Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do ludzi, którzy brali ssri 2-3 lata i odstawili, szczególnie paro, ale inni z innymi lekami też mogą się wypowiedzieć!, jak się czuliście w pierwszych tygodniach i miesiącach bez leku?, bo to co się ze mną dzieje po odstawce ssri to jest istna masakra piłą mechaniczną, należę raczej do twardych ludzi i mogę wiele znieść, ale aktualnie czuje się jak po lobotomii, naczytałam się też na zagraniczny forach, że ludzie latami przeżywają koszmar po odstawce, jak to z wami było, jest? :zonk:

 

prawie 2 lata na paroksetynie, wcześniej 9 lat kolejno na sertralinie, fluoksetynie, wenlafaksynie, fluwoksaminie, escitalopramie.

 

nie biorę już 3 tygodnie, mam kopanie prądem, drgawki i trzęsawki całego ciała, kołatanie i bóle serca, biegunkę, silne rozdrażnienie i smutek, nasilone lęki.

Nie wiem już kim jestem, czy byłam prawdziwsza na paro, kiedy miałam olewkę na wszystko, czy teraz, gdy czuję się tak źle i wszystko mnie drażni.

 

Mozesz zajrzeć również tutaj zespo-dyskontynuacji-po-lekach-ssri-withdrawal-syndrome-t59257.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do ludzi, którzy brali ssri 2-3 lata i odstawili, szczególnie paro, ale inni z innymi lekami też mogą się wypowiedzieć!, jak się czuliście w pierwszych tygodniach i miesiącach bez leku?, bo to co się ze mną dzieje po odstawce ssri to jest istna masakra piłą mechaniczną, należę raczej do twardych ludzi i mogę wiele znieść, ale aktualnie czuje się jak po lobotomii, naczytałam się też na zagraniczny forach, że ludzie latami przeżywają koszmar po odstawce, jak to z wami było, jest? :zonk:

Ja schodzilam z paro 2 razy za ka-zdym razem mialam prady w glowie lekkie nasilenie nerwicy i uczucie jak przy grypie ale trwalo to max 2tyg najlepiej odstawoac pomalu stopniowo

A ile czasu byłaś na paroksetynie??

Najpierw ponad rok a pozniej ponad 2 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

margor26, I po odstawce, nie miałaś żadnych problemów, np: z myśleniem, funkcje poznawcze, pamieć?

Nie ,bylo ok tylko po 2,3 miesiacach od odstawienoa nerwica wrocila.

To chyba ja mam pecha i sobie rozjebałem głowę ssri. :pirate:

 

-- 18 lip 2016, 12:15 --

 

Swoją drogą brałaś 2 lata i po odstawce było dobrze tylko 2-3 miechy, kurde masakra, przecież te leki są tak mało skuteczne, że szok, pewnie jakbyś brała pół roku to było by to samo co przez 2 lata, kto wie, może by było nawet lepiej i dłużej była byś "zdrowa".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence,

Neon tak napisał :

"Bromatan to dobry pomysł gdy sie schodzi np. z paroksetyny. Gdy odstawiałem paro kopały mnie prądy a po Bromatanie nie ma nic,i chyba nie potrzebnie kupiłem 2 paczki bo nawet nie spożyłem 1/3 jednej paczki i raczej tymczasem nie wrócę do leków."

 

Osobiście nic w tej kwestii nie poradzę . W maju tego roku próbowałem odstawić do minimun paro( czyli zero mg ) . Brałem tylko 2,5 mg esci . Po dwóch dniach takiej wąskiej terapii zdenerwował mnie syn ( jakaś pierdoła , która może zdarzyc się codziennie każdemu , nic wielkiego ) , to tak się wtedy zacietrzewiłem w złości ,że przez dwa dni ( dokąd znów nie wszedłem z paro na 5mg ) tylko o tym myślałem ( o złości i nic nieznaczącym incydencie z synem ) , tym sie buzowałem , nie moglem nad tym zapanować , odczepić się ,,, wyczerpywało mnie to emocjonalnie i duchowo . Sram na jakieś odstawki SSRI , jeśli tak ma wyglądać życie bez narko-leku. Niestety .

Często przytacza się tu jako argument przeciwko SSRI ,że zwarzywiają i nie ma się po nich na nic ochoty . U mnie tez jest to prawdą , ale tylko jak wskoczę na wyższą dawkę . Bardziej zwarzywnia mnie depresja niz leki . Wiem ,że to przykre być lekomanem , ale co ma do wyboru leżeć na kanapie i bić się z myslami samobójczymi .

Jedni umieraja na raka , inni walczą z nim latami , a jeszcze inni bronią się przed śmiercia depresyjną ,,, każdego dnia ciągną wózek przeklęty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KALEBX3

Swiete slowa

VENGENCE

Nie lepiej cos zarzucic,i przestac sie tak katowac,sam czytales na zagranicznych forach,ze taki stan moze trwac latami,przeciez tak sie nie da zyc

BEDZIELEPIEJ

Moze warto by bylo wejsc chocby na 5 mg paro,i moze twoj stan sie unormuje,tak czy tak trzymam kciuki :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do ludzi, którzy brali ssri 2-3 lata i odstawili, szczególnie paro, ale inni z innymi lekami też mogą się wypowiedzieć!, jak się czuliście w pierwszych tygodniach i miesiącach bez leku?

s u p e r

jutro minie dopiero siodmy dzien bez leku i szczerze to czuje sie super

przyjde tu jeszcze w przyszlym tygodniu i powiem czy cos sie zmienilo

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kochani i ja sie dolaczam...

 

dostalam pokrzywki na ciele i lekarz stwierdzil, ze to moze od leku na tarczyce, ktory zaczelam przyjmowac 2 tyg wczesniej, ale kazal na czas brania sterydow od alergii odstawic tez paro....

 

dzis jest 6 dzien bez niej - a bralam ja 1,5 roku i jest sieczka... w przychodni nawet mnie pytali czy wszystko ok i czy nie chce wody...

mialam takie zawroty glowy, ze nie moglam stac, ciagle chce mi sie plakac i boje sie praktycznie wszystkiego... to straszne... pojutrze wracam do paro , zdecydowanie mi pomaga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro minie dopiero siodmy dzien bez leku i szczerze to czuje sie super

 

elo, właśnie teraz od Ciebie otrzymałem ( w tym Twoim poście ) odpowiedż na swoje dzisiejsze nie za bardzo fajne samopoczucie . Podniosłem Escitalopram z 7.5 mg na 10 mg i od razu negatywny efekt . Trzeba mi sie trzymać obecnej dawki ( 7,5 mg )z delikatna tendencją do zniżki na 5 mg . ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek858, niby daty waznosci lekow sa datami mocno przed faktyxznym terminem ich spozycia jednak ja bym chyba nie ryzykowala...nie mozesz poprosic tylko o recepte? najlepiej zadzwon do lekarza, albo pojdz do apteki i popros o ten lek i powiedz, ze recepte doniesiesz za tydzien ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Mam takie pytanko w związku z paroksetyną. Przyjmuje ją w postaci xetonaru od około jakiś niepełnych dwóch miesięcy. Pierwsze 10 dni po 10mg, następnie do końca miesiąca 20mg po czym zwiększyłem dawkę na 40mg i tak jadę na niej od niecałego miesiąca. Efekty uboczne od samego początku były nieznaczne i nawet na dawce 40mg są mało uciążliwe. Z kolei jeśli chodzi o poprawę mojego stanu (zespół lękowo- depresyjny) to jest lepiej ale daleko od oczekiwań. Nastąpiła poprawa jeśli chodzi o humor, występowanie lęku czy mniejsze zamartwianie się. Chciałbym się dowiedzieć czy ten lek po takim czasie i dawce już w 100% pokazał swoje możliwości czy nadal się rozkręca i mogę spokojnie czekać na większą poprawę?? Jest możliwe że tak małe efekty uboczne są dowodem na to że ten lek słabo na mnie działa? Bardzo proszę o wasze opinie za które z góry bardzo dziękuje. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde! :shock: 60mg paro od razu? Klony i alpra lecą u Ciebie już drugi miesiąc (wtedy do anafranilu też brałeś) nie obawiasz się uzależnienia? U mnie paro 7,5mg nie działa cudów, lamo nie dokładałem, ale nastrój mi się ustabilizował do tego jem trazodon na noc na sen oraz podjadam opipramol czasami ;) Wiadomo doraźnie też alpra, klon, ale to bardziej w wyjątkowych sytuacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×