Skocz do zawartości
Nerwica.com

[Białystok]


baraqs

Rekomendowane odpowiedzi

Najbardziej wykształcony to jest prof. Czernikiewicz (chyba jedyny prof. w Białymstoku) przyjmuje na Warszawskiej, jednak nie można liczyć że i on od razu trafi na właściwy lek. Z własnego doświadcznia wiem że stosuje w leczeniu leki nowej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z pod Białegostoku i jestem pacjentem w szpitalu w Choroszczy na Całodobowej Psychoterapii , ale chca ten oddział przekształcić na dzienny :roll: Może ktoś z was moze mi pomoc zeby cos dało sie uratowac? Bo wiekszosc psychologów radzi całodobowa psychoterapie ni dzienna prosze o pomoc.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Rowniez jestem z Białegostoku. Padło pytanie gdzie sie leczyc. Cóż.

 

- Na Bema w przychodni jest starsza Pani psychiatra (nie pamietam nazwiska) - osobiscie dziwna dla mnie, pali fajki w gabinecie przy pacjencie, pyta sie jakby na odczepnego nie czekajac na odpowiedz i przepisuje leki, nic poza tym.

- przychodnia prywatna Virtus, obecnie na antoniuku, bardzo ciepła Pani psychiatra dr Jankowska, wysłucha, popyta się, zleci badania, wypisze leki, pokombinuje jak nie pasują. Maja tam tez Pania terapeutke - nie polecam! Minus 60 zł za wizyte a 30 zł za recepte (bez wizyty). Minus taki ze nafaszerowała mnie prochami. Pozatym w porzadku, zalowalam tylko ze Pani dr nie namawiala mnie na psychoterapie, a lekami leczyla. Chociaz wspominala o tym.

- przychodnia na Staszica - porazka!! - Na poczatku fajnie, za darmo, badania, rozmowy etc. Pozniej (po ok 3 miesiacach) pani dr stwierdziala ze jestem zdrowa, ze sobie cos wymyslilam i powiedziala ze jak chce moge przestac brak leki. Nie powiedziala jak. Odstawilam. I gigantyczny atak lęku.

- Na Ciołkowskiego - Osrodek Psychoterapii Medyczej - polecam, na dzien dzisiejszy dla mnie najlepszy, przy nch odstawiłam 4 leki i lepiej sie czuje. Chodze na psychoterapie i mam nadzieje ze pomoze.

 

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Hej jestem tu nowy. Przez wiele lat męczyło mnie NN ale myślałem ze jest to tylko moja osobista słabość aniżeli jakaś choroba. Zdiagnozowałem u siebie NN jakieś 2-3 lata temu tak na 100%. Od tamtego czasu nie skorzystałem jeszcze z pomocy fachowców. Boję się tego. Nie wiem gdzie w naszym mieście mam iść, do kogo się zgłosić. Boję się opłat za wizyty. Nawet nie wiem jakiego rzędu są to kwoty i czy warto płacić nie mając pewności wyleczenia. Studiuję, bronię się w tym roku. Nie chcę prosić rodziców o pomoc finansową w kwestii leczenia, moim zdaniem to trochę niepoważne. Nie jesteśmy super bogaci aby płacić niewiadomo ile za niewiadomo co. W tym miejscu pytanie: Czy są państwowi psychiatrzy/psycholodzy/psychoterapeuci w Białymstoku lub prywatni z umową z NFZ? Gdzie? Jak z dostępem do nich? Jak często się chodzi do nich? Leki? Refundowane przez NFZ? Jak efekt po lekach? Skutki uboczne w Waszym przypadku? Przepraszam, że taki stos pytań ale chce się jak najwięcej dowiedzieć bo aktualnie jestem fishem w tej sprawie. Poza tym jaka jest różnica między psychiatrą, psychologiem a psychoterapeutą? Kto w końcu mi pomoże? Do którego mam się na początku udać? Adresy? Kto jest dobry?

Jeszcze raz wybaczcie stos pytań. Z czasem pewnie opiszę jakie rodzaje problemów występują u mnie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paull, nie wiem czy to co napiszę Ci pomoże, ale spróbuję odpowiedzieć na parę pytań (swoją drogą-trochę ich jest :)

Jako, że też jestem studentką-bądź co bądź obecnie na urlopie zdrowotnym-i nie stać mnie na płatnych specjalistów, wyszukałam placówki mające podpisaną umowę z NFZ.

MSWiA przy ul. Ciepłej: od tego szpitala zaczęła się moja "przygoda". Trafiłam na bardzo dobrą lekarz, która nie traktowała mnie po macoszemu, a naprawdę chciała mi pomóc. Niestety, długi czas oczekiwania na kolejne wizyty. Ale była możliwość podjęcia grupowej psychoterapii tzw. dziennej, z tego co słyszałam. Nie wiem jak jest tam obecnie, co się zmieniło.

Przy ul. Staszica: skierowałam się, bo "moja" lekarka właśnie tam się przeniosła. Miła atmosfera; wizyty comiesięczne; i można zapisać się na psychoterapię, ale czas póki ona się rozpocznie wynosi (choćby w moim przypadku) 3 miesiące. Trochę długo? Też tak stwierdziłam, więc popytałam i poszukałam, i oto teraz chodzę do placówki przy ul. Ciołkowskiego. Jestem zadowolona.

 

Do MSWiA nr nie znam :) ale od czego jest google, prawda?

Do poradni przy. Staszica: 087 740 43 31

Adres strony intern. do ośrodka przy ul. Ciołkowskiego: http://www.psychoterapia.bialystok.pl/

 

Chciałabym dać Ci odpowiedzi na jeszcze inne pytania, ale muszę już wpaść w objęcia Morfeusza, inaczej nie zwlokę się z łóżka :)

Tymczasem nie czekaj na cud, tylko chwytaj za telefon, dzwoń i się dowiaduj co i jak.

 

Pozdrawiam!

 

P.S Napisz jakie kroki już poczyniłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie!

 

rowniez jestem 100dentem,od okolo 2 lat cierpie na N-lekki napadowe. Obecnie zazywam od okolo 2 miesiecy citabax,velafax,mirtor i jakos funkcjonuje-mialem nawrot wlasnie w listopadzie i od tamtej pory jestem na prochach. Czulem sie "wolny" okolo roku czasu i nie potrzebowalem zadnej farmakologii. Teraz znow jestem rozerwany i to z 2x wieksza moca...

Wczesniej bralem cipramil i codziennie przez pare miesiecy sedam6 po ktorym czulem sie jak mlody Bog,ale kazdy wie co to za swinstwo. Zeszlem na oxazepam i odstawilem calkiem wszystko - wlasnie na owy rok ktory sie skonczyl 60 pare dni temu. Obecnie doraznie zazywam afobam ale tylko jak mam mocne napady-wtedy potrafie zazyc 3x0,50 i nawet to nie daje mi pelnej satysfakcji i luzu. Jednak wierze w to,ze bedzie dobrze i wyjde z tego.

 

paull nie czekaj!

uczeszczalem do Ś.P Dr Wandzla

obecnie prowadzi mnie Dr Chrzanowski - pierwsz wizyta 80 kolejne 60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@darecki1292

 

Jeśli potrzebujesz pomocy specjalistów, z czystym sumieniem polecam Ośrodek Psychoterapii przy ul. Ciołkowskiego. Jestem już po 11-to tygodniowej terapii w tejże placówce. Cieszę się, że właśnie tam skierowałam się po pomoc. Cóż, może to wyglądać jak reklama, ale naprawdę dzięki lekarzom z tego ośrodka czuję się dobrze (i dzięki nakładowi mojej ciężkiej pracy rzecz jasna :-)

 

Może link do tej strony http://www.znanylekarz.pl/ pomoże Tobie wybrać lekarza prowadzącego. Na dole strony wybierz województwo i specjalizację, a potem wystarczy zapoznać się z opiniami o wybranych lekarzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

Też jestem z Białegostoku. Na nerwicę lękową + depresję cierpię ok.20 lat. Na początku była nerwica lękowa, bez leków. Próbowałam sobie sama z tym poradzić. Potem już niestety zaczęłam szukać pomocy u psychiatrów.

Nawet nie wiecie ile ich poznałam i ile gabinetów odwiedziłam. Obecnie od kilku lat jestem pod opieką dr Jankowskiej. Wspaniała lekarka. Doszłam do wniosku, że leki to nie wszystko, przestają mi momentami pomagać, a większych dawek nie chcę brać.

Chciałabym gdzieś się zapisać na psychoterapię. Wiem, że jest coś na ul. Ciołkowskiego. Nie byłam tam jeszcze i nie dzwoniłam. Czy są jeszcze jakieś inne gabinety mające podpisaną umowę z NFZ????

Kiedyś byłam na psychoterapii grupowej na ul. Włościańskiej. Długo chodziłam, nie skończyłam jej niestety, gdyż nie potrafiłam odstawić leków w tak szybkim czasie. Okropnie wspominam tą terapię, byłam bardziej chora niż przed nią.

Pozdrawiam wszystkich białostoczan!!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Jestem z białegostoku mam na imię Tomek mam 25 lat i chętnie pogawędzę z kimś z Was. Sam mam w rodzinie kogoś kto cierpiał na podobne dolegliwości i mimo że trudno w to uwierzyć to WIEM jak to jest ta osoba się z tego wyleczyła. Jeżeli ktoś by chciał po prostu pogadać czy coś to proszę pisać śmiało na gg: 5231150 (nawet jak jestem nie widoczny)

Nie chcę niczego w zamian i zaznaczam że nie jestem żadnym psychologiem czy terapeutą :uklon: pozdrawiam i zdrówka życzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj!!!

Ja również z Białegostoku. Jak zmagasz się ze swoim problemem w naszym mieście???

Nie jest u nas łatwo, mam na myśli psychoterapię....no chyba, że o czymś nie wiem.

Pozdrawiam. :D

 

[Dodane po edycji:]

 

Witam serdecznie!

Jestem z białegostoku mam na imię Tomek mam 25 lat i chętnie pogawędzę z kimś z Was. Sam mam w rodzinie kogoś kto cierpiał na podobne dolegliwości i mimo że trudno w to uwierzyć to WIEM jak to jest ta osoba się z tego wyleczyła. Jeżeli ktoś by chciał po prostu pogadać czy coś to proszę pisać śmiało na gg: 5231150 (nawet jak jestem nie widoczny)

Nie chcę niczego w zamian i zaznaczam że nie jestem żadnym psychologiem czy terapeutą :uklon: pozdrawiam i zdrówka życzę

 

Witam!!!

Czy masz jakieś doświadczenie z nerwicą?? Możesz coś dokładniej???

Pozdrawiam! :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×