Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spamowa wyspa


Etna

Rekomendowane odpowiedzi

Sigrun, wiem że Ty kofasz wszystkie żyjątka, ale zrób sobie taką wizualizację: wyobraź sobie żabę i akumulator. Żabę podepnij do akumulatora i go włącz.

 

Mniej więcej tak wygląda tańczący ja ;) .

 

 

hahaa...teraz to dowaliles :P

 

ale i tak chcialabym Cie hulającego zobaczycc:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyklopka, widzę, że też czekasz na Suicide Squad.

 

Tak, wprawdzie nie jestem za bardzo w uniwersum Batmana, ale koledzy się skrzyknęli, poza tym wizualnie i muzycznie ten film będzie bardzo :mrgreen:

 

Smerfne hity mnie nie bawiły, miałam już prawie 10 lat i gust mi się wyrabiał :mrgreen:

 

Ale mogę wam zadać zagadkę, tylko czy chcecie odpowiedzi a, b, c?

Jak chodziłam na angielski mieliśmy ćwiczenie z kwestionariuszami osobowymi, był m.in. ulubiony gatunek muzyki. Jak myślicie, co wpisałam? 10 lat. Podpowiedź: dalej tego słucham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anafilaksję mogą wywołać również leki. Należy pamiętać, że reakcja wystąpi dopiero przy drugim podaniu danego medykamentu. Przy pierwszym dochodzi do uczulenia, dopiero przy kolejnym wywoływana jest reakcja.

 

jestem uczulona na alprę, jeśli po pierwszym razie z nim zrobiło mi się gorąco w język po 30 minutach od zjedzenia? jadłam jakieś takie mini okruszeczki, ale teraz serio się boję. Średnio mi się uśmiecha żarcie po 100mg hydro dziennie i chciałabym żryć tąalprę, ale po prostu :why:

 

oleję tą alprę i chyba rozdłubię paro na 100000 kawałków i będę ją jadła przez sierpień.

 

mam taką okropną wkrętkę w głowie, nigdy nikomu tego nie mówiłam, że to wszystko co mi się robi, te lęki i to #wszystko to jest "za karę" i że ja "mam się bać" i jeśli połknę tabsa, bo chcę się poczuć w końcu dobrze, to niechybnie spotka mnie za to kara w postaci alergia na lek i zgon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już sobie postawiłam. to było chyba to.

Lekarce też mówiłam o tym kiedyś. Ale ona wie, że ja mam obsesję na punkcie uczuleń----- i na moje opowieści"

-że ja nie zjem za chiny ludowe czegoś, co podejrzewam "oho uczulenie!"

-że ja #każden jeden kosmetyk najpierw na zgięciu ręki, potem na szyję, potem na twarz i od stu lat jedne i te same praktycznie, sprawdzanie każdego jednego składniczka i notes z tymi "uczulającymi"

-że ja każdą jedną tabletkę jaką połknę - nawet gupie witaminki i skrzypowitki analizuję pod względem wypełniaczy, substancji barwiących etc.- - że leków to ja się boję panicznie

 

= ona powiedziała, że "tak się nie da żyć". Jakby pani usłyszała całokształt tego wszystkiego, czego ja się boję wkwestii uczulenia - to by miała :lol::lol::lol: .

 

poszperałam w internetach i znalazłam coś takiego.

Typowe objawy zwiastujące wstrząs to: pieczenie, swędzenie oraz uczucie gorąca pod i na języku i w gardle, swędzenie dłoni i stóp.

ulotka do jakichś zastrzyków na odczulanie.

 

O anafilaksji mówimy, gdy u pacjenta, po kontakcie z hipotetycznym alergenem, pojawią się problemy z: powłokami skórnymi, które są pierwszymi i najczęstszymi objawami reakcji anafilaktycznej; występuje wówczas świąd, pokrzywka, rumień i/lub dochodzi do obrzęku powiek, warg, jamy ustnej i gardła; pacjenci mogą skarżyć się na uczucie gorąca na i pod językiem, w gardle, czy w okolicach dłoni i stóp. Na szczęście u większości pacjentów z tymi alergicznymi objawami skórnymi nie dochodzi do wstrząsu. --- no to chyba dlatego ja żyję. koniec z alprą. nie będę tego jadła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszperałam w internetach i znalazłam coś takiego.

Typowe objawy zwiastujące wstrząs to: pieczenie, swędzenie oraz uczucie gorąca pod i na języku i w gardle, swędzenie dłoni i stóp.

ulotka do jakichś zastrzyków na odczulanie.

 

moze i typowe...

ja miałam troszke inne przy wstrząsie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszperałam w internetach i znalazłam coś takiego.

Typowe objawy zwiastujące wstrząs to: pieczenie, swędzenie oraz uczucie gorąca pod i na języku i w gardle, swędzenie dłoni i stóp.

ulotka do jakichś zastrzyków na odczulanie.

 

moze i typowe...

ja miałam troszke inne przy wstrząsie ;)

 

to znaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HoyaBella, ja mówie o wstrząsie anafilaktycznym, który ledwo co przezylam.

 

Zaczelo sie od problemow gastrycznych. Nie wiedzialam czy mi sie chce wymiotowac czy srac (sorry za dobitnosc), totalne osłabienie, swedzenie całego ciała, i uczucie ze nie mozesz oddychac, łapałam powietrze jakbym sie dusiła (pozniej sie dowiedzialam ze sie dusilam, bo wszystko zaczelo mi w srodku puchnac). I potworny!!!! bol brzucha...

Nie bylam w stanie sama zalozyc butów.

Trafilam na ojom z cisnieniem 60/40... Nie zycze tego przezycia najgorszemu wrogowi...na prawde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×