 tyg temu - zaczal mi sie taki stan - bolaly mnie miesnie jakby po cwiczeniach ciezkich (mimo, ze nic nie robilam),

dodatkowo byly takie zmeczone, nogi były jak z waty i taką czułam w nich niemoc. I do tej pory nie iwem co to bylo. Najpierw myslalam, że od nerwow (ze zaciskalam mięśnie nieswiadomie), potem jak troche pocwiczylam joge w celach realksacyjnych, to myslalam, ze moze po tym (bo tez nie mam kondycji). A potem to juz zaczelam panikowac :) No ale jakos minelo (jak zaczely sie problemy z oddychaniem).

 

Mi się wydaje, ze mozesz miec po wysilku, tylko wiaodmo jak my mamy - najdrobniejsze odczucie urasta do rangi wielkiego bolu, w dodatku skupianie sie na tym nie pomaga :) i takie efekty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwa, ja najpierw myslalam, ze zle spalam... nawet nie pomyslalam, ze moge miec takie zakwasy:D

 

tez mi gardlo zaciska i mam takie stany juz bliskie paniki ... a wszystko przez przerwanie leczenia paroksetyna- bo dostalam pokrzywki, najprawdopodobniej po leku na tarczyce, zmienili mi go na inny ale w miedzy czasie kazali wszystko co biore odstawic...

no i tak nie bralam jej tydzien, wkoncu poszlam znow do lekarza (to byl rekord wizyt w 1 tygodniu) a on zdziwiony kto mi kazal odstawic lek na nerwice i odrazu kazal wrocic... no to wrocilam i znow uboki, ataki itp ... wprost cudownie...

 

jdyne co mnie pociesza to, ze wynik rezonansu glowy i ucha jest ok ... wiec moje zawroty glowy sa najprawdopodobniej wynikiem agorafobii ...

 

zastanawiam sie powaznie nad psychoterapia, bo coraz ciezej mi jest samej ze soba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez przerabialam kiedys zawroty glowy, bujanie, pijane widzenie i tym podobne :) ehhh strasznie to wszystko męczące...

A kiedys na maxa bolala m nie jedna reka, i byla taka słaba jakas - niezle się wystraszylam. A potem..... przypomnialam sobie, ze pare godzin wczesniej nioslam w tej rece ciezką torbę :D

 

Mili89, sluchaj, psychoterapia to bardzo dobra opcja, i tez się przymiezam, żeby niedlugo zacząć.

 

Jak chodzilam na terapie 10 lat temu (mialam wtedy mega lęki, agorafobie i nie wychodzilam z domu), to ptoem, po terapii (bez leków) wszystko mi przeszlo i przez 8 lat bylo zajebiscie.

Zero lękow, zero zastanawiania co mi dolega i myslenia o chorobach (zresztą, nawet nic mi nie dolegalo - bylam przez ten czas chyba tylko 2 razy u lekarza!)

No ale potem mnie dopadlo znowu i teraz męczą mnie i te rozne objawy, i lęki i agorafobia tez.

 

I pomyslalam juz, ze musze cos zrobic, bo szkoda życia, zeby sie tak meczyc :( Tym bardziej, że wiem, że mozna sie tego pozbyc calkowicie.

 

Tylko chcialam isc do psychiatry, dostac jakies leki na lęk (chociaz na poczatek), zeby byc w stanie chodzic na terapie.

Poki co, juz 2 razy odwolywalam wizyte u psychiatry, bo nie spalam w nocy, potem mialam mega lęki i po prostu nie bylam w stanie isc...

No a w miedzyczasie robie podstawowe badania, zeby się upewnic ze wszystko ok (chociaz to też przychodzi mi z wielkim trudem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×