Skocz do zawartości
Nerwica.com

PROPRANOLOL (Propranolol Accord, Propranolol WZF)


reirei

Czy propranolol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

55 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy propranolol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      48
    • Nie
      13
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przez nerwicę podniosło mi się ciśnienie i mam około 130/90 i puls 75-90, więc liczę, że na to też pomoże. :)

 

Podobno niweluje objawy somatyczne, a mam potężne nerwobóle pochodzące od karku i rozprzestrzeniające się na całą półkulę głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kofel, puls 75 to norma i bardzo dobry puls...

 

cisnienie tez odrobinke za wysokie- moze pij napar z lipy zamiast sie szprycowac odrazu proprananolem ??

 

ja mam puls 120 to bez niego ani rusz...ale jak mialam 85 to byl moj normalny puls i nic z nim nei robilam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem rtg i dopplera tetnic szyjnych i kregowych. Wszystko cacy. Pomagaja mi tylko solpadeine, a nie zamierzam tego szamać w takich ilościach. Boje sie tego paracetamolu...

 

Ależ moc siedzi w tym maleństwie! Na próbę wziąłem 5mg (i całe szczęście) i ciśnienie wynosi 112/63, puls 70. Dokucza swędzenie oczu. Potencjał uspokajający jak najbardziej ma. No chyba, że to tylko na początku tak działa.

 

Chodzi o nagłe idiotyczne wyrzuty adrenaliny. Tzn zimne ręce, drżenie rąk, zawroty głowy. Jednym słowem nerwica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kofel, o kurcze! to faktycznie niezwykle na Ciebie dziala :D

ja biore 40 mg i nie zbija mi do mniej niz 80 pulsu hehe ;) no ale ja mam nadczynnosc tarczycy i to dlatego go biore, bo dla mnie uspokajajacego efektu niestety nie ma...na codzien biore paroksetyne, a proprananol wtedy kiedy juz nie daje rady z tym lomotaniem serducha:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może też tolerancja robi swoje. Ja mam niedoczynność, ale tsh uregulowane do mniej więcej 1.0. Po czasie odczułem takie 'siedzenie na płucach' potem sprawdziłem, że lek obkurcza oskrzela. Mam okresową, delikatną astmę i bardzo rzadko korzystam z inhalatorów, ale w tym wypadku było to wskazane.

Brońta Was wszyscy święci od brania tego jeżeli macie astmę chociaż w stopniu średnim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak, że o lekach nigdy nie zapominam. To jest priorytet każdego poranka i bardzo ważna część wieczora.

W sumie ten lek średnio mi podszedł i raczej wrzucę go do szafki na jakąś czarną godzinę. Chociaż leży tam już i liryca i neurontin ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kofel, ja musialam zapomniec, bo dostalam pokrzywki po leku i zmienili mi na inny, zanim jednak to zrobili to tydzien lykalam sterydy i antyhistaminy od alergii :/

 

ja proprananol trzymam w szufladzie, mam 3 pudelka, ale biore doraznie gdy czuje, ze serce za bardzo galopuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie zadziałało 5mg, ale jak wcześniej koleżanka stwierdziła - jestem chyba na to podatny. :) Jak z resztą na wiele leków.

Lek ma krótki okres półtrwania, bo ok. 6h, więc nie kumuluje się w organizmie i działa od razu. Ale chcesz to próbuj pobrać kilka dni z rzędu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie, mój lekarz psychiatra zalecił mi dołączenie do leczenia, PROPRANOLOL WZF w dawce 40mg.

Dziwne tylko, że powiedzaił mi, że mam go brać doraźnie max. 3 razy dziennie.

Kolejna sprawa ja już biorę Biosotal 40mg.... i z tego co mi wyszło w bazie leków jest między nimi istotna interakcja i co teraz mam zrobić ???

 

Rodzinna powiedziała, że ona mi nie zamieni Biosotalu na Propranolol WZF ponieważ Pro jest niby starym lekiem starej generacji itp.

Za to w aptece farmaceutka powiedziała mi, że jest na odwrót, że Proprnaolol WZF jest nowszej generacji i jest lepszy.

 

Co zrobić ?? ja narzekałem przy mojej nerwicy na wysoki puls... i duszności.... rodzinna też wykryła lekką arytmie której teraz niby nie ma...

 

Doradzicie coś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

feniksx, proprananol wprowadzono do obiegu w latach 60tych ubieglego stulecia. Jest to pierwszry taki betabloker. 1wszej generacji.ale z tego co czytam ten drugi lek tez jest 1wszej generacji wiec kwestia sprawdzenia ktory lepiej na Ciebie dziala.

 

Moze na chwile odstaw ten a sprobuj proprananolu i zobaczysz czy jest roznica:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×